Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

anomalia

Kérdés

Sziasztok! Anno már érdeklődtem itt, hogy esetleg valakinek lennének-e Roland MT-32-es modulból mintái, valamint tudnátok-e olyan plugint ajánlani ami a legközelebb áll hangzásban az LA Syntézishez (Roland D-50....m MT-32.... stb...) (A Korg Legacyn kívül)
Köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

MT-32-modulom van, és csak pár hang kéne belőle ezért nem is fárasztom magam a midivel, kontaktba megcsinálni pedig nagy munka. Ismerem a D-50, FM szintetizátorom is van, és valóban kevés helyre kellenek ilyen hagszínek (az én zenéimhez) nálam ez inkább olyan retro dolog, hogy ez is ott legyen kéznél ha netán kéne.....

A másik dolog, Phase Distortion szintézire valami top plugint tudtok? (CASIO CZ széria tette "híressé"), én csak a Kassiopeia plugin ismerem, de a GUI-n kívül gyenge a hangzása..... valaki, valamilyen mást?

Link to comment
Share on other sites

Nekem megvan minden létező kiadott D50 hangszín kártya mert majdnem úgy volt, hogy lesz egy D50-em de kiderült, hogy amit megakartam venni egy ócskavas.

Azóta is keresek jó állapotú D50-et, talán majd egyszer össze is jön.

Akit érdekelnek a hangszínek az jelezze és felteszem valahova, priviben persze, mert itt a fejét veszik az embernek a warezért :(

Link to comment
Share on other sites

Mindig kerestem azt a soundot, ami ebben a videóban 2.19 körül megszólal. Esetleg tudja valaki a nevét, vagy megvan valakinek? 

Na végül megtaláltam a neten a soundot amit kerestem.

http://bobbyblues.recup.ch/roland_d-50/d-50_patches.html

Ezen a weboldalon az all the web bankokban a JMJ Revolution sysexben az Ocean Scenario sound. :) Most örülök, örüljön más is.

Link to comment
Share on other sites

Fenti D50es videó legelső hangja nagyon meglepett. Az hogyan kerül D50be? Korg Wavestation-ben van gyári beállításként a wave-sequencing részében. Még röhögtem is anno mikor megvettem Wavestation-t, hogy Jarre hangzás van gyárilag a gépben.

Szerintem D50-essel csinálta a Jarre arc a wave-szeki témát.

Link to comment
Share on other sites

Fenti D50es videó legelső hangja nagyon meglepett. Az hogyan kerül D50be? Korg Wavestation-ben van gyári beállításként a wave-sequencing részében. Még röhögtem is anno mikor megvettem Wavestation-t, hogy Jarre hangzás van gyárilag a gépben.

Link to comment
Share on other sites

egyaltalan nem kis munka. raadasul meg penzt sem igazan lehet kerni erte, hiszen nem szintibol kikevert sajat hangokrol van szo, hanem tulajdonkeppen kesz mintakrol igy az egesz nem lenne teljesen etikus :)

 

ugy vagyok vele, ha mar egyszer bemintaztam, akkor megcsinalom kontaktban - release date: when it's done.

aztan akinek kell, az letolti es orul neki.

 

Ez igy van csak felvenni vagy loopolni vagy kellő hosszúságú mintát készíteni vágni beilleszteni mind idő. Én ráadásul 44.1 88.2 96 on is felvettem meg nem vágtam csak eltettem. 

Ha értenék a programozáshoz a Vermonát teljesen élethűen lehetet volna lemásolni. 

Link to comment
Share on other sites

Nem kis munka egy ilyen kontakt anyag elkészítése. Én Vermona ET3-al próbálkoztam és Korg N364-el. Azóta is félkészen hever.

 

 

egyaltalan nem kis munka. raadasul meg penzt sem igazan lehet kerni erte, hiszen nem szintibol kikevert sajat hangokrol van szo, hanem tulajdonkeppen kesz mintakrol igy az egesz nem lenne teljesen etikus :)

 

ugy vagyok vele, ha mar egyszer bemintaztam, akkor megcsinalom kontaktban - release date: when it's done.

aztan akinek kell, az letolti es orul neki.

Link to comment
Share on other sites

dolgozom egy mt32 pakkon. kontaktba megy. amint keszen vagyok vele, kiteszem ide is a linket.

 

Nem kis munka egy ilyen kontakt anyag elkészítése. Én Vermona ET3-al próbálkoztam és Korg N364-el. Azóta is félkészen hever.

Link to comment
Share on other sites

Nem sok köze van a DX-hez. Inkább a PCM irányba haladt. Bár ekkor még talán  nem hívták PCM-nek. Érdekessége, hogy hangok készítésénél lehetett keverni az "analóg" és "PCM" hullámformákat. Valójában nem tudom, hogy mennyire lehet analógnak mondani. Ezek a hangminták viszont rendkívül kis méretűek voltak. Amúgy ebből az érából a D50 szól szerintem a legjobban, csak ott szinte nincs dobkészlet és nem multitimbralos. Ellenben az effektproci és a filter jobb szerintem.

Ez így érdekes. Szintikben is vannak analóg minták, szinusz, négyszög fűrész stb. Ezeket is lehet keverni. Van egy D50 patchem gyárilag az egyik Rolandomban. Az sima bell pad jellegű hang. Nem is értem a mikéntjét mert a hasonló fantasy hangok bármelyik hangszet GM bankjában megvannak, vagy pont ez a lényeg amit az LA szintikből szabványosított a Roland? Mert amúgy meg nem nagy durranás nekem.

Link to comment
Share on other sites

Nem sok köze van a DX-hez. Inkább a PCM irányba haladt. Bár ekkor még talán  nem hívták PCM-nek. Érdekessége, hogy hangok készítésénél lehetett keverni az "analóg" és "PCM" hullámformákat. Valójában nem tudom, hogy mennyire lehet analógnak mondani. Ezek a hangminták viszont rendkívül kis méretűek voltak. Amúgy ebből az érából a D50 szól szerintem a legjobban, csak ott szinte nincs dobkészlet és nem multitimbralos. Ellenben az effektproci és a filter jobb szerintem.

Link to comment
Share on other sites

Szia! Szerintem vegyél plug-in helyett egy Roland D110-es modult, vagy MT32-est. Nem vészes az áruk. Kis helyen elfér és LA szintézis. Persze ehhez midi kapcsolat kell, hely is stb.  

 

Szinte szó szerint ezt akartam én is javasolni. Nekem is volt Roland D-110 modulom, azthiszem max. 19 ezer Ft-ért adtam el, de ennyiért is szereztem. La szintézisre baromi jó megoldás és nagyon jól is szól. Én nem igazán tudtam kihasználni, nem volt szükségem erre a fajta hangzásra, de azt bizton merem állítani, hogy nagyon jól szól. A 80-as évek szinte összes Prince lemezére ráismertem benne :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...