Jump to content
Ménemszól.hu

Universal Audio Apollo Twin USB, Windows támogatással!


madhead

Recommended Posts

Apollo Twin USB for Windows!!!

Remek hír a Windows felhasználóknak, hogy a mai napon a Universal Audio bejelentette az USB csatolóval rendelkező Apollo Twin hangkártya & DSP kombót. Az Apollo Twin USB egy DUO teljesítményével rendelkezik, két DSP mag található benne. 

apollo_back.thumb.jpg.9c9a45c5bb455ab1af

Mivel elég szigorú rendszerkövetelményekkel rendelkezik, ezért előbb ezeket érdemes tisztázni:

FONTOS! Az Apollo Twin USB kártya csak olyan rendszerekkel működik, mely az alábbi követelmények mindegyikének megfelel:

  • Kizárólag Windows 7 és Windows 8.1 64 bites operációs rendszerekkel működik.  A Mac OS-X operációs rendszereket NEM támogatja.
  • A számítógép ALAPLAPI USB 3.0 SuperSpeed (5Gbit/s) csatolóval kell rendelkezzen. Az egyszerű USB 3.0 Hi-Speed (480Mbit) csatolóval NEM kompatibilis!
  • A nem alaplapi USB 3.0-as csatolók NEM KOMPATIBILISEK. Vagyis ha a számítógépünk nem rendelkezik alapból a megfelelő USB csatolóval, a későbbiekben ez nem megoldható bővítés révén.

apo3.thumb.jpg.a79a9240d58568d5550720923

Az USB 3.0-ás csatlakozást leszámítva mindenben megegyezik az Apollo Twin Solo/Duo Thunderbolt-os kártyákkal. Solo verzió nem készült belőle, ami érthető, hiszen az újabb plug-inek jelentős számítási teljesítményt igényelnek és egy Solo kártyán sokszor mindössze 1-2db.-ot lehetne futtatni belőle. A szokásosnak mondható Analog Classics csomag jár ehhez is, ami jelenleg az alábbiakat tartalmazza:

  • UA-610B Tube Preamp és EQ
  • SoftTube Amp Room Essentials Bundle
  • Raw Distortion Pedal
  • Teletronix LA-2A Legacy Levelling Amplifier
  • 1176 Legacy Limiting Amplifier
  • Pultec Pro Legacy Equalizer
  • RealVerb Pro
  • Precision Mix Rack Collection

15-0803_UA_USB_0011_FINAL_LO.thumb.jpg.e

Az ára megegyezik az Apollo Twin Duo árával, ami jelenlegi árfolyamon 289.900 Ft. Körülbelül október elejétől lesz elérhető az üzletekben! A Hit Space webshopjában apróbb részletek még megtalálhatóak a kártyával kapcsolatban. Katt ide a terméklaphoz.

Link to comment
Share on other sites

  • A/D unfeatured this topic

Hali,

  • A számítógép ALAPLAPI USB 3.0 SuperSpeed (5Gbit/s) csatolóval kell rendelkezzen. Az egyszerű USB 3.0 Hi-Speed (480Mbit) csatolóval NEM kompatibilis

Az egyszerű USB 3.0 Hi-Speed (480Mbps) az valójában ám USB 2.0. Kicsit megtévesztő, szerintem korrigáljátok. 

Egyébként meg éljen,éljen!!!  Bár jobban örülnék neki, ha portolnák mac-re is. Akkor nem gondolkodnék...reménykedjünk... :)

up

 

Link to comment
Share on other sites

Hali,

  • A számítógép ALAPLAPI USB 3.0 SuperSpeed (5Gbit/s) csatolóval kell rendelkezzen. Az egyszerű USB 3.0 Hi-Speed (480Mbit) csatolóval NEM kompatibilis

Az egyszerű USB 3.0 Hi-Speed (480Mbps) az valójában ám USB 2.0. Kicsit megtévesztő, szerintem korrigáljátok. 

Egyébként meg éljen,éljen!!!  Bár jobban örülnék neki, ha portolnák mac-re is. Akkor nem gondolkodnék...reménykedjünk... :)

up

 

Nem megtévesztő, van olyan USB 3.0, ami simán csak a High-Speed-et tudja. Jellemzően a 2 évnél korábbi gépek. Másrészt miért kellene ezt Mac-re portolni? Arra már ott van az Apollo Twin Solo/Duo Thunderbolt-on keresztül.

Van olyan Mac-ed, amin van USB 3.0 SS, de nincs rajta Thunderbolt? :) 

Link to comment
Share on other sites

Kutattam a témába, de nem találtam ide vonatkozó hi-speed usb3-as hivatkozást. 2010 tájékán voltak alaplapok amik az ibex peak bevezetésekor az usb3-at 2.5 GT/s-es pci bus-ra ültették. Ilyenek voltak pl a gigabyte alaplapok mint a P55 vagy az asus p7p55 alaplapja. De ezek akkor sem 480Mbps-el mentek. Ha tudsz linkelni nekem erre vonatkozó írást azt megköszönném, mert érdekelne a doloolg.

