Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

E-MU hangkártyák


Isten Nyila

Kérdés

Miután e téma előzménye már a történelem viharában eltűnt, úgy döntöttem, felteszem a topikindító első kérdést itt...

Nekem még az eredeti 1212M-es kártyám van, plusz melléje egy AudioDockM (végül is egy "klasszik" 1820M-es felállás). Sajnálatos módon, ez utóbbit épp most kezdem hirdetni az apróban, így alighanem hamarosan megválok majd tőle. Egyszer később (ha újra megengedhetem majd anyagilag ezt a kiadást) veszek helyette egy másikat, de elképzelhető, hogy az már inkább tán egy MicroDockM lenne majd (a 1616M-esé).

Ezzel kapcsolatban, mint tudjuk, már az Absolute fórumon is felmerült több ízben a vissza-visszatérő kérdés: vajon lehet-e az új dokkot a régi kártya mellé használni?

Az ominózus átállás óta eltelt immár 5-6 év, ám úgy tűnik, mégsincs tapasztalat róla.

Egy ehhez képest megfordított felállás (új kártya + régi dokk) egészen bizonyosan működésképtelen volna, triviálisan a tápellátás (illetőleg annak hiánya) miatt. Na de régi kártyához egy új dokk, az már más... Nyilván azon múlik az esetleges illesztésük sikere, hogy vajon az E-MU mérnökök az összekötő Ethernet kábel ugyanazon vonalait ugyanazon célra használták-e fel a tervezésekor (kivéve természetesen a tápfeszt vivő drótot - amit pedig használnak-e valamilyen egyéb, új célra). Mivel hivatalos adat erről nincsen, csak a gyakorlati tesztelése dönti el.

Szóval az a nagy kérdés, hogy azóta netán kipróbálta-e már valaki?

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 173
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Teljesen :-)))

Ennyit tesz a rutintalanság. Utólag megsúgom hogy bár évek óta használom a cubase-t, soha nem jártam a vst connections-ben, egyszerűen nem kellett mert minden működött ahogy kell.

Köszönet, tisztelet !!!! Dobj egy címet és küldöm a sört, bort, pezsgőt, whiskyt vagy amit szeretnél. firn@freemail.hu

Ja és még egy kérdés: Nem tudod mi a device setupban a VST System link ?

180432301dd_www.kepfeltoltes.hu_.png

Na ez az a kérdés, amire nem tudom a választ :) De nyugodj meg, az enyém is teljesen így néz ki. A köszönetet már megkaptam, nekem ennyi bőven elég :) és az, hogy sikerült megoldani a problémádat.

Valahogy sejtettem, hogy nem jártál a VST connections-ben :) És ezért írtam, hogy igazán még nem is használtad a hangkártyádat. De lényeg, hogy megoldottuk a problémádat és mindenki happy :)

Jó munkát kívánok a továbbiakban! Ha elakadsz valamiben kérdezz bátran, amiben én nem tudok, abban tőlem okosabbak biztosan segítenek majd.

További szép napot!

Üdv: Gábor

Link to comment
Share on other sites

Oké értem én de azért 800ezret nem szánok rá. másrész egy rme még szóbajöhetne viszont ha konverterét nézzük előrébb lennék vele? Egyébként magasabbra állítottam a mintavételi freqet (96kHz) és teljesen máshogy szól sokkal részletesebb, pontosabb,és jóval közelebb van az eredeti hangképhez. Nem, egyenesen átmegy a kártyán viszont ha felveszek valamit, a felvett sávot visszahallgatva elsatnyult hangja van.ráadásul halkabb is.

