Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Cubase 5 installer


audio.csontoadam@gmail.com

Kérdés

Sziasztok! Stúdió munkaállomás újratelepítése zajlik,de elveszett a gyári installer lemezem,nyílván az elicenser kulcs megvan,de sajnos az 5-ös szoftvert már nem tárolja a Steinberg online felülete,csak a frissítéseket. Valakinek esetleg valami megfejtése van erre vonatkozóan? Köszi a segítséget!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Kösz már látom a csőben a lyukat. :stuff:

Általában nekem mindig az volt bármilyen gépen foglalkoztam vele, hogy ment-ment aztán fél óra elteltével elkezdett berecsegni latency miatt az egész, midi billentyűn játszva. És nem volt egy kazal sáv megnyitva, meg 50000 plugin ráküldve a cpu nyakára, de itt el is döntöttem, hogy félművelt daw-osként hobbi szinten beletojok és inkább a szintijeimet nyomkodtam, mint Koródi Csabi. :) 
Van Cubase oktató dvd is meg minden, de én még komoly munkába pont ilyenekért bele se kezdtem sosem Cubasen. Inkább midi szerkesztés, sampling, meg vst próbálgatás volt nálam ezekkel a fő terület... Pedig jó lett volna már 1-2%-tól többet tudni ebből a programból. :) 

Egyszer próbáltunk egy vas sequenceréből átjátszani a Cubasebe anyagokat midiben felvenni, menteni, de pl. nem bírtunk a szinkron recordra sem rájönni, hogy lehet megoldani, hogy a seq órajelére és annak start play gombjára induljon el a Cubaseben is a felvétel. Így az egész elcsúszott mindig és az nem az a csúszás hogy az egérrel odahúzom... Haverom jobban vesézgette ezt a progit, de ő se tudta megmondani, hogy miért recseg nálam a szoftver bármilyen gépen, bármilyen hangkártyán, bármilyen szoftver verzióban, legálisnál is. De majd kipróbálom azt a "varázs pipát", hátha segít(?) :) 

Link to comment
Share on other sites

Na a Wolf leírása már inkább hajaz a valóságra, mint az ASIO ablakban 2 rublikába pipát kattintani. :D Amúgy ezeket amit Töfi ajánl, vér Cubases haverom is már mind végigtesztelgette. Kb semmit nem jelentett azt mondja (észrevehetőleg legalábbis). Szóval nem attól gyorsul fel a ringyówz az tuti.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem egyik komoly rákkeltő hatása a rendszerleiro adatbazis helytelen mukodesenek van.
Aki ezt nem tartja karban annal tobb szaz vagy tobb ezer sehova nem mutato vagy duplikalt bejegyzese van es a rendszerleiro toredezettsegerol mar nem is szolva...
En 3-4 eve hasznalok egy app-ot ilyen feladatra es nagyon sok polgari láma ismerosom gepet hoztam mar vissza a digitalis apátiából.

 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta deneverstudio:

Nyilván ezen kívül még lehet csinálni ezer más dolgot is, ha valaki nagyon bele akar mászni.

Na ez nekem most sokat mondott abban a tekintetben, hogy akkor a szakma se kiköszörülve, penge éles optimalizációban járatja a gépet? Mert hogy ha nincs minden optimalizálva, csak ilyen 1 pipás történetek vannak, ahol pénzre megy a játék meg studio időre, akkor kis házihobbisták, mi maradjunk is csendben ezzel a lendülettel. :D 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta djuice:

Akkor csak alul az "adjust for record latencyre" érted?

Hasznos ám felül a "release driver..." pipa is!

Nem, ezeknek semmi köze a Windows optimalizáláshoz.
Az "Activate Steinberg Scheme" az, amit írtam. Ez állítja be azokat az alapvető dolgokat, amit, amúgy kézzel kellene megcsinálni.

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta djuice:

Na ez nekem most sokat mondott abban a tekintetben, hogy akkor a szakma se kiköszörülve, penge éles optimalizációban járatja a gépet? Mert hogy ha nincs minden optimalizálva, csak ilyen 1 pipás történetek vannak, ahol pénzre megy a játék meg studio időre, akkor kis házihobbisták, mi maradjunk is csendben ezzel a lendülettel. :D 

Én egyszer régen végigcsináltam egy ilyen alapos leírást, amit be szoktatok linkelni. Onnantól kezdve gyakorlatilag szinte semmi nem működött a gépen,
még kék halál is befigyelt. Lehet, hogy nyert pár % teljesítményt az audio szoftvernek, de sok egyéb dolog meg földbe állt.
Ezután nem is foglalkoztam vele soha többet. Kézzel beállítottam a tök nyilvánvaló dolgokat, amiket újabban ez a pipa is beállít, aztán ennyi.
Valójában azt sem nagyon tudom, hogy kinek mi baja van a gépével, hogy ilyen nagy turkálásokra kényszerül, de ha lesz időm, akkor majd átnézem
ezt a ma belinkelt listát. Én eddig elvoltam nélküle. Van sok nyűg persze, de az 99%-ban Steinberg gáz. 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta djuice:

Erről tennél fel egy képet milyen felületen adja be ezt? De amúgy ez a win optimalizáció nem csak Cubaset érint, hanem az összes Daw, Vst stb cullangot, ha más másra állt rá, ahogy én tudom...