Van olyan Mac-ed, amin van USB 3.0 SS, de nincs rajta Thunderbolt?

Ezen elgondolkodtam, és igazad van. nincs olyanom tényleg.. Illetve van is meg nincs is.. Mert ugye a hackintost ne számoljuk ide. Én abból indultam ki...

Link to comment
Share on other sites

Hackintosh: vegyél olyan alaplapot amin van thunderbolt. End of story.

hmm, én nem igazán szeretem az ilyen Hackintosh féle dolgokat. Aminek a támogatása nulla, így-úgy kell hegeszteni, hogy működjön, az sosem lesz számomra túl megbízható. Mi a garancia, hogy mindig működni fog? És ilyenre befektetni ennyi pénzt, az számomra több, mint rizikós.

Link to comment
Share on other sites

hmm, én nem igazán szeretem az ilyen Hackintosh féle dolgokat. Aminek a támogatása nulla, így-úgy kell hegeszteni, hogy működjön, az sosem lesz számomra túl megbízható. Mi a garancia, hogy mindig működni fog? És ilyenre befektetni ennyi pénzt, az számomra több, mint rizikós.

nincs olyan alaplap.

A/D igy ertette.

Link to comment
Share on other sites

Én úgy tudom hogy van olyan PC alaplap, amivel a Hackintosh hardver működik UAD thunderbolttal. már hogy olvastam ilyet, meg hallottam valakitől. vagyis ha valaki Hackintosht használ, annak pontosan tudnia kell, hogy a Hackintosh hardver milyen esetekben és mennyire kompatibilis a MAC-kel. Igen, drága a MAC, a PC meg olcsó, és egyébként mindkettővel ugyanolyan jól lehet dolgozni.

Link to comment
Share on other sites

Hackintosh: vegyél olyan alaplapot amin van thunderbolt. End of story.

Körbe jártam ezt kérdést elég rendesen anno, és sajnos nem kaptam megnyugtató válaszokat. Részben megy, részben nem, hol jó hol nem.. tudom.. hackintosh átka. Együtt kell élni vele. Azért is örültem volna az USB 3-as megoldásnak. Mert mindamellett, hogy hackintosh, a thunderbolt hiánya mellett minden előnyét élvezem. Gyors és atomstabil...megy rajta minden ahogy kell. Egyébként meg ha lesz rá keretem, biztos hogy váltani fogok thunderbolt-os Mac-re. Mindegy az egy mellékszál volt..nem akarom offolni a topikot :) 

Link to comment
Share on other sites

hmm, én nem igazán szeretem az ilyen Hackintosh féle dolgokat. Aminek a támogatása nulla, így-úgy kell hegeszteni, hogy működjön, az sosem lesz számomra túl megbízható. Mi a garancia, hogy mindig működni fog? És ilyenre befektetni ennyi pénzt, az számomra több, mint rizikós.

Igazad van teljesen. Én sem bíznék olyanban... Viszont ha odafigyelsz a hardver vásárlásánál, akkor össze tudod úgy vásárolni az alkatrészeket, hogy legacy támogatásod legyen mindenre. Innentől kezdve nem kell gányolni, nekem minden komponensem gyári driverrel megy, csak a bootolást kell megoldani okosba. Viszont az meg nem olyan dolog amin elbukna a projekt. Bármikor szívesen megmutatom a rendszert, lehet tesztelni, van rajta  pár dolog. PT12, Logic X, UAD és pár ingyenes plugin is. Mindemellett, ahogy fentebb is leírtam, ha a lehetőség adódik lecserélem a hardvert Mac-re.
Engem az Apple már meggyőzött nem egyszer ;) 

Link to comment
Share on other sites

"Drága a Mac, a PC meg olcsó"

Azért ha kicsit jobban "utánakalkulálgatunk", kiderül, hogy nem is drága a Mac. Önmagában a vas persze tényleg másfélszer / kétszer annyiba kerül egy hasonló konfigurációjú PC-hez képest, de:

(egy kis intermezzo: a "lopott" szoftvernél nincs olcsóbb, ez sajnos tény. Hány windows-PC felhasználónak van jogtiszta Windowsa, Office-a, Photoshopja, Ableton Live-ja, PreSonus Studioja...? )

