Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Logic 9 - Enveronment


bazsa82

Kérdés

Sziasztok!

A Logic 9-et szeretném élő koncerteken használni. Az Enveronment beállításához keresek segítséget, elég kevés információt találok ehhez.

Egy speciális beállítást szeretnék létrehozni.

Adott:

- 3 hangszín ( virtual Instrument, pl EXS-24)

- AKAI EWI 4000s (vagy akár bármilyen midi bill.)

- program change-et szeretnék a legalsó 3 hangra, mindengyik hang egy hangszínhez, csatornához legyen kötve

Elvileg a Logic 7-ben már be lehetett ezt állítani, melékelek egy fotót róla.

Sokat keresgéltem a neten, de nem találtam rá megoldást.

Valaki tudna segíteni?

post-176-0-99383500-1300983063_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 133
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Nagyon fontos, hogy amit én írtam, ott jelenleg a C2 hangra és 127 Velocity-re vált csak. Ha ettől kisebbet küldsz be, akkor nem működik.

Egyébként feltettem dropboxba: https://www.dropbox.com/sh/x8606g1nukqjo5l/2iu4rdGEYq

Mondjuk valószínűleg fogsz kapni sok hibaüzenetet, hogy nincs meg az elmentett hangkártya, midi eszközök, de ettől nem kell megijedni :D

Köszi, valóban az enyém is működik, csak nem fújtam eléggé... :) 

 

viszont továbbra sem tartja ki a hangot, csak működik a kapcsoló, valószínű az EWI kavarhat be...

Link to comment
Share on other sites

https://dl.dropboxusercontent.com/u/50841315/c2%20toggle%20to%20sustain%20EWI.LSO

 

Két dolgot külön kellett választani. Ugyanis itt nem tényleges note offról volt szó hanem kissebb feladatról. Annyi hogy kapcsolja ki be a sustaint egy c2es note. Alternating split volt a legegyszerűbb.

ez meg nálam.. Alternating split

Köszi, ez működik, és ha még1x megfújom akkor abba is hagyja :) 

 

a másik alternatíva valamiért nem működik. Az EWI csinál néha furcsaságokat, van olyan MIDI kábel amivel használhatatlan, össze vissza szólalnak meg a hangok(pedig a master keyborddal tökkéletes...), és abból egy ugyanolyannal meg működik....

Link to comment
Share on other sites

Na, úgy látom az új Logicnak köszönhetően rájöttem miért nem alakítja át a 0 velocity-t. Pontosabban még most sem működik, de már tudom hol a hiba.
A lényeg, hogy a billentyűzetem Note Off üzenetként pluszba 64 Velocity-t küld fixen. Tehát nem Note On 0 velocity-vel. Szóval eleve nem 0 volt a velocity, csak a logic jelezte ki úgy. De a lényeg, hogy a Note Off üzeneteket még mindig nem tudom átalakítani sehogy sem, még az új Logicban sem.

Link to comment
Share on other sites

Nincs róla valami leírás, hogyan működik?

Sajnos nincs. Viszont a legelső akadály ahogy nézegettem, az hogy nem tudom megadni a tempót, illetve nem is kéne, elég lenne rec illetve stop parancs, de azt elég macera hogy közben egy dallamotjátszom. Az is lehetne hogy a felvétel akkor indul amikor megfújom a legelső hangot, de akkor a stop szintén nem működik.

Azt hiszem ezt küldő looper pedállal tudom csak megoldani.

 

Visszakanyarodva a sustain funkcióhoz, nagyon jól működik, viszont egy másik kérdésem is lenne.

 

Ha pl. 2 akkor között szeretnék váltani, akkor minden esetben ki kell kapcsolnom a sustain funkciót, hogy elhallgasson, és aztán be, és a másik akkor, vagy hang.

Meg lehet azt valahogy csinálni, hogy egyszerre csak 1 akkordot tartson ki, de az addig, amíg a másik akkord meg nem szólal. 

 

Az akkordot be tudom állítani a chord memory-vel... 

