Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

E-MU hangkártyák


Isten Nyila

Kérdés

Miután e téma előzménye már a történelem viharában eltűnt, úgy döntöttem, felteszem a topikindító első kérdést itt...

Nekem még az eredeti 1212M-es kártyám van, plusz melléje egy AudioDockM (végül is egy "klasszik" 1820M-es felállás). Sajnálatos módon, ez utóbbit épp most kezdem hirdetni az apróban, így alighanem hamarosan megválok majd tőle. Egyszer később (ha újra megengedhetem majd anyagilag ezt a kiadást) veszek helyette egy másikat, de elképzelhető, hogy az már inkább tán egy MicroDockM lenne majd (a 1616M-esé).

Ezzel kapcsolatban, mint tudjuk, már az Absolute fórumon is felmerült több ízben a vissza-visszatérő kérdés: vajon lehet-e az új dokkot a régi kártya mellé használni?

Az ominózus átállás óta eltelt immár 5-6 év, ám úgy tűnik, mégsincs tapasztalat róla.

Egy ehhez képest megfordított felállás (új kártya + régi dokk) egészen bizonyosan működésképtelen volna, triviálisan a tápellátás (illetőleg annak hiánya) miatt. Na de régi kártyához egy új dokk, az már más... Nyilván azon múlik az esetleges illesztésük sikere, hogy vajon az E-MU mérnökök az összekötő Ethernet kábel ugyanazon vonalait ugyanazon célra használták-e fel a tervezésekor (kivéve természetesen a tápfeszt vivő drótot - amit pedig használnak-e valamilyen egyéb, új célra). Mivel hivatalos adat erről nincsen, csak a gyakorlati tesztelése dönti el.

Szóval az a nagy kérdés, hogy azóta netán kipróbálta-e már valaki?

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 173
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

4 módon szoktam felvenni:

A midi felvétel működik

1. Mikrofonbemenet működik

2. Mikrofonbemenet működik

Csak a wave felvétel nem működik (ami épp szól a gépen) Gyakran szoktam ezt használni. Ezt nem tudom most megoldani.

Jaaaaa :) Így már értem. Nos...azt úgy kell megoldanod, hogy a patchmixben a wave csatornára raksz egy SEND-et. Insert send (output to ASIO/WAVE or physical out) Ekkor felugrik egy ablak, amin ki tudod választani, hogy melyik ASIO In-re szeretnéd tovább küldeni a jelet. HOST ASIO IN X/Y válassz ki egy tetszőlegeset. Ha ez meg van, akkor elméletileg a Cubase-ban F4 megnyomása után a Stereo In-nél ki tudod választani már ezt is,és elvileg Wave X/Y nevűnek kell lennie. Az X/Y az a szám lesz, amelyiket a patchmixben is kiválasztottad. Remélem érthetően írtam le :$ Bocs, ha nem.

Link to comment
Share on other sites

Teljesen :-)))

Ennyit tesz a rutintalanság. Utólag megsúgom hogy bár évek óta használom a cubase-t, soha nem jártam a vst connections-ben, egyszerűen nem kellett mert minden működött ahogy kell.

Köszönet, tisztelet !!!! Dobj egy címet és küldöm a sört, bort, pezsgőt, whiskyt vagy amit szeretnél. firn@freemail.hu

Ja és még egy kérdés: Nem tudod mi a device setupban a VST System link ?

180432301dd_www.kepfeltoltes.hu_.png

Link to comment
Share on other sites

Teljesen :-)))

Ennyit tesz a rutintalanság. Utólag megsúgom hogy bár évek óta használom a cubase-t, soha nem jártam a vst connections-ben, egyszerűen nem kellett mert minden működött ahogy kell.

Köszönet, tisztelet !!!! Dobj egy címet és küldöm a sört, bort, pezsgőt, whiskyt vagy amit szeretnél. firn@freemail.hu

Ja és még egy kérdés: Nem tudod mi a device setupban a VST System link ?

