Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Focusrite scarlett 18i20-at érdemes vásárolni?


Zorda

Kérdés

A mostani hangkártyámat szeretném lecserélni egy jelentősen jobbra több okból. Eredetileg egy Apollo Twin hangkártyát néztem ki magmanak, de lebeszéltek róla, hogy ennél olcsóbban sokkal jobbat lehet kapni. Végül egy Focusrite scarlett 18i20-ra beszéltek rá. Igazából megtetszett, mert eredetileg hangszereket is szerettem volna felvenni és ez így kevésbé körülményesen megoldható viszont, ha már kiadok ennyi pénzt valamire szeretném tudni, hogy meg is éri-e? Lenne mégegy kérdésem. Nem tudom, hogy ennek egy új topicot kellene nyitni vagy szabad-e itt és mégegy kérdést/felvetésről véleményt kérni, de próbálnak rábeszélni a Mac-re. Azt mondták hogy a PC-met cseréljem le, mert általában a Mac alapú gépekhez igazítják a hardvereket és a többi operációs rendszeren éppen csak mennek, de sokszor jelentős teljesítmény visszaeséssel. Ez igaz? Tényleg megérné váltani? Soha nem volt és nem is használtam Mac-et. Picit óvakodok tőle, mert rengeteg pénz egy Mac gép. 

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

16 órája írta Hobkins:

Az tulzas, h. olcso. Es csak annyira problrmas, mint minden mas, ha nem jo az oprendszer setup (szerintem). Csak azert merem irni, mert hasznaltam Avid, Apogee, es Focusrite-ot is. Es az Aviddal is volt bajom.  

Az Avid-ot direkt nem soroltam fel....:)

Sztem egyebkent mind kozul az RME talan a legkorrektebben megcsinalt cucc. (Vas, driver, szolgaltatas-csomag es GUI egyutt) Barmilyen RME-vel, barmilyen kornyezetben nem volt bajom.

Link to comment
Share on other sites

15 perccel ezelőtt írta NeoC:

Az Avid-ot direkt nem soroltam fel....:)

Sztem egyebkent mind kozul az RME talan a legkorrektebben megcsinalt cucc. (Vas, driver, szolgaltatas-csomag es GUI egyutt) Barmilyen RME-vel, barmilyen kornyezetben nem volt bajom.

Az RME valoban a legstabilabb. Arrol hallottam a legtobbszor ezt. Azzal meg nem dolgoztam. Azt irtad Avid vagy RME iranyban gondolkodnal. Az Avid duettel azt hittem, t. kon szurom magam mikor eloszor telepitettem a meglevo oprendeszerre. Random kek halal... csinaltam kb. 10 friss telepitest, es a 11. lett jo. Oszinten szolva eloszor azt hittem, h. az SSD-vel nem szimpatizalt, mert a 11. rendszer mar masik SSD-re kerult. Aztan klonoztam a rendszert a regi SSD-re es nem volt semmi baj. Azota sem tudom mit csinaltam rosszul 10X, es mit jol 1X. 

Link to comment
Share on other sites

Én úgy tudom, hogy inkább a FireWire cuccaikkal voltak problémák, az USB2-es drivereket talán ügyesebben írták meg. Nálam pont egy Scarlett 18i20 volt pár éve, és nem volt vele gond, bár igaz, hogy csak hordozható hangfelvételkészítéshez használtam a nyolc mikrofonnal és egy Asus Eee netbookkal, a tudásának többi részét nem igazán firtattam. Jó volt, hogy még van rá XP-s driver és a tíz évvel ezelőtti Atom procis kis netbookon megy vele a Cubase 4.

Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta Zorda:

Úgy tudom külön eszközöket érdmes tartani keverésre, alap készítésre és felvételhez. Ezekre lenne szükségem.

Keretet egyelőre nem tudok előre pontosan. Nagyjából 100 ezer körül.

