Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

integrált hangkártya vs 25-30e körüli cuccok


picur8572

Kérdés

Sziasztok!

Hangkártyát szeretnék venni a mostani integráltam helyett, de 30 ezernél többet most nem tudnék rászánni. A jövőben laptopra akarok váltani, ezért csak usb-s jöhet szóba. Ki- és bemenetekből elég egy pár, max gitárt meg éneket vennék föl vele. Nézegettem a neten pár fajtát pl. E-MU 0202, ESI UGM96, Lexicon Alpha Studio és ami különösen szimpatikusnak tűnt, a Cakewalk UA-1G, főleg a Sonar X1 LE miatt. Mekkora minőségi javulást jelentenek ezek a 30e körüli kártyák? Megérik az árukat vagy inkább gyűjtsek még egy kicsit valami komolyabbra? Ja a hangfalam egyelőre nem egy nagy cucc, tipikus számítógépes multimédia, de tervezek beszerezni valami komolyabbat az 50-60 ezres árkatagóriából. Előre is köszönök minden segítséget.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Mekkora minőségi javulást jelentenek ezek a 30e körüli kártyák?

Borzasztó nagy minőségi ugrást jelentenek felvételi és lejátszási szinten is. Bátran vedd meg! A webshopunkban találsz annyit, hogy sose fogy el :) A dolgodat könnyíti a 30 napos visszavásárlási garanciánk: nem tudsz rossz döntést hozni. (Nyugalom, én pontoztam le magam, tesztelem. Úgy tűnik, bárki a saját hozzászólását is lepontozhatta, de javítottam. De hogy egy pontozást hogy lehet visszavonni, még nincs meg :)

Link to comment
Share on other sites

Borzasztó nagy minőségi ugrást jelentenek felvételi és lejátszási szinten is. Bátran vedd meg! A webshopunkban találsz annyit, hogy sose fogy el :) A dolgodat könnyíti a 30 napos visszavásárlási garanciánk: nem tudsz rossz döntést hozni. (Nyugalom, én pontoztam le magam, tesztelem. Úgy tűnik, bárki a saját hozzászólását is lepontozhatta, de javítottam. De hogy egy pontozást hogy lehet visszavonni, még nincs meg :)

Hat ugy, hogy en adok ra egy pluszt. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ha Windows 7-hez veszed (nekem 64 bites van), akkor az EMU 0202 USB-t nem ajánlom. Még mindig béta a Win7 driver és nagyon megbízhatatlan volt, recsegett nagy latencyvel is nálam.

Lecseréltem egy Lexicon Alphára és ez jobb, nem recseg. De nem tökéletes ez sem, csak nagy ugrásokkal lehet állítani a latencyt (5.6ms 10ms 18.7ms stb.), de 10ms-en már ez is bereccsen néha, pedig 4 magos procim van és 8 giga RAM-om. De legalább használható, nem úgy, mint az EMU.

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Én is laptop-ra váltáson gondolkozom. Fel is teszem akkor itt a kérdést:

 

Mit gondoltok, egy használtan 30-40k-ért kapható 2 magos processzorral rendelkező, plusz 1-2 giga ramos laptoppal lehet kontakt playert futtatni normálisan? Egy CME UF7-em volna hozzá, ehhez gondolom kell egy Midi/Usb kábel. A Laptopot  elsősorban élő zenére használnám, úgy gondolom, hogy együttesben billentyűs hangszerek megszólaltatására talán egy ilyen összeállításban van a legtöbb lehetőség. Legalábbis ebben az árban biztosan.

 

Vagy gondolkozzak kisebben, mármint szoftver téren? Valami régebbi Reason csak elmegy normális latency-vel. Nagyon szeretnék viszont meghajtani egy NI B4-et vagy egy VB3-at.

 

No lényeg a lényeg, megtenné-e egy "ilyen" laptop optimális esetben egy "ilyen" hangkártyával?

 

Köszi!

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

 

Én is laptop-ra váltáson gondolkozom. Fel is teszem akkor itt a kérdést:

 

Mit gondoltok, egy használtan 30-40k-ért kapható 2 magos processzorral rendelkező, plusz 1-2 giga ramos laptoppal lehet kontakt playert futtatni normálisan? Egy CME UF7-em volna hozzá, ehhez gondolom kell egy Midi/Usb kábel. A Laptopot  elsősorban élő zenére használnám, úgy gondolom, hogy együttesben billentyűs hangszerek megszólaltatására talán egy ilyen összeállításban van a legtöbb lehetőség. Legalábbis ebben az árban biztosan.

 

Vagy gondolkozzak kisebben, mármint szoftver téren? Valami régebbi Reason csak elmegy normális latency-vel. Nagyon szeretnék viszont meghajtani egy NI B4-et vagy egy VB3-at.

 

No lényeg a lényeg, megtenné-e egy "ilyen" laptop optimális esetben egy "ilyen" hangkártyával?

 

Köszi!

Ettől azért több infó kell mondjuk a laptopról :) De...leírom azt, amit én próbáltam. Fujitsu Amilo Pi3525 Dual Core 2GHz és 2Gb RAM, semmi külső hangkártya, csak az alaplapi és ASIO4ALL driver. Igaz, csak egy éjszakára próbáltam ki, de a Kontakt 4 és a Reason 5 simán ment azt hiszem 7 vagy 10ms latency-vel. A midi billentyű egy EDIROL PCR-M80 volt.

