Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

E-MU hangkártyák


Isten Nyila

Kérdés

Miután e téma előzménye már a történelem viharában eltűnt, úgy döntöttem, felteszem a topikindító első kérdést itt...

Nekem még az eredeti 1212M-es kártyám van, plusz melléje egy AudioDockM (végül is egy "klasszik" 1820M-es felállás). Sajnálatos módon, ez utóbbit épp most kezdem hirdetni az apróban, így alighanem hamarosan megválok majd tőle. Egyszer később (ha újra megengedhetem majd anyagilag ezt a kiadást) veszek helyette egy másikat, de elképzelhető, hogy az már inkább tán egy MicroDockM lenne majd (a 1616M-esé).

Ezzel kapcsolatban, mint tudjuk, már az Absolute fórumon is felmerült több ízben a vissza-visszatérő kérdés: vajon lehet-e az új dokkot a régi kártya mellé használni?

Az ominózus átállás óta eltelt immár 5-6 év, ám úgy tűnik, mégsincs tapasztalat róla.

Egy ehhez képest megfordított felállás (új kártya + régi dokk) egészen bizonyosan működésképtelen volna, triviálisan a tápellátás (illetőleg annak hiánya) miatt. Na de régi kártyához egy új dokk, az már más... Nyilván azon múlik az esetleges illesztésük sikere, hogy vajon az E-MU mérnökök az összekötő Ethernet kábel ugyanazon vonalait ugyanazon célra használták-e fel a tervezésekor (kivéve természetesen a tápfeszt vivő drótot - amit pedig használnak-e valamilyen egyéb, új célra). Mivel hivatalos adat erről nincsen, csak a gyakorlati tesztelése dönti el.

Szóval az a nagy kérdés, hogy azóta netán kipróbálta-e már valaki?

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 173
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Sziasztok!

Van egy E-MU 1616-om. Remekül működik, egyetlen problémám vele, hogy ha winampon mp3-at akarok hallgatni vele akkor recsegnek az mp3-ak. tehát, ha éppen nem dolgozom valamin, hanem csak sima hétköznapi használatban van akkor nemjó.

Esetleg valakinek van e ötlete mi okozhatja és hogy lehet megszüntetni?
Egy profeszionális hangkártyátol elvárnám, hogy jól müködjön profibb munkán ugyanúgy mint hétköznapi használaton.

előre is köszi 

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Van egy E-MU 1616-om. Remekül működik, egyetlen problémám vele, hogy ha winampon mp3-at akarok hallgatni vele akkor recsegnek az mp3-ak. tehát, ha éppen nem dolgozom valamin, hanem csak sima hétköznapi használatban van akkor nemjó.

Esetleg valakinek van e ötlete mi okozhatja és hogy lehet megszüntetni?

Egy profeszionális hangkártyátol elvárnám, hogy jól müködjön profibb munkán ugyanúgy mint hétköznapi használaton.

előre is köszi 

Win esetén , lehetséges, hogy nem egyezik a feldolgozás/frekvencia a kártyán és a rendszereszközöknél beállított értékkel...A kártyán beállított nagyobb érték miatt pattoghat...

((( Az Emu-nál is és a rendszereszközök hangbeállításánál is legyen 16bit/44,1 Khz...)))

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok

 

Megkaptam az emu 1212m kártyát, be is helyeztem a gépbe, felraktam a dirverét, win xp -ben és is iszonyat halk a Sound Blaster Audigy 2 ZS -mhez képest. Fülest felraktam, full hangerőn van a PatchMix vagyis minden 0dB-n, de nagyon halk, meg sem közelíti a AUdigy 2 ZS-m. Valami beállítás baj lenne? vagy ez ennyit tud?????

Link to comment
Share on other sites

Valami SM buszvezérlő sincs felrakva, hiába kerestem rá driverre a telepítő lemezen.

Szia!

Az SM bus vezérlő az az alaplapod egyik összetevője, tehát azt a hangkártya lemezén ne is keresd. A másik probléma az, ami igazán nem is probléma, de az EMU 1212m-nek nincs fejhallgató kimenete, csak vonal szintű kimenettel rendelkezik. Tehát ezt vagy erősítőhöz csatlakoztatod, vagy aktív hangfalakhoz. Nem tudom, mivel szeretnéd hallgatni. Ha csak fejhallgatóval,akkor ahhoz kell valami fejhallgató erősítő vagy olyan aktív hangfal  vagy olyan erősítő, amin van fejhallgató kimenet.

Link to comment
Share on other sites

Az lemaradt, hogy az SM bus vezérlőt hogy tudod telepíteni... Ha meg van még az alaplapod telepítő lemeze, akkor a chipset telepítőjét futtasd. Ha nincs, akkor neten keress rá az alaplapodra, és a gyártó oldaláról töltsd le a chipset drivert a megfelelő operációs rendszerhez.

