Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Logic 9 - Enveronment


bazsa82

Kérdés

Sziasztok!

A Logic 9-et szeretném élő koncerteken használni. Az Enveronment beállításához keresek segítséget, elég kevés információt találok ehhez.

Egy speciális beállítást szeretnék létrehozni.

Adott:

- 3 hangszín ( virtual Instrument, pl EXS-24)

- AKAI EWI 4000s (vagy akár bármilyen midi bill.)

- program change-et szeretnék a legalsó 3 hangra, mindengyik hang egy hangszínhez, csatornához legyen kötve

Elvileg a Logic 7-ben már be lehetett ezt állítani, melékelek egy fotót róla.

Sokat keresgéltem a neten, de nem találtam rá megoldást.

Valaki tudna segíteni?

post-176-0-99383500-1300983063_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 133
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

én pl. nem nagyon értem a kérdést.

Pedig egyszerűen írtam le, szerintem.

A Logicot szeretném ugyanúgy vezérelni a MOX-al, mint a Cubase-t. Na az nem jön össze.

Nem jövök rá, hol kell a Mox-ban ezt beállítani, ha egyáltalán ott kell. Az editor dolgot is egyszerűen írtam le, nem jelenik meg a pluginek közt. Ennél egyszerűbben már nem tudok fogalmazni. :geek:

Link to comment
Share on other sites

Van valami leírás, hogy Logic-al is működnie kell? Yamaha steinberg USB driver a Cubase-hoz jó, de a Logichoz aligha.

Persze hogy van, szerepel a leírásban a Logic is és még egy pár DAW.

Nem az usb driverrel van a gond, az van Logichoz is, hanem a remote funkciók nem működnek.

Link to comment
Share on other sites

A Daw remote gomb megnyitásakor 50 valahány vezérelhető plugin jelenik meg, ezek közt sok cubase plugin ill. egyéb pluginok vannak felsorolva.

Alapból a HalionOne jön be első pluginként.

Az usb I/O is be van állítva az usb-re.

DAW remote-ként pedig a cubase át van állítva Logic-ra.

Mit vagy hol kell még belőni valamit, hogy a MOX6 tudja vezérelni a Logicot.

Nem hiszem el, hogy ezt senki nem vágja. :(

Mi van ha bementem volna a HS-be és rákérdezek ezekre a beállításokra..?

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem lehet vele vezérelni, mert azokban a leírásokban amiket én láttam, csak a steinberg kompatibilitást ígérik.

Egyébként ne csodálkozz, hogy senki nem vágja, mert ez nem egy életszerű kívánság:-). Szerintem rajtad kívül nem sokan szeretnék ezt a funkciót és nem is látom értelmét.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem nem lehet vele vezérelni, mert azokban a leírásokban amiket én láttam, csak a steinberg kompatibilitást ígérik.

Egyébként ne csodálkozz, hogy senki nem vágja, mert ez nem egy életszerű kívánság:-). Szerintem rajtad kívül nem sokan szeretnék ezt a funkciót és nem is látom értelmét.

Elég érdekes dolgokat írsz.. :)

1. A leírásokban is szerepel a Logic mint vezérlhető DAW, éppúgy mint a Sonar és a Digital Performer is.

2. Nem életszerű kívánság..??? Akkor mi tekinthető annak?

3. Rajtam kívül nem sokan szeretnék ezt a funkciót..? Gondolom akkor viccből veszik a zenészek a kontroller cuccokat, amelyekkel vezérelni óhajtják a DAW-jukat.. :( Na meg akkor a Cubase is csak viccből vezérelhető a MOX által.

Végül is mindegy, abban igazad van, hogy tökre nem vágja senki ezt a témát.. :(

Link to comment
Share on other sites

Teljesen igazad van abban, hogy ha már úgy árulják, hogy ez a szerkezet azért jó, mert ezt is tudja, kellene tudni.

A Logic-al ősidők óta dolgozom és nagyon jól ismerem. A kérésed olvasva kicsit körüljártam a témát és nem találtam megoldást.

Vezéreltem a Logicot már érintőképernyős interface-al, keverőpulttal. Azokhoz van saját AU interface program, ami alkalmassá teszi a DAW-t a kommunikációra. Adtak valami ilyet?

Lehet, hogy a Cubase alapból felvan erre készítve.

Azért mondtam, hogy nem életszerű a DAW vezérlése egy workstation-el, mert nem volt még ilyen helyzet nálam és a környezetemben. Sem studióban, sem színpadon. Uróbbinál inkább eltudom képzelni, de arra meg ott a mainstage. Én nem látom az előnyét annak, hogy funkciókat a billentyű gombjaival működtessek, amikor a számítógép úgyis ott van. Persze ez egyéni ízlés dolga:-).

