Jump to content
Ménemszól.hu

Akai Pro Force


markcoldberg

Recommended Posts

2 órája írta szocsaba:

A specifikáció nem adja vissza a zenei élményt. De további jó fórumozást..És a paraméterek nézegetését.

Én nem beszéltem ilyen fölényeskedő fasszopó paraszt hangnemben a fórumozó társaimról, de további jó max 10 percnyi vagy geci unalmsan percekig nem változó zenei élményt kívánok, bár a 10 perc is nyílván relatív, biztosan van olyan szer amivel örökkévalóságnak hangzik.

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

5 órája írta Kilobeat:

Én nem beszéltem ilyen fölényeskedő fasszopó paraszt hangnemben a fórumozó társaimról, de további jó max 10 percnyi vagy geci unalmsan percekig nem változó zenei élményt kívánok, bár a 10 perc is nyílván relatív, biztosan van olyan szer amivel örökkévalóságnak hangzik.

A stílus maga az ember. 

Azt azért megjegyezném, hogy a vitatott hangszert nem ismerem, teljesen más zenét játszok. De személyesen ismerem Szödikét, és Koródi Csabát, szakértelmük számomra nem kérdés. És tudni vélem, hogy a zenei szempontok alapján ítélnek meg egy cuccost. 

Viszont érdekes, hogy 10 percnyi unalmas zenei frázisokról írsz...Ez nem szubjektív ? Hol van a specifikáció ?

Fölényeskedő ? Én ?

Sok mindennel lehet vádolni, de ezzel biztosan nem. :)

 

Szerkesztette szocsaba
Link to comment
Share on other sites

Néztem a Force manual-ját és én nem találtam benne a 128 clip-es limitet.
128 track limitet valóban ír egy projekten belül. (Nekem annyi biztos elég lenne.) 

Itt van például egy arc aki egy órát zenél vele:

 

Szerkesztette G.t.
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta G.t.:

Itt meg egy másik egy órás set szinti modulokkal kiegészítve:

 

Igen, erről beszéltem, hogy 10-20 percnél többet, csak ilyen percekig alig változó szettet lehet csinálni 3 sávon, ugyanis 128 klippből ennyire futja.
Az Akai viszont ezt mindent is tudó all in one EDM csodaként árulja. 

Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Kilobeat:

Így van, te az a faszfej vagy aki azt se tudja mi van, de  idejössz pampogni. 

Visszaolvasvan a topicot vonakodva bar, de muszaj megkerdeznem, hogy mely resze volt az a diskurzusnak, ami szerinted idokoltta tette ezt a nyelvezetet...

Ertem, en is faszfej vagyok, es meg buszke is ra, de tenyleg, mivel erdemelte ki forumtarsad ezt a hirtelen felindulast?

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Visszaolvasvan a topicot vonakodva bar, de muszaj megkerdeznem, hogy mely resze volt az a diskurzusnak, ami szerinted idokoltta tette ezt a nyelvezetet...

Ertem, en is faszfej vagyok, es meg buszke is ra, de tenyleg, mivel erdemelte ki forumtarsad ezt a hirtelen felindulast?

What? Senki sem beszélt rólad.

Link to comment
Share on other sites

Omg.

Először is köszönöm mindenkinek, aki próbált normális hangnemben, észérveket használva próbált Kilobeat fórumtársunkkal beszélni.

Tudjátok, vannak olyan emberek, akiknek mindig csak az a lényeg, hogy az övéké legyen az utolsó szó, foggal körömmel ragaszkodnak a vélt igazukhoz, a véleményüket mindenki másénál előrébbvalónak tartják, ha más nem marad, akkor pedig személyeskednek.

Ő ilyen ember, biztosan sok dologhoz ért, de a stílusa olyan szinten elviselhetetlen, hogy arra sajnos szavakat nem találok és nem is fecsérelnék.

Számomra ezentúl olyan, mintha nem létezne. Javaslom ti is tegyetek így.

Link to comment
Share on other sites

13 perccel ezelőtt írta Szodike:

...

Az is egy megoldas.

Es ne erts felre, nekem sincsen ellenemre egy kiados kurvaanyazas, mar csak a vicc kedveert is, amennyiben szemernyi indokot is velek talalni. De itt meg csak azt sem sikerult felfedeznem, persze lehet en nem olvastam jol.