Link to comment
Share on other sites

Igen, kellett már :-)

Nálam szól minden kilépés után is cubase-en kívül. 44.1-en van minden, csak a legelején tettem 48-ra mert addig nem szólt semmi cubaseben. Aztán 48-on végre szólt, hát kipróbáltam mi van ha 44.1-re visszateszem, azóta szól cubase lejátszás és gép is. Felvétel ügyben viszont elakadtam. Inputnál nem volt csatlakoztatva semmi alapból de amiket én próbálgattam az sem ért semmit. Mit próbálhatnék ? Így néz ki most:

fff_www.kepfeltoltes.hu_.png

Link to comment
Share on other sites

Miután e téma előzménye már a történelem viharában eltűnt, úgy döntöttem, felteszem a topikindító első kérdést itt...

Nekem még az eredeti 1212M-es kártyám van, plusz melléje egy AudioDockM (végül is egy "klasszik" 1820M-es felállás). Sajnálatos módon, ez utóbbit épp most kezdem hirdetni az apróban, így alighanem hamarosan megválok majd tőle. Egyszer később (ha újra megengedhetem majd anyagilag ezt a kiadást) veszek helyette egy másikat, de elképzelhető, hogy az már inkább tán egy MicroDockM lenne majd (a 1616M-esé).

Ezzel kapcsolatban, mint tudjuk, már az Absolute fórumon is felmerült több ízben a vissza-visszatérő kérdés: vajon lehet-e az új dokkot a régi kártya mellé használni?

Az ominózus átállás óta eltelt immár 5-6 év, ám úgy tűnik, mégsincs tapasztalat róla.

Egy ehhez képest megfordított felállás (új kártya + régi dokk) egészen bizonyosan működésképtelen volna, triviálisan a tápellátás (illetőleg annak hiánya) miatt. Na de régi kártyához egy új dokk, az már más... Nyilván azon múlik az esetleges illesztésük sikere, hogy vajon az E-MU mérnökök az összekötő Ethernet kábel ugyanazon vonalait ugyanazon célra használták-e fel a tervezésekor (kivéve természetesen a tápfeszt vivő drótot - amit pedig használnak-e valamilyen egyéb, új célra). Mivel hivatalos adat erről nincsen, csak a gyakorlati tesztelése dönti el.

Szóval az a nagy kérdés, hogy azóta netán kipróbálta-e már valaki?

Én nemrég vettem használtan 1820M-et és akkor feltettem ezt a kérdést az emu supportnak. Azt írták V1-es alapkártya csak az audiodockal, v2-es csak a microdockal köthető össze.

Link to comment
Share on other sites

Helló mindenki.Nekem egy E-mu 1212m-em van.Mostanában azt csinálja hogy vagy 5 perc mire betölt a DSP mixer.Régen elég hamar betöltött.Raktam fel új xp-t, sp3, de ugyanaz a jelenség.De miután betölt tökéletesen működik.Mi lehet a hiba????

Link to comment
Share on other sites

MIvel 2 éve nincs support EMU hangkártyákkal kapcsolatban ezért mondhatjuk hogy ez a dolog meghalt úgy ahogy van.

Nincsen WIN7 driver, minden beta maradt. EMU semmire se reagál.

AKi teheti gyorsan cserélje le míg érnek valamit. Én azért maradtam XP alatt mert csak ott értelmes a driver. WIN8 ra nem is merek gondolni.

Szánalmas egy cég lett mióta a Creative bezabálta...

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Van egy problémám amivel eddig a saját gépemen nem találkoztam csak alaplapi hangchipeknél, de sajnos eljött az idő:

Új pc konfig összerakása, régi gépből emu 1212m pci kártya be, win7 fel.

Hang teszt, és...

Hallom a kimeneten az összes képernyőn megjelenő tartalom "hangját". Cicereg minden egyes ablak tálcára letevése, scrollozás,

de leginkább a böngészőben megjelenő flash reklámok zörögnek. Elolvastam már egy jópár cikket amit eddig találtam a témában, de okosabb sajnos nem lettem.

Írták, hogy a videókártyától illik távolabb elhelyezni a gépben hangkártyát. Én teljesen kiiktattam a videókártyát, de a probléma nem szűnt úgy sem.

