Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Logic 9 - Enveronment


bazsa82

Kérdés

Sziasztok!

A Logic 9-et szeretném élő koncerteken használni. Az Enveronment beállításához keresek segítséget, elég kevés információt találok ehhez.

Egy speciális beállítást szeretnék létrehozni.

Adott:

- 3 hangszín ( virtual Instrument, pl EXS-24)

- AKAI EWI 4000s (vagy akár bármilyen midi bill.)

- program change-et szeretnék a legalsó 3 hangra, mindengyik hang egy hangszínhez, csatornához legyen kötve

Elvileg a Logic 7-ben már be lehetett ezt állítani, melékelek egy fotót róla.

Sokat keresgéltem a neten, de nem találtam rá megoldást.

Valaki tudna segíteni?

post-176-0-99383500-1300983063_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 133
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Megmondom őszintén, nem próbáltam ki másik hanggal. :)

 

szerk: nekem működik. Egy teljesen új projektet kezdtem, egy instrument sávval, innen bemásoltam a scriptet, nyomtam egy Run Script gombot. Kipróbáltam először a C2-vel, majd átállítottam, és kipróbáltam C#2, F2-vel is. Mindegyikkel működött. Nyomtál Run Script gombot?

fura, kipróbáltam egy új projectben és nekem is működött, bár elötte 2x rányomtam a run-ra biztos ami biztos. Aztán abban a projectben is próbáltam amiben nem működött. Az istrument csatorna elé egy range limiter van berakva, hiába volt a tartományon belűl nem működött, aztán állítottam rajta és rögtön jó lett fura...

 

A lényeg hogy most már nekem is működik ! :)

Link to comment
Share on other sites

cable switcher-re rákattintasz, baloldalt az inspectorban van egy olyan, hogy style, ott kiválasztod az As Text és utána dupla katt a cable switcherre, majd ott a baloldali oszlopban az üres hely(ek)re is duplakatt, majd beírhatod a nevét a kábeleknek.

Link to comment
Share on other sites

Na közben megvan a másik megoldás is, csak nincs már kvótám, hogy több képet töltsek fel ide :growl:

Tehát ez sem bonyolult, csak meg kellett találnom a módját, ha leütök egy billentyűt, akkor ne fix programot válasszon ki, hanem a program számát növelje egyel, és ha már elérte a maxot, akkor utána 0-ra ugorjon vissza...

sustain3all.png

Szóval az első elem egy transformer (increase):

increment.png

Megadjuk, hogy melyik hang legyen a sustain kapcsolója. Szerencsére itt nem kell törődni a velocity értékkel. És ezt a hangot kicseréljük a megadottra. Annyit kell tudni róla, hogy ez egy szám növekedését biztosítja. (Ha a végén a Velocity-t átállítod 124-re, akkor csökkenti az aktuális számot.) Még fontos, hogy Velocity értékként mindig 0-át küld.

Ezt a számot megkapja a meta to program Cable Switcher és átalakítja program change üzenetre:

metatoprogram.png

A fontosabb beállítások: Output az legyen Program, Input pedig legyen Meta valamint a Range az 0 és 1 között legyen, mert csak két kábel közt akarunk váltani.

Következő elem a Cable Switcher. Ez választja szét a sustain on és sustain off üzenet küldést.

CableSwitcher.png

Ennek a beállításainál csak annyi a lényeg, hogy az Input és alatta lévő beállításainak meg kell egyezni a meta to program Output megfelelő beállításaival.

A következő két elem a send sustain on és send sustain off. Ezeknek ugyanaz a beállításuk, csak a Data Byte 2 értéke a send sustain offnak 127 helyett 0.

sendsustain.png

Itt csak annyi történik, hogy az első increment által használt Meta adatot átalakítjuk a megfelelő sustain üzenetre.

Itt meg lehet figyelni, hogy az incrementben beállított 123 Velocity (vagyis Data Byte 2) érték helyett 0-ás értéket kap.

És ennyi lenne... :jig::abe::bbq:

Két nagy előnye van a két gombos előző megoldásomhoz képest:

  • egy gombot használunk csak el
  • a másik minden egyes hang leütésekor küldte pluszban a sustain on vagy sustain off üzenetet. Ez csak egyszer, váltásnál küldi.

Link to comment
Share on other sites

KÖSZÖNÖM!!!!!! :bow:

Mindkettő működik, de sajnos most is csak akkor ha fújok egy hangot. Ha nem fújom akkor abbamarad. Még ha feltolom a csatorna potitját, akkor sem szól, csak ha belefújok.

Valahogy ki kéne szűrni a hangerőt. De lehet hogy hűlyeséget mondok. Hisz hiába fogom le a hangokat, csak akkor küldi az EWI a hang információt ha belefújok.

Az adott hangszer pótmétere, az a fújás erősségétől változik. Ha belefűjok akkor felmegy ha abbahagyom akkor leesik mínusz végtelenre...

BOCSÁNAT, sok baj van velem... :hot:

Link to comment
Share on other sites

Kipróbáltam billentyűvel, teljesen jól működik :(

Lehet hogy ki kéne kapcsolnom a breath midi info küldését az EWI-n?? Hisz a billentyű lenyomásával nem változik a pótméter, ha EWI-vel nézem akkor igen.

No mindjárt megpróbálom kikapcsolni, nem könnyű megtalálni. Két számjegy és egy ki pont áll a rendelkezésemre... :) azon látok minden beállítást...

