Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Apogee vs UA vs Focusrite


MMate

Kérdés

Recommended Posts

  • 0
45 perccel ezelőtt írta MMate:

Sziasztok!

A címben látható kérdés merült fel bennem. Szempont itt a hangminőség, a szolgáltatásszám és az ár/érték arány.

Melyik gyártótól melyik hangkártyát érdemes venni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia!

Ha konkrétabban leírod esetleg, ami számodra szóba jöhet,  akkor lehet, jobban tudunk majd segíteni. Nekem van/volt mind a 3 gyártótól kártyám. Jelenleg UA Apollo X6-ot használok (windows-on). Előtte Avid Duet-et használtam (ami Apogee Duet 2-nek felel meg), az előtt meg Focusrite Forte-t használtam.

A mostani kártyákat nem ismerem sem az Apogee-tól, sem a Focusrite-tól. De azt tudom elmondani tapasztalataim alapján, hogy Az Apogee nem Focusrite kategória. Ne értsd félre, nem annyival rosszabb a Focusrite, és igazából azt sem mondanám, hogy rosszabb, inkább azt mondom más (és ha nincs jó monitorod nem is biztos, hogy észreveszed a különbséget, mind a kettővel lehet csinálni jó meg rossz felvételt is). Az Apogeen érzed, hogy ez valahogy "jobban adja".
Az UA X széria azt gondolom a szempontjaid alapján mindent visz. De kizárólag az X széria! Egyetlen baj van vele, ami talán az ár/érték arányba beleszól...rohadt drágák hozzá a pluginek, ha nem akcióban veszed. Hozzáteszem akcióval sem olcsók, de legalább nem fáj annyira a vásárlás. Ügyesen, gondosan válogatva a plugineket viszont év végén, és félévkor elég jól be lehet vásárolni.

Van aki azt mondja, hogy az új Apogee symphony desktop, vagy az element széria odaver az Apollo X-nek is. Én nem hallottam, nem tudok róla véleményt alkotni, nem tartom kizártnak sem (bár eddig csak egyszer olvastam egy embertől ilyet). Egy biztos, hogy az X széria nagyon nagyon jóóóó.

Én így helyezném őket:
I. UA
II. Apogee
III. Focusrite

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Lássuk csak...

Focusrite: Clarettben (bármelyikben) érdemes gondolkodni, abban a kategóriában a minőséggel, ár/értékkel nem lesz baj. A kisebb költségvetésűeknek tökéletes, pláne otthonra.

Apogee: Apogee Symphony Desktop USB... ez már magasabb kategória, ha ezt vesz valaki, soha nem fog gondolkodni az eladásán...

Kimaradt a felsorolásból pl az RME... ha a Focusrite-al nem számolunk, akkor bizony itt indul a mosolyfaktor... akár egy Babyface Pro FS-től is, de egy FireFace UC-n már ott a csatlakozási lehetőségek tárháza...

Az UAD-ról majd más nyilatkozik, nekem nincs, nem volt és nem is lesz. (Semmi bajom vele, egyszerűen nekem nem oké az üzletpolitikájuk.)

A többit tényleg az döntheti el, hogy melyik kártyának melyik szolgáltatására lehet szükségünk.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
17 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Szia!

Ha konkrétabban leírod esetleg, ami számodra szóba jöhet,  akkor lehet, jobban tudunk majd segíteni. Nekem van/volt mind a 3 gyártótól kártyám. Jelenleg UA Apollo X6-ot használok (windows-on). Előtte Avid Duet-et használtam (ami Apogee Duet 2-nek felel meg), az előtt meg Focusrite Forte-t használtam.

A mostani kártyákat nem ismerem sem az Apogee-tól, sem a Focusrite-tól. De azt tudom elmondani tapasztalataim alapján, hogy Az Apogee nem Focusrite kategória. Ne értsd félre, nem annyival rosszabb a Focusrite, és igazából azt sem mondanám, hogy rosszabb, inkább azt mondom más (és ha nincs jó monitorod nem is biztos, hogy észreveszed a különbséget, mind a kettővel lehet csinálni jó meg rossz felvételt is). Az Apogeen érzed, hogy ez valahogy "jobban adja".
Az UA X széria azt gondolom a szempontjaid alapján mindent visz. De kizárólag az X széria! Egyetlen baj van vele, ami talán az ár/érték arányba beleszól...rohadt drágák hozzá a pluginek, ha nem akcióban veszed. Hozzáteszem akcióval sem olcsók, de legalább nem fáj annyira a vásárlás. Ügyesen, gondosan válogatva a plugineket viszont év végén, és félévkor elég jól be lehet vásárolni.