Esetleg lehet driver para? Vagy kapjam ki a tápot is a dobozon kívülre és teszteljem? Ha valaki esetleg tud valami használható infóval szolgálni, vagy csak tippelni, hogy mit próbáljak még ki, ne adj isten tudja, hogy mi a pörfekt szolúsön, az ne habozzon, írja le nekem, hogy ne kapjak agyvérzést munka közben :) Borzasztó hálás lennék érte!

No....ez roppant érdekes szitu. Megpróbáljuk megoldani, de ahhoz több infóra lesz szükség. Mondjuk kezdetnek az EMU driver verziója,WIN 7 verzió, esetleg PC konfig. 1212m V1 vagy V2? A tápegység a régi vagy az is új? Alaplapi hangkártyát kikapcsoltad?Windows üdvözlő hangot hallasz ( ha igen az nem biztos, hogy frankó)?Egyelőre ennyi, aztán folytatjuk :)

Link to comment
Share on other sites

Teljesen :-)))

Ennyit tesz a rutintalanság. Utólag megsúgom hogy bár évek óta használom a cubase-t, soha nem jártam a vst connections-ben, egyszerűen nem kellett mert minden működött ahogy kell.

Köszönet, tisztelet !!!! Dobj egy címet és küldöm a sört, bort, pezsgőt, whiskyt vagy amit szeretnél. firn@freemail.hu

Ja és még egy kérdés: Nem tudod mi a device setupban a VST System link ?

180432301dd_www.kepfeltoltes.hu_.png

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Azt nem értem hogy már két napja azon fáradozok hogy rögzítsek egy hangot valós formában.(Hangról annyit hogy széttorzított bitcrusher effektel megspékelve szaturálva Digitális hangzás, tónus! szóval, virus -in E-mu 1212m- 48kHz/24bit),. nem mondom hogy nem hasonít viszont nem mondanám hogy ugyanaz. kicsi eltérés van direct out és a minta vett hang között viszont így abszolut nem adja vissza azt amit kéne. Eddig észre sem vettem hogy mennyi ,a különbség más felvételeknél...n szószo sok kérdést felvetett bennem a lényeg hogy .... e-mu ennyit bíR? melyik az a kártya ami pontosabban mintavételez és a zajt is visszaadja? Esetleg még valami beállítás magasabb bitmélység mintavétel?

Szerintem, az a különbség, amit hallasz, inkább a visszahallgatáskor áll elő, mintsemhogy a hang rögzítésekor. Az E-MU-nak a kifelé szóló konverterei a gyengébbek, és sokan csinálják azt, hogy a lehallgatáskori D/A konverziót elkerülik rajta, vagyis külső DAC-cal pótolják (a kártya digitális kimenetein).

Link to comment
Share on other sites

Néhány tipp:

http://www.hs-online...8-AES-4123.html

http://www.hs-online...pheus-2815.html

Ha elég kevés csatorna is, akkor egy Apogee Duet is megteszi. Ne a beállításokkal szenvedj. Egy jó konverter 16 biten 44.1-ben is jobban szól, mint egy rossz, vagy közepes konverter 24 biten ötmilliárd kiloherzen. Az EMU kártyának egyébként az árához képest eléggé jó hangja van, úgyhogy ha valóban a konverter a problémád, akkor számodra innentől nincs átmeneti megoldás:)

Amúgy a direct-out alatt azt érted, hogy még a hangkártya bemenete előtt monitorozol? Mert ha nem, akkor így is úgy is átmész a konvertereken.

Oké értem én de azért 800ezret nem szánok rá. másrész egy rme még szóbajöhetne viszont ha konverterét nézzük előrébb lennék vele? Egyébként magasabbra állítottam a mintavételi freqet (96kHz) és teljesen máshogy szól sokkal részletesebb, pontosabb,és jóval közelebb van az eredeti hangképhez. Nem, egyenesen átmegy a kártyán viszont ha felveszek valamit, a felvett sávot visszahallgatva elsatnyult hangja van.ráadásul halkabb is.

Link to comment
Share on other sites

Szia!

