Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

E-MU hangkártyák


Isten Nyila

Kérdés

Miután e téma előzménye már a történelem viharában eltűnt, úgy döntöttem, felteszem a topikindító első kérdést itt...

Nekem még az eredeti 1212M-es kártyám van, plusz melléje egy AudioDockM (végül is egy "klasszik" 1820M-es felállás). Sajnálatos módon, ez utóbbit épp most kezdem hirdetni az apróban, így alighanem hamarosan megválok majd tőle. Egyszer később (ha újra megengedhetem majd anyagilag ezt a kiadást) veszek helyette egy másikat, de elképzelhető, hogy az már inkább tán egy MicroDockM lenne majd (a 1616M-esé).

Ezzel kapcsolatban, mint tudjuk, már az Absolute fórumon is felmerült több ízben a vissza-visszatérő kérdés: vajon lehet-e az új dokkot a régi kártya mellé használni?

Az ominózus átállás óta eltelt immár 5-6 év, ám úgy tűnik, mégsincs tapasztalat róla.

Egy ehhez képest megfordított felállás (új kártya + régi dokk) egészen bizonyosan működésképtelen volna, triviálisan a tápellátás (illetőleg annak hiánya) miatt. Na de régi kártyához egy új dokk, az már más... Nyilván azon múlik az esetleges illesztésük sikere, hogy vajon az E-MU mérnökök az összekötő Ethernet kábel ugyanazon vonalait ugyanazon célra használták-e fel a tervezésekor (kivéve természetesen a tápfeszt vivő drótot - amit pedig használnak-e valamilyen egyéb, új célra). Mivel hivatalos adat erről nincsen, csak a gyakorlati tesztelése dönti el.

Szóval az a nagy kérdés, hogy azóta netán kipróbálta-e már valaki?

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 173
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Még annyit,hogy ha ezeket a letöltött drivereket használom és nem az eredeti lemezt,mert ugye muszály a Win 7 miatt,akkor az EMU Power Fx

nevű vst nem is jelenik meg a plug-in-ek között a Sonarban,amit használok.

Üdv!

Nem fog működni VST-ként alapból. Sonart nem ismerem, de szerintem hasonló képpen működhet, mint a Cubase és annak is van valami Vstplugins mappája. Ha privátban elküldöd az e-mail címedet, akkor elküldöm neked délután azokat a dll fájlokat, amiket be kell másolnod. Ha lesz rá időm, akkor még délelőtt folyamán küldöm a linkeket is, hogy melyik drivert és patch mix-et kell letöltened.

Üdv: Hobkins

Link to comment
Share on other sites

No....ez roppant érdekes szitu. Megpróbáljuk megoldani, de ahhoz több infóra lesz szükség. Mondjuk kezdetnek az EMU driver verziója,WIN 7 verzió, esetleg PC konfig. 1212m V1 vagy V2? A tápegység a régi vagy az is új? Alaplapi hangkártyát kikapcsoltad?Windows üdvözlő hangot hallasz ( ha igen az nem biztos, hogy frankó)?Egyelőre ennyi, aztán folytatjuk :)

Hali!

Nem sok időm volt az elmúlt hetekben szóval, elnézést a késői reagálásért.

Tehát:

- Emu driver: EmuPMX_PCDrv_L6_2_10_00

- a kártya pci V1

- win7 ultimate 64bit. (két különböző is volt már a gépen és mindkettőnél ugyan az volt a probléma)

- a gépben minden új az emut és az uadot leszámítva

Konfig:

- asus p8 z77-v pro

- corsair cx600

- i7 3770K

- corsair cmz16gx3m2a1600

- asus engtx 580

- ocz ssd és egy segate kétterrás

A hangkártya kimenetére ma ráakasztottam egy fülest, és ott nem tapasztaltam a cicergést.

Ugyan ez így mono, de akármelyik oldalra dugom, semmi hallható zaja nincs a cuccnak.

Már mindent átdugdostam másik aljzatba, forgattam így-úgy, odébbtettem az erősítőt, de eddig nem segített.

Mivel a fejhallgatón nem hallottam a zajt, elképzelhető hogy az nem a gépházon belül keletkezik, hanem valahol kifelé kerül a jelre.?

De akkor meg mi köze a zajnak a képernyőn megjelenő dolgokhoz?