180432301dd_www.kepfeltoltes.hu_.png

Na ez az a kérdés, amire nem tudom a választ :) De nyugodj meg, az enyém is teljesen így néz ki. A köszönetet már megkaptam, nekem ennyi bőven elég :) és az, hogy sikerült megoldani a problémádat.

Valahogy sejtettem, hogy nem jártál a VST connections-ben :) És ezért írtam, hogy igazán még nem is használtad a hangkártyádat. De lényeg, hogy megoldottuk a problémádat és mindenki happy :)

Jó munkát kívánok a továbbiakban! Ha elakadsz valamiben kérdezz bátran, amiben én nem tudok, abban tőlem okosabbak biztosan segítenek majd.

További szép napot!

Üdv: Gábor

Link to comment
Share on other sites

Nos, ha eddig nem nagyon használtam (ki) akkor továbbra sem akarom használni mert nekem jó volt ahogy volt :)

Pedig örömmel küldenék valamit.

Köszi ! Jó zenélést neked is !

Félre ne érts, ezzel nem megbántani akartalak, csak arra akartam rámutatni, hogy újabb dolgokat fedezel majd fel a hangkártyával kapcsolatosan. Így még jobb lesz, mint ahogy volt :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Jelenleg 1212m-et használok, és tervezem kiegészíteni egy dockkal, mivel kéne még pár plusz ki/bemenet. A probléma az, hogy a gépem külön helységben van, így minimum 4,5 méteres kábelre lenne szükség ahhoz, hogy össze tudjam őket kötni, de sajnos a kábel amit hozzáadnak csak 3 méteres, és nem találtam az emu honlapján külön hosszabb interfész kábelt. A kérdésem az lenne, hogy létezik-e ilyen kábelből hosszabb, mondjuk 5 méteres, vagy ez csak egy sima mezei ethernet kábel?

köszi,

Dany

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Jelenleg 1212m-et használok, és tervezem kiegészíteni egy dockkal, mivel kéne még pár plusz ki/bemenet. A probléma az, hogy a gépem külön helységben van, így minimum 4,5 méteres kábelre lenne szükség ahhoz, hogy össze tudjam őket kötni, de sajnos a kábel amit hozzáadnak csak 3 méteres, és nem találtam az emu honlapján külön hosszabb interfész kábelt. A kérdésem az lenne, hogy létezik-e ilyen kábelből hosszabb, mondjuk 5 méteres, vagy ez csak egy sima mezei ethernet kábel?

köszi,

Dany

Gigabit Ethernet kábellel lehet helyettesíteni. Egy öt méteressel még egész biztos működik (talán még a duplájával is).
Link to comment
Share on other sites

És minőségben nem lesz különbség, a hosszabb kábel miatt? Esetleg van saját tapasztalatod, vagy tudsz olyanról, aki így használja?

köszi,

Dany

Régebben (kíváncsiságból) kipróbáltam egyszer mindenfélével (1 és 10 méter közt), akkor nem tapasztaltam vele semmi anomáliát, de mindenképpen minőségi kábel kell (CAT6 osztályú vagy jobb, azaz gigabites; a sima CAT5 100Mbit-tel nem kelt életre); igaz, tartósan már nem használtam utána. A hangminőség terén nem hiszem, hogy bármi változna, hisz ez is csak egy digitális jelkapcsolat (valami olyasmi, mint pl. az ADAT vagy az S/PDIF, csak saját E-MU szabványú). Lesz-e rajta extra jitter, késés, ilyesmi...
Link to comment
Share on other sites

Régebben (kíváncsiságból) kipróbáltam egyszer mindenfélével (1 és 10 méter közt), akkor nem tapasztaltam vele semmi anomáliát, de mindenképpen minőségi kábel kell (CAT6 osztályú vagy jobb, azaz gigabites; a sima CAT5 100Mbit-tel nem kelt életre); igaz, tartósan már nem használtam utána. A hangminőség terén nem hiszem, hogy bármi változna, hisz ez is csak egy digitális jelkapcsolat (valami olyasmi, mint pl. az ADAT vagy az S/PDIF, csak saját E-MU szabványú). Lesz-e rajta extra jitter, késés, ilyesmi...

