Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

E-MU hangkártyák


Isten Nyila

Kérdés

Miután e téma előzménye már a történelem viharában eltűnt, úgy döntöttem, felteszem a topikindító első kérdést itt...

Nekem még az eredeti 1212M-es kártyám van, plusz melléje egy AudioDockM (végül is egy "klasszik" 1820M-es felállás). Sajnálatos módon, ez utóbbit épp most kezdem hirdetni az apróban, így alighanem hamarosan megválok majd tőle. Egyszer később (ha újra megengedhetem majd anyagilag ezt a kiadást) veszek helyette egy másikat, de elképzelhető, hogy az már inkább tán egy MicroDockM lenne majd (a 1616M-esé).

Ezzel kapcsolatban, mint tudjuk, már az Absolute fórumon is felmerült több ízben a vissza-visszatérő kérdés: vajon lehet-e az új dokkot a régi kártya mellé használni?

Az ominózus átállás óta eltelt immár 5-6 év, ám úgy tűnik, mégsincs tapasztalat róla.

Egy ehhez képest megfordított felállás (új kártya + régi dokk) egészen bizonyosan működésképtelen volna, triviálisan a tápellátás (illetőleg annak hiánya) miatt. Na de régi kártyához egy új dokk, az már más... Nyilván azon múlik az esetleges illesztésük sikere, hogy vajon az E-MU mérnökök az összekötő Ethernet kábel ugyanazon vonalait ugyanazon célra használták-e fel a tervezésekor (kivéve természetesen a tápfeszt vivő drótot - amit pedig használnak-e valamilyen egyéb, új célra). Mivel hivatalos adat erről nincsen, csak a gyakorlati tesztelése dönti el.

Szóval az a nagy kérdés, hogy azóta netán kipróbálta-e már valaki?

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 173
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

2 órája írta ZizicsFantaLászló:

hát igazából win 8 ról uipdasteltem win10 re még amikor megjelent ez az opció és azóta stabilan megy. szoval reinstall nem volt jópár éve.

van egy driver az felraktam. felimserte a pci kártyát természetesen-- utána annyi hogy minden inditáskor el kell kézzel inditati a patchmix-et vagy autostartba berakni. Igy hibátlan 

már 5letem nincs, mert most is megy ?

 

Az legyen a legkisebb probléma a nagyobb az az hogy akármelyik drivert próbáltam eddig semmi.... A volt akik át irtak valami file-okat vagy valamit de nem vágom. Nagyon kéne help mer a fel épített rendszert amin eddig is dolgoztam nem akarok újra elejéről fel építeni régebbi winfos verzió alatt. Érted.. ?

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Colbeats:

Én próbáltam fel tenni a Windows 7 64bit drivert a 64bit 8.1-re de nem engedi. Valami megoldás lenne rá? Neked hogy megy win8 alatt? 

hát igazából win 8 ról uipdasteltem win10 re még amikor megjelent ez az opció és azóta stabilan megy. szoval reinstall nem volt jópár éve.

van egy driver az felraktam. felimserte a pci kártyát természetesen-- utána annyi hogy minden inditáskor el kell kézzel inditati a patchmix-et vagy autostartba berakni. Igy hibátlan 

már 5letem nincs, mert most is megy ?

 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2017. 05. 17. at 10:13 írta ZizicsFantaLászló:

hibátlanul használom win7 win8 win10 alatt is a 1820asamat a dockot is.!

eredeti driverekkel. semmi gondja nincs

Én próbáltam fel tenni a Windows 7 64bit drivert a 64bit 8.1-re de nem engedi. Valami megoldás lenne rá? Neked hogy megy win8 alatt? 

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: ‎6‎/‎14‎/‎2013 at 17:47 írta Hobkins:

Ne aggódj, menni fog a WIN7 64biten is. MÁsnak sikerült neked is sikerülni fog, csak lehet, hogy egy új WIN 7 telepítés lesz a megoldás :)

hibátlanul használom win7 win8 win10 alatt is a 1820asamat a dockot is.!

eredeti driverekkel. semmi gondja nincs

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta PeACeY:

Sziasztok!
 

Olyan kérdésem lenne, hogy az E-MU 1212m firewire hangkártyám képes-e coax kivezetésén 192KHz S/PDIF jel szolgáltatására.

