Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Pro Tools First


sinatra

Kérdés

Nem vagyok nagy Pro Tools-os, ezért szoktatásként regisztráltam az ingyenes verzióra. Hosszabb várakozást követően megkaptam a letöltéshez szükséges jogosultságot és telepítettem a programot. Indítást követően azonban a project létrehozásánál rendszerint hibaüzenetet kapok:

"Could not create a new document because Permission denied (13) while creating "Project Cache" while creating "QtCyK6e0hfdHkIUTlmwYVa" while creating "XGqBZ0UMnviLX793bO6IWd.ptproject" ..." blablabla.

Users » Shared » ProTools - folder permission reset után úgy tesz, mintha létrehozná a project-et, de sosem ér a végére, azaz további boldogtalanság a részem, majd cancel utáni no response.

Jelenleg futtatni kívánt verzió: 12.2

Találkozott valaki hasonló problémával?

Képernyőfotó 2015-09-14 - 23.41.49.png

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Szia

Próbáld meg azt, hogy a Hdd gyökér könyvtárába csinálod a projektet, illetve a Protoolst admin módban indítod el. 

 

Szia! Köszönöm a választ! Egyelőre nincs siker. A HDD-re nem is enged menteni, mert az AVID felhőbe ment online. Ráadásul 3 project-nek van hely. Nem is értem... A PT First indításához is alapból online kell, hogy legyen az ember, mert anélkül el sem indul a program. Így épp annyit ér, amennyibe került.

Szerkesztette sinatra
Link to comment
Share on other sites

  • 0

A nap híre következik... :) 

Tegnap volt egy szerverkarbantartás az AVID háza táján, ezért elindítani sem tudtam a First-öt, hiszen online kapcsolatot igényel. Viszont a karbantartás után megjavult minden ömagától. A hiba ezek szerint nem az én készülékemben volt. Ennyi. Köszönöm a jószándékot és segítséget!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Valaki tud valami használható segítséget adni ha a First nem találja az audió eszközt?Mert nem enged semmit beállítani pl. hogy ASIO4ALL legyen a driver ha már kb mást nem támogat, ugyanis hibaüzenet meg az eszköz sikertelen keresését követően már csak a Quit ikonra kattintást haggyja.......Köszönettel

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem tudjátok, hogy át lehet-e "húzni" a pt first licenszet új gépre az ilok oldalon és ha igen hogyan?

Még regeltem 2015-ben de azóta nem nagyon használtam de most mégis játszanék vele de új gépem lett. És ugye saját serialt + hw id-t rendel a telepítéshez!

Ötletek? Az ilok.com oldalon nincs elérhetőség email support...

 

Szerkesztette xinu
Link to comment
Share on other sites

  • 0
16 órája írta xinu:

Nem tudjátok, hogy át lehet-e "húzni" a pt first licenszet új gépre az ilok oldalon és ha igen hogyan?

Még regeltem 2015-ben de azóta nem nagyon használtam de most mégis játszanék vele de új gépem lett. És ugye saját serialt + hw id-t rendel a telepítéshez!

Ötletek? Az ilok.com oldalon nincs elérhetőség email support...

 

Szerintem át lehet úgy, hogy le kell tölteni az iLok License Manager-t a régi és az új gépre és ott deaktiválni a régi gépen, majd aktiválni az újon bejelentkezés után.

Vagy deaktiválod licenszt a managerben a régi gépen és az új gépre letelepíted a PT First-öt az e-mailben kapott linken keresztül és az magának majd telepíti a licenszt. Szerintem ez egyszerűbb.

Talán így, de nem vagyok benne biztos, nem próbáltam.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta MMate:

Szerintem át lehet úgy, hogy le kell tölteni az iLok License Manager-t a régi és az új gépre és ott deaktiválni a régi gépen, majd aktiválni az újon bejelentkezés után.

Vagy deaktiválod licenszt a managerben a régi gépen és az új gépre letelepíted a PT First-öt az e-mailben kapott linken keresztül és az magának majd telepíti a licenszt. Szerintem ez egyszerűbb.

Talán így, de nem vagyok benne biztos, nem próbáltam.

Köszi a választ!

Majd szeptember környékén veszek új gépet úgyhogy akkor majd visszatérek a kérdéshez. 

Szerk.: most jut eszembe, h nem hard licensz hanem soft! Vagyis a license manager szoftverben nincs ott hanem csak az ilok.com weboldalon mutatja :(

 

 

Szerkesztette xinu
Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 07. 28. at 18:55 írta xinu:

Köszi a választ!

Majd szeptember környékén veszek új gépet úgyhogy akkor majd visszatérek a kérdéshez. 

Szerk.: most jut eszembe, h nem hard licensz hanem soft! Vagyis a license manager szoftverben nincs ott hanem csak az ilok.com weboldalon mutatja :(

 

 

Szívesen!

De akkor is, amit az iLok.com mutat azt ha bejelentkezel az appban ott is látnod kéne.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...