Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Midi interfész-t keresek


wendelmar

Kérdés

Voltaképpen már egy in és egy out sehogy se elég nekem, mert a nord micro modular-omat egyszerre programozni és egyszerre vezérelni nem tudom.

Emellett egy samplerem is van ami megint csak egy külső vezérlést igényelne.

Tehát 3 out és 1 in-re lenne minimum szükségem. Ezen felül még egy dobgépet, egy midi-to cv-t és egy vagy két tartalék kimenetet szeretnék. Emellett esetleg kontrollereknek 2 bemenetet.  Tehát jelen esetben 6 kimenetre és 3 bemenetre lenne szükségem.

Rack-es kiszerelést keresek inkább. Usb-n tudok csak csatlakozni.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ilyenre én is gondoltam, hogy vennék egy usb hub-ot arra tennék n+1 midi-t,  utána forrasztanék egy din-din aljzatot ami csavarozható lenne fémlapra, ezt bele tenném egy u1-es rack dobozba :)

Szoftveresen működne... de már akkor egybe tenném a hangkártyámmal :) (ami megint külön történet)

Az ilyen és hasonló barkácsolgatások előtt érdemes ezekből okulni!

http://bitzenede.blog.hu/2010/02/20/mese_a_harom_vegu_midi_kabelrol_es_egyeb_magyar_innovaciok

http://bitzenede.blog.hu/2010/02/03/midi_kabel_es_epermalna

Link to comment
Share on other sites

Szóba került a MIDI patchbay !

Nekem van egy használaton kivüli Roland A 880

https://ia601003.us.archive.org/2/items/Roland_A880_Owner_Manual/Roland_A880_Owner_Manual.pdf

Itt lehet bővebben tájékozódni.

Aki több hangszerrel dolgozik,annak nagyon hasznos!

Mindent ,mindennel össze lehet midizni vele.

Ha valakit érdekel: hejdzso kukac gmail pont com

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, milyen évjárat a Midosport - volt egy váltás ezelőtt sok évvel, a korábbi típusok nem voltak alkalmasak az újabb op.rendszerrel működni, csak hw update után, ami konkrétan egy IC cseréje és egy áramköri átkötés volt. Ha ez az IF régi, akkor nem lesz alkalmas a Win7-tel való működésre - hacsak valaki a problémát meg nem fejtette, de erre semmi nyomot nem láttam.

Nekem egy Miditech Midisport 1x1-em van, kiválóan működik w7/64b alatt usb-n! Most néztem hogy Linuxtól W95-ön át, Vista, XP64b és egész W8-ig mindenhez van drivere. Sztem a legjobban támogatott márka az M-audio. Lehet hogy a kollégának valóban hardveres gondjai vannak.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, milyen évjárat a Midosport - volt egy váltás ezelőtt sok évvel, a korábbi típusok nem voltak alkalmasak az újabb op.rendszerrel működni, csak hw update után, ami konkrétan egy IC cseréje és egy áramköri átkötés volt. Ha ez az IF régi, akkor nem lesz alkalmas a Win7-tel való működésre - hacsak valaki a problémát meg nem fejtette, de erre semmi nyomot nem láttam.

Link to comment
Share on other sites

Szia,

Hasonló problémám volt nekem is más interface-ekkel. Végül megoldódott ,olvasd el itt:

 

Próbáld meg letölteni az M-Audio oldaláról a géphez a drivert (esetleg a firmware-t is): http://m-audio.com/support/drivers

A driver installálása előtt húzd ki az USB-ből az interface-t!

Miután a drivert felinstalláltad, kapcsold rá USB-re az interfacet.

Várj míg felismeri a rendszer.

Nekem így sikerült Midisport 2x2-vel (Win XP-n), lehet h 8x8-cal is működik.

 

Üdv. KR~

Köszönöm az ötletet, megpróbáltam, de így sem sikerült. Amint az USB üzemmódra kapcsolok mintha lefagyna az eszköz. Lehet, hogy hibás. Így marad a THRU üzemmód. Nincs meg a gyári tápja, de nem hiszem, hogy ez baj lehet.

