Jump to content
Ménemszól.hu

Hangkártya teszt: Focusrite Clarett 8 Pre


A/D

Recommended Posts

Sziasztok

 

"Founded in 1985 by Rupert Neve, Focusrite's first contracts included a commission from Sir George Martin to build extensions to Air studios' custom Neve consoles, initially the vintage recording console in Martin's Air Montserrat studio in the Caribbean – specifically a no-compromise microphone preamplifier and equaliser.[2]

The resulting module, named the Input Signal Amplifier (ISA) 110, consisted of a transformer-coupled microphone preamplifier, 4-band equaliser and high- and low-pass filters"

 

A cikkre reflektálva: epic írás, és ismét lehidaltam. Pro level!

Szerkesztette akosadozi
"A probléma olyan mint a segglyuk. Mindenkinek van, és senki sem kíváncsi a másikéra"
Link to comment
Share on other sites

"Ami a korábbi focusrite hangkártyákat illeti: Gondoljatok arra, hogy a mai napig a Black Hole Sound-ban saffire pro 40 a központi egység ISA preamp-pal, és egyéb outboarddal. Az ottani referenciák szerintem magukért beszélnek."

 

Apogge konverterek vannak ott, ezt ne felejtsd el!

Azt még lényegében kutya mindegy, hogy melyik hangkártya digit bemenetére dugod rá.

Link to comment
Share on other sites

Kicsit OFF, de: Black Lion Audioval mi a gond? Melyik saját fejlesztésű eszközüknek nem tetszett a hangja?

 

A tuning/mod azon része még rendben, hogy nem tetszik, hogy akkor ők majd jobbá tesznek Symphony-t, de mondjuk volt szerencsém egy általuk átdolgozott Digi002r-t hallgatni, felvenni vele pár dolgot, az hangzásilag igencsak meggyőző volt - attól függetlenül, hogy az eszköz kiöregedett darab, latency issue, stb. Teszem hozzá nyilván az én tapasztalati bázoisom nem mérvadó, ezért kérdezem őszintén a dolgot.

 

Egy alsó/alsó-közép kategóriás eszköznél, ha a passzív/aktív alkatrészeket minőségibbre cseréled, rendbe rakod kicsit a tápellátást akkor nyilván javulást érsz el, persze az alapvető tervezési hibákat, hiányosságokat ezzel nem lehet kiküszöbölni, ahogy a firmware/driver se táltosodik meg, mert a kukába való IC-t lecseréled.

Link to comment
Share on other sites

Kicsit OFF, de: Black Lion Audioval mi a gond? Melyik saját fejlesztésű eszközüknek nem tetszett a hangja?

 

A tuning/mod azon része még rendben, hogy nem tetszik, hogy akkor ők majd jobbá tesznek Symphony-t, de mondjuk volt szerencsém egy általuk átdolgozott Digi002r-t hallgatni, felvenni vele pár dolgot, az hangzásilag igencsak meggyőző volt - attól függetlenül, hogy az eszköz kiöregedett darab, latency issue, stb. Teszem hozzá nyilván az én tapasztalati bázoisom nem mérvadó, ezért kérdezem őszintén a dolgot.

 

Egy alsó/alsó-közép kategóriás eszköznél, ha a passzív/aktív alkatrészeket minőségibbre cseréled, rendbe rakod kicsit a tápellátást akkor nyilván javulást érsz el, persze az alapvető tervezési hibákat, hiányosságokat ezzel nem lehet kiküszöbölni, ahogy a firmware/driver se táltosodik meg, mert a kukába való IC-t lecseréled.

 

Amiről te beszélsz hogy rendberakod a tápellátást illetve minőségi alkatrészre cseréled a benne lévő 5 forintos ellálásokat ha logikussan végigonolod egy 150 ezer forintos eszköznél újjonan ha a gyártó így adná ki maximum 160-165 ezer forintba kerülne...

Soha nem tudtam felfogni hogy egy 100 ezer forint feletti studio eszköznél miért nem lehet valami inkább +10 ezerrel több de 40%-al jobb mint annyi amennyi és olyan amilyen.