Link to comment
Share on other sites

Értem, akkor azért ilyen halk, még valami, windows 7 64 bite is van a gépemen, oda hogy tudom a drivert felrakni?

A telepítő lemezen csak xp driver van. Ha felmegyek ide:

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=237&prodID=15759&prodName=E-MU%201212M%20PCI&CatName=E-MU+%2F+Creative+Professional

 

és leszedem pl a vista 64 bit driverét, nem rakja fel ahogy kéne,... nem jó. Se patch dsp se semmi, lefut valami aztán kész.

Link to comment
Share on other sites

Értem, akkor azért ilyen halk, még valami, windows 7 64 bite is van a gépemen, oda hogy tudom a drivert felrakni?

A telepítő lemezen csak xp driver van. Ha felmegyek ide:

http://support.creative.com/Products/ProductDetails.aspx?catID=237&prodID=15759&prodName=E-MU%201212M%20PCI&CatName=E-MU+%2F+Creative+Professional

 

és leszedem pl a vista 64 bit driverét, nem rakja fel ahogy kéne,... nem jó. Se patch dsp se semmi, lefut valami aztán kész.

Sima PCI vagy PCIe kártyád van?

Link to comment
Share on other sites

de ez PCIe...nekem PCI kártyám van.

Mind a kettőhöz linkeltem. Az első kett a sima PCI kártyához van, először a driver, utána a Patch mix. A harmadik link a PCIe kártyáé és ott csak két lehetőséged van választani, az egyik a driver a másik a patch mix. A PCI verzióhoz válaszd a Vista 64 bitet. De ha privátban küldesz e-mail címet elküldöm a telepítő fájlokat, ha nem boldogulsz.

Link to comment
Share on other sites

Hogy a bánatba tudom beállítani hogy Fény optikai kábelen menjen a jel...magyarán azon szóljon?

Van egy DVD lehátszóm aminek van optical ADAT bemenete, fogtam a fénykábelem és rákötöttem az Emu 1212m kártyám. De nem szóllal meg,

Szia! Nem mertelek hívni azt hittem, már alszol. Azzal semmire sem mész. Olyan cucc kell aminek optikai bemenete van, tehát erősítő. És akkor az EMU kártya optikai kimenetével kötöd össze. Így tudod ki zárni azt, amiről beszéltünk.

Amit most csináltál azzal csak annyit értél volna el, hogy a DVD lejátszód megszólal a számítógépen.

Link to comment
Share on other sites

Szia! Nem mertelek hívni azt hittem, már alszol. Azzal semmire sem mész. Olyan cucc kell aminek optikai bemenete van, tehát erősítő. És akkor az EMU kártya optikai kimenetével kötöd össze. Így tudod ki zárni azt, amiről beszéltünk.

Amit most csináltál azzal csak annyit értél volna el, hogy a DVD lejátszód megszólal a számítógépen.

Értem, most keltem:) nem értem ezt miért írod, mikor a tv-re(STBOX) van kötve házimozi is így van, a beltérimből jön ki a fény optikai kábel, és megy be a házimozi lejátszó optikai bemenetére és van hang. Itt is kéne hogy legyen.

Elvégre az van írva a házimozi hátuljára: "optical in"   az emu 1212m hátuljára pedig "optical out" ha ezt összekötöm menni-e kéne a jelnek neme? Csak a kérdés hogy tudom átállítani a kártyát hogy küldje is a jelet...

Ilyen csatlakozójú kábelel van összekötve gondolom ebből nincs 2 féle típus szóval..: http://www.google.hu/search?q=adat+bemenet&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.47883778,d.Yms&biw=1920&bih=1109&um=1&ie=UTF-8&hl=hu&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=tiW7UfTKC831sgbAmoBI#um=1&hl=hu&tbm=isch&sa=1&q=optical+k%C3%A1bel&oq=optical+k%C3%A1bel&gs_l=img.3..0i24l2.20678.22628.0.22798.13.9.0.4.4.0.162.777.6j3.9.0...0.0.0..1c.1.17.img.OHSHDLvLYoc&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.47883778,d.Yms&fp=2d608052ce8a5148&biw=1920&bih=1109&facrc=_&imgrc=0a0rdrNr4-OrUM%3A%3BixDTpFCZ6m7jQM%3Bhttp%253A%252F%252Fbolthely.hu%252Fkepek%252Fmikroshop%252F04445.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.argep.hu%252Ftrend%252FOPTI%252FOptikai-Kabel-10m.html%3B450%3B200

Link to comment
Share on other sites

Értem, most keltem:) nem értem ezt miért írod, mikor a tv-re(STBOX) van kötve házimozi is így van, a beltérimből jön ki a fény optikai kábel, és megy be a házimozi lejátszó optikai bemenetére és van hang. Itt is kéne hogy legyen.

Elvégre az van írva a házimozi hátuljára: "optical in"   az emu 1212m hátuljára pedig "optical out" ha ezt összekötöm menni-e kéne a jelnek neme? Csak a kérdés hogy tudom átállítani a kártyát hogy küldje is a jelet...