Hogy ontopic is legyek: az osszes akai MPC kozul meg mindig az 1000 az, ami engem tuzbe hoz, ezek az ujak olyan, hm, nem tudom. Egyikre sem sikerult meg rakivannom. Ettol fuggetlenul lehetnek nagyon jo cuccok.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hogy OnTopic legyek én is :):

Akai Force tulaj vagyok lassan fél éve. Egyáltalán nem ismerem minden csínnyát-binnyát a hangszernek, nekem a zenélés csak hobbi, van munkám, gyerekem, barátaim, stb...

De számomra ez az az eszköz, amit már nagyon régen keresgéltem. Pont úgy és pont azt tudja, ami számomra (ismétlem számomra) egy stand alone, "all in one" eszközben kell. Kicsit MPC, kicsit Ableton, kicsit DJ tool. Nekem pont ezekre volt szükségem. És azt is tudom, hogy az Akai folyamatosan fejleszti a hangszereit - erre kitűnő példa a Force, ami a kezdeti funkcióihoz képest hatalmasat fejlődött mind workflow-ban, mind egyedi funkciókban. Tudom, hogyan sokan vagyunk itt a fórumon, akik akár 2 hetente is cserélgetünk hangszereket, pont azért, mert mindannyian keresünk... workflow-t, hangzást, feelinget, bármit. És amikor megtaláljuk azt, amiben kb minden úgy van, mint ahogy azt elképzeltük, akkor katartikus élményben van részünk. (Ez kb olyan mint a párkeresés az életben :) )

Szerintem, és ezt már leírtam korábban is, az a lényeg, hogy mindenki olyan hangszerrel olyan zenét készítsen, ami neki örömet okoz (ne adj isten, a közönségének is :) ) Itt tök jó, hogy mindenféle arc, mindenféle zenei háttérrel, különböző hangszerekkel eszmét tud cserélni, tanácsot tudunk egymásnak adni, tapasztalatokat megosztani.

De azt a stílust, amikor valaki lépten nyomon beleszáll másokba, csak azért mert szükségét érzi, vagy ezért-vagy azért, nagyon nem tudom tolerálni.

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 órája írta Szodike:

Omg.

Nem én kezdtem a személyeskedést, az hogy te nem beszélni magyar nyelv és személyes sértésnek veszed, ha egy tárgyat fikázok az a te bajod. Az az én hibám, hogy nincs türelmem olyan lényekhez akik nem beszélni saját anyanyelvük sem. 
Szóval te is egész nyugodtan megbaszódhatsz. :) Igen szándékosan használok ilyen szavakat, hogy legyen mibe belekapszkodnotok, hiszen ész érveitek nincsenek csak terelni tudtok, személyeskedni, meg hisztizni ha megcáfollak titeket.
Vegyen mindenki még egy AKAI Force-ot, lehetőleg valami extra feláras gyűjtői színben! Tényleg szívből tanácsolom, 😛 nektek való cucc! 
Ezzel @DutchFlowers -nek is válaszoltam. 

 

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Ekkor: 2021. 10. 21. at 17:52 írta Koródi Csaba:

Semmi közöm hozzá alapvetően mindenki azt csinál amit akar, de kezd bosszantani, hogy mindig azt hiszem, hogy valami érdembeli dolgot olvashatok itt a hangszerről, de mindig csak Kilobeat ugrik be ide fikázódni. Értem én hogy utálod, de mi közünk van hozzá? Jogod van utálni, utáljad.

Én meg a tökfőzeléket utálom, mégsem írogatom be minden étterem fórumjára aznap amikor épp tökfőzelék van a menüben, hogy "ezt a tökfőzeléket is csak ötperces vegáknak csinálják". Aztán mikor megkérdezik hogy oké, amúgy mit szeretnék rendelni?, akkor meg "jaa, rendelni nem akarok semmit, csak nem tetszik a tökfőzelék, mert nem olyan mint a rántott hús" :)

Hogy a faxba lehet a tökfőzeléket utálni???? Egy jó fasírttal???? Lófaxt se tudtok ti!!!!

  • Like 1
  • Haha 2
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...