A Focusrite 2i2 pl így tökéletes ahogy van hisz alap belépő kategória ha +5 ezerrel drágább lenne már nem vinnék ennyien de aki kiad egy hangkártyáért 150 ezret az kiadna 160-165 ezret is minőségibb alkatrészekből összerakot darabért...

Link to comment
Share on other sites

"Soha nem tudtam felfogni hogy egy 100 ezer forint feletti studio eszköznél miért nem lehet valami inkább +10 ezerrel több de 40%-al jobb mint annyi amennyi és olyan amilyen."

 

Én is mindig ezen vagyok kiakadva, de ennél sokkal durvább dolgok mennek amúgy.

Filléres vackokon spórolnak még az egészen drága kategóriában is.

Borzalmas egy szemlélet.

Link to comment
Share on other sites

Amiről te beszélsz hogy rendberakod a tápellátást illetve minőségi alkatrészre cseréled a benne lévő 5 forintos ellálásokat ha logikussan végigonolod egy 150 ezer forintos eszköznél újjonan ha a gyártó így adná ki maximum 160-165 ezer forintba kerülne...

Soha nem tudtam felfogni hogy egy 100 ezer forint feletti studio eszköznél miért nem lehet valami inkább +10 ezerrel több de 40%-al jobb mint annyi amennyi és olyan amilyen.

A Focusrite 2i2 pl így tökéletes ahogy van hisz alap belépő kategória ha +5 ezerrel drágább lenne már nem vinnék ennyien de aki kiad egy hangkártyáért 150 ezret az kiadna 160-165 ezret is minőségibb alkatrészekből összerakot darabért...

 

Á, a 2i2, hogy annak milyen jó is a monitoring szekciója - egy kapcsoló, ami kb. nem ér semmit, mert a MixControl már úri huncutság, fizessen többet a mocsok ha kell neki. Mondjuk a Presonus alap dobozában a saját rendes mixere benne van, de sebaj.

 

Egyébként miért adná ki sokkal jobban, kicsit drágábban? Adja sokkal drágábbal, hiszen jobb is. Valamiből a mérnököket is ki kell fizetni, a marketing, stb. nyilván nem csak az alapanyag+összerakás a cuccok mögötti tényleges költség. A termék-pozicionálás szemét dolog, ha valaki egy kicsit ért az elektronikához és nem rest belekukkantani az eszközökbe néha napján.

 

"Soha nem tudtam felfogni hogy egy 100 ezer forint feletti studio eszköznél miért nem lehet valami inkább +10 ezerrel több de 40%-al jobb mint annyi amennyi és olyan amilyen."

 

Én is mindig ezen vagyok kiakadva, de ennél sokkal durvább dolgok mennek amúgy.

Filléres vackokon spórolnak még az egészen drága kategóriában is.

Borzalmas egy szemlélet.

 

Ámen. :)

Link to comment
Share on other sites

A 2i2 ugy jo ahogy van aki ilyen kártyát vesz azert veszi mert most kezdi es nincs pénze komoly cuccra

En a egyel nagyobb kategóriát szídom ahol tényleg par ezer forint plusz 30-50% jobb hangzást eredményezne

De ez nek csak a zeneiparra igaz hanem mindenre

(Pl: 4 millió forintos Opel Astra h olaj szonda mindig el durran 40 ezer kilométer után kb 3.000 forintos tétel es kurva bosszantó hogy nem tudnak rendes szondát adni ami nem műanyagból van!)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ha már az ISAknál tartunk elvileg - egyesek szerint,saját tapasztalatom egyenlőre nincs - az MK1-es és MK2-es verziójú cuccoknál van egy kis különbség megszólalásban,mivel az MK1-ben van kimenő Lundahl trafó - ugyanúgy mint ez origi ISA 110-nél - de ez nem mondható el az MK2-esek és az ISA One esetében se...kivétel az ISA Two.