Van aki azt mondja, hogy az új Apogee symphony desktop, vagy az element széria odaver az Apollo X-nek is. Én nem hallottam, nem tudok róla véleményt alkotni, nem tartom kizártnak sem (bár eddig csak egyszer olvastam egy embertől ilyet). Egy biztos, hogy az X széria nagyon nagyon jóóóó.

Én így helyezném őket:
I. UA
II. Apogee
III. Focusrite

 

Köszönöm a választ!

Focusrite-tól a Clarett érdekel, UA-tól meg az Apollo, Apogee kártyákat annyira nem nézegettem, csak sokan emlegetik, megkérdeztem, hogy hol áll a "rangsorban".

Link to comment
Share on other sites

  • 0
12 perccel ezelőtt írta wolf:

Lássuk csak...

Focusrite: Clarettben (bármelyikben) érdemes gondolkodni, abban a kategóriában a minőséggel, ár/értékkel nem lesz baj. A kisebb költségvetésűeknek tökéletes, pláne otthonra.

Apogee: Apogee Symphony Desktop USB... ez már magasabb kategória, ha ezt vesz valaki, soha nem fog gondolkodni az eladásán...

Kimaradt a felsorolásból pl az RME... ha a Focusrite-al nem számolunk, akkor bizony itt indul a mosolyfaktor... akár egy Babyface Pro FS-től is, de egy FireFace UC-n már ott a csatlakozási lehetőségek tárháza...

Az UAD-ról majd más nyilatkozik, nekem nincs, nem volt és nem is lesz. (Semmi bajom vele, egyszerűen nekem nem oké az üzletpolitikájuk.)

A többit tényleg az döntheti el, hogy melyik kártyának melyik szolgáltatására lehet szükségünk.

Köszönöm a választ!

RME-ről is szeretnék többet megtudni, érdekel...

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 perce írta MMate:

Köszönöm a választ!

Focusrite-tól a Clarett érdekel, UA-tól meg az Apollo, Apogee kártyákat annyira nem nézegettem, csak sokan emlegetik, megkérdeztem, hogy hol áll a "rangsorban".

Nagyon szívesen!

Ha nem akarsz belemerülni az UA pluginjeibe, akkor minőség szempontjából, mindenképp játszik az Apogee. És fentebb írta Wolf kolléga, hogy az RME sem elhanyagolható.
Szerintem sokkal inkább azt kell először tisztázni, mennyi pénzt akarsz elverni, mi az a minimum funkció amire szükséged van, és hogy a jövőben mit szeretnél. A legfontosabb tényező úgyis a lóvé.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A pénz kérdésén kívül a másik talán még fontosabb: mi a cél? Asztali hangkártya csak mixhez, vagy fel is vennénk vele, vagy akár ki/be járnánk külső vasakba? DSP igen/nem, (Apogee-ben is van), vagy AD/DA konverzió? Ez egyáltalán nem mindegy.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta wolf:

A pénz kérdésén kívül a másik talán még fontosabb: mi a cél? Asztali hangkártya csak mixhez, vagy fel is vennénk vele, vagy akár ki/be járnánk külső vasakba? DSP igen/nem, (Apogee-ben is van), vagy AD/DA konverzió? Ez egyáltalán nem mindegy.

 

23 perccel ezelőtt írta Hobkins:

Nagyon szívesen!

Ha nem akarsz belemerülni az UA pluginjeibe, akkor minőség szempontjából, mindenképp játszik az Apogee. És fentebb írta Wolf kolléga, hogy az RME sem elhanyagolható.
Szerintem sokkal inkább azt kell először tisztázni, mennyi pénzt akarsz elverni, mi az a minimum funkció amire szükséged van, és hogy a jövőben mit szeretnél. A legfontosabb tényező úgyis a lóvé.

Nem most szeretnék vásárolni, csak információt szeretnék megtudni.

200.000 Ft a keret kb.

Mindhárom a cél. Inkább felvétel, kevésbé a másik kettő.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 perccel ezelőtt írta wolf:

A pénz kérdésén kívül a másik talán még fontosabb: mi a cél? Asztali hangkártya csak mixhez, vagy fel is vennénk vele, vagy akár ki/be járnánk külső vasakba? DSP igen/nem, (Apogee-ben is van), vagy AD/DA konverzió? Ez egyáltalán nem mindegy.

