Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Logic ?


A/D

Kérdés

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0

Nem lennék meglepve, ha bejelentenék a Logic és a Final Cut iOS-es verzióit. Ugyanis - ha igazak a pletykák - a márciusban bejelentendő iPad már négy magos lesz, és 2048x1536 pixeles felbontással rendelkezik. Egy ilyen gép pedig bizony alaposan fel fogja forgatni a "média-számítógépek" világát. Egy 128GB-os iPad 3-as külső monitorral és okosan köré épített "dokkolóval" mindenre elég, a kész munkát pedig beteszed iPadestől a kézitáskádba...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nem lennék meglepve, ha bejelentenék a Logic és a Final Cut iOS-es verzióit. Ugyanis - ha igazak a pletykák - a márciusban bejelentendő iPad már négy magos lesz, és 2048x1536 pixeles felbontással rendelkezik. Egy ilyen gép pedig bizony alaposan fel fogja forgatni a "média-számítógépek" világát. Egy 128GB-os iPad 3-as külső monitorral és okosan köré épített "dokkolóval" mindenre elég, a kész munkát pedig beteszed iPadestől a kézitáskádba...

Ez biztos nem ilyen gyorsan fog lezajlani. Ahoz hogy a projekt fusson iOS eszközön ahoz a pluginoknak is futnia kell. a Waves, NomadFactory, NativeInstruments, stb... nagyobb plugin cég nem fog ilyen gyorsan iOS változatott írni.

De egy Logic Express for iOS elképzelhető hogy megirod a kis elképzelésedet az utcán majd otthoni Apple gépeden Logic-ba behívod és folytatod profi környezetbe. (Bár a tiéd is és az én ötletem is találgatás és olyan elképzelés amivel az én álmom teljesülne)

Szerkesztette Ferenc
Link to comment
Share on other sites

  • 0

(Legjobb tudomásom szerint!) az iOSben jórészt (ha nem is 100%-ban) megvannak azok a libraryk, amik szükségesek az OSX-es programok portolásához. Valószínűleg sokkal egyszerűbb a portolás, mint azt sokan gondolnák. (iGarageband, iMovie, iWork) No persze nem 2 nap, de egészen bizonyosan pár hónap alatt megoldható. Namármost akkor, amikor a fejlesztési tervek 1-2 évre előre megvannak, valószínűleg már tavaly ilyenkor megvolt a terv, ha megvolt a szándék.

Szerkesztette bendi
Link to comment
Share on other sites

  • 0

(Legjobb tudomásom szerint!) az iOSben jórészt (ha nem is 100%-ban) megvannak azok a libraryk, amik szükségesek az OSX-es programok portolásához. Valószínűleg sokkal egyszerűbb a portolás, mint azt sokan gondolnák. (iGarageband, iMovie, iWork) No persze nem 2 nap, de egészen bizonyosan pár hónap alatt megoldható. Namármost akkor, amikor a fejlesztési tervek 1-2 évre előre megvannak, valószínűleg már tavaly ilyenkor megvolt a terv, ha megvolt a szándék.

Kívánom hogy legyen igazad!

Ha lesz Logic iPad-ra nekem kell egy iPad mert utazás közbe úgyis forog az agyam és megirom az elképzelésemet legalább amit itthon csak folytatni kell!

Link to comment
Share on other sites

  • 0

9.1.7 van fent valaki updatelt már 9.1.8-ra?

(sajnos nem gyári...kér számot update után? Ha jól emlékszme a legutobbinál nem kért...)

Másik kérdés:

Egy idő után torzít a felvenni kívánt hang,utána meg elektromos zajt hallani hangok helyett. Logic ujraindítás után ismét jó egy darabig. Csak audio sávokat használok, de már eléggé idegesít. Valaki találkozott ilyen problémával?

Köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egy idő után torzít a felvenni kívánt hang,utána meg elektromos zajt hallani hangok helyett. Logic ujraindítás után ismét jó egy darabig. Csak audio sávokat használok, de már eléggé idegesít. Valaki találkozott ilyen problémával?

Yes. Nálam sample rate beállítás volt a probléma. A Logic is meg tud adni egy mintavételi frekvenciát, meg az AudioMidi Setup is. Van, hogy a hangkártya szoftvere nem jól kezeli, és van, ahol a felhasználó nem jól kezeli. Lehet más oka is, de ez ami először eszembe jut.

Szóval: ha ez előfordul, AudioMidisetupban állítsd át a mintavételt egy másik állásra és vissza. Csekkold, hogy ettől meggyógyul-é.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Updateltem...

Nem tudom hogy minek köszönhető, de azóta jó lett. A mintavételezésre Én is gondoltam,bár a Logicban való átállítás módosítja a hangkártyámét is. Azért biztos ami biztos alapon az updattel egyidőben oda-vissza állítottam a hangkártyám mintavételezését is, és azóta megszűnt. Nem tudom minden köszönhető, de megoldódott :))

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Az írás a bouncolásnál történő hibáról szól ami miatt nem ajánlják broadcast munkára. De nem akarok ostobaságot állítani. Ha jól emlékszem A/D említette a facebook Hitspace-es portálján egy hozzászólásában.

Nem tapasztaltam olyat hibát, ami miatt nem lenne alkalmas olyan keverésre, ami rádióba kerül. Elég sok lemez készül logic-al:-).

Az számomra nyilvánvaló, hogy kész anyagot csak valós idejű bounce-olással készítek. Szerintem a gyors bounce követhet el hibákat.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

"Az számomra nyilvánvaló, hogy kész anyagot csak valós idejű bounce-olással készítek. Szerintem a gyors bounce követhet el hibákat."

Ez szerintem nem feltétlenül áll a lábán.

Sőt, szerintem általában épp az ellenkezője lenne a logikus.

Nem a Logicról beszélek, hanem úgy általában a DAW-okról.

A nem valós idejű mixdownról tudtommal senki nem állítja, hogy állandó sebességgel zajlik.

Ha így lenne, az tényleg aggasztó lenne, de tudtommal nincs így.

Pont az a jó benne, hogy ahol sok a tennivaló, ott elszütymöghet vele, ahol meg kevés,

ott gyorsabban halad. A real-time lejátszás viszont életveszély ha komolyabban le van terhelve a gép.

Könnyen el tud akadni, ha olyan részhez ér, ahol nagyon sok a sáv és a számolnivaló.

Hogy ilyen akadás lehetséges-e real-time bounce-nál is azt nem tudom, de analóg mixnél sajnos igen.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...