- Legalább a gép 6-8 éves koráig garantált az op.rendszer frissítés*, az utóbbi három évben már ingyen, de korábban is a Windows árának töredékéért.
- Az "ajándékba" kapott irodai csomag a (lopott?!) office használók 90%-ának tökéletesen elegendő (lenne), mert nem készítenek olyan szofisztikált doksit, táblázatot, bemutatót, amit csak az MS Office-szal lehet.
- A többi "ajándékba" kapott szoftver bőven elegendő hobbi szinten az alkotó munkához. (iMovie, GarageBand) Ilyen kaliberű szoftvereket PC-re súlyos ezrekért lehet megvenni. (Pl. az iMovie - szerintem - vetekszik a Pinnacle Studioval, ami 15-20.ezer vagy még több)
- Az Apple ökoszisztéma (tapasztalataim szerint) nagyságrendekkel zökkenőmentesebben működik együtt (iOS + OSX), mint a Windows-Android (vagy vegytisztán Windows) ökoszisztéma. (A Windows 10 állítólag már ebből a szempontból is nagyot fejlődött. Nem tudom.)
- A Logic Pro X és a Final Cut Pro X a hasonló szoftverek töredékébe kerül. (Azt most ne feszegessük, hogy mennyire versenyképesek, egyesek szerint teljesen, mások szerint nem, ez - a sok-sok véleményt olvasva inkább ízlés kérdése, erősen szibjektív. A Pro vonalon a Final Cut Pro X-et sokan istenítik, de sokan átkozzák is. Logic Pro X kapcsán hasonló a helyzet.) 2-300 USD/EUR vs. 5-600 USD/EUR. A két szoftveren együtt már 5-600 USD-t /EUR-t "fogtunk".

Azt már csak halkan teszem hozzá, hogy nálam az iMac 2012 januárja óta "csak működik". Soha semmilyen elszállás, fagyás, kék halál nem volt. Olyan, mint a japán autók. Ha rendesen karban van tartva, akkor 8-10 évig csak elfordítod a slusszkulcsot, és hajrá. Bármilyen windows gépem volt eddig, pár havonta mindig adódott valami marhaság, ami miatt meg kellett szoknom, hogy rendszeresen mentem a munkámat. (Ctrl+S) (Ez megmaradt a Macnél is, de csak mint régen berögzült reflex.) 

 

* - http://apple.stackexchange.com/questions/190744/which-macs-are-compatible-with-os-x-10-11-el-capitan

 

Link to comment
Share on other sites

Nekem is vannak tapasztalataim Hackintosh-sal, aminek egy része pszichológiai. Nevesen, hogy a tulajdonosok valamiért nem szoktak emlékezni sem a szívásokra, sem a failure-ökre. Tudom, ez nehezen hihető, pedig így van. Úgy tudom az automatikus frissítések, az imessage sem teljesen megoldott. Én amúgy használok Hackintosht, mégpedig azon fut a Plex média szerverem. Utolsó hülye vagyok, hogy nem Windowst raktam fel. Tulképp Upstream esetén se értem miért használ OS-X-et, semmi oka nincs rá. Minden van Windowsra is, és ott nincs gány. Az egész világ egyre komplexebb, aki ilyen összetettségű dolgok befejtésében gondolkozik, az mindenképp hátrányt fog szenvedni azokhoz képest, akik használják és eredményt érnek el a gépeikkel. PC-n Windowst, MAC-en OS-X-et használunk.

Végül pedig annyit mondanék még, hogy a Hackintosh sem stabilabb mint egy eredeti Mac, ha értitek mire gondolok (egyébként arra, hogy az eredeti Mac SEM atomstabil. aki számítógéppel kapcsolatban kimondja az "atomtstabil" kifejezést, attól informatikai tanácsot nem fogadok el :) semmi személyes, csak arra utaló jel, hogy nem ugyanazok a definícióink)

 

Link to comment
Share on other sites

Bendi, de drága a Mac :) vastagon kifizettetik azt, hogy 3 milliméterrel vékonyabb. Másrészről megértem, mert az Apple nagyon  innovál minden tekintetben, használjunk SSD-t, Retinát, stb. Ők már csak ilyenek. De hogy ennek ára van, az tuti. Pont ma vettem meg az új 13" Macbook Pro retinámat, olyan összegért hogy még mindig szédülök. Régebben a 13"-os nem retinás gépeket megúsztuk nettó 300k környékén emlékeim szerint. Ugyanakkor tény, hogy egy 2011-es gépet cserélek le, aminek az összes baja, hogy melegszik (ki kell pucolni, hőpaszta, stb).

Link to comment
Share on other sites

Upstream esetén se értem miért használ OS-X-et, semmi oka nincs rá.

Több okom is van rá, sorolom :D

1. Amióta PT-t használok csak Mac-en dologoztam. Megszoktam az operációs rendszer adta kényelmet és stabilitást. Ahogy Bendi is írta Windows-al mindig gány van..
Emlékeszem rá amikor megvettem az első Mac-et (valamikor a 2000 es évek elejéről beszélünk és egy iMac-ről),  A/D Te voltál az első aki vigyorogva üdvözöltél a Mac-esek táborában, és így visszatekintve erre a 1x évre már értem miért.
Szóval ez már az évek hozadéka, hogy ragaszkodom az OSX-hez, ha MUNKÁRÓL van szó.