Próbáltam többféle kábelt is, de egyik sem volt jobb a másiknál. Rejtély az egész :/

Ötlet?

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Nem sok időm volt az elmúlt hetekben szóval, elnézést a késői reagálásért.

Tehát:

- Emu driver: EmuPMX_PCDrv_L6_2_10_00

- a kártya pci V1

- win7 ultimate 64bit. (két különböző is volt már a gépen és mindkettőnél ugyan az volt a probléma)

- a gépben minden új az emut és az uadot leszámítva

Konfig:

- asus p8 z77-v pro

- corsair cx600

- i7 3770K

- corsair cmz16gx3m2a1600

- asus engtx 580

- ocz ssd és egy segate kétterrás

A hangkártya kimenetére ma ráakasztottam egy fülest, és ott nem tapasztaltam a cicergést.

Ugyan ez így mono, de akármelyik oldalra dugom, semmi hallható zaja nincs a cuccnak.

Már mindent átdugdostam másik aljzatba, forgattam így-úgy, odébbtettem az erősítőt, de eddig nem segített.

Mivel a fejhallgatón nem hallottam a zajt, elképzelhető hogy az nem a gépházon belül keletkezik, hanem valahol kifelé kerül a jelre.?

De akkor meg mi köze a zajnak a képernyőn megjelenő dolgokhoz?

Próbáltam többféle kábelt is, de egyik sem volt jobb a másiknál. Rejtély az egész :/

Ötlet?

Egyelőre nem gondoltam bele jobban, de az írásodat olvasva hirtelen az ugrott, be, hogy: FÖLDELÉS!

Nem lehet, hogy valami tápkábel nem frankó? Cserélj tápkábelt esetleg rakd vissza a régi tápot. Nagy vaószínűséggel nem a hangkártyádnak lesz problémája. De a jelenség földhurok szerűség.

Link to comment
Share on other sites

Hali!

Nem sok időm volt az elmúlt hetekben szóval, elnézést a késői reagálásért.

Tehát:

- Emu driver: EmuPMX_PCDrv_L6_2_10_00

- a kártya pci V1

- win7 ultimate 64bit. (két különböző is volt már a gépen és mindkettőnél ugyan az volt a probléma)

- a gépben minden új az emut és az uadot leszámítva

Konfig:

- asus p8 z77-v pro

- corsair cx600

- i7 3770K

- corsair cmz16gx3m2a1600

- asus engtx 580

- ocz ssd és egy segate kétterrás

A hangkártya kimenetére ma ráakasztottam egy fülest, és ott nem tapasztaltam a cicergést.

Ugyan ez így mono, de akármelyik oldalra dugom, semmi hallható zaja nincs a cuccnak.

Már mindent átdugdostam másik aljzatba, forgattam így-úgy, odébbtettem az erősítőt, de eddig nem segített.

Mivel a fejhallgatón nem hallottam a zajt, elképzelhető hogy az nem a gépházon belül keletkezik, hanem valahol kifelé kerül a jelre.?

De akkor meg mi köze a zajnak a képernyőn megjelenő dolgokhoz?

Próbáltam többféle kábelt is, de egyik sem volt jobb a másiknál. Rejtély az egész :/

Ötlet?

Akkor ezek szerint nem a hangkártyából jön. Az a kérdés, mivel/hogyan hallgatod a kimenetét utána.

Mi van rákötve? (Egy keverő?)

Milyen kábellel? (Szimmetrikus kéne.)

Nincs bekötve oda még valami más is? (Mondjuk pont az alaplapi hangkártya...)

Link to comment
Share on other sites

Akkor ezek szerint nem a hangkártyából jön. Az a kérdés, mivel/hogyan hallgatod a kimenetét utána.

Mi van rákötve? (Egy keverő?)

Milyen kábellel? (Szimmetrikus kéne.)

Nincs bekötve oda még valami más is? (Mondjuk pont az alaplapi hangkártya...)

Ezen az úton is elindulhatsz! Helytálló!!

Link to comment
Share on other sites

Kösz srácok, hogy próbáltok segíteni.