Link to comment
Share on other sites

Ettől azért több infó kell mondjuk a laptopról :) De...leírom azt, amit én próbáltam. Fujitsu Amilo Pi3525 Dual Core 2GHz és 2Gb RAM, semmi külső hangkártya, csak az alaplapi és ASIO4ALL driver. Igaz, csak egy éjszakára próbáltam ki, de a Kontakt 4 és a Reason 5 simán ment azt hiszem 7 vagy 10ms latency-vel. A midi billentyű egy EDIROL PCR-M80 volt.

 

 

Mennyire zavaró ez a latency érték élő zenélésnél? Elhanyagolható?

 

Amúgy köszönöm a választ!

Link to comment
Share on other sites

Nekem általában az 5ms az, ami nem zavaró. a 10-et enyhén észre lehet venni, de ha megszokod "nem zavaró".

Nagyon szívesen :)

De, hogy én is válaszoljak :)

 

IBM Thinkpad T60 például elég szimpatikus tudású, és elég szimpatikus áron látom hirdetve. A mostani P3-as laptopom is IBM és nagyon szeretem, tökéletesen működik, abszolút megbízható. Gondolom ezek az újabbak is hasonlóak. Esetleg ugyanilyen tudású Dell, Lenovo. Az említett IBM-ben egy kétmagos 1.8 Ghz-es proci van 2 GB DDR2-es rammal, plusz 60 giga vinyó. Ha egy ilyet kifognék 40-50 között, és el tudom adni a saját eladni való cuccaimat, akkor tudnék még beszerezni egy 20-30 ezer környéki külső hangkártyát. Egyik haveromnak egy Behringer U-control UCA 202-je van, ez pl minősül már külső hangkártyának? Beleszól ez a latencybe megfelelő driver esetén?

Link to comment
Share on other sites

De, hogy én is válaszoljak :)

 

IBM Thinkpad T60 például elég szimpatikus tudású, és elég szimpatikus áron látom hirdetve. A mostani P3-as laptopom is IBM és nagyon szeretem, tökéletesen működik, abszolút megbízható. Gondolom ezek az újabbak is hasonlóak. Esetleg ugyanilyen tudású Dell, Lenovo. Az említett IBM-ben egy kétmagos 1.8 Ghz-es proci van 2 GB DDR2-es rammal, plusz 60 giga vinyó. Ha egy ilyet kifognék 40-50 között, és el tudom adni a saját eladni való cuccaimat, akkor tudnék még beszerezni egy 20-30 ezer környéki külső hangkártyát. Egyik haveromnak egy Behringer U-control UCA 202-je van, ez pl minősül már külső hangkártyának? Beleszól ez a latencybe megfelelő driver esetén?

 

Sziasztok! Szeretnék egy infóval hozzájárulni a jó választáshoz: mivel írtad, hogy élőzésre használnád. Nekem személy szerint a 10ms még elfogadható, bár volt már ütemtévesztésem miatta, de nem jellemző.

 

Lexikális infó a latencyről, hagyd ki, ha nem érdekel: A latencynek nem csak a hangkártyához, hanem a számítógép teljesítményéhez is köze van, mert a latency ugye abból adódik, hogy mekkora puffert hagyunk a gépnek a hangcsomagok kiszámolására és a hangkártya felé küldésére. Minél nagyobb a teljesítmény, annál kisebb lehet a csomag amit egyszerre kell küldeni, mivel a sok teendő mellett bőven van ideje a processzornak gyorsabban adogatni a csomagokat. Így tehát egy bizonyos ponton túl (a hang előállítására használt algortimustól és a beállított hangminőségtől (16/24/32bit) függően) már nem a hangkártyától függ, hogy mekkora késési idő lesz a végén, hanem a processzor teljesítményétől. 

 

A Kontakt esetében a layerek száma, a használt effektek bonyolultsága, a beállított hangminőség mind befolyásolják a számolás sebességét, így előfordulhat, hogy bármennyire is gyors a C2D processzor, 10ms alatt reccsen. Én azt javaslom, hogy ha nem szeretnél kellemetlen meglepetésekbe ütközni (pláne szinpadon, élő előadás közben!) akkor olyan megoldást keress, ami legalább annyira stabil, mint egy vas szinti. Erre manapság két lehetőség van: veszel egy nagyon nagy memóriával és nagyon gyors processzorral rendelkező szgépet, akkor szinte lényegtelen az oprendszer és a számolás sebessége, nagyon valószínű, hogy 10ms alatt sem lesz semmi baj a virtuális hangszerekkel. A másik lehetőség, hogy egy alacsony költségvetésű gépet veszel, és olyan oprendszert raksz rá, ami stabil és kevés erőforrást fogyaszt, hogy a processzor minél több időt tudjon a hangok számításával eltölteni. Ahogy olvasom, XP-n használnád, ebben az esetben nézz körül a neten olyanra keresve, hogy "MusicXP".

Ja, és a hangkártya mindenképpen legyen olyan, ami egyébként elviseli a 10ms alatti pufferelést is! (de többnyire a 30ezer fölöttiek már mind tudják)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...