2. Egy kicsi pszichológia. Próbáltam Windowson dolgozni, de mindig elvonta a figyelmem a játék :D:D:D:D Tudom hülyeség de erről az oldalról is meg lehet közelíteni a dolgot. Mac-en viszont nincs játék, legalább is amik engem érdekelnek.. :)

3. Kénytelen voltam megalkuvásból olyan hangkártyát venni, aminek az OSX-es drivere profin meg van csinálva, viszont Windows alatt kalap sz*r. Már elnézést. Ez a MOTU 828MK3. Nagyon tetszik a hangja, szerintem baromi jól szól, viszont ne akarj vele Windowson dolgozni.

Most egyenlőre ennyi jutott eszembe.
 

aki számítógéppel kapcsolatban kimondja az "atomtstabil" kifejezést, attól informatikai tanácsot nem fogadok el :) semmi személyes

 

Értem én értem..... :D:D:D:D  Igazad van... így 20 év távlatából (már amióta informatikusként dolgozom... :D ) én sem találkoztam atomstabil számítógéppel..
mondjuk az is igaz, hogy tanácsot se szeretek osztogatni.. :)

 

Link to comment
Share on other sites

Hackintoshhoz:

- Tobb gepen dolgozom (PT, FCP), vannak mac-jeim, Pc es hackintosh is, az sw-k jogtisztak.

- Ha jol van osszerakva nagyon jol tud menni, eszre sem veszed, hogy hackli. Az elsot pont Bendi javaslatara epitettem 2009 kornyeken mai napig hasznalom gond nelkul,.

- En igen emlekszem mennyi szivas volt vele telepitesnel,most mar kevesebb, de megeri. iMessage soha nem ment es nem is fog mert valszeg. MAC Addres regisztralas kell hozza.

Updatekkel semmi gond, csak a nagy verzio valtasnal kell uj install pendriveot kesziteni. 

- A mostani mac-ekkel egy nagy problemam van. Meghozza a nehezkes bovites. Komolyan mondom megvennem a mac prot, ha nem kene hozza a gep aranak a felet elkolteni kiegeszitokre (thunderbolt Raid hazak...) imac detto. Laptopban meg csak mac...

-Epp nemreg epitettem egy ujat egy fel macpro arabol, szoval nem sajnalom ra munkagep. Egyenlore nagyon megy remelem igy is marad.

-Alaplapbol javaslom a Gigabyet GA Z97X UD7 TH-t. Van rajt 2 Thunderbolt 2-es, nagyon jol mukodik. Sajna Europaban per pill nem kaphato USA import. (Nalam i7 4790K proci (4Ghz) 32Gb HyperX RAM,  GTX 760, 2xSSD 840EVO RAID0, SSD system, HDD-k RAID0 ...  Geekbench 17765, SSD RAID0 read 964MB/s... Szoval nekem egy par evre jo lesz.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Bendi, de drága a Mac :) vastagon kifizettetik azt, hogy 3 milliméterrel vékonyabb. Másrészről megértem, mert az Apple nagyon  innovál minden tekintetben, használjunk SSD-t, Retinát, stb. Ők már csak ilyenek. De hogy ennek ára van, az tuti. Pont ma vettem meg az új 13" Macbook Pro retinámat, olyan összegért hogy még mindig szédülök. Régebben a 13"-os nem retinás gépeket megúsztuk nettó 300k környékén emlékeim szerint. Ugyanakkor tény, hogy egy 2011-es gépet cserélek le, aminek az összes baja, hogy melegszik (ki kell pucolni, hőpaszta, stb).

(0. a Mac tényleg túlárazott, de nem annyira, mint sokan "látni vélik")

1. Látod, te is Macet veszel - ráadásul nem is olcsót -, ennek biztosan oka van :) (És nálad egészen biztosan nem a vagizás ;) )

2. Ha nem is atomstabil, de 99.9%-os "készenlét". Ha egy számítógépet 3 éve úgy használsz, hogy bekapcsolod, dolgozol, kikapcsolod - néha frissíted, néha "szervizbe viszed", és eddig még soha nem volt problémád, akkor az szinte atomstabil. (Egyébként meg érdekes ez az atomstabil kifejezés, mert hogy mitől is stabil egy atom? :) )

3. Ha egy PC-t megpóbálnánk összeállítani a legfrissebb, legkorszerűbb vasakkal, majdnem ott lennénk, mint egy Mac. Van jó alaplap 20.000-ért is, de egy komoly server alaplap azért már inkább 60.000-100.000 között mozog. A Mac Proban szerver minőségű komponensek vannak. (ECC RAM, Xeon proci, feltételezem, hogy nem a 3.500 Ft-os tápegység ... )  Ettől még persze a Mac Pro olymértékben túlárazott, hogy zokog az ember, ha meglátja. De ha már az USA-beli árakat veted össze (Mac Pro vs Brand "PC" szerver illetve mondjuk iMac vs. HP Z1), akkor már versenyképesebb az ár.