Köszönöm a válaszod, de nekem nem az I/O bemeneteket kellene rögzítenem, hanem az ASIO-t (konkrétan az Ableton 31/32-es ASIO-ját). Természetesen, ha Ableton-ban beállítom az Emu Wave (MME) drivert akkor megjelenik a jel a capture progiban (meg a Patchmix Wave bus-án), de így ugye pattog, tehát ez nem járható út. Én úgy emlékszek régebben 2 insertet kellett elhelyezni ahhoz, hogy az ASIO csatit tudjam rögzíteni pl. cool editben (Auditionban) Wave-en (és kellett egy insert a Main insertre is). Az Aux-ot is próbáltam. Aux 1-en van egy Wave Host, de hiába csavarom fel az ASIO csatin az Aux 1-et (és persze az aux inserten a potikat) nem jön jel. Kipróbáltam az Auxokat fx-el is, hogy meggyőződjek róla, hogy elküldtem e az ASIO-t, de azok rendben dolgoztak.

Link to comment
Share on other sites

...természetesen a lemezjátszó line out L és R -ből, gondolom a külső dock hátulján lévő Phono 2L és 2R -be.

Gondolom az egyértelmu, hogy Line Out-ot Line In-be és Phono Out-ot Phono In-be kotunk. Mindig.

Pl. a phono protokoll jelszintben és karakterisztikában (RIAA vs lineáris) is kulonbozik a line-tól.

Link to comment
Share on other sites

Először a patchmix-en kell beállítanod a sávokat. (Új létrehozás) Mikrofon Dock vagy vonal bemenetek.

Amik kellenek rá kell raknod egy asio host-ot (Sajnos nem tudom kívülről a pontos megnevezéseket.)

Ha ezzel készen vagy, akkor UTÁNA megnyitod a cubase-t.

(Ha jól emlékszem) F4 - és ott az inputoknál be tudod hívni a patchmix csatornákat. Ha mikrofonos akkor két mono-t érdemes. És a többi, amik kellenek.

Aztán A device nem tudom mi (Talán F12?) ahol az asio latencyt is tudod állítani, és ott van egy menüpont ahol a midi és a fizikai csatornákat tudod állítani, látható vagy láthatatlan módban.

Nyomsz rá egy reset gombot.

Majd újraindítod a cubase-t és már megy is. :-D

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Szeretnék kérni egy kis segítséget. Hosszúévek óta használok egy Emu 1212m-et. Régen (talán 5-6 éve) még routolgattam a PatchMix-ben, de mára teljesen elfelejtettem, mivel már nem rögzítek és a memóriám se a legjobb. Most viszont szükségem lenne rá.

A feladat csak annyi lenne, hogy capture progival (ami csak Waveről vagy E-DSP-ről-Speaker-ről tud audiot rögzíteni) feltudjam venni azt, ami az ASIO-n szól. Annyit tudok, hogy ez nem egy bonyolult feladat, még is akár hogy Send-elgetem (már órák óta) vagy próbálkozok a gyári session-ökkel, sehogy nem jelenik meg a jel a capture progiban és nem rögzít semmi féle hangot. (természetesen ha nem az ASIO-t hanem a Wave-et használom, mondjuk lejátszok egy videót, akkor nincs probléma csak az ASIO felvétellel)

Ha valaki letudná írni, hogy milyen insertek kellenek és hova vagy tudna küldeni egy 48khz-es session-t hozzá azt nagyon megköszönném! :)

További szép napot-estét és előre is köszönöm a választ! :)

Link to comment
Share on other sites

és mi volt a gond?