Link to comment
Share on other sites

Szia,

Hasonló problémám volt nekem is más interface-ekkel. Végül megoldódott ,olvasd el itt:

 

Próbáld meg letölteni az M-Audio oldaláról a géphez a drivert (esetleg a firmware-t is): http://m-audio.com/support/drivers

A driver installálása előtt húzd ki az USB-ből az interface-t!

Miután a drivert felinstalláltad, kapcsold rá USB-re az interfacet.

Várj míg felismeri a rendszer.

Nekem így sikerült Midisport 2x2-vel (Win XP-n), lehet h 8x8-cal is működik.

 

Üdv. KR~

Link to comment
Share on other sites

Ez egy egyszerű Thru Box, ha van rajzod, akár még otthon is meg lehetne egy ilyet építeni, nem olyan bonyolult (DIY, Do It Yourself).

 

De ennél okosabb eszközt is vehetsz, használtan, keress rá a "MIDI patchbay"-re. Például ezek vannak nevesebb gyártóktól:

1. Akai ME30P

2. Akai ME80P

3. Kawai MAV-8

4. Roland A-880 (árultak egyet, 2012.06.01-én 17570 HUF vagy csere).

5. Yamaha MJC8 (árultak egyet itt a www.menemszol.hu "Apró" rovatában, 2014.10.07-én 20e HUF, 2014.10.13-án 18e HUF)

 

 

Hah, köszi! :) Nem ismertem oket. 

Minden jot ;)

Link to comment
Share on other sites

Ez egy egyszerű Thru Box, ha van rajzod, akár még otthon is meg lehetne egy ilyet építeni, nem olyan bonyolult (DIY, Do It Yourself).

 

De ennél okosabb eszközt is vehetsz, használtan, keress rá a "MIDI patchbay"-re. Például ezek vannak nevesebb gyártóktól:

1. Akai ME30P
2. Akai ME80P
3. Kawai MAV-8
4. Roland A-880 (árultak egyet, 2012.06.01-én 17570 HUF vagy csere).
5. Yamaha MJC8 (árultak egyet itt a www.menemszol.hu "Apró" rovatában, 2014.10.07-én 20e HUF, 2014.10.13-án 18e HUF)
 

Link to comment
Share on other sites

Viccet félre téve, nem tudom :)  Elvi akadálya nincsen, ugyanazon a néven lehet több device, kicsit oda kellene figyelni hogy éppen melyiken mit küldesz ki/be.

hw1,0 hw2,0 és így tovább itt a címzés.

Lehet mondjuk a hangkártyát külön fogom bedobozolni, de majd ha oda is eljutok fogok róla írni, de addig arról nem mondok semmit.

Link to comment
Share on other sites

Ilyenre én is gondoltam, hogy vennék egy usb hub-ot arra tennék n+1 midi-t,  utána forrasztanék egy din-din aljzatot ami csavarozható lenne fémlapra, ezt bele tenném egy u1-es rack dobozba :)

Szoftveresen működne... de már akkor egybe tenném a hangkártyámmal :) (ami megint külön történet)

 

Hajrá! Aztán írd meg a tapasztalatokat.

Link to comment
Share on other sites

Viccet félretéve: ez egyébként működhet? (több 1/1-es USB/midi csatoló egy HUB-on összefűzve?)

 

Műszakilag gondolom igen, de hogyan jelöli ki így az ember, hogy melyik a 1-es I/O-ja, a 2-es, és stb.

 

Viccet félre téve, nem tudom :)  Elvi akadálya nincsen, ugyanazon a néven lehet több device, kicsit oda kellene figyelni hogy éppen melyiken mit küldesz ki/be.

Link to comment
Share on other sites

Vegyél 5 db violinkulcsosat a vaterán kb 2000ft/db az 1/1-ed mellé. 3-nak vágd le a bemenetét meg lesz 3/6. Egy usb hubbal együtt építsd be egy rack házba :)

Ilyenre én is gondoltam, hogy vennék egy usb hub-ot arra tennék n+1 midi-t,  utána forrasztanék egy din-din aljzatot ami csavarozható lenne fémlapra, ezt bele tenném egy u1-es rack dobozba :)

Szoftveresen működne... de már akkor egybe tenném a hangkártyámmal :) (ami megint külön történet)

Link to comment
Share on other sites

Vegyél 5 db violinkulcsosat a vaterán kb 2000ft/db az 1/1-ed mellé. 3-nak vágd le a bemenetét meg lesz 3/6. Egy usb hubbal együtt építsd be egy rack házba :)

 

Viccet félretéve: ez egyébként működhet? (több 1/1-es USB/midi csatoló egy HUB-on összefűzve?)