(Egyszer a Syncopasoktól próbáltam kérdezősködni, de azt mondták ez náluk is egy teljes munkanapi projekt zenei gépre nyergelni a windowst és ugye nem ingyen. :) Na persze boltosok, ebből (is) élnek vagy csak elütötték a kérdést valami tudományosnak hangzó dologgal.) :) 

Ott van, ahol a drivert kell beállítani. Steinberg Power Scheme a neve:
vst_audio_system.png

Link to comment
Share on other sites

Alapvetően két üzemmód van, amit sajnos váltogatni kell és erre valószínűleg soha nem is lesz látványosan jobb megoldás a mostaniaknál. Egy tisztességes keveréshez legalább 1024-es latecy kell, de sokszor meg 2048. Ha szimulátorral, vagy valami VSTi-vel akar az ember közel real-time játszani, akkor meg 128, vagy 256. Ez esetben viszont szinte minden mást ki kell kapcsolni.

Nem feltétlenül egyesével, mert erre ott van a Constrain Delay Compensation, ami automatikusan kikapcsolja, ami nem fér bele az adott időintervallumba. Meg ha jól emlékszem, akkor az az ASIO-guard is ilyen szituációkban segít, de abba nem ástam még bele magamat, hogy mit is csinál pontosan. Illetve hát ez az a szitu, amikor már számít ha minden háttérben futó dolog ki van ütve a Windowsban, de ebbe eddig nem kellett belefolynunk, mert eddig csak nagyon ritkán csinálunk ilyet és akkor szerencsére nem volt gond.

Link to comment
Share on other sites

18 órája írta djuice:

Ccleaner?

Advanced system Care
Csak ugyelni kell ra, hogy ne telepitse menetkozben a gyarot egyeb idiota sallangjait... (erre mondjuk jo modszer ha nem nyomkod az ember mindenre OK-t) :D

also kepen latszik, hogy egy het alatt 130 hibas bejegyzes lett a rendszerleiro adatbazisban:

image.png.d45eb7ae3542ad5bdf1e95615030033e.png

image.png.4f50d397fd03f26e90c39a8c14de9bef.png

Link to comment
Share on other sites

18 órája írta djuice:

miért recseg nálam a szoftver bármilyen gépen, bármilyen hangkártyán, bármilyen szoftver verzióban, legálisnál is

Szerintem elfogy a memoria... barmennyi van is.
Nekem melo kozben (Photoshop) mindig ugyanez a problemam... csak ugye nem recsegnek a layerek, hanem elkezd szaggatni... 

Ez a progi amit fentebb toltam, betesz egy ilyen memoria felszabadito bigyot, nem kapcsoltam be az automatikus RAM felszabaditast, mert kitudja az milyen galibat okozhatna...
De katt egyet a kis raketara es mar hasit is a PS....
image.png.c6f8f00bf53569425f1161f3ef33d4d5.png

Link to comment
Share on other sites

59 perccel ezelőtt írta djuice:

Amúgy sys.exclusivet is próbáltunk Cubiban felvenni, felveszi, csak sehol nem látható.

A Cubase List Editor-ban látható és szerkeszthető a System-Exclusive MIDI üzenet.

A Cubase 10 Pro/Artist felhasználói kézikönyv 856. oldalától kezdi ismertetni a részleteket.

Link to comment
Share on other sites

12 órája írta KraD:

Advanced system Care
Csak ugyelni kell ra, hogy ne telepitse menetkozben a gyarot egyeb idiota sallangjait... (erre mondjuk jo modszer ha nem nyomkod az ember mindenre OK-t) :D

also kepen latszik, hogy egy het alatt 130 hibas bejegyzes lett a rendszerleiro adatbazisban:

image.png.d45eb7ae3542ad5bdf1e95615030033e.png

image.png.4f50d397fd03f26e90c39a8c14de9bef.png

Ezek a rendszerkarbantartó programok nem sokat érnek ám mivel a hdd szemét fájljait a win is el tudja takarítani az intéző->meghajtó kiejlölés->lemezkarbnatartó programmal!

A böngésző cookiejait pedig a böngésző is ki tudja törölni.

Végül a registry takarítást pedig az ms nem ajánlja de van 1-2 cikk ami szintén nem mert abból több millió van és nem is gyorsul vele a rendszer ha töröljük.

 

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta audio.csontoadam@gmail.com:

Sziasztok! Stúdió munkaállomás újratelepítése zajlik,de elveszett a gyári installer lemezem,nyílván az elicenser kulcs megvan,de sajnos az 5-ös szoftvert már nem tárolja a Steinberg online felülete,csak a frissítéseket. Valakinek esetleg valami megfejtése van erre vonatkozóan? Köszi a segítséget!

Ha valóban eredeti, licenc kulccsal stb akkor ne parázz, torrent. Van fent crack nélküli "szűsz" install is a neten. (Legalábbis anno volt.)

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta audio.csontoadam@gmail.com:

A Steinberg FTP-oldalán már túlvagyok,ott sem elérhető az 5-ös telepítője sajna.

Régebben volt egy magyar kontakt email címmel a Steinberghez, de úgy hallom már az sem működik. Elképzelhető hogy ilyen időléptékben már supportot sem nyújtanak lefutott termékre? De a nem lefutottra is akkor hová lehet fordulni Mo.-on pl?

Link to comment
Share on other sites

17 perccel ezelőtt írta djuice:

Régebben volt egy magyar kontakt email címmel a Steinberghez, de úgy hallom már az sem működik. Elképzelhető hogy ilyen időléptékben már supportot sem nyújtanak lefutott termékre? De a nem lefutottra is akkor hová lehet fordulni Mo.-on pl?

De van support. Itt a kontakt:

steinberg.help.hu@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...