Jump to content
Ménemszól.hu

Felrobbant az Internet!!!!


psymon

Recommended Posts

46 perccel ezelőtt írta _cutoff:

Az internet sokmindentől felrobban 2-3 napra. Szerintem nagyon jópofa ez a cucc, de ahogy nézem, drágább lesz, mint a többi volca. 70 ezer körül itthon kb ? Hozzáteszek egy kicsit és kapok egy használt 0-coastot vagy nagyon sok mindent, ami nem volca kategória. 

Vagy veszel mellé ugyan ennyiért egy Moog Werkstadt-ot és összepatcheled őket... 😛

 

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom mi van a Korg-al, de évek óta nem hoztak ki semmi "használhatót"...félre ne értsetek érdekes ez is,de professzionálisan marha nehéz,szinte kínkeserves vele dolgozni.

Aláírom, hogy lehet belõle faszákat mintázni, meg a szobában ülve kísérletezgetni, de ma már szerintem az ember többet várna egy ekkora gyártótól mint a Korg.

Mielõtt jönnek a kommentek, az új Minilogue xd..minek?...bugos gyenge az elõdje is, (Minilogue,Monologue,Prologue) erre nagy durranásként erre futotta..mondjuk megértem,mert most mindenki szabadulna a régitõl, hogy vehessen xd-t...mondjuk ez is egy koncept..(Arturia ugyanez..:( )

Na, most jöhetnek az oltások, de inkább ne..:)

Link to comment
Share on other sites

30 perccel ezelőtt írta devon:

Nem tudom mi van a Korg-al, de évek óta nem hoztak ki semmi "használhatót"...félre ne értsetek érdekes ez is,de professzionálisan marha nehéz,szinte kínkeserves vele dolgozni.

Aláírom, hogy lehet belõle faszákat mintázni, meg a szobában ülve kísérletezgetni, de ma már szerintem az ember többet várna egy ekkora gyártótól mint a Korg.

Mielõtt jönnek a kommentek, az új Minilogue xd..minek?...bugos gyenge az elõdje is, (Minilogue,Monologue,Prologue) erre nagy durranásként erre futotta..mondjuk megértem,mert most mindenki szabadulna a régitõl, hogy vehessen xd-t...mondjuk ez is egy koncept..(Arturia ugyanez..:( )

Na, most jöhetnek az oltások, de inkább ne..:)

Oltani nem tudok, nem is szeretek, viszont beszélgetni és eszmét cserélni nagyon. :) A gyártók - gondolom - azt gyártják, amit el lehet adni. Hype-ot építeni nagyon tudnak, és ha jól sejtem, a zenekütyü piac nem annyira a zenészekből, mint inkább a magam fajta hobbistákból él. Persze, én csak magamból és a hobbizenész haverjaimból tudok kiindulni, de magunk közt azt látom, hogy kijön egy új olcsó kütyü, és rárepülünk, mint gyöngytyúk a takonyra. Nagyjából mindegy is, hogy mit ígér a vas. Megrendelem, megnézem, játszok vele, aztán ha bejön, marad, ha nem, megy az apróra. Igyekszem figyelemmel kísérni az összes kisebb-nagyobb gyártót, mert úgy vagyok ezekkel a <250e Ft alatti ketyerékkel, mint anno a matchbox-okkal. Adom/veszem, játszok vele, olykor-olykor cserebere. Tizenkettő egy tucat, de minden újdonság érdekel. Gondolom, ezzel sok lélektársam így van, különben nem lenne tele az apró a jellemzően budget Volca-kkal, Minivasakkal.

No, már most ezzel szemben azok a zenészek, akik profin művelik az ipart (igaz, én csak 5 ilyen szerencsés figurát ismerek az életemben) mind-mind egy max két vassal elvan évtizedekig. Azokat sem igen használják, a szoft majdnem mindenhol teret nyert már. Nem vesznek volcákat, minilogue-okat, MS20 klónokat, de Roland-Yamaha butik cumókat sem épp úgy, ahogy Erebus-t se. Miért tennék? Ellenben a Fantom X majdnem mindenhol ott van, egy-egy elvétett Nord (ott is csak stage vagy electro, lead sehol), talán egy-egy vírus vagy ne adj Isten bocsássa meg valaki, de egy oldschool JV vagy CS. Színpadon nem baj, ha meglökik, nem áll benne egy autó ára.