Link to comment
Share on other sites

Tehát ha jól értem, akkor egyszerre mindig egy hangot fogsz le, majd felengeded, és azt akarod, ha a következő hangot lejátszod, akkor először küldjön egy sustain off-ot, majd a hangot, aztán egy sustain on-t. Annyi, hogy ebben az esetben kell egy külön sustain off hang is.

Link to comment
Share on other sites

Tehát ha jól értem, akkor egyszerre mindig egy hangot fogsz le, majd felengeded, és azt akarod, ha a következő hangot lejátszod, akkor először küldjön egy sustain off-ot, majd a hangot, aztán egy sustain on-t. Annyi, hogy ebben az esetben kell egy külön sustain off hang 

Pl. 1 oktávot feláldozok akkordokra. Mindegy egyes hang 1 akkord. 1 hang lenyomásával elindul az 1. akkord, megszólal, közben játszok rá egy másik oktávban más hangszínnel. Majd ha akkordváltást szerenék, akkor az akkordos oktávban egy másik hang megszólaltatásával megszólal a következő akkord az előző meg elhalgat.

 

Nincs idő sustaint kapcsolgatni, mivel akkor szünet lesz a két akkord között...

Link to comment
Share on other sites

Nah, nagy nehezen megcsináltam. Egy probléma van, hogy kell egy külön hang, ami a Sustain Off-ot küldi a legvégén, amikor már nem akarod, hogy szóljon a kitartott hang. Annyi, hogy most csak Logic pro X formátumban tudom elmenteni, ha ez jó, akkor át tudom küldeni.

A probléma megint a note off üzenettel volt. Mert ugyebár ha jött a Note Off, azt nem lehet átalakítani akármire, és mindenképpen Sustain Off-ot küldött.
Persze ott van az Alternating Split, amivel szét lehet választani a Note Off üzenetet a Note On üzenetektől. Viszont a Note Off-ra is szükség van, mert anélkül hiába jön egy sustain off, ugyanúgy szól tovább, mivel úgy érzékeli, hogy nem engedtük fel a billentyűt. Tehát eléggé megizzasztott.
Aztán van egy másik "probléma" is: nem lehet egy sávon megoldani a dolgot, mert nem a hangnak adunk Sustain On, Sustain Off üzeneteket, hanem a sávoknak. És nem lehet megmondani, hogy csak az alját tartsa ki. Tehát ezért két sávot kell használni... bár így meg azért jó, mert az alsó kitartott hang lehet bármi más hangszín is.

 

Objektumok:

  • A Szóló Hangszer és a Kitartott Hangszer az mind a kettő egy Alias, ami a sávokra mutat
  • A Chord Memorizer az amit használni akarsz.
  • Az összes többi objektum pedig Transformer

Útvonalak:

  1. Midi kimenet -> Billentyű Szétválasztó
  2. Billentyű Szétválasztó -> Felső kábel a Szóló Hangszerbe.
  3. Billentyű Szétválasztó -> Alsó kábel a Üzenet Szétválasztóba.
  4. Üzenet szétválasztó -> Felső kábel mehet a Sustain Off-ba.
  5. Üzenet szétválasztó -> Alsó kábel mehet a Chord Memorizerbe.
  6. Sustain Off -> (Felső kábel) -> Hang Filter -> Chord Memorizer.
  7. Sustain Off -> (Alsó kábel) -> Sustain Off Filter -> Chord Memorizer.
  8. Chord Memorizer -> Kitartott Hangszer.

Beállítások:

  1. Billentyű Szétválasztó: Condition Splitter (true -> top cable). Status: = Note, Channel: All, Pitch: >= C3, Velocity: All, alul pedig mindegyik Thru.
    Ennek az a lényege, hogy a felső kábelen elmegy a szólónak kívánt hangok (C3-tól felfele), alul meg a vezérlő üzenetek. Annyi, hogy ezt az alsó vezérlő üzeneteket még szét kell szedni a további kontrolláláshoz.
  2. Üzenet Szétválasztó: Alternating Split.
    Ez ugyebár csak szétszedi a Note On és Note off üzeneteket.
  3. Sustain Off: Copy matching events and apply operation (reverse order). Status: = Note, Channel: All, Pitch: All, Velocity: All, alul pedig Status: Fix Control, Channel: Thru, Pitch: Fix 64, Velocity: Fix 0.
    Itt másoljuk a hangot, és az egyiket átalakítjuk Sustain Off üzenetre. Azért Reverse order, hogy először mindenképpen a Sustain Off üzenetet küldje a régi hangoknak.
  4. Hang Filter: Apply operation and filter non-matching events. Itt csak felül kell a Status: = Control-t beállítáni.
    Azért kell ez, mert ez is elszeretné küldeni a lenyomott hangunk Note On üzenetét, és akkor duplikálva lenne (ráadásul ennek nem is lenne Note Off üzenete, és végtelenségig szólna).
  5. Sustain On: Copy matching events and apply operation. Felül Status: = Note, többi mind All legyen, alul pedig Status: Fix Control, Channel: Thru, Pitch: Fix 64, Velocity: Fix 127.

  6. Sustain Off Filter: Filter matching events. Status: = Control, Channel: All, Data byte 1: = 64, Data Byte 2: = 0.
    Annyi, hogy ezen a szálon a sok másolgatásnak köszönhetően megjelenik a Sustain Off üzenet is. Ezt nem szeretnénk, mert már korábban elküldtük.

Link to comment
Share on other sites

 

Nah, nagy nehezen megcsináltam. Egy probléma van, hogy kell egy külön hang, ami a Sustain Off-ot küldi a legvégén, amikor már nem akarod, hogy szóljon a kitartott hang. Annyi, hogy most csak Logic pro X formátumban tudom elmenteni, ha ez jó, akkor át tudom küldeni.

A probléma megint a note off üzenettel volt. Mert ugyebár ha jött a Note Off, azt nem lehet átalakítani akármire, és mindenképpen Sustain Off-ot küldött.

Persze ott van az Alternating Split, amivel szét lehet választani a Note Off üzenetet a Note On üzenetektől. Viszont a Note Off-ra is szükség van, mert anélkül hiába jön egy sustain off, ugyanúgy szól tovább, mivel úgy érzékeli, hogy nem engedtük fel a billentyűt. Tehát eléggé megizzasztott.

Aztán van egy másik "probléma" is: nem lehet egy sávon megoldani a dolgot, mert nem a hangnak adunk Sustain On, Sustain Off üzeneteket, hanem a sávoknak. És nem lehet megmondani, hogy csak az alját tartsa ki. Tehát ezért két sávot kell használni... bár így meg azért jó, mert az alsó kitartott hang lehet bármi más hangszín is.

 

Objektumok:

  • A Szóló Hangszer és a Kitartott Hangszer az mind a kettő egy Alias, ami a sávokra mutat
  • A Chord Memorizer az amit használni akarsz.
  • Az összes többi objektum pedig Transformer

Útvonalak:

  1. Midi kimenet -> Billentyű Szétválasztó
  2. Billentyű Szétválasztó -> Felső kábel a Szóló Hangszerbe.
  3. Billentyű Szétválasztó -> Alsó kábel a Üzenet Szétválasztóba.
  4. Üzenet szétválasztó -> Felső kábel mehet a Sustain Off-ba.
  5. Üzenet szétválasztó -> Alsó kábel mehet a Chord Memorizerbe.
  6. Sustain Off -> (Felső kábel) -> Hang Filter -> Chord Memorizer.
  7. Sustain Off -> (Alsó kábel) -> Sustain Off Filter -> Chord Memorizer.
  8. Chord Memorizer -> Kitartott Hangszer.

Beállítások:

  1. Billentyű Szétválasztó: Condition Splitter (true -> top cable). Status: = Note, Channel: All, Pitch: >= C3, Velocity: All, alul pedig mindegyik Thru.

    Ennek az a lényege, hogy a felső kábelen elmegy a szólónak kívánt hangok (C3-tól felfele), alul meg a vezérlő üzenetek. Annyi, hogy ezt az alsó vezérlő üzeneteket még szét kell szedni a további kontrolláláshoz.

  2. Üzenet Szétválasztó: Alternating Split.

    Ez ugyebár csak szétszedi a Note On és Note off üzeneteket.