Link to comment
Share on other sites

Rájöttem: kikapcsoltam az összes MIDI átvitelt az EWI "levegőszenzor" részében és MŰKÖDIK!!!!!!

5 funkció van itt:

1 - Hangerő (07)

2 - Aftertouch

3 - Velocity

4 - Expression (11)

5 - Levegő kontrol (02)

Majd beállítgatom egyesével, még nem jöttem rá hogy melyik okozza pontosan, elkezdem lassan kiszűrni, csak gondotam megosztom örömöm, és hogy fölöslegesen ne gondolkozz tovább!!!!! EZER KÖSZÖNET!!!! MAJD MEGHÁLÁLOM EGYSZER valahogy!!! :)

:sword:

Link to comment
Share on other sites

Sikerült beállítanom a midi infókat hogy még dinamikus maradjon a hangszín. :thumbsu:

A mesterkedésem következő fázisaként megpróbáltam összehozni a program váltást és a sustain fukciót, eddig sikertelenűl. Úgy próbáltam összehozni, hogy a programváltások utánra raktam a susutaint a kívánt csatorna elé. Viszont úgy nem működött a sustan, nem kapcsolt át.

Átállítottam a sustaint 0 és 1 helyett 1-2-re, mert ugye a program change funkciónál lévő transform-ba kiiktattuk a 0-t igaz? Illetve hogy az nincs.

Valamit még nem jól állíthattam be.

Ha kézzel bekapcsoltam a sustain-t akkor működött.

Igazából az lenne a jó ha tudnék egy szönyeget és arra játszani. Ez tudom eléggé megbonyolítja.

Van Looperem, szóval lehet hogy azzal kéne megoldanom. Azzal csak az a baj, hogy aha egy kitartotthangvan, akkor a loop végénél megindítódik a hang.

No próbálkozom tovább....

Link to comment
Share on other sites

Sajnos nincs. Viszont a legelső akadály ahogy nézegettem, az hogy nem tudom megadni a tempót, illetve nem is kéne, elég lenne rec illetve stop parancs, de azt elég macera hogy közben egy dallamotjátszom. Az is lehetne hogy a felvétel akkor indul amikor megfújom a legelső hangot, de akkor a stop szintén nem működik.

Azt hiszem ezt küldő looper pedállal tudom csak megoldani.

 

Visszakanyarodva a sustain funkcióhoz, nagyon jól működik, viszont egy másik kérdésem is lenne.

 

Ha pl. 2 akkor között szeretnék váltani, akkor minden esetben ki kell kapcsolnom a sustain funkciót, hogy elhallgasson, és aztán be, és a másik akkor, vagy hang.

Meg lehet azt valahogy csinálni, hogy egyszerre csak 1 akkordot tartson ki, de az addig, amíg a másik akkord meg nem szólal. 

 

Az akkordot be tudom állítani a chord memory-vel... 

 

igen meg. szerintem csak annyi hogy nemcsak a sustain c re reagál a c64=0 hanem note vel unequal to 0 -ra is. ..

Link to comment
Share on other sites

Nekem is volna egy kérdésem a Logic 9-el kapcsolatban.

Nem tudom összehozni a MOX6-al a Logicot.

A leírásban szerepel mint vezérelhető DAW de nem jövök rá ezt hogy tudom beállítani? Össze-vissza van keveredve minden, pld. nem a billentyűkkel szól a hang, hanem a funkció gombok lenyomásakor.. :startle:

Valaki ez ügyben már előrébb jár? A HS forgalmazza a Mox-okat, esetleg onnan valaki..?

Sajnos a manual elég szegényes ez ügyben.

Aztán még olyan problémám is van, hogy letöltöttem az editor szoftvert, feltelepítettem amit pluginként lehet(ne) használni de meg sem jelenik a pluginek közt.

Link to comment
Share on other sites

én pl. nem nagyon értem a kérdést.

Pedig egyszerűen írtam le, szerintem.

A Logicot szeretném ugyanúgy vezérelni a MOX-al, mint a Cubase-t. Na az nem jön össze.

Nem jövök rá, hol kell a Mox-ban ezt beállítani, ha egyáltalán ott kell. Az editor dolgot is egyszerűen írtam le, nem jelenik meg a pluginek közt. Ennél egyszerűbben már nem tudok fogalmazni. :geek:

Link to comment
Share on other sites

Van valami leírás, hogy Logic-al is működnie kell? Yamaha steinberg USB driver a Cubase-hoz jó, de a Logichoz aligha.

Persze hogy van, szerepel a leírásban a Logic is és még egy pár DAW.

Nem az usb driverrel van a gond, az van Logichoz is, hanem a remote funkciók nem működnek.

Link to comment
Share on other sites

Megmondom őszintén, nem próbáltam ki másik hanggal. :)

 

szerk: nekem működik. Egy teljesen új projektet kezdtem, egy instrument sávval, innen bemásoltam a scriptet, nyomtam egy Run Script gombot. Kipróbáltam először a C2-vel, majd átállítottam, és kipróbáltam C#2, F2-vel is. Mindegyikkel működött. Nyomtál Run Script gombot?

Link to comment
Share on other sites

10 percet nézegettem a sciptet de nem jöttem rá, miért van az hogy csak a C2-re hallgat el, az alapbeállításra. Bármilyen másik hangot választok ki, nem működik...

 

próbálkozdtam az utolsó sorban lévő default value-val, de hiába adok meg, másik számot, arra sem hallgat el, csak a 48-C2-vel működik...

 

egyre jobban tetszik az új Logic :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...