Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Logic 9 - Enveronment


bazsa82

Kérdés

Sziasztok!

A Logic 9-et szeretném élő koncerteken használni. Az Enveronment beállításához keresek segítséget, elég kevés információt találok ehhez.

Egy speciális beállítást szeretnék létrehozni.

Adott:

- 3 hangszín ( virtual Instrument, pl EXS-24)

- AKAI EWI 4000s (vagy akár bármilyen midi bill.)

- program change-et szeretnék a legalsó 3 hangra, mindengyik hang egy hangszínhez, csatornához legyen kötve

Elvileg a Logic 7-ben már be lehetett ezt állítani, melékelek egy fotót róla.

Sokat keresgéltem a neten, de nem találtam rá megoldást.

Valaki tudna segíteni?

post-176-0-99383500-1300983063_thumb.png

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 133
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Baromi jó ez a script dolog. (azt hiszem kezdi meghaladni képességeimet ez a dolog... :) Még nem volt időm a Pro X-el behatóbban foglalkozni, és még nem mertem használni élőben, amíg nem forrja ki magát, de úgy látom hogy ideje váltani, most hogy a frissítés is kijött hozzá.

 

A kábelkötögetéses dolgot annyiból szeretem hogy ott egy felületen mindent látok, mit is állítottam be...

 

Egy kérdésem van csupán, hogy lehet elhalgattatni? Esetleg egy hangot feláldozni a végleges note off-al?

Link to comment
Share on other sites

hogy tovább bonyolítsam.

 

Most mindegyik sustain működik, nagyon jól. AZ a kérdésem hogy hogyan lehet leállítani? 1 hangot beáldozok az ügy érdekében, vagy esetleg arra a hangra beállítani hogy a csatorna fader-e halkuljol el...

Melyik a jobb és könnyebb megoldás? A sustain off is jó mivel olyan hangszínek, amik nem hirtelen végződnek hanem kifédelődnek. (EXS-ben úgy állítottam...)

Link to comment
Share on other sites

var NeedsTimingInfo = true;

function HandleMIDI(event) {
	if (event instanceof Note && event.pitch == GetParameter("Sustain kikapcsoló hang")) {
		if (event instanceof NoteOn) { // csak NoteOn esemenyre kuldunk, felesleges NoteOff-ra is
			var Sustain = new ControlChange; // uj Control Change uzenet letrehozasa
			Sustain.number = 64; // ez ugyebar a sustain uzenet szama
			Sustain.value = 0; // ez a kikapcsolas erteke
			Sustain.send(); // sustain kikapcsolasa, elozo hangokat elhallgattatjuk
		}
	}
	else if (event instanceof NoteOn)  {
		var Sustain = new ControlChange; // uj Control Change uzenet letrehozasa
		Sustain.number = 64; // ez ugyebar a sustain uzenet szama
		Sustain.value = 0; // ez a kikapcsolas erteke
		Sustain.send(); // sustain kikapcsolasa, elozo hangokat elhallgattatjuk
		
		Sustain.value = 127; // eleg a regi, mar elkuldott uzenetet feldolgozni, felesleges letrehozni egy ujat…, itt beallitjuk ugye a bekapcsolashoz szukseges erteket
		
		// lehet, hogy a sima senddel is mukodne, de biztosabb, ha 1 miliseconddal kesobb kuldjuk
		Sustain.sendAfterMilliseconds(1); // sustain ujrakuldese, hogy az uj hangokra ervenyes legyen
		
		event.sendAfterMilliseconds(1); // eredeiti, most jatszott hangot elkuldjuk
		
		var beats = GetParameter("Feloldás");
		if (beats > 0) {
			Sustain.value = 0;
			Sustain.sendAfterBeats(beats);
		}
	}
	else {
		event.send(); // Minden egyeb dologt elkuldunk, meg a Note Off uzeneteket is!!!
	}
}

var PluginParameters = [
	{
		name: "Feloldás", 
		type: "lin",
		minValue: 0,
		maxValue: 64,
		numberOfSteps: 64,
		unit: "slider",
		defaultValue: 0
	},
	