Link to comment
Share on other sites

Elég érdekes dolgokat írsz.. :) 1. A leírásokban is szerepel a Logic mint vezérlhető DAW, éppúgy mint a Sonar és a Digital Performer is. 2. Nem életszerű kívánság..??? Akkor mi tekinthető annak? 3. Rajtam kívül nem sokan szeretnék ezt a funkciót..? Gondolom akkor viccből veszik a zenészek a kontroller cuccokat, amelyekkel vezérelni óhajtják a DAW-jukat.. :( Na meg akkor a Cubase is csak viccből vezérelhető a MOX által. Végül is mindegy, abban igazad van, hogy tökre nem vágja senki ezt a témát.. :(

Wheel-lel értek egyet, a gyakorlatban ennek nem sok haszna van. A gyakorlat szót nem véletlen húztam alá és persze a saját tapasztalatomról beszélek. De szerintem bontsuk le a kérdést összetevőkre, mert túl általános a felvetésed. Én nem néztem végig a videót, de szerintem amit ez az integráció tud, az Logicban is megvalósítható. Ha pl. a MOX küld transport funkciókat (ennek az egynek látom értelmét), azt a Logic felismeri. De bármilyen más gomb ha küld MIDI jelet, a Logicot meg lehet tanítani, hogy mit csináljon arra épp. A Logic kompatibilitás alatt bármit érthettek, de ha nincs hozzá olyan kiegészítő, ami a Logic-kal megérteti a MOX saját ügyeit, akkor ez megmarad a sztenderd funkcióknál (MIDI, AUDIO és sztenderd funkciók kompatibilitása). A kompatibilitás nem jelenti azt, hogy a Cubase-ban implementáltakat a Logic is tudni fogja, csak azt jelenti, hogy a kettő együtt tud működni, és működik is.

Link to comment
Share on other sites

Nos, lehet igaza van mindkettőtöknek, csak az bosszant, hogy a gyári honlapon is írva vagyon a remote funkció teljeskörű integrációja jónéhány DAW-nál.

Arra jövök rá, hogy ez egy nagy kacsa!!

A Cubase igen, azon belül is az AI változat, az valóban full vezérelhető. De csak az, a többi duma.

A többi host esetében csak a standard dolgok elérhetők, és azokra is meg kell "tanítani" (learn).

Na sebaj, legalább jót eszmecseréztünk.. :(

Link to comment
Share on other sites

Egyébként érdekes ez a daw vezérlés. Nekem van egy novation remote zero sl (első változat), és az egy régi midi driverrel és egy régebbi automap (talán 3.x) programmal sokkal jobban tudtam vezérelni a Logicot, mint most a legújabb programmal, legújabb képességekkel. Egyre rosszabb lesz! :)

Link to comment
Share on other sites

Senkinek nines ötlete hogy lehetne a program change üzenetet átváltoztatni hanggá?

(Logic-Midipedál-Environment)

A Behringer FCB1010, tux hangout küldeni, de ezért nem szívesen vásárolnék egy másik midi pedált, ha már van 2 másikfajta...

Link to comment
Share on other sites

Lehet hogy picit futurisztikus, de hátha létezik rá megoldás:

Elvileg a Logic tudja érzékelni az audio sávon jövő hangmagasságot jól emlékszem? Illetve látom? Létezhetne egy olyan beállítás mely bizonyos hangokat mute-olna?

Pl. C-1-C0között lévő hangokat ne lehessen hallani?

Ugyan úgy mint amikor egy midi instrument hangterjedelmét állítom be.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudja valaki hogy lehetne megoldani, hogy az Environment-et jobban átlásam? Túl sok a kábel és nem lehet rendesen tagolni.

 

Olyasmire gondolok, mint a Rewire - Reason-nál, hogy van egy kis ikon és azzal kötöm össze a csatornákat. Az Aliashoz hasonló de ott is van kábel...

Link to comment
Share on other sites

Ha kijelölsz egy pár dolgot, akkor azt nem lehet "mappába" betenni? Bár a kábelek akkor is fognak látszódni, de kevesebb elem lesz a felületen...

De igen, de az nem segít. Mellékelek egy képet, hogy honnan veszem az ötletet, ami elvileg a 6.3-as Logicban már működhetett.

Jobb oldali oszlopban látszik, hogy az ES2-kel van összekötve.

https://www.dropbox.com/s/mg2nfkkci1jtwpj/logic_.png

 

illetve itt látszik, hogy szépen el lehet rendezni mindent és a csatornákhoz nem megy kábel, hanem a fent kis képen látható módon van megoldva...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...