Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase + master keyboard + VST színpadon


bzmusic

Kérdés

Sziasztok!

 

Egész idáig csak otthoni, házistúdiós környezetben használtam Cubase-t és VST-ket.

Most viszont szükségem lenne arra, hogy egy M-Audio master keyboarddal színpadon is ezeket szólaltassam meg.

Ez odáig szépen sikerül is, amíg csak egy adott hangszínt kell használnom, de mi a teendő akkor, ha egy dalban 2-3 különböző hangszín (sajnot általában 2-3 különböző VST) van, ami között élőben kell váltani?

Tudom ezt vezérelni valahogy a kéjbordáról?

 

Köszi előre is, és bocs az erőteljes tudatlanságomért. ;-)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Na igen, kedves Pityu, csakhogy a kézben nem egy mac van sajna :)

 

akkor miért nem az általa linkelt Windows-os programot próbálod ki? :)

 

egyébként lehet én sem értem teljesen mire kellene, de ha csak a billentyűkre koncentrálunk, ez lényegében DAW szintű keyswitch-ingnek tűnik, pl. Cubase-ben az Expression Map-peket is érdemes lenne megnézni.

Link to comment
Share on other sites

Megnéztem a pedál dolgot, ugyanis ha zongora, epiano hangszin kell ott a Kurzweil, vagy a Roland szintim esetleg a E-mu szempler
Inkább szóló hangszinek SonicCore szinti emulációk futnak a régi gépen (igaz BreathController-Hajlító kerék-Volume pedalt-Express Pedált használok ezeknél is, nem tudom ezek miért lennének más mint a CC64 sustain)
Felraktam a Emagic EXSet és a EVPt , megküldtem rendesen pedállal mindkettőt semmi fagyás úgy hogy passz nemtudom mi lehet a gond
Régebbi Dell 1magos proci winXP 2Gbram V-STack 1.2.0.22

Link to comment
Share on other sites

VSTack : sustain pedállal neked nem volt gond, pont reggel néztem mekk, és Cubase drága ugyanazt csinálja mint FL Studio-val, mint VSTi-vel, összekötve( ha erre tudja valaki a választ, akkor plíz írja ide/oda http://www.steinberg.net/forums/viewtopic.php?f=181&t=60162 ) , rágugliztam és ezek szerint másnak is előjön:

 

Another major concern more than:

Most instruments do not rpondent sustain pedals!

- http://en.audiofanzine.com/virtual-rack-host-for-plug-in/steinberg/V-Stack/user_reviews/
Link to comment
Share on other sites

Elég sok VST host progi található a neten akár Free is (akár Linuxra is)
http://www.studiotoolz.net/audio-software/vst-host-program/
 
Sokat gondolkodtam, hogy a régi kártyáimmal, VSTi hangszerekkel amiket megvettem mi legyen
Ezért a új Cubase7.5-el futó gépem mellé vettem egy Atomcsendes DellPC-t (winxp32bit) ami 2db Creamware Pulsar2 karit visz.
Ezen egy Steinberg Vstack progi + a régi 32 bites VSTi szintik mennek
VST system link -el 2db Optikai kábellel van összekötve a másik géppel
Így egy régi jól bevált VSTi rendszer egy új 64bites Cubase 7.5el simán elfut
 
A Steinberg Vstack használható standalone
Szerintem próbáld ki
http://www.steinberg.net/index.php?id=944&L=1

Link to comment
Share on other sites

...Ha nem lehet midicsatornát állítani a VSTi-ben, akkor a csatornára tegyél midi plug-in-t pl a TRANSFORMER-t ami egy live logikai szerkesztő...

csak megjegyzés (mert 10perc kellett mire anno megtaláltam ... ), C7+ nem plugin hanem:

Screen+Shot+2013-01-13+at+6.02.05+PM.png

local-t kiválasztva pattanik elő a transformer, lépésenként

> http://m635j520.blogspot.hu/2013/01/midi-channels-in-cubase-or-there-and.html

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Egész idáig csak otthoni, házistúdiós környezetben használtam Cubase-t és VST-ket.

Most viszont szükségem lenne arra, hogy egy M-Audio master keyboarddal színpadon is ezeket szólaltassam meg.

Ez odáig szépen sikerül is, amíg csak egy adott hangszínt kell használnom, de mi a teendő akkor, ha egy dalban 2-3 különböző hangszín (sajnot általában 2-3 különböző VST) van, ami között élőben kell váltani?

Tudom ezt vezérelni valahogy a kéjbordáról?

 

Köszi előre is, és bocs az erőteljes tudatlanságomért. ;-)

Helló
 
Leírom neked, hogy én hogy csinálom: 
Ezzel a módszerrel 16 féle hang közül választhatsz, mivel 16 midi csatorna van. Természetesen, ha ugyanarra a midicsatornára teszed a zongorát meg a strings-et stb. akkor ilyenekből is 16 lesz. Megnyitom a VSTi hangszert a „rackben” F11. Ehhez rendelek egy midi csatornát, amit ANY-re allítok (a csatorna, amin kommunikál) A virtuális hangszerben (pl. Kontakt 5) megnyitom a hangszereket és 1-től 16-ig a midi csatornákhoz rendelem (ezt automatikusan megteszi a kontakt). A lényeg, hogy a kezdőponton MASTER KEYBOARD, és a végponton VSTi legyenek beállítva a midicsatornák, de a Cubaseban ANY legyen. Ha pl. efektet AMP SIMULATOR-t akarsz tenni a nyers elektromos gitár hangra, de a zongorára nem, akkor nyiss a rackben egy pl. Kontaktot csak a Gitárnak. A Cubaseban a mixer részben keresd meg a Virtuális hangszeredet (az audio csatornát, nem a midit) és pakold tele insert efektekkel, amíg csak a géped illetve ízlésed bírja. FONTOS: A monitor gombot kapcsold be mindegyik midicsatornán. Ha nem lehet midicsatornát állítani a VSTi-ben, akkor a csatornára tegyél midi plug-in-t pl a TRANSFORMER-t ami egy live logikai szerkesztő.
 