Átdugtam a gépet egy másik biztosítékhoz tartozó aljzatra és nincs cicergés! :)

A probléma ezel csak az, hogy a helyiség egy másik részén van és a hosszabbítóval pont keresztülnyesek egy ajtót, szóval még nem oldódott meg minden, de most már tudom, hogy mivel kell próbálkoznom.

A kimeneti lánc egyébként úgy néz ki, hogy hangkártya-keverő-erősítő hangfal.

A kábeleim asszimetrikusak, de kb egy méteresek. Úgy tudom ilyen hosszban még nem szabadna összeszedniük a zajt. (korábban sem volt velük baj)

De ha azt mondjátok, hogy ez is segíthet, akkor ha nem sikerül megoldani a problémát a tápkábelek variálgatásával, lövök néhány szimetrikus tyúkbelet.

Kösz mégegyszer!

Link to comment
Share on other sites

Kösz srácok, hogy próbáltok segíteni.

Átdugtam a gépet egy másik biztosítékhoz tartozó aljzatra és nincs cicergés! :)

A probléma ezel csak az, hogy a helyiség egy másik részén van és a hosszabbítóval pont keresztülnyesek egy ajtót, szóval még nem oldódott meg minden, de most már tudom, hogy mivel kell próbálkoznom.

A kimeneti lánc egyébként úgy néz ki, hogy hangkártya-keverő-erősítő hangfal.

A kábeleim asszimetrikusak, de kb egy méteresek. Úgy tudom ilyen hosszban még nem szabadna összeszedniük a zajt. (korábban sem volt velük baj)

De ha azt mondjátok, hogy ez is segíthet, akkor ha nem sikerül megoldani a problémát a tápkábelek variálgatásával, lövök néhány szimetrikus tyúkbelet.

Kösz mégegyszer!

Szedd ki a dugaljat és nézd meg, hogy a földelés be van-e kötve, vagy fel van-e lazulva :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Hosszúévek óta használok egy Emu 1212m-et. Régen (talán 5-6 éve) még routolgattam a PatchMix-ben, de mára teljesen elfelejtettem, mivel már nem rögzítek és a memóriám se a legjobb. Most viszont szükségem lenne rá.

A feladat csak annyi lenne, hogy capture progival (ami csak Waveről vagy E-DSP-ről-Speaker-ről tud audiot rögzíteni) feltudjam venni azt, ami az ASIO-n szól. Annyit tudok, hogy ez nem egy bonyolult feladat, még is akár hogy Send-elgetem (már órák óta) vagy próbálkozok a gyári session-ökkel, sehogy nem jelenik meg a jel a capture progiban és nem rögzít semmi féle hangot. (természetesen ha nem az ASIO-t hanem a Wave-et használom, mondjuk lejátszok egy videót, akkor nincs probléma csak az ASIO felvétellel)

Ha valaki letudná írni, hogy milyen insertek kellenek és hova vagy tudna küldeni egy 48khz-es session-t hozzá azt nagyon megköszönném! :)

További szép napot-estét és előre is köszönöm a választ! :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Hosszúévek óta használok egy Emu 1212m-et. Régen (talán 5-6 éve) még routolgattam a PatchMix-ben, de mára teljesen elfelejtettem, mivel már nem rögzítek és a memóriám se a legjobb. Most viszont szükségem lenne rá.

A feladat csak annyi lenne, hogy capture progival (ami csak Waveről vagy E-DSP-ről-Speaker-ről tud audiot rögzíteni) feltudjam venni azt, ami az ASIO-n szól. Annyit tudok, hogy ez nem egy bonyolult feladat, még is akár hogy Send-elgetem (már órák óta) vagy próbálkozok a gyári session-ökkel, sehogy nem jelenik meg a jel a capture progiban és nem rögzít semmi féle hangot. (természetesen ha nem az ASIO-t hanem a Wave-et használom, mondjuk lejátszok egy videót, akkor nincs probléma csak az ASIO felvétellel)

Ha valaki letudná írni, hogy milyen insertek kellenek és hova vagy tudna küldeni egy 48khz-es session-t hozzá azt nagyon megköszönném! :)

További szép napot-estét és előre is köszönöm a választ! :)

A két fizikai bemenetet ("I/O Card In L" és "I/O Card In R" ) ki kell küldeni az Aux1-es buszra (0dB-es jelszinten, és balra-jobbra csavarva), majd a buszra rátenni egy "Send Insert"-et (Sending To: WAVE L/R HOST). Ennyi. Utána már jön a jel (ha mégsem, akkor más probléma van valahol).