Kérdés persze, hogy ha most megveszel másfél (vagy inlkább 2?!) misiért egy 6 magos MacProt 32GB RAMmal, 512 SSD-vel, akkor 9 év múlva nem pont ugyanott tartasz-e, mintha 3 évente veszel egy akkor korszerűnek számító PC-t 5-600 ezerért? (Amit 3 évesen valószínűleg csak töredék áron tudsz eladni.)  Egy MacPro 3.1-essel, amit még támogat az OSX 10.11, a mai napig szépen el lehet dolgozni. 7 éves. Ha nincs szükség thunderboltra, akkor semmi ok nincs, miért is kellene lecserélni. Az OSX 10.12-ig (jövő októberig) biztosan korszerű gépnek számít, de az a gyanúm, hogy - hacsak nem lesz az OSX 10.12-ben valamilyen mesterséges korlát -, még az is menni fog rajta. Persze az is igaz, hogy néhány vadiúj dolog már nem használható ki: pl. Metal grafika. De őszintén: az itt fórumozók között kinek van szüksége a Metal grafikára? Logichoz nem kell :D 

Félig OFF:

Egy adalék a mi drága, mi nem drága  kérdéskörhöz ("saját" tapasztalat - láttam):

Kisebbik lányom építészmérnök. Vajon mekkora "árkülönbözetet" ér meg számára az a "képesség", "tudás", hogy egy "alap" MacBook Pron (13", retina, 256GB SSD, 16GB RAM, dedikált VGA) párhuzamosan tudja futtatni az ArchiCAD két verzióját (pl. 16-os és 18-as - nem tudom pontosan, de valami olyasmi volt, hogy nem volt 100%-osan kompatibilis a két verzió), mellette az Artlantist, plusz egy Photoshop példányt. Nem fagy ki, nem száll el egyik progi sem. Ugyanezt egy brand(!!) notebookon, Windows 7 x64-en, Core i3 CPU-val, szintén SSD-vel, 8GB RAM-mal, dedikált VGA-val képtelen volt elérni. (A rendszemonitor szerint mindkét gépen nagyjából 4-6 GB RAM volt használatban, tehát nem a RAM mennyisége volt az ok. Mielőtt megkérdezitek: munkagép volt, tehát semmilyen játék (még jogtiszta sem) volt a gépen, nem volt mindenféle kóbor "marhaság" telepítgetve.) Félreértések elkerülése végett: nem arról van szó, hogy aktívan fut mindegyikben valamilyen renderelés, hanem egyszerűen csak "be van töltve", és kapcsolgat közöttük az ember fia. (ArciCADben egy kis rajzolás, Photoshopban kicsi reszelés-csiszolás, kép ment, átemel ArchiCAD-be, ott reszelés-csiszolás, export Artlantisba... stb.stb.) Ez persze valószínűleg inkább az OS miatt van, de mennyit is ér meg napi 8-10 órás munka esetén, hogy minden alkalommal le kell zárni és újra kell indítani a progikat, ha folyamatos működést akar az ember, vagy simán elindítom mindegyiket, és csak kapcsolgatok közöttük? 

ON

Link to comment
Share on other sites

Akkor leszek kénytelen Hackintosht építettni  ha AD/DA konvertert újítok és a thunderbolt kérdés nem oldódik meg.

A PC-met 2008-óta használom. Atomstabil, mert eddig háromszor kellett kinyitnom. Egyszer, amikor a Core 2 Duo procit- Quad-ra cseréltük.

Másodszor, amikor az UAD-2 OCTO- kellett bepattintani.

Harmadszor, most egy hónapja, amikor az özönvíz a stúdióban fél cm-re közelítette meg a gépet. Nem ment bele egy csepp víz sem, de akkora párát kapott, hogy a vízhez legközelebb lévő vinyó megadta magát.

Ez egy gyári HP, amely 2 GB RAM-ot és Win7-et használ. Elégedett vagyok a teljesítményével. Kevés projekt éri el a 90%-os terhelést, ilyenkor is stabil.

Egy ilyen teljesítményű MAC jóval drágább lett volna annak idején.

Munka közben az oprendszerből semmit nem érzékelek, mert gyakorlatilag csak a DAW-ot nézem egész nap. Néha egy böngésző és fájlkezelő. Nekem semmi extra feature-t nem adna az OSX.