Keveresre es alap keszitesre szerintem jo ugyanaz, mivel keveresre nagyon nem szokas fulest hasznalni. Nekem egy bayer DT880 pro van elegedett vagyok vele, sokan szeretik a Sennheiser HD600 vagy HD650, de erdemes szet nezni az AKG haza tajan is,talan a K701 ami eleg jo referencia fules, de ebben most nem vagyok biztos. Felvetelhez en a SONY MDR 7506-ot javasolnam. Egy problemam van vele, a fulparna hamar kopik izzados fejen,es a gyari eleg draga is. A kinai max 1000 Ft. 

Link to comment
Share on other sites

1 perce írta Hobkins:

Akkor a második verzió lép érvénybe :D Én egy Soundkinget használok...na olyat ne vegyél :D ! Ennyit tudok segíteni.

Nekem is volt. Igazából az USB-s meg a régi audio technika-hoz elég volt, de most baromi nehéz a mikrofonom.... Mert maga a mikrofon is kb 1 kg.

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Nekem sose kellett olyan drága állvány :D www.hitspace.hu
Szűrj le, és válassz kedvedre valót spec alapján.

Ezért is kérdeztem hogy hát ha ajánl valaki egy másik atomstabil típust. Amúgy a többi cuccot innen rendelem. :D

Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta Zorda:

Ezért is kérdeztem hogy hát ha ajánl valaki egy másik atomstabil típust. Amúgy a többi cuccot innen rendelem. :D

Hívd fel őket, hogy mit ajánlanak. Nem fognak becsapni. És egyből tudnak olyat mondani, ami készleten van. De tudom ajánlani a chat funkciót is.

Link to comment
Share on other sites

Milyen hangkártyáról szeretnél váltani, milyen célra? Mennyit szánsz rá?

Ki az, aki telebeszéli a fejedet? Apollo Twin-nél olcsóbb és sokkal jobb: melyik kártya az? (Nem rábeszéllek: kérdezem!)

Mac: én pl a kezdetek óta pc-s vagyok, teljesen jó a magamnak összerakott vas, mi a fenéért váltanék Mac-re?

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta wolf:

Milyen hangkártyáról szeretnél váltani, milyen célra? Mennyit szánsz rá?

Ki az, aki telebeszéli a fejedet? Apollo Twin-nél olcsóbb és sokkal jobb: melyik kártya az? (Nem rábeszéllek: kérdezem!)

Mac: én pl a kezdetek óta pc-s vagyok, teljesen jó a magamnak összerakott vas, mi a fenéért váltanék Mac-re?

A címben is említett Focusrite scarlett 18i20. M-Audio M-Track 2x2-ről váltanék. Igazából annyira nem gondoltam végig, hogy mennyi a maximum, amit rászánok, mert egy konkrétat akartam venni (Apollo Twin) és lebeszéltek róla, hogy ha tényleg sok mikrofont és több hangszert is fel akarok venni, akkor a Focusrite scarlett 18i20 sokkal jobb választás és még olcsóbb is. Én is PC-s voltam eddig, de azt mondták, hogy a Windows nem képes olyan szinten jól összedolgozni a hardverekkel, mert egy hangkártyánál Windows és Mac esetében a Machez képest több MS késés is létrejöhet, amit egy érzékenyebb fül már meghall. 

Szerkesztés: Azt még elfelejtettem, hogy kis egyelőre kezdő házi stúdióban használnám, hangszerek és mikrofonok rögzítésére, keverésre, alapok készítésére. A Mac-től pedig nem zárkózom el csak eddig csak PC-m volt és félek, hogy kidobok rá egy csomó pénzt és utána nem válik be ráadásul eltelik néhány hónap és ha hibátlan állapotban is van, akkor is csak töredékéért tudnám eladni. Az operációs rendszerekről pedig még annak tudatában szeretnék véleményeket kapni, hogy Windows 10-re nem vagyok hajlandó váltani semmilyen körülmények között.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...