Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 5 akad, ha megnyitok egy explorert


Hobkins

Kérdés

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni. Eddig nem tapasztaltam hasonlót. Nem régen vettem észre, hogy ha Cubase-el dolgozom, de közben szeretnék megnézni egy levelet vagy bármi más egyebet a neten, akkor irgalmatlanul el kezd recsegni, ropogni a hang, ahogy tölt be az ablak. Minden egyes műveletnél, ilyen problémám van, amit nem Cubase-ben csinálok. DE...akkkor is ezt tapasztalom, ha egy midi sávot rögzítek úgy, hogy az adott midi sáv ki van nyitva (nem tudom, hogy szakmai nyelven hogy hívják ezt a jelenséget sorry ), tehát amikor a képernyő alján pl. velocity-t is lehet szerkeszteni, felül pedig a hangokat mutatja, amit éppen leütök a midi billentyűn és azt rögzíti. Hol keressem a hibát? Hardver, esetleg valamelyik hardverem drivere szórakozik? Esetleg valami beállítás? A legnagyobb baj, hogy eddig nem volt ilyen problémám, és nem tudom mire vélni a dolgot.

Gép infó:
Gigabyte EP45C-DS3R alaplap
Intel E7600 proci (3.06 GHz Core 2 Duo)
8gb Kingmax DDR3
WD500Gb Blue HDD és Samsung 1Tb Sata 2 winyók
Nvidia 8500GT VGA  512 Mb (Gigabyte)
EMU 1820m hangkártya
OP.: WIN7 64bit
Minden segítséget, hozzászólást előre is köszönök!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 62
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Szerintem itt 2 dolog van egyszerre.

1. Mohawk 15. hsz.: alap.

Ez nem kerul plusz pénzbe, hiszen egy hardverrel meg lehet oldani 2 kulon oprendszert, de erre tényleg kéne figyelni.

Redukálni és optimalizálni a hardvereket, szoftvereket még a plug-ineket is! (Általában az internet és a vírusírtó okozza a latency-tuskéket. ;)

2. A géped nem jó.

Egyszeruen kronológiailag nem passzolnak az alkatrészek. :) Az EMU hangkari a Win7-hez? Elhiszem, hogy mukodik, de talán évtized is van kozottuk. ;)

A 8GB RAM pedig túl sok a procihoz ill. a 2 magos proci túl kevés már egy 64 bites rendszerhez, persze ezek nincsenek kozvetlen osszefuggesben, de annál tobb a kozvetett osszefuggés.

Ráadásul a Cubase 5 is jóval régebbi, mint az oprendszered.

Ilyen esetekben, (pl. workstation) nem érdemes egy régebbi gépet "tuningolni", hogy csak mondjuk a memóriát noveljuk vagy a procit, hanem az egészet újra kell tervezni. A legjobb az aktuálisan stabil, egymással tuti kompatibilis részekbol felépíteni a gépet, ahogy pl. egy Dell vagy Apple is teszi és bele nem nyúlni, csak használni évekig, a fent említett (de nem konkretizált) optimális beállításokkal.

Link to comment
Share on other sites

És pontosan mit mér amúgy ez a DPC Checker?

 

A "Background Information" részben (alul) összefoglalják a lényegét. A kernel-módú driverekről van szó, amelyek a megszakításokban futnak (a legmagasabb prioritáson), és mivel a Windows nem realtime rendszer, hanem preemptív multitaszkot használ, ezért ezek a megszakítások sem tudnak végrehajtódni rögtön, hanem ütemezetten: ha az egyik program végzett, akkor továbbpasszolja a vezérlést a következőnek... stb. (Ha valamelyik túl sokáig szöszöl, akkor annyival később kerül sor a többiekre miatta.) A Windows-fejlesztőknek ajánlja a Microsoft, hogy úgy írják meg a kódot, hogy egy-egy ilyen megszakításkezelés a lehető legrövidebb ideig foglalja a processzort - mivel ez csak ugye ajánlás, így nyilván nem kötelező betartania azt senkinek...

 

Olyan kódban, amit hozzáértő, kulturált és szociálisan érzékeny programozók írtak, abban kellőképpen ügyelnek is rá, hogy tényleg így legyen. Amit pedig dilettánsok és/vagy tahók írtak, abban pedig nem. :D

 

Azokat a leghosszabb időtartamokat méri ez a program, ami egy-egy ilyen eljáráskezelési hívás között eltelik.