Csak annyi, hogy amikor Cubase-el dolgoztam (első WIN7 telepítéskor) és kiléptem belőle, utána semmi nem szólalt meg, sem youtube, sem rendszer hangok. Ez azért volt, mert a WIN7 alapból 48kHz-re áll be, viszont a Cubase első indításnál 44.1kHz. Miután kiléptem az EMU még mindig 44.1-en volt, a rendszer meg szeretett volna 48-on dolgozni. Átállítottam az EMU-t 48-ra és minden simán működött. Azóta a projekteket 48-ban csinálom. Ez az egyik megoldás, a másik az, hogy a WIN7-ben kell beállítani a 44.1kHz-t. Van egy másik probléma, ami nem igazán probléma (legalábbis nekem):Az EMU DSP-t VST-ként nem lehet alapból használni, csak ha 1-2 dll fájlt a megfelelő helyre másol az ember, de a Patchmix-ben tökéletesen működik minden. Tehát ha ének felvétel közben szeretnénk reverb-el együtt hallani magunkat úgy, hogy az rögzítésre ne kerüljön, simán működik, viszont VST insertként alapból nem lehet megoldani. Ezt leszámítva akadás, fagyás mentes. Minden ok vele, tökéletesen tudom használni minden csatornáját.

Link to comment
Share on other sites

MIvel 2 éve nincs support EMU hangkártyákkal kapcsolatban ezért mondhatjuk hogy ez a dolog meghalt úgy ahogy van.

Nincsen WIN7 driver, minden beta maradt. EMU semmire se reagál.

AKi teheti gyorsan cserélje le míg érnek valamit. Én azért maradtam XP alatt mert csak ott értelmes a driver. WIN8 ra nem is merek gondolni.

Szánalmas egy cég lett mióta a Creative bezabálta...

Ez csak félig igaz. Szánalmas, az ok. Nincs normális driver, ez is igaz. De én nem ásnám még el a dolgot. Nekem 1820m van és jó pár éve WIN7 64bit-en használom, nem mondom, hogy az elején nem volt probléma, de mióta tudom, hogy mi miért van, azóta nincs vele bajom.

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Van egy problémám amivel eddig a saját gépemen nem találkoztam csak alaplapi hangchipeknél, de sajnos eljött az idő:

Új pc konfig összerakása, régi gépből emu 1212m pci kártya be, win7 fel.

Hang teszt, és...

Hallom a kimeneten az összes képernyőn megjelenő tartalom "hangját". Cicereg minden egyes ablak tálcára letevése, scrollozás,

de leginkább a böngészőben megjelenő flash reklámok zörögnek. Elolvastam már egy jópár cikket amit eddig találtam a témában, de okosabb sajnos nem lettem.

Írták, hogy a videókártyától illik távolabb elhelyezni a gépben hangkártyát. Én teljesen kiiktattam a videókártyát, de a probléma nem szűnt úgy sem.

Esetleg lehet driver para? Vagy kapjam ki a tápot is a dobozon kívülre és teszteljem? Ha valaki esetleg tud valami használható infóval szolgálni, vagy csak tippelni, hogy mit próbáljak még ki, ne adj isten tudja, hogy mi a pörfekt szolúsön, az ne habozzon, írja le nekem, hogy ne kapjak agyvérzést munka közben :) Borzasztó hálás lennék érte!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok !

 

Minap vettem egy lemezjátszót, amelyről szeretnék lemezeket wav-ba a gépemre juttatni, majd szerkeszteni.

A hangkártyám E-MU 1616 és cubase-t használok. A rendszeremmel minden oké, de a lemezjátszó hangját sehogy sem tudom a gépen megszólaltatni.

Az összekötés RCA-val menne, természetesen a lemezjátszó line out L és R -ből, gondolom a külső dock hátulján lévő Phono 2L és 2R -be.

A Patch mix-ben Dock In 2L/2R a bemenet, kimenetnek pedig ha egy host asio in sendet teszek akkor csak hangos recsegés szól.

Sosem volt lemezjátszóm, egyszerűen nem tudom mi a probléma. Korábban nem használtam a hangkártya phono bemenetét. Lehet hogy rossz ? Sajnos a lemezjátszó kimenetét nem tudom más eszközzel kipróbálni, sem a hangkártya bemenetet.

Remélem van valakinek tapasztalata ilyesmiben....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...