Ilyen csatlakozójú kábelel van összekötve gondolom ebből nincs 2 féle típus szóval..: http://www.google.hu/search?q=adat+bemenet&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.47883778,d.Yms&biw=1920&bih=1109&um=1&ie=UTF-8&hl=hu&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=tiW7UfTKC831sgbAmoBI#um=1&hl=hu&tbm=isch&sa=1&q=optical+k%C3%A1bel&oq=optical+k%C3%A1bel&gs_l=img.3..0i24l2.20678.22628.0.22798.13.9.0.4.4.0.162.777.6j3.9.0...0.0.0..1c.1.17.img.OHSHDLvLYoc&bav=on.2,or.r_qf.&bvm=bv.47883778,d.Yms&fp=2d608052ce8a5148&biw=1920&bih=1109&facrc=_&imgrc=0a0rdrNr4-OrUM%3A%3BixDTpFCZ6m7jQM%3Bhttp%253A%252F%252Fbolthely.hu%252Fkepek%252Fmikroshop%252F04445.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.argep.hu%252Ftrend%252FOPTI%252FOptikai-Kabel-10m.html%3B450%3B200

Jó "reggelt" :D 

Én abból indultam ki, hogy DVD lejátszód van(azt írtad), nem házimozi rendszered, aminek van optical In-je. Nem sok beállítási lehetőség van ezzel kapcsolatban. A patchmixben kell beállítanod az EMU optikai kimenetét SPDIF-re ha most adaton van.

Link to comment
Share on other sites

Mindjárt menni kell fellépni_:)) muszáj volt hunyni:)

És tényleg, én azt hittem ez a S/PDIF az "RCA" digitál kimenetre vonatkozik. az ADAT pedig a fénykábelre...hop:)

megy.

re: Nincs ezzel sztem semmit baj, szépen szól mind az analog és digital. Így fülesben, a házimozi erősítője erősíti a jelet.

 

Közben felraktam az alaplapi hangkártyát is és együtt futnak. Átkapcsoltam arra, hát van különbség.

Ahogy észreveszem, ez a kártya elég halk jelet ad ki, de jó jelet. Amiből egy jó erősítővel hangfallal biztos sok mindent ki lehet hozni.:) Na már csak az egyik obit kell eladni és venni belőle egy monitort:)))

és Köszönöm!!

 

Már csak a kérdés Win 7 64 mi lesz...

Link to comment
Share on other sites

Mindjárt menni kell fellépni_:)) muszáj volt hunyni:)

És tényleg, én azt hittem ez a S/PDIF az "RCA" digitál kimenetre vonatkozik. az ADAT pedig a fénykábelre...hop:)

megy.

re: Nincs ezzel sztem semmit baj, szépen szól mind az analog és digital. Így fülesben, a házimozi erősítője erősíti a jelet.

 

Közben felraktam az alaplapi hangkártyát is és együtt futnak. Átkapcsoltam arra, hát van különbség.

Ahogy észreveszem, ez a kártya elég halk jelet ad ki, de jó jelet. Amiből egy jó erősítővel hangfallal biztos sok mindent ki lehet hozni.:) Na már csak az egyik obit kell eladni és venni belőle egy monitort:)))

és Köszönöm!!

 

Már csak a kérdés Win 7 64 mi lesz...

Ne aggódj, menni fog a WIN7 64biten is. MÁsnak sikerült neked is sikerülni fog, csak lehet, hogy egy új WIN 7 telepítés lesz a megoldás :)

Link to comment
Share on other sites

Folytköv:

 

Újra raktam a Win 7 64 bit-et sikeresen gond nélkül feltette a drivert és még egy érdekes dolog, bitang jól szól itt win 7 64 alatt a zene. Én nem tudom mit állíthatott el az XP ...de nem szól így.

Itt már azt mondom: "kb ami hallani akartam":) hangerőből sem kell neki annyit tekerni. (Win xp és itt is out: +4 dB van a kártya)

hm.. vajon ha átállok win 7 re zeneszerkesztésileg...lehet beáldozom a mostani oprendszer gyorsaságát, illet néhány vst ről lemondok.

Link to comment
Share on other sites

Folytköv:

 

Újra raktam a Win 7 64 bit-et sikeresen gond nélkül feltette a drivert és még egy érdekes dolog, bitang jól szól itt win 7 64 alatt a zene. Én nem tudom mit állíthatott el az XP ...de nem szól így.

Itt már azt mondom: "kb ami hallani akartam":) hangerőből sem kell neki annyit tekerni. (Win xp és itt is out: +4 dB van a kártya)

hm.. vajon ha átállok win 7 re zeneszerkesztésileg...lehet beáldozom a mostani oprendszer gyorsaságát, illet néhány vst ről lemondok.

Ohhha....ezek szerint sikerült, kolega?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...