Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 5 akad, ha megnyitok egy explorert


Hobkins

Kérdés

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Eddig nem tapasztaltam hasonlót. Nem régen vettem észre, hogy ha Cubase-el dolgozom, de közben szeretnék megnézni egy levelet vagy bármi más egyebet a neten, akkor irgalmatlanul el kezd recsegni, ropogni a hang, ahogy tölt be az ablak. Minden egyes műveletnél, ilyen problémám van, amit nem Cubase-ben csinálok. DE...akkkor is ezt tapasztalom, ha egy midi sávot rögzítek úgy, hogy az adott midi sáv ki van nyitva (nem tudom, hogy szakmai nyelven hogy hívják ezt a jelenséget sorry ), tehát amikor a képernyő alján pl. velocity-t is lehet szerkeszteni, felül pedig a hangokat mutatja, amit éppen leütök a midi billentyűn és azt rögzíti. Hol keressem a hibát? Hardver, esetleg valamelyik hardverem drivere szórakozik? Esetleg valami beállítás? A legnagyobb baj, hogy eddig nem volt ilyen problémám, és nem tudom mire vélni a dolgot.

Gép infó:
Gigabyte EP45C-DS3R alaplap
Intel E7600 proci (3.06 GHz Core 2 Duo)
8gb Kingmax DDR3
WD500Gb Blue HDD és Samsung 1Tb Sata 2 winyók
Nvidia 8500GT VGA  512 Mb (Gigabyte)
EMU 1820m hangkártya
OP.: WIN7 64bit
Minden segítséget, hozzászólást előre is köszönök!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 62
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Nem "Use Host Setting" kell, hanem "circulal".

A linearnál fel-le kell húzogatni egy tekerőgombot, amitől én agybajt kapok és nem tudok vele dolgozni.

A tekerő gombot  én tekerem, mint agy valódi cuccnál.

Úgy tudom korábban amúgy a circulal volt az alapértelmezett az UAD-nál, lehet most nem úgy települ.

Ez tök mindegy, a lényeg, hogy nem működik a 64 bitesnél.

Nálad most linearban megy szerintem, ha az van beállítva a hostban.

Link to comment
Share on other sites

A 32 bites mindegyiken jól működik, a 64 bites mindegyiken rosszul.

Tehát nálad circulalra állítva működik rendesen a 64 bites? Az meglep.

Nálunk MAC-en sem jó, Win7-en sem.

Ezeknél nagyon feltűnő, hogy gáz van: Harrison, Precision Deesser, Little Labs VOG.

Megnézem őket, most egy ideje nem foglalkoztam ezzel.

Link to comment
Share on other sites

Köszi, kíváncsi vagyok rá.

Az UAD panelen állítsd át circulalra és akkor kiderül.

Ha megfogod a tekerő gombokat akkor nem szabad elmozdulniuk egyáltalán.

Ez a normális működés és a 32 bitesnél így is van.

Megnéztem mind a 3 plugint, idáig linear-on volt nálam(mi a különbség?), átállítottam+betickeltem a "use host setting"-et, és nincs ez amit leírsz,ha rákattintok egy tekerőgombra marad a helyén, amig nem mozgatom meg az egeret. Valami régebbi H61-es 1155-ös lapom van,i7-2600, 8gb ram, uad2 octo, win7 lite hikomat edition:), C7 x64.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok,

 

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

 

Hogyan kell használni a MIDI vezérlőmet a programban?

Van egy AKAI LPD8 Midi Controller-em és szeretném használni, de azon túl, hogy a monitor alján lévő vezérlőn látom, hogy ha lenyomok egy gombot, van jel... tovább nem jutottam, hangot nem tudtam vele megszólaltatni.

Hogyan használhatok benne hangszereket, van saját készlete a programnak?

Előre is köszönöm a segítséget!

 

(Nuendo 4-et használok, de Cubase-ben is ugyan ez volt a probléma, a két program meg ilyen téren nem különbözik, azért itt tettem fel a kérdést)

Link to comment
Share on other sites

Pedig a 32 bitesnél nem ugrik és nem is kell neki.

Nem értem mi a marhaság.

Meg a Deesser pl. nem is ugrik, hanem összevissza elmegy, totál beállíthatatlan.

A VOG meg csak akkor nem ugrik el, ha egy bizonyos helyen fogom meg a tekerőt.

Totál nem úgy működik, mint korábban.

De ugyanazon a gépen a 32 bites tökéletes, csak a 64-es szar.

Link to comment
Share on other sites

Ja, stabil, de azért elég sok a nyűg vele szerintem.

Pl. az USB pendrive kezelés nevetséges az XP-hez képest.

Az írás harmadára csökkent, ami nagyon idegesítő.

Venni kell hozzá USB3-as cuccokat és akkor megy rendesen.

Akkor viszont kétszer olyan gyors minden, mint USB2-n.

Csak hát ez most megint szopatás, mert bőven jó volt a 2-es is, amíg működött rendesen XP alatt.

 

Aztán megnyitásnál nem megy az egér görgő Win7 alatt, csak ha előbb belekattintok a fájllistába,

meg hasonló idegesítő disznóságok.

Már írtam korábban, hogy a UAD tekerő gombjai elromlottak 64 bit alatt és elugrálnak, ha meg akarom fogni és tekerni, meg ilyenek.

Attól meg totál hülyét kapok, hogy az angol nevű könyvtárakat (pl. User, Public), egy csomó helyen magyarul mutatja.