  3. Sustain Off: Copy matching events and apply operation (reverse order). Status: = Note, Channel: All, Pitch: All, Velocity: All, alul pedig Status: Fix Control, Channel: Thru, Pitch: Fix 64, Velocity: Fix 0.

    Itt másoljuk a hangot, és az egyiket átalakítjuk Sustain Off üzenetre. Azért Reverse order, hogy először mindenképpen a Sustain Off üzenetet küldje a régi hangoknak.

  4. Hang Filter: Apply operation and filter non-matching events. Itt csak felül kell a Status: = Control-t beállítáni.

    Azért kell ez, mert ez is elszeretné küldeni a lenyomott hangunk Note On üzenetét, és akkor duplikálva lenne (ráadásul ennek nem is lenne Note Off üzenete, és végtelenségig szólna).

  5. Sustain On: Copy matching events and apply operation. Felül Status: = Note, többi mind All legyen, alul pedig Status: Fix Control, Channel: Thru, Pitch: Fix 64, Velocity: Fix 127.

  6. Sustain Off Filter: Filter matching events. Status: = Control, Channel: All, Data byte 1: = 64, Data Byte 2: = 0.

    Annyi, hogy ezen a szálon a sok másolgatásnak köszönhetően megjelenik a Sustain Off üzenet is. Ezt nem szeretnénk, mert már korábban elküldtük.

 

A sustain ON-t hova kössem?

Link to comment
Share on other sites

Bocsánat, igen, elrontottam, 7. sorba kell: Sustain Off -> Sustain On -> Sustain Off Filter -> Chord Memorizer

Működik, de csak ha a kívánt kitartott hang elött egy másikat is lenyomok, ami persze nem szólal meg. És ha azt szeretném hogy már ne szóljon akkor a kitartott hangot még 1x le kell ütnöm.

 

Valamit elronthattam...

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy nem jól írtam le valamit, sajnos előfordul. Inkább azért írtam le, hogy később is elő lehessen állítani, ha netán a fájlt letörölném.

Egyébként most néztem meg, és a leírásban az 5. útvonalnál írtam, hogy be kell kötni közvetlen a Chord Memorizerbe is.

Link to comment
Share on other sites

Egyébként lehet, hogy szólni kellene A / D-nek, hogy helyezze át ezt egy új topickba ezt a megoldást, mert azt kérte, hogy minden új kérdéshez új témát nyissunk. Ez meg hasonló, de mégis más célt szolgáló megoldás, mint az eredeti kérdés. Szóljak, vagy szólsz, vagy ne szóljunk? :D

Más, kíváncsiságból kipróbáltam, hogy meg tudom-e írni ezt az akkord kitartós dolgot scriptben.
Persze az Environmentben itt is kell a midi bemenet -> szólóelválasztó -> Aliasok rész, mert gondolom ugyanúgy használsz más hangokat program váltásra, valamint sustain ki-bekapcsolgatásra...
Mindegy. A lényeg, hogy egy sávra ha ezt a scriptet rádobod, akkor ugyanazt éred el vele, mint azzal a sok objektummal, amit kötözgettünk :D

function HandleMIDI(event) {
	if (event instanceof NoteOn)  {
		var Sustain = new ControlChange; // uj Control Change uzenet letrehozasa
		Sustain.number = 64; // ez ugyebar a sustain uzenet szama
		Sustain.value = 0; // ez a kikapcsolas erteke
		Sustain.send(); // sustain kikapcsolasa, elozo hangokat elhallgattatjuk
		
		Sustain.value = 127; // eleg a regi, mar elkuldott uzenetet feldolgozni, felesleges letrehozni egy ujat…, itt beallitjuk ugye a bekapcsolashoz szukseges erteket
		
		// lehet, hogy a sima senddel is mukodne, de biztosabb, ha 1 miliseconddal kesobb kuldjuk
		Sustain.sendAfterMilliseconds(1); // sustain ujrakuldese, hogy az uj hangokra ervenyes legyen
		
		event.sendAfterMilliseconds(1); // eredeiti, most jatszott hangot elkuldjuk
		
	}
	else {
		event.send(); // Minden egyeb dologt elkuldunk, meg a Note Off uzeneteket is!!!
	}
}

Link to comment
Share on other sites

Új topicba? Akkor már ez a topic cím sem jó, hisz pont az a lényeg hogy az Environmentben lévő trükkök egy helyen legyenek...