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Köszönöm a válaszod, de nekem nem az I/O bemeneteket kellene rögzítenem, hanem az ASIO-t (konkrétan az Ableton 31/32-es ASIO-ját). Természetesen, ha Ableton-ban beállítom az Emu Wave (MME) drivert akkor megjelenik a jel a capture progiban (meg a Patchmix Wave bus-án), de így ugye pattog, tehát ez nem járható út. Én úgy emlékszek régebben 2 insertet kellett elhelyezni ahhoz, hogy az ASIO csatit tudjam rögzíteni pl. cool editben (Auditionban) Wave-en (és kellett egy insert a Main insertre is). Az Aux-ot is próbáltam. Aux 1-en van egy Wave Host, de hiába csavarom fel az ASIO csatin az Aux 1-et (és persze az aux inserten a potikat) nem jön jel. Kipróbáltam az Auxokat fx-el is, hogy meggyőződjek róla, hogy elküldtem e az ASIO-t, de azok rendben dolgoztak.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Köszönöm a válaszod, de nekem nem az I/O bemeneteket kellene rögzítenem, hanem az ASIO-t (konkrétan az Ableton 31/32-es ASIO-ját). Természetesen, ha Ableton-ban beállítom az Emu Wave (MME) drivert akkor megjelenik a jel a capture progiban (meg a Patchmix Wave bus-án), de így ugye pattog, tehát ez nem járható út. Én úgy emlékszek régebben 2 insertet kellett elhelyezni ahhoz, hogy az ASIO csatit tudjam rögzíteni pl. cool editben (Auditionban) Wave-en (és kellett egy insert a Main insertre is). Az Aux-ot is próbáltam. Aux 1-en van egy Wave Host, de hiába csavarom fel az ASIO csatin az Aux 1-et (és persze az aux inserten a potikat) nem jön jel. Kipróbáltam az Auxokat fx-el is, hogy meggyőződjek róla, hogy elküldtem e az ASIO-t, de azok rendben dolgoztak.

Ha csak az ASIO-t akarod rögzíteni Wave-en keresztül, akkor ahhoz nem is kell az AUX csatorna (az csupán a két monó jel összegzése végett kell a másik esetben), hanem csak az adott ASIO csatira kell rátenni egy Send Insert-et (Sending To: WAVE L/R HOST).

Link to comment
Share on other sites

Megmérni nem tudom, de elég meleg még úgy is, hogy nincs rajta a teteje. Az egész panel meleg, főleg az input panel.

Megmérni én sem tudom, ugyan nem kellemetlenül, de erősen érzem a tenyeremmel a hőt ha megfogom. (Jelen esetben a tető borításról beszélünk.) Hogy még véletlenül se menjen kárára a dolog, egy elosztóba dugtam, amit lekapcsolok, ha nem használom.

Link to comment
Share on other sites

Megmérni én sem tudom, ugyan nem kellemetlenül, de erősen érzem a tenyeremmel a hőt ha megfogom. (Jelen esetben a tető borításról beszélünk.) Hogy még véletlenül se menjen kárára a dolog, egy elosztóba dugtam, amit lekapcsolok, ha nem használom.

Milyen elosztóba dugtad a dock-ot????Az , hogy a számítógépet bedugod egy elosztóba az oké.

Link to comment
Share on other sites

A 1820m dockjának a melegedése teljesen normális dolog. Nálam is melegszik, a magyar nyelvű használatiban is írják, hogy figyeljünk a szellőztetésére. Nálam rack-ben van, de ott sem volt még vele semmi probléma. Jó forró cuccra ne tedd (pl sokat és nagyon hajtott végfok vagy ilyesmi) vagy ha rackben van, ott is jobb ha nem melegedős cuccok közé teszed.

Link to comment
Share on other sites

A 1820m dockjának a melegedése teljesen normális dolog. Nálam is melegszik, a magyar nyelvű használatiban is írják, hogy figyeljünk a szellőztetésére. Nálam rack-ben van, de ott sem volt még vele semmi probléma. Jó forró cuccra ne tedd (pl sokat és nagyon hajtott végfok vagy ilyesmi) vagy ha rackben van, ott is jobb ha nem melegedős cuccok közé teszed.