Nem tudom, hogy a Korg kütyükkel professzionálisan nehéz-e dolgozni, ebben biztosan nagyobb tapasztalatod van, mint nekem. Ugyanakkor hobbistaként napi 2-3 órákat eljátszom vele és imádom. De nagyon-nagyon. Az XD vonatra is felülök, mert Korg-tól én még rosszat nem vettem. Vannak gyerekbetegségei, de engem nem zavarnak, mert azokkal együtt is szeretem őket. Az MS20 mini életem legjobb szintije, sajna két éve el kellett adnom, de azóta is vágyom rá, csak a modul változatára. Hiába van itt egy Moog, JV-k, Nord-ok, valahogy mindig az MS20 és Minilogue-ot tekertem és tekerem a legtöbbet. Igaz, szar amit csinálok, de borzasztó boldog vagyok tőle. Hangsúlyozom, amatőr szinten, tehát professzionálisan lehet, hogy tényleg használhatatlanok ezek a vasak. Én csupán a másik oldalt próbáltam megvilágítani.

Egy szó mint száz, boldog vagyok, hogy most élhetek, és ez az óccó-repro kánaán is nekem kedvez, mert játszhatok, gyűjthetek, élhetem a gyerekkorom és minden perc, amint a pincémben töltök boldoggá tesz. Korg ARP? Imádom. Bár már nálam is lehetne egy. Az én perspektívámból pont a Korg az, aki évek óta használható ketyeréket hoz. Számomra legalábbis biztosan. Ellenben a Yamaha Reface és Roland Butik vonallal nem tudok mit kezdeni, pedig próbáltam. A volca vonal meg? Sok srác van a jútyúbon, akik igen kellemes dolgokat összetesznek velük, a dundimackó Ollilab vaskos ujjaival is milyen jóságokat kiteker már belőlük. Más kérdés, hogy a volca vonalat még én sem bírtam megemészteni, nem tudom rávenni magam, pedig egy jó éve spekulálok rajta. :) A volca modular meg már egy kicsit talán túlkapás is, de kíváncsian várom az első izgi videókat, biztosan lesz egy halom jóság. 

Peace

 

Link to comment
Share on other sites

Szerintem kreatív szerkezet ez és nyilván piacképes, a Volca szériával elég nagyot fut/futott a Korg. Nem hasonlítanám az 0-Coasthoz, mert azzal a "sosem volt még modulárom de nagyon szeretnék egyet olcsón" népek önmagában nem tudnak mit kezdeni, nem árt hozzá szekvenszer + az 0-Coast amolyan love/hate kategória (nálam love..), sokaktól hallottam már, hogy még a Volca FM is mennyivel jobb. Mennyire színes a világ és mennyire igaza van mindenkinek.  A Volca-k kapudrogok, szerintem legalábbis, vállalható összegért megvehetőek, aztán a júzer eldöntheti, hogy mélyebbre süllyed-e és még többet költ, vagy köszöni szépen, elég ennyi. Low risk - big fun, kb ez számomra a Volca. Én viszont már beszedtem a saját moduláris kapudrogomat, úgyhogy Volca-kat már nem veszek, pedig mennyire örülnék, ha beérném velük. ;)

Link to comment
Share on other sites

21 perccel ezelőtt írta jooga1972:

Szerintem kreatív szerkezet ez és nyilván piacképes, a Volca szériával elég nagyot fut/futott a Korg. Nem hasonlítanám az 0-Coasthoz, mert azzal a "sosem volt még modulárom de nagyon szeretnék egyet olcsón" népek önmagában nem tudnak mit kezdeni, nem árt hozzá szekvenszer + az 0-Coast amolyan love/hate kategória (nálam love..), sokaktól hallottam már, hogy még a Volca FM is mennyivel jobb. Mennyire színes a világ és mennyire igaza van mindenkinek.  A Volca-k kapudrogok, szerintem legalábbis, vállalható összegért megvehetőek, aztán a júzer eldöntheti, hogy mélyebbre süllyed-e és még többet költ, vagy köszöni szépen, elég ennyi. Low risk - big fun, kb ez számomra a Volca. Én viszont már beszedtem a saját moduláris kapudrogomat, úgyhogy Volca-kat már nem veszek, pedig mennyire örülnék, ha beérném velük. ;)

ja, kb ennyi...én kaptam egy Volca keys-t szülinapomra, csak ezért volt hozzá szerencsém...egy nap alatt szétcibáltam, majd rá is untam...de legyen így, fejlesszenek ebbe az irányba..;)

Mondjuk más nagy gyártó is bevállalja, hogy csinál vaddisznó cuccokat  2000€-ért, és veszik.. miért nem csinál a Korg egy "új" ms szériát?..(nem a minire gondolok, hanem AZ ms szériára!)..vagy ennyire tutira mennek mint ahogy te is leírtad?..:(

Link to comment
Share on other sites

Konkrétan ez a Volca modular még nem győzött meg, de vannak a sorozatban kifejezetten használható darabok, különösen ha valaki hardware cuccokkal zenél és még fellépésekre is hurcolja őket. Én személyesen a kicket használom jelenleg és egészen elégedett vagyok, tudja a dolgát. De ami még használhatóbb az szerintem az fm, ha szükséged van klasszik fm hangszínekre és nem szoftból, akkor ez a legjobb választás jelenleg. Szerintem tökjól hozza a dx hangokat (de lehet cáfolni) elég komplex szintézissel, kicsi, kompakt, és igen, olcsó.

Link to comment
Share on other sites

A Volca Sample is jó cucc.

Van a háznál electribe es-1 de a volca tök más sample funkciókhoz ad hozzáférést.

A kettő együtt már tök jó digi dobgépet ad.

A volca modularnak a hangja nem győz meg a videokon. Nagyon összekötném egy bastl kastle-werkstatt-01 kombóval. :)

Link to comment
Share on other sites

Nekem eloszor nagyon tetszett a Volca Modular, aztan elgondolkoztam, hogy hogy tudom beilleszteni a workflowba vagy osszekotni mas gearrel es kicsit alabbhagyott a lelkesedesem. Ahogy neztem MIDI nincs es a CV elvileg -3.3 es 3.3 volt kozott mozog, szoval onmagan kivul nehezkes barmivel osszekotni. Ettol fuggetlenul persze siman lehet, hogy megveszem, de ahogy Blank irta, maximum hobbi celra, tekergetesre akciosan vagy hasznaltan.

Link to comment
Share on other sites

6 órája írta eahk:

A Volca Sample is jó cucc.

Van a háznál electribe es-1 de a volca tök más sample funkciókhoz ad hozzáférést.

A kettő együtt már tök jó digi dobgépet ad.

A volca modularnak a hangja nem győz meg a videokon. Nagyon összekötném egy bastl kastle-werkstatt-01 kombóval. :)

Eddig nem mozgatott a volca széria, de mivel van kastle-m meg egy werkstatt ,erősen agyalok rajta... :) 

Link to comment
Share on other sites

Nekem több Volca-m is volt / van, csak a Sample az amit elpasszoltam, egyszerűen mert volt itthon nagyobb alternatívám.
Van Buchla-m, de nekem bejövős a dolog, én tuti lövök majd egyet valamikor ez év vége felé. Engem már a reverb dry-wet CV-vel megvettek :D
Tök alap kis cucc, akinek van Volca-ja tudja mennyire nyerő, hogy pár elemről elmegyy napokig, lehet vinni nyaralni, videók alapján pedig a sound is rendben van.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...