Ez a világ legnagyobb tahósága. Egy könyvtárat vagy így hívnak, vagy úgy.

Ez az uad dolog nekem nincs, én is alaplapi hangkártyán vagyok,ezekszerint nem oldódott meg még neked?

Link to comment
Share on other sites

A pendrive-os dolgot én a pendrive-oknak tudtam be eddig, mert van olyan pendrive-om, ami tényleg iszonyat lassú, de van olyan, amivel brutálisan jó. De esküszöm fogok csinálni egy XP-t és letesztelem azon is.
Emlékszem az UAD-os problémádra, én még nem frissítettem a szoftvert 6.0 fölé és ezért nem tapasztaltam, ezzel nincs problémám.
Ezt a könyvtáras dolgot én is megfigyeltem, kicsit tényleg "vicces" :)
De sajnos ők diktálnak és azt kell használni, amit fejlesztenek, amihez van support. Lassan a gépek is olyanok, hogy WIN8 alatt nem is szabad felrakni semmit.

Link to comment
Share on other sites

Ja, stabil, de azért elég sok a nyűg vele szerintem.

Pl. az USB pendrive kezelés nevetséges az XP-hez képest.

Az írás harmadára csökkent, ami nagyon idegesítő.

Venni kell hozzá USB3-as cuccokat és akkor megy rendesen.

Akkor viszont kétszer olyan gyors minden, mint USB2-n.

Csak hát ez most megint szopatás, mert bőven jó volt a 2-es is, amíg működött rendesen XP alatt.

 

Aztán megnyitásnál nem megy az egér görgő Win7 alatt, csak ha előbb belekattintok a fájllistába,

meg hasonló idegesítő disznóságok.

Már írtam korábban, hogy a UAD tekerő gombjai elromlottak 64 bit alatt és elugrálnak, ha meg akarom fogni és tekerni, meg ilyenek.

Attól meg totál hülyét kapok, hogy az angol nevű könyvtárakat (pl. User, Public), egy csomó helyen magyarul mutatja.

Ez a világ legnagyobb tahósága. Egy könyvtárat vagy így hívnak, vagy úgy.

Link to comment
Share on other sites

Ja, az XP sokkal gyorsabb volt, de sajnos 64 bitre csak a Win7 alkalmas.

Így van! A Vista is egy nagy rakás szerencsétlenség. Azt kell mondjam, egyébként (de ez csak az én egyedi véleményem), hogy annak ellenére, hogy mennyire szerettem az XP-t, WIN7-et sokkal stabilabbnak tartom. És extrán meg vagyok elégedve vele. És még jobban meglennék, ha nm egyszerre használnám minden féle célra.

Link to comment
Share on other sites

Azt elfelejtettem írni, hogy nálam windows 7 x64-en áll a 100-120 us. Most feltettem egy másik partícióra egy windows xp sp3-at és ott 17-19 us üresjáratban a kijelzett érték. Szerintem win7-ből eleve nehezebb lesz kicsikarni kisebb értéket (újabb rendszer, eleve több erőforrást használ). Win xp nem lenne rossz csak sajnos már nem "up to date".

Erre gondoltam én is. Az XP miatt lehet olyan kicsi az az érték...Nem is lenne semmi bajom az XP-vel, ha lenne normális 64 bites rendszer belőle, és természetesen magyar nyelven. Egyszer raktam fel english 64 bites XP-t de már a második újraindításnál összeomlott szegény. Azóta nem is foglalkoztam vele. Így marad a WIN 7 64 lepusztítva és egy másik oprendszer a nem zenélős dolgokhoz.

Link to comment
Share on other sites

Jó progi ez a DPC latency checker, ami miatt magasak az értékek,az a lan, wifi(le kell tiltani főleg laptopon), nagyteljesítményű videókártya. (az ati radeon 5450 nekem hibátlan volt,persze nem játékra van) most az intel alaplapi videókártyát használom ezzel sincs gond. Csúnya dolog, de az eredeti win7-en túl sokat kell gyomlálni ,vannak warezben jó "lite"-os kiadások, amivel nagyon gyors és akadásmentes rendszert lehet összehozni, én is inkább ezt használom,hiába áll itt az összes win eredetiben.

Link to comment
Share on other sites

Azt elfelejtettem írni, hogy nálam windows 7 x64-en áll a 100-120 us. Most feltettem egy másik partícióra egy windows xp sp3-at és ott 17-19 us üresjáratban a kijelzett érték. Szerintem win7-ből eleve nehezebb lesz kicsikarni kisebb értéket (újabb rendszer, eleve több erőforrást használ). Win xp nem lenne rossz csak sajnos már nem "up to date".

 

Igazad lehet, ha már más is hasonlókat tapasztal. Majd én is megnézem a 32-bites Windows 7-tel később, mivel ott ezt nem méricskéltem még (nem volt rá még szükség, de ez most már kíváncsivá tett). Viszont akkor eszerint az XP közelebb áll az (elméleti) "realtime"-hoz...

Link to comment
Share on other sites

?????????????????????????????????????

Na igen. Ez így nem állja meg a helyét.

Most magyarazhatnék valamit, de már nem is emléxem mit akartam ezzel. :)

Mea culpa!

A tobb RAM csak jobb lehet egy 64 bites rendszerben, a 32-esben pedig csak nem tudjuk használni (a grafikussal egyutt) a 4 Giga feletti részt. :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...