	{
		name:"Sustain kikapcsoló hang",
		type:"menu", 
		minValue: 0,
		maxValue: 127,
		numberOfSteps: 128,
		unit: "MIDI Note",
		valueStrings:[
			"C-2", "C#-2", "D-2", "D#-2", "E-2","F-2","F#-2","G-2","G#-2","A-2","A#-2","B-2",
			"C-1", "C#-1", "D-1", "D#-1", "E-1","F-1","F#-1","G-1","G#-1","A-1","A#-1","B-1",
			"C0", "C#0", "D0", "D#0", "E0","F0","F#0","G0","G#0","A0","A#0","B0",
			"C1", "C#1", "D1", "D#1", "E1","F1","F#1","G1","G#1","A1","A#1","B1",
			"C2", "C#2", "D2", "D#2", "E2","F2","F#2","G2","G#2","A2","A#2","B2",
			"C3", "C#3", "D3", "D#3", "E3","F3","F#3","G3","G#3","A3","A#3","B3",
			"C4", "C#4", "D4", "D#4", "E4","F4","F#4","G4","G#4","A4","A#4","B4",
			"C5", "C#5", "D5", "D#5", "E5","F5","F#5","G5","G#5","A5","A#5","B5",
			"C6", "C#6", "D6", "D#6", "E6","F6","F#6","G6","G#6","A6","A#6","B6",
			"C7", "C#7", "D7", "D#7", "E7","F7","F#7","G7","G#7","A7","A#7","B7",
			"C8", "C#8", "D8", "D#8", "E8","F8","F#8","G8"],
		defaultValue: 48},
];
Link to comment
Share on other sites

10 percet nézegettem a sciptet de nem jöttem rá, miért van az hogy csak a C2-re hallgat el, az alapbeállításra. Bármilyen másik hangot választok ki, nem működik...

 

próbálkozdtam az utolsó sorban lévő default value-val, de hiába adok meg, másik számot, arra sem hallgat el, csak a 48-C2-vel működik...

 

egyre jobban tetszik az új Logic :)

Link to comment
Share on other sites

Megmondom őszintén, nem próbáltam ki másik hanggal. :)

 

szerk: nekem működik. Egy teljesen új projektet kezdtem, egy instrument sávval, innen bemásoltam a scriptet, nyomtam egy Run Script gombot. Kipróbáltam először a C2-vel, majd átállítottam, és kipróbáltam C#2, F2-vel is. Mindegyikkel működött. Nyomtál Run Script gombot?

Link to comment
Share on other sites

Sajnos nincs. Viszont a legelső akadály ahogy nézegettem, az hogy nem tudom megadni a tempót, illetve nem is kéne, elég lenne rec illetve stop parancs, de azt elég macera hogy közben egy dallamotjátszom. Az is lehetne hogy a felvétel akkor indul amikor megfújom a legelső hangot, de akkor a stop szintén nem működik.

Azt hiszem ezt küldő looper pedállal tudom csak megoldani.

 

Visszakanyarodva a sustain funkcióhoz, nagyon jól működik, viszont egy másik kérdésem is lenne.

 

Ha pl. 2 akkor között szeretnék váltani, akkor minden esetben ki kell kapcsolnom a sustain funkciót, hogy elhallgasson, és aztán be, és a másik akkor, vagy hang.

Meg lehet azt valahogy csinálni, hogy egyszerre csak 1 akkordot tartson ki, de az addig, amíg a másik akkord meg nem szólal. 

 

Az akkordot be tudom állítani a chord memory-vel... 

 

igen meg. szerintem csak annyi hogy nemcsak a sustain c re reagál a c64=0 hanem note vel unequal to 0 -ra is. ..

Link to comment
Share on other sites

Megmondom őszintén, nem próbáltam ki másik hanggal. :)

 

szerk: nekem működik. Egy teljesen új projektet kezdtem, egy instrument sávval, innen bemásoltam a scriptet, nyomtam egy Run Script gombot. Kipróbáltam először a C2-vel, majd átállítottam, és kipróbáltam C#2, F2-vel is. Mindegyikkel működött. Nyomtál Run Script gombot?

fura, kipróbáltam egy új projectben és nekem is működött, bár elötte 2x rányomtam a run-ra biztos ami biztos. Aztán abban a projectben is próbáltam amiben nem működött. Az istrument csatorna elé egy range limiter van berakva, hiába volt a tartományon belűl nem működött, aztán állítottam rajta és rögtön jó lett fura...

 

A lényeg hogy most már nekem is működik ! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...