Persze, hogy nem mindegy, de ha csak 150e Ft-van erre a célra, akkor azért nem tud venni 400-e Ft-os kártyát, akármennyire is az lenne a teljesen megfelelő. Itt jön be a kompromisszum kérdés.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hali!

Az említett márkákon kívül azért léteznek még igen jó alternatívák. Fentebb nem említették, de pl ott vannak az Antellope cuccok is. Abszolút a nagyok között van, de valamiért itthon kevésbé népszerű... Ezek is dsp-s cuccok saját pluginekkel, sokoldalú kezelőfelülettel. Stúdiózni egy synergy core 8-at használunk és abszolút profi cucc (preampok, konerzió, pluginek, kezelhetőség, arretáló potik stb). Szét kell nézni a kínálatukban, a Zen Tour valahol 2K környékén van.
Itthoni demozgatásokra én egy Focusrite Clarettet használok. Ezek már kis túlzással alulról súrolják a profi szintet és igen csak jó preampjai vannak! Ha Focusrite én csak ebben a szériában gondolkoznék, egy octo-t lehet meg is lehet csípni 2kiló környékén használtan. Véleményem szerint a Clarett köszönő viszonyban sincs a Scarlettel minőség tekintetében.
Uad-ot csak használtan fogsz ennyiért kapni, abból is egy solo-t vagy ha kifogod, akkor egy twin-t esetleg. Itt megjegyzendő, hogy az 1 v 2 dsp hamar el tud ám fogyni, persze ha kisebb munkákra kell elég lehet, illetve az alap csomagon felüli pluginek igencsak drágák, hobbinak szerintem drága, persze jól mutat az asztalon meg a selfiken ez tény. Apogeekkal nincs tapasztalatom.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egyszerű a képlet: egy Zen Tour 2000 eu... egy Discrete 4 1100 eu... és ez még csak a kispályás foci a márkától. Persze hogy tök jó cucc, de aki ennyit költene, az másban gondolkodik. Lásd pl UAD-osok. Semmi baj ezzel. Egy kezdőnek, vagy a fenti célra szerintem is sok. Nézegettem én is régebben ezeket, de elriasztott a Win 10 only.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta wolf:

Egyszerű a képlet ... egy Discrete 4 1100 eu... aki ennyit költene, az másban gondolkodik.

Nagyon nincs miben gondolkodni, mert ebben a 4 mikrofonelőfokos kategóriában a legközelebbi konkurens modell dupla ennyibe kerül.

4 órája írta wolf:

... de elriasztott a Win 10 only.

Mindkét említett modell PC/Mac kompatibilis:

Antelope Audio Discrete 4 Synergy Core
Antelope Audio Zen Tour Synergy Core

Akinek Antelope Audio interfészekkel kapcsolatban kérdése van, keressen az elérhetőségek egyikén.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta Bence015:

Hát igen ez a 6in 200ezerig eléggé behatárolja a lehetőségeket 😕 Az Antelopeból csak a Zen Go van ami beleférhet a büdzsébe, de az csak 2in...
Én, mint írtam fentebb, inkább használtan keresnék egy Clarett8-at vagy mondjuk egy Fireface 800-at.

Firaface 800 nem rossz... bár én már FW-s hangkártyát nem vennék. Ettől függetlenül a keverűpultját és a driverét nagyon szeretik az RME-nek.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
30 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Az FW sajnos tenyleg letunoben... nekem mar regota hianyzik. 😢

Igen, már jó pár éve ez a helyzet, legalábbis laptopoknál, dühös is vagyok emiatt a laptopgyártókra. Sokkal megbízhatóbb volt a FireWire, mint az USB2 (USB3-mal meg Thunderbolttal nincs tapasztalatom).

Link to comment
Share on other sites

  • 0

B

Ekkor: 2021. 04. 23. at 15:35 írta Hobkins:

Firaface 800 nem rossz... bár én már FW-s hangkártyát nem vennék. Ettől függetlenül a keverűpultját és a driverét nagyon szeretik az RME-nek.

Ugyan nem RME ,de próbateremben egy Saffire pro40-et használunk mekkel (HD, 1-2 hangszer). FW-TB átalakítóval tökéletesen működik, egyszer nem halt le az elmúlt 3 év alatt. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...