Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

AudioWorks Hangtechnika

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 1

Ízlés meg workflow dolga ez is. Sztem lehet úgy is nézni a dolgot, hogy mennyit fejlődött a Reason az utóbbi néhány évben, köszönhetően a cég ritka progresszív és alkalmazkodóképes hozzáállásának.

A Reason a maga virtuális rackjével és mixer konzoljával sztem továbbra is remek hangulatot árasztó DAW :) És bár bizonyos feature-ökkel rendszerint kicsit késve érkezik, szerkesztési eszközeit tekintve számomra még most is a leginkább hatékony megoldásokat kínáló DAW, de mondjuk más szoftverekben kevésbé vagyok járatos (ennek ellenére más szoftverekben olykor hiányolok dolgokat, amiket a Reasonben már megszoktam :)).

@Kilobeat leírását ugyanankkor annyiban pontosítanám, hogy azért arra a bizonyos rack extensions formátumra meglehetősen széles és sokszínű kínálat áll rendelkezésre a saját webshopjukban. Tényleg óriási mennyiségű és nem kis hányadában kitűnő minőségű rack extensionök vásárolhatók meg, sokszor olcsóbban, mint más, közel hasonló minőségű VST-k. Plusz innováció tekintetében is fontos ez a platform, pl. az A-List széria ebben a formátumban debütált, és csak később fejlesztették tovább plug-inként, ha jól tudom.

 

Szerkesztette iramrezso
  • Thanks 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1
17 órája írta Kilobeat:

Előfizetéses lett: 20$/hó  "Hááát... sok sikert" 😄
Szerintem nevetségesen drága, ugyanis ez egy deklaráltan amatőr, kezdőknek szánt szoft.
Tehát sehogy sem áll meg az szokásos bullsihit érvelés, hogy "ez egy profi cucc ez hivatásosoknak készült, akik 1 perc alatt megtermelik az árát". Ráadásul semmi új nincs benne sőt, egy csomó dolgot kivezettek. 
Amúgy ez a hasonló árú Premiere Pro-nál sem áll meg, hiszen a használók 90%-a hobbista, de ott legalább csak 90%.
 (Ne, ne fárssz, az olcsóbb hobbi verziók semmire sem alkalmasak, szándékosan.)

Ehe... :) Most, hogy éppen írtál a témához, feldobta az ajánló, így gyorsan végig is szaladtam a topic-on. Nem tudtam, hogy ennyire letűnt már a Rezsó, a mai napig ezt használom, most asszem a 11 környékén járunk. Lehet, hogy nálam már a megszokás faktor túl magas, de a Reason 4 óta töretlenül upgrade-elem és gyúrom a mai napig. Szeretem, hogy atom stabil, ma már van VST is (bár nemigen van rá szükségem) és zömmel vasakat hajtok vele, amire nekem valahogy nagyon kézenfekvő. Sajnálom, ha ennyire rossz a híre a programnak, én egy negatívumot sem tudnék rá mondani. Az viszont tény, hogy 10 évvel le vannak maradva a piactól.

Link to comment
Share on other sites

  • 1
19 perccel ezelőtt írta djuice:

Én anno még az 1-est nézegettem. A sequencerét használod? Az pl. hogy tud pattern seq.ként működni ha tud?

Persze. A matrix tökéletes erre. 4x8 pattern, 32 step. Tudsz vele velocity-t és cv-t is küldeni. No, és persze úgy triggereled a patterneket, ahogy akarod. Én pl az akai mpk-ról lökdösöm őket.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 órája írta Lacika:

:unsure::blink:  < és akkor ezekkel mindent ki is fejeztem \\aki túl rég rezsózik az úúgyis érteni fogja :( 

Ha egy cég mindenre 10 évvel később reagál és akkor is ostobán, törvényszerű, hogy lecsúszik.
Csak azért húzták eddig, mert a "pro" audio iparban gyakorlatilag 10x lassabb a fejlődés, mint bármilyen másik iparágban. 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta djuice:

Kifejtenétek? Mert akkor hagyom a fenébe a Reasonnal való ismerkedést. Van mire időt fecsérelnem amúgy is... :) 

A Reason 15 évvel ezelőtt majdnem olyan népszerű volt, mint most az Ableton, de ragaszkodtak hozzá, hogy nem engedik be a vst plugineket, se a sima wav loopokat, se a külső hangszereket, stb...
(Amúgy volt rá okuk, mert akkoriban gyakorlatilag csak a Reason működött stabilan, pont a zártság miatt.)
Amikor észlelték, hogy gond lesz, először egy külön szoftot csináltak a hagyomásnyos  wav szerkesztéshez (Record), jó drágán, ami csak még több embert riasztott el, végül belegyúrták a Reason-be.
Ezután a pluginek hiányát úgy oldották meg, hogy lehetővé tették külsősöknek a plugin fejlesztést, de csak minden mástól különböző, egyedi formátumban, ami persze senkit sem érdekelt, így végül mégis lett vst támogatás is, de addigra már mindenki válltott. 
Az analóg őrületről is lemaradtak, ugyanis a MIDI out az egyik legújabb fícsör.  
A live-act-re való alkalmassá tétel pedig még fel sem merült náluk.

Jelenleg a néhány nosztalgikus hangulatban lévő rajongójuk már maximum pluginként tekint a Reasonre, senki nem használja standalone, de "természetesen" nem teszik elérhetővé önálló VST-ként a Thor-t, a Subtraktor-t és társait. Mindenféleképpen meg kell venni és be kell tölteni az egész Reason-t, ugyanúgy 2 DAW eszi a procit, csak a Rewire kapcsolat fog szükségtelenné válni, miközben más gyártók  összetett plugin-jai megvásárolhatóak és betölthetőek funkcionális blokkokként, pl Ozone. 