 

 

Link to comment
Share on other sites

- Az "ajándékba" kapott irodai csomag a (lopott?!) office használók 90%-ának tökéletesen elegendő (lenne), mert nem készítenek olyan szofisztikált doksit, táblázatot, bemutatót, amit csak az MS Office-szal lehet.
- A többi "ajándékba" kapott szoftver bőven elegendő hobbi szinten az alkotó munkához. (iMovie, GarageBand) Ilyen kaliberű szoftvereket PC-re súlyos ezrekért lehet megvenni. (Pl. az iMovie - szerintem - vetekszik a Pinnacle Studioval, ami 15-20.ezer vagy még több)
- Az Apple ökoszisztéma (tapasztalataim szerint) nagyságrendekkel zökkenőmentesebben működik együtt (iOS + OSX), mint a Windows-Android (vagy vegytisztán Windows) ökoszisztéma. (A Windows 10 állítólag már ebből a szempontból is nagyot fejlődött. Nem tudom.)

Nem érvelnék egyik rendszer mellett sem, mert mindenki azt vesz amit akar, és eldönteni magának, hogy ez és ez a feature megér-e ennyivel többet, viszont szerintem ezek közül az érvek közül elég sok az igazságtalan. Pl.:

MS Office helyett ottvan pl a LibreOffice, ami bőven elég otthoni használatra, de még többre is.

DAWból szintén van egy-kettő ingyenes windowsra (és mellesleg Macre is) ami simán veri a GarageBandet.

A Windows-Android összehasonlítás igazságtalan, mivel az Android nem MS, Windows phonenal viszont ahogy tudom, elég durva dolgokat lehet csinálni a két rendszer között (ezt pre-windows 10 értem). Nem tudom viszont, hogy az iOS/OSX között jobb-e, vagy rosszabb ez a dolog, így nem tudok mellette érvelni.

Aki meg azt hozza fel, hogy állandó kékhalál Windows alatt, az jó esélyjel nem használt Windowst az elmúlt 15 évben, vagy hibás hardwaret használ, ami meg ugye nem win-specifikus dolog.

Két rendszer között váltani, úgy hogy már megvannak a kialakult DAWok, meg pluginek, meg munkamódszerek elég katasztrófális. Sajnos nem minden plugin multiplatform, se nem minden hardware, és sajnos nem filléres dolgokról van szó. Ha pl. PCről indulunk, akkor egy új Mac + új pluginek árához képest elég elenyésző ez a 15-20 ezres szoftver ár, amit említettél.

Link to comment
Share on other sites

Van olyan Mac-ed, amin van USB 3.0 SS, de nincs rajta Thunderbolt? :) 

Esküszöm nem kötözködni akarok de van. (Nem nekem) http://www.apple.com/hu/macbook/specs/ Ezen USB 5gbit csati van de tunderbolt nincs.

Jelneleg az apple palettáján a Macbook Pro az egyetlen ami megéri az árát. Nekem 15" Retina Macbook Pro van és itt úgy érzem azért a 650.000 forintért ami iszonyat nagy összeg volt januárba minőséget kaptam. Utálom az Apple-t mióta iPhone iPad Watch gyártó cég lett azóta eltünt nagyon sok minden ami 2005-ben volt mikor macra váltottam. Xserver, Xserver RAID, Shake, nemrég Aperture, rendes toronyházas MacPro amibe lehet tenni vinyót és kártyákat. 

Ez egy gyári HP, amely 2 GB RAM-ot és Win7-et használ. Elégedett vagyok a teljesítményével. Kevés projekt éri el a 90%-oos terhelést, ilyenkor is stabil.

Ez a baj hogyha PC-t fikázzák akkor esetek 99.9%-ban valamilyen gányolt PC-t fikáznak ami egy kalap alá van véve a Dell és HP szuper workstationjaival. Kedves barátom Dell T7500 gyári apple telepítő lemezzel ment fel az OSX és az én MacPro-mtól amit most adtam el (2009 4.1 2x4x2.26GHZ) kb 3.5x gyorsabb volt. A 2 gép amúgy teljesen egy árban volt (új árát tekintve)

Gépvásárlás elött álok és több érv szól most egy Dell workstation mellet mint a kerek fekete macpro mellet. 

Az Apollohoz hozzászólva. Én akartam volna ilyen kis kocka Twin-t mikor megláttam az USB-t rajta felcsillant a szemem mert pillanatra azt hittem Windows/OSX. Gondoltam magamban később bárhova váltok mindenhez jó. De sajnos tudatossan kell vásárolni.

Link to comment
Share on other sites

Esküszöm nem kötözködni akarok de van. (Nem nekem) http://www.apple.com/hu/macbook/specs/ Ezen USB 5gbit csati van de tunderbolt nincs.

Jelneleg az apple palettáján a Macbook Pro az egyetlen ami megéri az árát. Nekem 15" Retina Macbook Pro van és itt úgy érzem azért a 650.000 forintért ami iszonyat nagy összeg volt januárba minőséget kaptam. Utálom az Apple-t mióta iPhone iPad Watch gyártó cég lett azóta eltünt nagyon sok minden ami 2005-ben volt mikor macra váltottam. Xserver, Xserver RAID, Shake, nemrég Aperture, rendes toronyházas MacPro amibe lehet tenni vinyót és kártyákat. 