Köszönöm szépen a segítséget! Dany

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy EMU 1212m-nél ,hogy tudom a patchmixbe beállítani,hogy felvegyen pl Cubaseben szerkesztett dalokat?

Alap kártyáknál,ha beállítottam line -ra akkor simán felvett bármit,ami a gépen szólt.

Köszi

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy EMU 1212m-nél ,hogy tudom a patchmixbe beállítani,hogy felvegyen pl Cubaseben szerkesztett dalokat?

Alap kártyáknál,ha beállítottam line -ra akkor simán felvett bármit,ami a gépen szólt.

Köszi

Rogziteni a Cubase-en belul tudsz (akar tobb csatornan is) a szokasos modon. Ha nem tudod, hogy hogyan, akkor manualbol, konyvbol vagy oktato-filmbol meg kell tanulnod a Cubase alapveto kezeleset.

Link to comment
Share on other sites

Magyarázat a 48kHz-es problémára Windows 7 alatt:

Az egy dolog, hogy te a PatchMixben állítgatsz, meg a sequencerben, de magában a Windows7-ben is be kell állítanod a frekit, az ugyanis a Windows 7 esetében alapértelmezés szerint (egy friss Win7 telepítés után) 48 kHz-re áll be !!! Ez XP alatt valóban nem létezett ilyen formában, vagy ha volt is, nem volt vele gond mert az ASIO beállítás felülírta ha jól emlékszem.

A Control Panelben (Vezérlőpulton) nyisd meg a Sound (Hangok) panelt és a mellékelt kép alapján már be tudod állítani a 44.1 kHz-et.

Először ezt állítsd be, utána a PatchMixben állíts be egy 44.1 kHz-es sessiont, majd végül a sequenceredben is állítsd be a 44.1-et és kész is vagy!

Remélem segítettem.

post-3353-0-96868700-1345373293_thumb.pn

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, remélem jó topicba írok (én a hangkártya miatt gondoltam ezt ide tenni).EMU 1820m kártyát használok, Win7 64 bit-en. A hangok 48 kHz-en szólnak és úgy tűnik (tűnt), hogy minden rendben működik.Vettem egy Stormdrum2 hangkönyvtárat. A telepítés (64 bites verzió) majd authorization rendben lezajlott. Stand alone módban indítottam el a programot, majd beállítottam az EMU ASIO-t. De a probléma az, hogy sajnos egyáltalán nem szólal meg a betöltött hang (automatikusan visszaugrik 44.1 kHz-re és nem is engedi visszaállítani 48 kHz-re, mert a sample rate és a buffer size ablakok szürke színnel el vannak sötétítve). Az EMU pedig 44.1 kHz-en egyáltalán nem szólal meg a számítógépemen...Ez valószínüleg az én bénázásom. Én az 5 Jul 2011-ben kiadott driver-t tudom használni, mert a 14 Jul 11-es driver-t nem engedi felinstallálni Windows kompatibilitási probléma miatt. Lehet, hogy inkább egy új hangkártyát kéne vegyek? Vagy mégis valami telepítési problémáról lehet szó? Az SD2 nem írt kis semmilyen hibaüzenetet. Az iLok szintén rendben működik, a hangokat betölti, csak éppen nem szólal meg. Szóval nem értem. Találkozott már valaki hasonló problémával?