A 96KHz jel még szól, visztont feljebb már nem.
192KHz-nél is látszik, a jel a db meteren a jel, viszont hang nincs.

A válaszokat előre is köszönöm!

 

1212m Firewire? Simán PCI vagy PCIe az nem?
Végülis a lényegen nem változtat. Ha jól emlékszem 96kHz felett nem. 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!
 

Olyan kérdésem lenne, hogy az E-MU 1212m firewire hangkártyám képes-e coax kivezetésén 192KHz S/PDIF jel szolgáltatására.

A 96KHz jel még szól, visztont feljebb már nem.
192KHz-nél is látszik, a jel a db meteren a jel, viszont hang nincs.

A válaszokat előre is köszönöm!

 

Link to comment
Share on other sites

Üdv,

 

Szerintem tudtok segítenem nekem ebben: E-Mu Track Pre kártyám van, és a bemenetén mikrofont használok phantom táppal. A kérdésem, hogy a phantom power az ugye csak az XLR-es csatlakoztatásra vonatkozik, ha 1/4 TRSel ráteszek a másik bemenetre mondjuk egy szintit, akkor annak nem fogja leadni ezt a +48v-t ugye? Tehát nem tesz benne kárt, csak akkor ha XLRként kötném hozzá? (egyébként XLR/TRS 1/4 kombó bemenetei vannak)

Rákeresés alapján ez szokott általában lenni, de a Tracker Prere nem találtam meg konkrétan a választ, így inkább rákérdeztem. Köszi! :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, 

 

Ha valakit érdekelne egy Emu 1616m PCMCIA hangkártya, akkor vegye fel velem a kapcsolatot az arpadmakk@gmail.com címen.

Első tulajdonos vagyok, és semmilyen komoly igénybevételnek nem lett kitéve. Nagyon kedvező áron válnék meg tőle.

Őőőőő....

 

Ott van az apróhirdetés "rovat" (Jobb oldalon fent, "Apró"). Légy szíves ott tedd közzé a hirdetésedet.

A fórum nem erre való.

 

Köszönöm a többiek nevében is.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok! Vettem egy E-mu 1212m PCI hangkártyát(használt)! Most viszont filózok,hogy nem-e rosszul döntöttem és nem PCIe változatát vettem meg(egyenlőre nem találtam használtan)... Tudom,hogy van külömbség sőt teljesen más,de Abletonban való szrekesztés és pár hangfelvételnél számít  a csatlakozás és a technika?

Link to comment
Share on other sites

#160: Ez volt a gond, nekem nem volt egyértelmű, soha nem volt dolgom phono-val. Szóval az illető lemezjátszónak vonal kimenete volt és adtak hozzá egy RCA-RCA kábelt, az meg csak oda passzolt a dockomon. Szóval azt hittem, a hangkártyám beállítása nem oké, de ez a probléma bizony nem ebbe a topicba való :-)

 

Azóta a vinyl lejátszó cserélve lett egyéb műszaki probléma miatt. Az új vinyl lejátszó kimenetén van Line-RCA kapcsoló, tehát mehet mindkettőről. Persze phono-ról azonnal frankón szól.

Köszönöm mindhárom hozzászólónak !

Még egy kérdés, biztos amatőr: Hogy jobb a felvétel minősége? Ha line-ról játszom át a gépemre, vagy ha phono-ról ?  Így phono-ban alapból van egy kis ugrálás a peakmeteren.

Link to comment
Share on other sites

A lemezjátszón egyetlen RCA lehetőség van, a hangkártyán pedig ebbe dugtam: Turntable input (with ground lug and hardware RIAA preamp) Phono 2L,2R.

Először az a kérdés milyen típusú a lemezjátszó? Tartalmaz-e erősítőt, vagy csak sasszi. A pick up MM (mozgó mágneses) vagy MC (mozgó tekercses), nem mindegy. A hangkártya phono bemenete tartalmazza a RIAA korrektort, ezzel nincs is gond. Ráadásul hardveres a korrekció.Szóval ezeket kellene tisztázni.

Link to comment
Share on other sites

...természetesen a lemezjátszó line out L és R -ből, gondolom a külső dock hátulján lévő Phono 2L és 2R -be.