Link to comment
Share on other sites

Nálam folyamatosan 100-120 us között van, bootolás után azonnal. Nincsenek kiugrások. Cubase 5 nem szaggat be. Reason 5 viszont nagyjából minden 3. percben megakad 1 másodpercre. Ennek az okára még nem tudtam rájönni, még akkor sem mutat a latency checker kiugrást amikor az akadás történik. Kb. 3 éves már a rendszer azóta nem volt windows reinstall, viszont emlékszem, hogy mikor még "szűz" volt a windows már akkor is volt ez az 1 mp-es akadás, és nem csak az 5-ös verziónál (a 3-as reason is szintúgy produkálta).

Meglep, hogy 4-8 us a normális. Nálad ez egy kimondottan csak zeneszerkesztésre opimalizált gépen van így? Vagy ha mindenes gépről van szó akkor is ennyinek kell lennie?

Gépem adatai:

Alaplap: MSI 770 C35/C45

Processzor: AMD Phenom II x4 925, 2.8 GHz

Memória: 2db Kingston 2 Gb DDR3(1333 MHz)

Video: ATI Radeon HD 5450

 

Nem tudom, hogy mi az, ami normális, én azt írtam, hogy ez egy "ideális" állapot. (Azért tettem be a képet is, hogy látni lehessen, hogy van ilyen.) Mindenes gép, már lassan nyolc éves (igaz, én még ezen mindig XP-t használok... és az is igaz, hogy egy előzetesen már optimalizált telepítőcsomagból - de attól még nem hiányzik semmi fontos belőle, és továbbra is lefedi az igényeimet); csak a válasz előtt gyorsan csináltam egy screenshotot, hogy legyen hozzá illusztráció.

Link to comment
Share on other sites

?????????????????????????????????????

Ezt mondjuk én sem értem igazán, de attól nem biztos, hogy nem igaz (8Gb RAM sok ).

Eddig VGA cserével javult a helyzet. Nem tökéletes ugyan, de a reccsenés, jóval kevesebb, és kisebb mértékű is böngésző megnyitásakor, a midi szerkesztéskor eltűnt teljesen. A DPC Chekker még mindig 120-140 között van alapon és elég sok 1000 fölötti kiugrás is van alapjáraton, de már így is sokkal jobb, mint volt. Köszönöm mindenkinek! Ha teljesen rendbe jön a dolog, azt is közölni fogom. 

Link to comment
Share on other sites

Ezt mondjuk én sem értem igazán, de attól nem biztos, hogy nem igaz (8Gb RAM sok ).

Eddig VGA cserével javult a helyzet. Nem tökéletes ugyan, de a reccsenés, jóval kevesebb, és kisebb mértékű is böngésző megnyitásakor, a midi szerkesztéskor eltűnt teljesen. A DPC Chekker még mindig 120-140 között van alapon és elég sok 1000 fölötti kiugrás is van alapjáraton, de már így is sokkal jobb, mint volt. Köszönöm mindenkinek! Ha teljesen rendbe jön a dolog, azt is közölni fogom.

A Radeon kártyáknál előszeretettel épül be indításkor a CCC (Catalist control center).

Ezt mindenféleképpen gyomláld ki (msconfig, pipa kivétele).

Link to comment
Share on other sites

A Radeon kártyáknál előszeretettel épül be indításkor a CCC (Catalist control center).

Ezt mindenféleképpen gyomláld ki (msconfig, pipa kivétele).

Most Nvida GT610 kártyát raktam bele, előtte GT8500 volt benne. GT 610-el javult a helyzet, de nem oldódott meg 100%-ban.

Link to comment
Share on other sites

Most Nvida GT610 kártyát raktam bele, előtte GT8500 volt benne. GT 610-el javult a helyzet, de nem oldódott meg 100%-ban.

Bocs, másik kollegánál volt 5450-es Radeon. Távolról nézve több ötletem nincs, de talán Szolnok közelében laksz (?) esetleg személyesen rá tudnék nézni, hátha...

Link to comment
Share on other sites

Bocs, másik kollegánál volt 5450-es Radeon. Távolról nézve több ötletem nincs, de talán Szolnok közelében laksz (?) esetleg személyesen rá tudnék nézni, hátha...

Esetleg 25km-re szolnoktól :) Ha nem sikerül megoldanom, beszélhetünk róla. Köszi a felajánlást!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...