 

Műszakilag gondolom igen, de hogyan jelöli ki így az ember, hogy melyik a 1-es I/O-ja, a 2-es, és stb.

Link to comment
Share on other sites

Milyen oprendszeren akarod használni? Új kellene vagy használt is jó? Az is fontos, amit NeoC ír, hogy használni akarod -e vajon szgép nélkül is (az egyszerűbbek némely típusai thru-ként átengedhetik a jelet kikapcsolva, a komolyabbak szgép nélkül is használhatók midi patchbay-ként). Nem hátrány, ha vétel előtt ki tudnád próbálni a rendszeredben és a számítógépeddel, különben jöhetnek meglepetések .... A Nord Micro/Modular editor sysex kezelése (PC-port) elég nagy kihívás a kevésbé jobb minőségű/rosszabb driverekkel ellátott midiinterfészek számára. Ha már most ennyi minden csatlakoztatni valót látsz, akkor  4/4, 5/5, vagy inkább  8/8-as interfészt keress...

Linux alól, egyébként azért sem írtam, mert még az aproge kártyákat is lekezeli.

Nekem egy 4000 forintos 1/1-es noname kábelem van, ha nem nordhoz használom hanem a samplerhez akkor szépen együtt fut késés nélkül a két hang.

Egy hibája van, hogy nincs optocsatolós leválasztás benne.

Nem, nem akarom, mert ha szgép nélkül fogok dolgozni akkor lesz egy masterclock (dobgép vagy akármi) és mellé a többi eszköz, midi elosztóm meg van.

Tehát semmi előnyét nem látom a komolyabb verzióknak.

"A Nord Micro/Modular editor sysex kezelése (PC-port) elég nagy kihívás a kevésbé jobb minőségű/rosszabb driverekkel ellátott midiinterfészek számára. "

Mondom, ubi alól egy noname kábellel is tudom editálni a nord-ot, inkább itt a kártya lesz a lényeg, hogy szóba áll-e az oprendszeremmel.

Én is ezt a motu-t találtam, bár nem hs-en nézelődtem, bevallom töredelmesen.

Link to comment
Share on other sites

Voltaképpen már egy in és egy out sehogy se elég nekem, mert a nord micro modular-omat egyszerre programozni és egyszerre vezérelni nem tudom.

Emellett egy samplerem is van ami megint csak egy külső vezérlést igényelne.

Tehát 3 out és 1 in-re lenne minimum szükségem. Ezen felül még egy dobgépet, egy midi-to cv-t és egy vagy két tartalék kimenetet szeretnék. Emellett esetleg kontrollereknek 2 bemenetet.  Tehát jelen esetben 6 kimenetre és 3 bemenetre lenne szükségem.

Rack-es kiszerelést keresek inkább. Usb-n tudok csak csatlakozni.

 

Milyen oprendszeren akarod használni? Új kellene vagy használt is jó? Az is fontos, amit NeoC ír, hogy használni akarod -e vajon szgép nélkül is (az egyszerűbbek némely típusai thru-ként átengedhetik a jelet kikapcsolva, a komolyabbak szgép nélkül is használhatók midi patchbay-ként). Nem hátrány, ha vétel előtt ki tudnád próbálni a rendszeredben és a számítógépeddel, különben jöhetnek meglepetések .... A Nord Micro/Modular editor sysex kezelése (PC-port) elég nagy kihívás a kevésbé jobb minőségű/rosszabb driverekkel ellátott midiinterfészek számára. Ha már most ennyi minden csatlakoztatni valót látsz, akkor  4/4, 5/5, vagy inkább  8/8-as interfészt keress...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...