Gondolom az egyértelmu, hogy Line Out-ot Line In-be és Phono Out-ot Phono In-be kotunk. Mindig.

Pl. a phono protokoll jelszintben és karakterisztikában (RIAA vs lineáris) is kulonbozik a line-tól.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

Minap vettem egy lemezjátszót, amelyről szeretnék lemezeket wav-ba a gépemre juttatni, majd szerkeszteni.

A hangkártyám E-MU 1616 és cubase-t használok. A rendszeremmel minden oké, de a lemezjátszó hangját sehogy sem tudom a gépen megszólaltatni.

Az összekötés RCA-val menne, természetesen a lemezjátszó line out L és R -ből, gondolom a külső dock hátulján lévő Phono 2L és 2R -be.

A Patch mix-ben Dock In 2L/2R a bemenet, kimenetnek pedig ha egy host asio in sendet teszek akkor csak hangos recsegés szól.

Sosem volt lemezjátszóm, egyszerűen nem tudom mi a probléma. Korábban nem használtam a hangkártya phono bemenetét. Lehet hogy rossz ? Sajnos a lemezjátszó kimenetét nem tudom más eszközzel kipróbálni, sem a hangkártya bemenetet.

Remélem van valakinek tapasztalata ilyesmiben....

Link to comment
Share on other sites

Értem, akkor azért ilyen halk, még valami, windows 7 64 bite is van a gépemen, oda hogy tudom a drivert felrakni?

A telepítő lemezen csak xp driver van. Ha felmegyek ide:

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=237&prodID=15759&prodName=E-MU%201212M%20PCI&CatName=E-MU+%2F+Creative+Professional

 

és leszedem pl a vista 64 bit driverét, nem rakja fel ahogy kéne,... nem jó. Se patch dsp se semmi, lefut valami aztán kész.

Link to comment
Share on other sites

de ez PCIe...nekem PCI kártyám van.

Mind a kettőhöz linkeltem. Az első kett a sima PCI kártyához van, először a driver, utána a Patch mix. A harmadik link a PCIe kártyáé és ott csak két lehetőséged van választani, az egyik a driver a másik a patch mix. A PCI verzióhoz válaszd a Vista 64 bitet. De ha privátban küldesz e-mail címet elküldöm a telepítő fájlokat, ha nem boldogulsz.

Link to comment
Share on other sites

Értem, akkor azért ilyen halk, még valami, windows 7 64 bite is van a gépemen, oda hogy tudom a drivert felrakni?

A telepítő lemezen csak xp driver van. Ha felmegyek ide:

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=237&prodID=15759&prodName=E-MU%201212M%20PCI&CatName=E-MU+%2F+Creative+Professional

 

és leszedem pl a vista 64 bit driverét, nem rakja fel ahogy kéne,... nem jó. Se patch dsp se semmi, lefut valami aztán kész.

Sima PCI vagy PCIe kártyád van?

Link to comment
Share on other sites

Valami SM buszvezérlő sincs felrakva, hiába kerestem rá driverre a telepítő lemezen.

Szia!

Az SM bus vezérlő az az alaplapod egyik összetevője, tehát azt a hangkártya lemezén ne is keresd. A másik probléma az, ami igazán nem is probléma, de az EMU 1212m-nek nincs fejhallgató kimenete, csak vonal szintű kimenettel rendelkezik. Tehát ezt vagy erősítőhöz csatlakoztatod, vagy aktív hangfalakhoz. Nem tudom, mivel szeretnéd hallgatni. Ha csak fejhallgatóval,akkor ahhoz kell valami fejhallgató erősítő vagy olyan aktív hangfal  vagy olyan erősítő, amin van fejhallgató kimenet.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

 

Megkaptam az emu 1212m kártyát, be is helyeztem a gépbe, felraktam a dirverét, win xp -ben és is iszonyat halk a Sound Blaster Audigy 2 ZS -mhez képest. Fülest felraktam, full hangerőn van a PatchMix vagyis minden 0dB-n, de nagyon halk, meg sem közelíti a AUdigy 2 ZS-m. Valami beállítás baj lenne? vagy ez ennyit tud?????

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...