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok, remélem jó topicba írok (én a hangkártya miatt gondoltam ezt ide tenni).EMU 1820m kártyát használok, Win7 64 bit-en. A hangok 48 kHz-en szólnak és úgy tűnik (tűnt), hogy minden rendben működik.Vettem egy Stormdrum2 hangkönyvtárat. A telepítés (64 bites verzió) majd authorization rendben lezajlott. Stand alone módban indítottam el a programot, majd beállítottam az EMU ASIO-t. De a probléma az, hogy sajnos egyáltalán nem szólal meg a betöltött hang (automatikusan visszaugrik 44.1 kHz-re és nem is engedi visszaállítani 48 kHz-re, mert a sample rate és a buffer size ablakok szürke színnel el vannak sötétítve). Az EMU pedig 44.1 kHz-en egyáltalán nem szólal meg a számítógépemen...Ez valószínüleg az én bénázásom. Én az 5 Jul 2011-ben kiadott driver-t tudom használni, mert a 14 Jul 11-es driver-t nem engedi felinstallálni Windows kompatibilitási probléma miatt. Lehet, hogy inkább egy új hangkártyát kéne vegyek? Vagy mégis valami telepítési problémáról lehet szó? Az SD2 nem írt kis semmilyen hibaüzenetet. Az iLok szintén rendben működik, a hangokat betölti, csak éppen nem szólal meg. Szóval nem értem. Találkozott már valaki hasonló problémával?

Szia!

Valoszinuleg valami alkalmazas futott parhuzamosan, ami miatt az EMU 44.1-re valtott. Ez lehet media lejatszo, de akar egy bongeszo is...

Ha 48 kHz-en szeretned hasznalni, ellenorizd, hogy a Win hangkezeloje, PatchMix es a sampler is arra van allitva, es sporolj ki minden parhuzamos alkalmazast, ami bekavarhat.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Van egy problémám amivel eddig a saját gépemen nem találkoztam csak alaplapi hangchipeknél, de sajnos eljött az idő:

Új pc konfig összerakása, régi gépből emu 1212m pci kártya be, win7 fel.

Hang teszt, és...

Hallom a kimeneten az összes képernyőn megjelenő tartalom "hangját". Cicereg minden egyes ablak tálcára letevése, scrollozás,

de leginkább a böngészőben megjelenő flash reklámok zörögnek. Elolvastam már egy jópár cikket amit eddig találtam a témában, de okosabb sajnos nem lettem.

Írták, hogy a videókártyától illik távolabb elhelyezni a gépben hangkártyát. Én teljesen kiiktattam a videókártyát, de a probléma nem szűnt úgy sem.

Esetleg lehet driver para? Vagy kapjam ki a tápot is a dobozon kívülre és teszteljem? Ha valaki esetleg tud valami használható infóval szolgálni, vagy csak tippelni, hogy mit próbáljak még ki, ne adj isten tudja, hogy mi a pörfekt szolúsön, az ne habozzon, írja le nekem, hogy ne kapjak agyvérzést munka közben :) Borzasztó hálás lennék érte!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Van egy problémám amivel eddig a saját gépemen nem találkoztam csak alaplapi hangchipeknél, de sajnos eljött az idő:

Új pc konfig összerakása, régi gépből emu 1212m pci kártya be, win7 fel.

Hang teszt, és...

Hallom a kimeneten az összes képernyőn megjelenő tartalom "hangját". Cicereg minden egyes ablak tálcára letevése, scrollozás,

de leginkább a böngészőben megjelenő flash reklámok zörögnek. Elolvastam már egy jópár cikket amit eddig találtam a témában, de okosabb sajnos nem lettem.

Írták, hogy a videókártyától illik távolabb elhelyezni a gépben hangkártyát. Én teljesen kiiktattam a videókártyát, de a probléma nem szűnt úgy sem.

Esetleg lehet driver para? Vagy kapjam ki a tápot is a dobozon kívülre és teszteljem? Ha valaki esetleg tud valami használható infóval szolgálni, vagy csak tippelni, hogy mit próbáljak még ki, ne adj isten tudja, hogy mi a pörfekt szolúsön, az ne habozzon, írja le nekem, hogy ne kapjak agyvérzést munka közben :) Borzasztó hálás lennék érte!