Köszi!Most már tudom, hogy nem csak nálam áll fenn ez a "probléma".

Én konkrétan szét szedtem. nincs rajta tető, és egy 2U magas dobozban van jelenleg.Építettem bele pár dolgot. Pl. monitor kontrollert és LED-es kivezérlésjelzőket.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok anno volt most újra vettem egy emu 1616m .Közben egy 1212m et használtam rövíd ideig. Anno xp most win7 ultimate 64bit kikapcsolva minden felesleges (ahogy itt és több fórumba után olvastam) . Cubase 5-el  . Gitár és ének felvétele a külső dokkon keresztül  tehát alap a többi vst-k kel .Olvastam ezt a 48mhz problémát . Letöltöttem azt a tavaly nyári(2012.08.-hó) utolsó béta drivert .Ez kijavított valamit ezen a problémán? Segítségeteket  kérném a patchmix  alapbeállításához a cubase-ben tudom mit kell beállítani .Csak a 1616m -el nem birkózok meg egyenlőre , Biztos valami alap csak más mint amit eddig tudtam .  A 1212m-nél a patchmix-énél látta és be is állítottam 44.1-et default és minden működött ahogy kellett (win7 64bit).

Illetve még egy kérdés .Érdemes e beruházni + ram ra  a gépbe . Most 4gb ddr2-es  800mhz van benne Amd athlon 5600+ x2 procival .MSI K9N SLI AM2-es Alaplap. Cooler Master 600w. táp/ Tudom nem mai szerkentyű / 8-10 sávot volt hogy többet is használtam anno (xp , 4gb ram. 1616m) mind vst-kel effektelve akkor meg se kottyant neki . A 1212m-él már 4-5 sávnál minden baja volt (xp-is kipróbálva , utána jött a win 7 64 bit)  latency-t állítgattam de az se segített sokat  . Azt mondták , hogy kevés a kártya és a gép is  . Most itt a a nagy tesó (1616m) remélem vele már nem lesz ilyen probléma

A válaszokat előre is köszönöm

Link to comment
Share on other sites

Először a patchmix-en kell beállítanod a sávokat. (Új létrehozás) Mikrofon Dock vagy vonal bemenetek.

Amik kellenek rá kell raknod egy asio host-ot (Sajnos nem tudom kívülről a pontos megnevezéseket.)

Ha ezzel készen vagy, akkor UTÁNA megnyitod a cubase-t.

(Ha jól emlékszem) F4 - és ott az inputoknál be tudod hívni a patchmix csatornákat. Ha mikrofonos akkor két mono-t érdemes. És a többi, amik kellenek.

Aztán A device nem tudom mi (Talán F12?) ahol az asio latencyt is tudod állítani, és ott van egy menüpont ahol a midi és a fizikai csatornákat tudod állítani, látható vagy láthatatlan módban.

Nyomsz rá egy reset gombot.

Majd újraindítod a cubase-t és már megy is. :-D

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm szépen a segítséget . Nagy nehezen sikerült . Most megy nekem is 44.1khz . A másik kérdés szerinted érdemes e még beruházni ram-ra  anno xp-nél elég volt 4gb igaz ez 2007-ben volt.

Szerintem jót tesz nagyobb projecteknél ha van 8gb ram de ez több mindentől is függ, hogy van-e értelme.

Töfi jobban vágja, milyen 64bites szoftoknak kell teljesülni. Op rendszer, host, vst-k és vsti-k stb. (Op rendszer alap, hogy 64 bit)

ha használsz sok samplert (pl konakt alatt és az 64bit-es) akkor mindenképpen megéri!

Link to comment
Share on other sites

Hello!

 

win7 64bit sp1 + E-Mu 1212m V2. 64biten ASIO-val nincs hang. 32biten működik. Xpről azért csak most álltam át, gondoltam driver gondok már nincsenek....64bit csak jobb lesz, win7 is stabilabb talán. erre meg se nyikkan. savihost-tal is csak 32biten van asio. ableton64 semmi, 32 jó. renoise(:-D ) 64en semmi 32 jó.

 

a kártya eladó ha valakinek kell vagy elcserélhető 64biten jól működő hangkarira:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...