Szerkesztette Truman
Link to comment
Share on other sites

Ha már az ISAknál tartunk elvileg - egyesek szerint,saját tapasztalatom egyenlőre nincs - az MK1-es és MK2-es verziójú cuccoknál van egy kis különbség megszólalásban,mivel az MK1-ben van kimenő Lundahl trafó - ugyanúgy mint ez origi ISA 110-nél - de ez nem mondható el az MK2-esek és az ISA One esetében se.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Most végigolvastam, és meglepőnek tartom, hogy valaki becsapva érzi magát pusztán azért, mert a megvásárolt hangkártyára megmondta valaki, hogy az amatőr zenészeknek van. Szerintem az sosem volt kérdés, hogy a 200e alatti kategória amatőröknek szól. Ezen felül azt sem értem, hogy miért sértő az amatőr jelző? Minden profi amatőrként kezdi.

Link to comment
Share on other sites

Most végigolvastam, és meglepőnek tartom, hogy valaki becsapva érzi magát pusztán azért, mert a megvásárolt hangkártyára megmondta valaki, hogy az amatőr zenészeknek van. Szerintem az sosem volt kérdés, hogy a 200e alatti kategória amatőröknek szól. Ezen felül azt sem értem, hogy miért sértő az amatőr jelző? Minden profi amatőrként kezdi.

Egy hatvan ezer forintos hangkártya arra való, hogy az ember otthon felvegye az ötleteit, gitármankót, énektémát, más hangszert. Vagy arra hogy felvegyen vele egy koncertet a master kimenetről dokumentálási célzattal. Volt ilyen hangkártyám. Szólt valahogy, voltak hiányosságai, stbstb.

Ha komoly dolgot csinálsz akkor ott kezdődik a dolog hogy Apollo Twin vagy Duet. Ezek már komolyan megszólalnak, lehet vele olyan dolgokat rögzíteni, amit szerintem itthon ki lehet adni. Persze ettől még nem lesz olyan éneksound mintha egy U67-et dugnál egy 1073-ba majd egy LA-2A és egy Symphony-val konvertálnád.

Ezt valahogy úgy kell kezelni mint amikor van egy 1.4 TSI Golfod. Megy az szépen, lehet vele lendületesen közlekedni. Aztán ha lecseréled egy GTI-re az egy másik kategória. Majd lehet továbbmenni, venni 911 Carrerat, vagy 911 GT3-at, vagy akármi mást.

Szerkesztette rootkiller
kimaradt még valami
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Próbáltad? 
Mert nekem nagyon bejött. (A VAS-ra gondolok nem a szoftvra)

Urak, a RED 2 nem kapható. A használt árát pedig nem érdemes összehasonlítani a mostani újakkal. 

Szerintem is nagyon jó a RED 2 amúgy, közvetlen ellenfele az AMEK-féle 9098-as sorozat, de a RED prémium összerakás. A mai ára viszont már kb a Maselec MEA-2, Cranesong IBIS és Buzz Audio-nak a nagy master EQ-ja. Azokról jó tudni, hogy nem kispályán fociznak.

Mikor a RED 2-t lehetett kapni, akkor meg ott volt az überdurva Summit Audio MPE-200. (Kovács Ákos vett tőlünk ilyet pl.) .

Azok ott kis LCD kijelzők rajta, és igen, pluginből és MIDIből automatizálható, sőt stackelhető. Rupert Neve tervezte. Szvsz a modern neve EQ-knak ez volt a csúcsa.

750-MPE200_TEC.jpg

hogy most mi a helyzet....szvsz a 1081 mindent visz toronymagasan.

Nem olvasom végig, de bízom benne nem arról van szó, hogy a RED-eknek bármi köze lenne a Scarlettekhez..

Szerkesztette A/D
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 months later...
Ekkor: 2015. 07. 29. at 16:11 írta rootkiller:

 

Milyen Karaszek mikrofonjaid vannak és milyen tapasztalataid? Az enyém most készül, mikor felhívom nem tudunk kevesebbet beszélni mint fél óra :D .D

Milyen lett a mikrofon ? :) Egyébként Karaszek Purr, cardioid-hoz volt szerencsém. Apogee Duet-tel. 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta akosadozi:

Milyen lett a mikrofon ? :) Egyébként Karaszek Purr, cardioid-hoz volt szerencsém. Apogee Duet-tel. 

Felénekeltünk vele egy lemezt, dolgozott szaxofonon, müködött, szerintem nem rossz, persze helyén kell kezelni, mégis csak egy olcsó kondi rendberakva.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válasz erre a témára...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...