Ez a baj hogyha PC-t fikázzák akkor esetek 99.9%-ban valamilyen gányolt PC-t fikáznak ami egy kalap alá van véve a Dell és HP szuper workstationjaival. Kedves barátom Dell T7500 gyári apple telepítő lemezzel ment fel az OSX és az én MacPro-mtól amit most adtam el (2009 4.1 2x4x2.26GHZ) kb 3.5x gyorsabb volt. A 2 gép amúgy teljesen egy árban volt (új árát tekintve)

Gépvásárlás elött álok és több érv szól most egy Dell workstation mellet mint a kerek fekete macpro mellet. 

Az Apollohoz hozzászólva. Én akartam volna ilyen kis kocka Twin-t mikor megláttam az USB-t rajta felcsillant a szemem mert pillanatra azt hittem Windows/OSX. Gondoltam magamban később bárhova váltok mindenhez jó. De sajnos tudatossan kell vásárolni.

1: a macbookon USB-C van, ami kibontható USB3.1-re. Menne vele az Apollo Twin USB Win-en? Ezt biztosan akkor mondhatod csak ha kipróbáltad.

1.5:  "Nekem 15" Retina Macbook Pro van és itt úgy érzem azért a 650.000 forintért" - vitatkoznék. a legkisebb 15"-os MBP retina most 730.000.- pénz. 256GB flash tároló van benne. Nem sok ez egy picit egy olyan gépért, ami legfeljebb irodázni jó? Szerintem ez zenékre konkrétan kreténebb mint egy 300k-s PC laptop amibe bedobsz egy tera ssd-t meg mégegyet. Én simán a régi nem retina macbookot vettem volna meg, egyszerű elvi kérdés, hogy nem veszek 2012-es modellt. Úgy érzem, egy csomó pénzt fizettem ki számomra felesleges dolgokért. Jó a retina kijelző ja. Az első dolgom a külső 27"-es cinema monitor felcsatolása és a mbp tetejének lecsukása. Ennyit a retina kijelzőről, köszönjük :)

2: "Kedves barátom Dell T7500 gyári apple telepítő lemezzel ment fel az OSX", léci meséld már el hogy... tehát kicsomagolod a DELL-t, bedob az OS-X telepítő és minden oké, így gondoltad? 

3:  "PC-t fikázzák akkor esetek 99.9%-ban valamilyen gányolt PC-t fikáznak ami egy kalap alá van véve a Dell és HP szuper workstationjaival." szerintem PC-n pont olyat lehet építeni alkatrészekből mint a DELL és HP gépei. tökugyanolyan alkatrészekből vannak, sőt, megkockáztatom, third party elemekből komolyabb gépet lehet összerakni mint a Dell és HP ajánlatai. majd nézz jól körül, főleg gamer világban milyen csodák vannak.

4: "Én akartam volna ilyen kis kocka Twin-t mikor megláttam az USB-t rajta felcsillant a szemem mert pillanatra azt hittem Windows/OSX." - továbbra sem tisztázott, hogy az USB-s Twin miben lenne előnyösebb mint a Thunderboltos.

5: " az én MacPro-mtól amit most adtam el (2009 4.1 2x4x2.26GHZ) kb 3.5x gyorsabb volt." - nem vagy egy cseppet elfogult? már hogy eltelt hozzávetőleg 6 év :)


Eszem ágában nincs győzködni a hackintosh felhasználókat (mindenki használja amit akar), de akik ezzel gondolkodnak, nekik TÉNYKÉNT írom: a hackintoshosoknak az a része, akik pórul járnak (és higgyétek el, vannak bőven, hozzánk is hoztak már be nem egy ilyen gépet :) ), nem szokott nyilvánosan keseregni. (Mondjuk engem kivéve, mert én könyörtelenül befikkantok mindent, PC-t, Mac-et, amit érek). Építettem egy Hackintosht, most a harmadikat, tudnék mesélni, nekem semmi értelme nem volt, mégpedig azért, mert van egy 2009-es Mac Próm, aminek összes baja, hogy nincs rajta Thunderbolt, márpedig váltanék Apollóra. Hogy lassú lenne? Mire? Egy komplett orkesztrától bármelyik gép összefoscsizza magát (azokat több gépen szokás csinálni), a többi zenére meg a régi mac pró pont ugyanolyan hibátlan, és ma hozzájutsz 300k-ért SSD-vel, extra videó kártyával, sok rammal, tehát az említett DELL árának töredékéért, és az tényleg tud gyári lemezről installálni LOL, plusz megnézem hányan használnak ma 6 éves DELL workstationt vs 4.1-es Mac Prót :) ).  Ugyanakkor ha én Hackintoshon zenélnék, az utolsó ötlet ami eszembe jutna, hogy nyilvánosan siránkozzak hogy se az USB-s, se a Thunderboltos verzió nem megy a gépemmel :)

 

Link to comment
Share on other sites

1: a macbookon USB-C van, ami kibontható USB3.1-re. Menne vele az Apollo Twin USB Win-en? Ezt biztosan akkor mondhatod csak ha kipróbáltad.