Ha nem kell VST FX, akkor használd a Kontaktot, és a file menüben a „Save as multi”-t. Én midig az asztalra menten, és csak ráhúzom a Kontaktra a az NKM fájlt.
 
Élőben megnyomod a MASTERKEYBOARD-on az ADVANCED FUNKCIONS gombot és D1-E3 között a fehérbillentyűkkel válasz midicsatornát.
 
A Cubaseban le fel nyíllal (PC billentyűzete) is válthatsz a csatornák között. Ilyenkor midig az szól, amin vagy (meg amin a monitor gomb be van kapcsolva) Ez minden VSTi-vel működik.
Ha éneket akarsz effektezni, keverni a fentiek mellé, nyiss egy audiocsatornát, állítsd be kedvedre, és nyomd meg a monitor gombot a csatornán.
Link to comment
Share on other sites

Soma-nak tök igaza van, ez a módszer tökéletese működik az összes Daw esetében. Igaz macerásabb egyik-másiknál ez a beállítás de meglehet szokni.

De Én még mindig kötöm a vau-t a karóhoz. Az erre a célra fejlesztett program jobbat és többet is kínál a fentebb leírt lehetőségekhez képest. Csak kicsit kutakodni kell a neten és máris hasznos infókra lehet bukkanni a témát illetően.

Ja, és nem kell feltétlen Mac hozzá (tyúkhajcsár) :)

Link to comment
Share on other sites

Egy jó Ableton Live, bedobálod a VST-ket, mindegyiknek adsz külön egy MIDI csatornát, és kész. Szerintem ezt a Cubase-ben is meg tudod oldani, bár azt nem ismerem. Én egy macbookon használom az abletont, el van mentve egy "kedvenc" cucc, van benne Korg, Polysix meg pár finomság. Betöltöm, az MPC-n megadom hogy melyik csatornán mi visítson, feljátszom, és cső. Enjoy ;)

Link to comment
Share on other sites

Na igen, kedves Pityu, csakhogy a kézben nem egy mac van sajna :)
Egyébként közös a probléma bzmusic úrral (én nyomkodnám az említett billentyűket), ezért merek ilyen nyíltan belepofátlankodni...

@bendi: épp itt nem találtuk a megoldást, hogy egy-egy midi tracknek bemeneti csatornát hogyan kell állítani? Jól láthatóan csak a kimenetit lehet ugye. 
És vagy nem olvastam el figyelmesen a manualt, vagy nem is olyan egyszerű... Emellett jelenleg él az a probléma is, hogy a vezérlő (M-Audio Keystation Pro 88) akármelyik csatornán küldi a jelet, az összes midi track-re ráfűzött összes vst hangszer szól - mivel mindegyik midi track mindegyik csatornán veszi a jelet.

Link to comment
Share on other sites

xinu, szerintem a Nuendo Live pont nem erre való... Vagy én értek félre nagyon valamit.

bzmusic azt szeretné, hogy előre "be legyen tárazva" a (bármilyen DAW-ban) több szoftver hangszer is, és a midi billentyűről vezérelhesse (lehetőleg minél kevesebb = 1) gombnyomással, melyik szóljon éppen.

A Nuendo Live egy sokcsatornás "élő" felvételi környezet...

Link to comment
Share on other sites

Én próbán használok egy hasonló setupot, csak cubase helyett Logic9 van fent. Egy egy trackre be teszek 1-1 szoftver hangszert és az M-audio oxygen track +/- gombával tudok lapozgatni, hogy ép melyik szóljon. És így minden szükséges paramétert elére az m-audio billentyűről, valamint a transport gombokkal el tudom indítani a sequencert is, ha véletlen van valami ami előre meg van szerkesztve.

Link to comment
Share on other sites

Rögötn felmerül a kérdés, hogy egyszerre, vagy külön-külön szeretnéd megszólaltatni?

Ha mindegyik MIDI tracket más-más bementehez illesztesz, akkor a MIDI billentyűzeten a megfelelő midi csatornát kiválasztva váltogathatsz a hangszínek (különböző VSTi-k) között. (Ha nem multitimbrálisak ezek a VSTi-k).

Ha multitimbrális, akkor elég a VSTi rackbe "betölteni", a megfelelő midi csatornákra a megfelelő hangszíneket beállítani, majd a billentyűzeten az adott midi tracket kiválasztani.

Ha azt szeretnéd, hogy egyadott hangszín mindig szóljon, akkor arra hagyd alapbeállításként, hogy minden midi csatornán fogadjon jeleket.

Ja,. és persze ha több VSTi tracket (nem racket!) használsz, akkor mindegyiket "élesítsd" (a piros rec gombbal), hogy akkor is fogadja a midi jeleket, ha nem ő az aktív.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...