No....ez roppant érdekes szitu. Megpróbáljuk megoldani, de ahhoz több infóra lesz szükség. Mondjuk kezdetnek az EMU driver verziója,WIN 7 verzió, esetleg PC konfig. 1212m V1 vagy V2? A tápegység a régi vagy az is új? Alaplapi hangkártyát kikapcsoltad?Windows üdvözlő hangot hallasz ( ha igen az nem biztos, hogy frankó)?Egyelőre ennyi, aztán folytatjuk :)

Link to comment
Share on other sites

MIvel 2 éve nincs support EMU hangkártyákkal kapcsolatban ezért mondhatjuk hogy ez a dolog meghalt úgy ahogy van.

Nincsen WIN7 driver, minden beta maradt. EMU semmire se reagál.

AKi teheti gyorsan cserélje le míg érnek valamit. Én azért maradtam XP alatt mert csak ott értelmes a driver. WIN8 ra nem is merek gondolni.

Szánalmas egy cég lett mióta a Creative bezabálta...

Link to comment
Share on other sites

MIvel 2 éve nincs support EMU hangkártyákkal kapcsolatban ezért mondhatjuk hogy ez a dolog meghalt úgy ahogy van.

Nincsen WIN7 driver, minden beta maradt. EMU semmire se reagál.

AKi teheti gyorsan cserélje le míg érnek valamit. Én azért maradtam XP alatt mert csak ott értelmes a driver. WIN8 ra nem is merek gondolni.

Szánalmas egy cég lett mióta a Creative bezabálta...

Ez csak félig igaz. Szánalmas, az ok. Nincs normális driver, ez is igaz. De én nem ásnám még el a dolgot. Nekem 1820m van és jó pár éve WIN7 64bit-en használom, nem mondom, hogy az elején nem volt probléma, de mióta tudom, hogy mi miért van, azóta nincs vele bajom.

Link to comment
Share on other sites

és mi volt a gond?

Csak annyi, hogy amikor Cubase-el dolgoztam (első WIN7 telepítéskor) és kiléptem belőle, utána semmi nem szólalt meg, sem youtube, sem rendszer hangok. Ez azért volt, mert a WIN7 alapból 48kHz-re áll be, viszont a Cubase első indításnál 44.1kHz. Miután kiléptem az EMU még mindig 44.1-en volt, a rendszer meg szeretett volna 48-on dolgozni. Átállítottam az EMU-t 48-ra és minden simán működött. Azóta a projekteket 48-ban csinálom. Ez az egyik megoldás, a másik az, hogy a WIN7-ben kell beállítani a 44.1kHz-t. Van egy másik probléma, ami nem igazán probléma (legalábbis nekem):Az EMU DSP-t VST-ként nem lehet alapból használni, csak ha 1-2 dll fájlt a megfelelő helyre másol az ember, de a Patchmix-ben tökéletesen működik minden. Tehát ha ének felvétel közben szeretnénk reverb-el együtt hallani magunkat úgy, hogy az rögzítésre ne kerüljön, simán működik, viszont VST insertként alapból nem lehet megoldani. Ezt leszámítva akadás, fagyás mentes. Minden ok vele, tökéletesen tudom használni minden csatornáját.

Link to comment
Share on other sites

Szia kedves Hobkins!

Én is E-MU 1820-m-et használok Win-7 64 bit alatt.Működik is minden rendesen.Viszont az EMU DSP-t VST-ként én sem tudom használni.

Írod,hogy bizonyos dll fájlokat kell ehhez bizonyos helyre másolni.Elárulnád nekem,hogy melyiket hová?

A másik kérdésem az lenne,mivel a drivereket még 2010 novemberében töltöttem le,az alábbi hármat:

EMU_DAS_Driver_20_20071218_Install_first.zip

EMU_DAS_PMIX_20_20070911_Install_Last.zip

EmuPMX_PCDrv_US_2_30_00_BETA.zip

Hol találom meg az ezeknek megfelelő legfrisebbeket,légyszives a pontos nevüket megadni,és hogy milyen sorrendben kell ezeket telepíteni.

Az általam használt drivereket legalábbis nem volt mind egy,milyen sorrendben telepítem.Vagy egyáltalán érdemes új driverekkel foglalkozni,ha a Bétával is működik rendesen?

Válaszod előre is köszönöm,üdvözlettel:sajo53

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...