Ezt csak példának írtam ahogy jeleztem nem kötözködésként. Attol hogy megy Macbook-on windows alatt attól még OSX-en nem tudod használni sajnos!

1.5:  "Nekem 15" Retina Macbook Pro van és itt úgy érzem azért a 650.000 forintért" - vitatkoznék. a legkisebb 15"-os MBP retina most 730.000.- pénz. 256GB flash tároló van benne. Nem sok ez egy picit egy olyan gépért, ami legfeljebb irodázni jó? Szerintem ez zenékre konkrétan kreténebb mint egy 300k-s PC laptop amibe bedobsz egy tera ssd-t meg mégegyet. Én simán a régi nem retina macbookot vettem volna meg, egyszerű elvi kérdés, hogy nem veszek 2012-es modellt. Úgy érzem, egy csomó pénzt fizettem ki számomra felesleges dolgokért. Jó a retina kijelző ja. Az első dolgom a külső 27"-es cinema monitor felcsatolása és a mbp tetejének lecsukása. Ennyit a retina kijelzőről, köszönjük :)

Ehez nem tudok hozzászólni. Igazad van! Nekem jelenleg matek alapján ez a gép éri meg a legjobban. Ha az áfát leveszem belőle akkor úgy érzem kb 100-120 ezer forintot fizettem ki a márkáért. A többi gépnél ez többre jött ki nekem.

2: "Kedves barátom Dell T7500 gyári apple telepítő lemezzel ment fel az OSX", léci meséld már el hogy... tehát kicsomagolod a DELL-t, bedob az OS-X telepítő és minden oké, így gondoltad?

kellet valami EFI emulátor elötte de semmilyen plusz driver (kext) nem kellet ahoz hogy működjön. Azaz semmilyen szívás nem volt vele működtek a frissítések stb stb stb...

3:  "PC-t fikázzák akkor esetek 99.9%-ban valamilyen gányolt PC-t fikáznak ami egy kalap alá van véve a Dell és HP szuper workstationjaival." szerintem PC-n pont olyat lehet építeni alkatrészekből mint a DELL és HP gépei. tökugyanolyan alkatrészekből vannak, sőt, megkockáztatom, third party elemekből komolyabb gépet lehet összerakni mint a Dell és HP ajánlatai. majd nézz jól körül, főleg gamer világban milyen csodák vannak.

Iszonyat jó gépek vannak. Van egy barátom aki játék megszállot és vízhűtéses 2 darab titan videókártyás gépe van ssd raid stb... Ettől függetlenül nekem jobban bejön a gyári HP vagy Dell gép amibe az alaplapi chip készlet ugyan úgy intel mint a Gigabyte, Asus, MSI lapokon mégis valamiért vonzóbb. Erre szintén azt tudom írni aki Dell vagy HP gépet használ körülöttem ott nincsenek driver problémái. 
2005-ben mikor mac-ra váltottam emlékszem mennyit szívtam a XP-vel mikor 2 driver összeakadt.

4: "Én akartam volna ilyen kis kocka Twin-t mikor megláttam az USB-t rajta felcsillant a szemem mert pillanatra azt hittem Windows/OSX." - továbbra sem tisztázott, hogy az USB-s Twin miben lenne előnyösebb mint a Thunderboltos.

Valószínűleg semmiben. Nekem annyiban bármilyen gép elé ülök PC/Mac működne. 

5: " az én MacPro-mtól amit most adtam el (2009 4.1 2x4x2.26GHZ) kb 3.5x gyorsabb volt." - nem vagy egy cseppet elfogult? már hogy eltelt hozzávetőleg 6 év :) 

Az a modell egy idős a 4.1 es macpro-val. ugyan az a tokozású 1366 tokozású proci van benne. Szóval a 2 gép egyenrangú mint korban mint árban.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

(egy kis intermezzo: a "lopott" szoftvernél nincs olcsóbb, ez sajnos tény. Hány windows-PC felhasználónak van jogtiszta Windowsa, Office-a, Photoshopja, Ableton Live-ja, PreSonus Studioja...? )

Nem jár MS Office a Macekhez ingyen. Valami korlátozott szutykot, pedig ne számítsunk fel teljesértékű Officeként, mégha neked meg is felel.
6-8 év támogatás. Ez konkrétan hazugság, (volt Macem, tudom.)
A lefagyást, kiviteli minőséget és hasonló dolgokat meg már előttem kommentálták...
Le lehet tagadni, de az Apple már nem fejleszt profi irányban.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...