Mindezzel párhuzamosan, az erősen korlátozott DAW-juk a konkurencia árszintjén maradt, de megoldották a feltörés problémáját, a rossz nyelvek szerint, nem IT módszerekkel,  hanem pénzt adtak a hackereknek. Így felnőtt egy generáció, aki még nem is hallott róluk, mert a bezzegnyugaton sem kezd úgy zenélni senki, hogy kiad csillió dollárt szoftra, meg mindenféle kiegészítő csomagokra, vagy tépi ki a haját az olcsósított verziók korlátozásai miatt. 

Szerkesztette Kilobeat
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 órája írta Kilobeat:

A live-act-re való alkalmassá tétel pedig még fel sem merült náluk.

Kösz szépen! Ezek kimerítő válaszok és azt hiszem nem is próbálkozok vele tovább, ha a vége egy zsákutca úgyis.
Többen mondják körülöttem, élőzni Kontaktot érdemes használni, az stand alone is. Annyira ez mondjuk hobbistaként engem nem érint, de talán ott dőlnek el igazán, mi bír megállni a lábán szoft téren, tehát lehet irányadó...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

 

Ekkor: 2019. 10. 08. at 15:33 írta iramrezso:

 

@Kilobeat leírását ugyanankkor annyiban pontosítanám, hogy azért arra a bizonyos rack extensions formátumra meglehetősen széles és sokszínű kínálat áll rendelkezésre a saját webshopjukban. Tényleg óriási mennyiségű és nem kis hányadában kitűnő minőségű rack extensionök vásárolhatók meg, sokszor olcsóbban, mint más, közel hasonló minőségű VST-k. Plusz innováció tekintetében is fontos ez a platform, pl. az A-List széria ebben a formátumban debütált, és csak később fejlesztették tovább plug-inként, ha jól tudom.

 

Ja annyira sikeres volt, hogy meg is szűnt :D 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Előfizetéses lett: 20$/hó  "Hááát... sok sikert" 😄
Szerintem nevetségesen drága, ugyanis ez egy deklaráltan amatőr, kezdőknek szánt szoft.
Tehát sehogy sem áll meg az szokásos bullsihit érvelés, hogy "ez egy profi cucc ez hivatásosoknak készült, akik 1 perc alatt megtermelik az árát". Ráadásul semmi új nincs benne sőt, egy csomó dolgot kivezettek. 
Amúgy ez a hasonló árú Premiere Pro-nál sem áll meg, hiszen a használók 90%-a hobbista, de ott legalább csak 90%.
 (Ne, ne fárssz, az olcsóbb hobbi verziók semmire sem alkalmasak, szándékosan.)

Szerkesztette Kilobeat
Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta Blank:

zömmel vasakat hajtok vele, amire nekem valahogy nagyon kézenfekvő.

Az viszont tény, hogy 10 évvel le vannak maradva a piactól.

Na ez jó kis ellentmondás akkor, bár a vasakkal együtt dolog se mindennapi workflow... Nem?

Pár éve volt itt vki aki feltolt egy csomó Reason hangbankot megosztókra. Vhogy sosem éreztem, hogy csak kíváncsiságból is, próbának le kéne húzni őket, de tán már meg se találnám. Vhogy nálam se talált be a Reason, pedig anno leesett az állunk tőle, ahogy a kábelek is himbálóztak a hátulján, TAB-al kifordítva a racket.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
41 perccel ezelőtt írta djuice:

Na ez jó kis ellentmondás akkor, bár a vasakkal együtt dolog se mindennapi workflow... Nem?

Pár éve volt itt vki aki feltolt egy csomó Reason hangbankot megosztókra. Vhogy sosem éreztem, hogy csak kíváncsiságból is, próbának le kéne húzni őket, de tán már meg se találnám. Vhogy nálam se talált be a Reason, pedig anno leesett az állunk tőle, ahogy a kábelek is himbálóztak a hátulján, TAB-al kifordítva a racket.

Azt, hogy mennyire mindennapi, azt nem tudom megmondani. Nekem nagyon kézenfekvő, hogy a 16 fizikai ki/be DAW-on belül bárhova route-olható. Számomra roppant átlátható. Mondom, valszeg túl magas a “megszoktam” faktor, de nekem évek óta itt van mellette a full Cubase, Ableton és Logic is, de nem áll rájuk az agyam. Összeraktam bennük pár nótát, de nekem élőzésre is perfekt a rezsó. Plusz állati jól átlátom.

A vasakat nagyon jó vezérelni. Egy Motu 128-on járok ki/be a hardverek felé és tökéletes. Oké, izom gép van alatta, de roppant reszponzív. Van, hogy fizikailag kint, az analóg pulton keverek, de sokszor akad úgy, hogy rezsón belül. Szvsz eszement jó a mixere.

Egy szó mint száz, k@/€a jó kis cucc, mindent meg lehet oldani vele. Nem védem, még csak nem is vitatkozom, csak egy vélemény. :)

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok! 20éve használok reasont. Izgalomba a zynewave podium, reaper hozott. Most Cubase 11-et vettem.Reason rack-et használok. Fura az a feel... Rájöttem,hogy az a legfontosabb,hogy mennyi idő alatt lesz a gondolatból zene. Itt áll vagy bukik minden,hiszen elveszhet a flow érzés. Ebben jó a reasont. Acubase audio engine-je még jobbá teszi. A Reasont egy jó barát,úgy mint a kontakt. Jól viselkedik...Intuitív,óvatos. Nem áldoz fel minden a fejlődés oltárán. A vst support sokakat megkönnyebbített,főleg a sequencerek miatt. Stabilabb cuccott nem làttam.

Szerkesztette Anti Biotic
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...