 

Nem sikerült rádobnom a scriptet. Gondolom ezt meg kell írnom egy fájlba igaz? És azt valahogy rádobni, ilyenről nem is hallottam még...

Link to comment
Share on other sites

Ok, részemről maradhat.

 

Logic Pro X-ben van egy új rész az Instrument sávoknál: a sáv beállításánál (hangerő, panoráma felett) van egy MIDI FX rész is, ahol TÖBB!!! Midi plug-int lehet beállítani (ha kiválasztasz egy midi plug-int, akkor ha az aljához viszed az egeret, megjelenik egy sáv, és újabb plug-int adhatsz hozzá, mint pl Transformer, vagy Chord Memorizer). A lényeg, hogy most a Scripter-t kell kiválasztani.
A feljövő ablakban van egy Open Script in Editor nevű gomb, arra kattintva lehet megadni a scriptet. Majd az ablakban felül meg kell nyomni a run script gombot. Ezután, ha ezt az utóbbi scriptet másolod be, akkor megjelenik egy csúszka az Open Script in Editor gomb alatt, ahol beállíthatod az új funkciót:
Kicsit durvultam :D Annyit csináltam, hogy van egy Feloldás nevű paraméter, ami ha nagyobb, mint 0, akkor annyi negyeden át tartja ki csak a hangot, utána küld egy Sustain Off üzenetet. Most ezt max 64-re állítottam, de át lehet állítani szinte akármennyire. Plusz még egy fontos infó: a beállított tempóhoz igazítja. Tehát ha helyesen van beállítva a tempó, akkor jókor fog majd elhallgatni a kitartott hang.

var NeedsTimingInfo = true;

function HandleMIDI(event) {
	if (event instanceof NoteOn)  {
		var Sustain = new ControlChange; // uj Control Change uzenet letrehozasa
		Sustain.number = 64; // ez ugyebar a sustain uzenet szama
		Sustain.value = 0; // ez a kikapcsolas erteke
		Sustain.send(); // sustain kikapcsolasa, elozo hangokat elhallgattatjuk
		
		Sustain.value = 127; // eleg a regi, mar elkuldott uzenetet feldolgozni, felesleges letrehozni egy ujat…, itt beallitjuk ugye a bekapcsolashoz szukseges erteket
		
		// lehet, hogy a sima senddel is mukodne, de biztosabb, ha 1 miliseconddal kesobb kuldjuk
		Sustain.sendAfterMilliseconds(1); // sustain ujrakuldese, hogy az uj hangokra ervenyes legyen
		
		event.sendAfterMilliseconds(1); // eredeiti, most jatszott hangot elkuldjuk
		
		var beats = GetParameter("Feloldás");
		if (beats > 0) {
			Sustain.value = 0;
			Sustain.sendAfterBeats(beats);
		}
	}
	else {
		event.send(); // Minden egyeb dologt elkuldunk, meg a Note Off uzeneteket is!!!
	}
}

var PluginParameters = [
	{
		name: "Feloldás", 
		type: "lin",
		minValue: 0,
		maxValue: 64,
		numberOfSteps: 64,
		defaultValue: 0
	}
];
Link to comment
Share on other sites

Sőt, most nézem, hogy nem Chord Memorizer plug-in van, hanem Chord Trigger. Végülis lehet ugyanaz, hogy hangonként meg lehet mondani, hogy milyen akkordot játsszon le.

 

Plusz infó, hogy nem feltétlenül negyedekre lehet állítani a következő hang küldését, hanem pl ha a numberOfSteps beállítást megszorzod 4-el (tehát 256-ra állítod), akkor lehet pl 1,5-öt is kiválasztani, akkor egy negyed és egy nyolcad ideig tartja ki a hangot..., 1,25-nél pedig 1 negyed és 1 tizenhatod ütemig tartja....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...