Jump to content
Ménemszól.hu

Recommended Posts

Az sem derül ki egyértelműen, hogy hány darab expansion tölthető be egyszerre. A Wave expansion-ök darabja általában kb 128 mb, és a speckóknál írnak valami 256 mb-ot, a sampling-nél, odacsillagozva hogy megosztva az expansion-ökkel. Ha ez valóban így van, akkor az annyira nem fest rózsásan. Remélem hogy ez nem így van... 

Szerkesztette Szodike
Link to comment
Share on other sites

31 perccel ezelőtt írta Szodike:

Az sem derül ki egyértelműen, hogy hány darab expansion tölthető be egyszerre. A Wave expansion-ök darabja általában kb 128 mb, és a speckóknál írnak valami 256 mb-ot, a sampling-nél, odacsillagozva hogy megosztva az expansion-ökkel. Ha ez valóban így van, akkor az annyira nem fest rózsásan. Remélem hogy ez nem így van... 

Na sajnos ilyen melysegben nem tudok segiteni.

A 128MB nagyon sok tud lenni helyesen hasznalva*, akarmilyen anakronisztikusnak hangozzek is e megallapitas. Es sampling-re is eleg a maradek 128MB. Az 12 perc sztereo tomoritetlenul 44/16-on, 8 perc 24-en. 

*: a rolandnak van renomeja, hogy keves memoriabol sok szintit hozzon ki, mar a D-50, utana meg a JV sorozattal megalapoztak a digitalis technologiajukat. Azota meg vannak ujabb technologiaik is.

En alapbol nem nagyon szeretem a rolandokat, mert szintibuzi vagyok, de ha pl mas lenne a hangszeres erdeklodesem es egy project studio-t futtatnek, akkor szintinek biztos, hogy egy integra lenne a rack-ben arra az esetre, ha szintire lenne szukseg es a muvesz eppen nem hozott magaval. Vagy ha mittomen, layerelni, vagy megsegiteni kellene meglevo felvetelt, oszt egyedul ulok a project mellett, es haladni kene.

Meg persze annak is jo, aki egy szintivel akar mindent megcsinalni, es van ideje.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Szodike:

Ha ez valóban így van, akkor az annyira nem fest rózsásan.

256 MB shared memory az valóban vicces manapság, de a JunoDS-emből kiindulva a virtual slotok általában 28-30 MB-ot töltöttek be a dedikált pakkokkal. Ezek nyilván egyedi Roland, tömörített formátumok, tartalmazzák a hangmintákat, hangszínprogramokat, stb. minden beállított paraméterrel, effektekkel, amit utána már tényleg úgy lehet lapozgatni mint a gyárilag beégetett hangszíneket.

A felhasználói hangmintát viszont WAV formában, tömörítetlenül lehet bevinni sajna, ami jobban zabálja a memóriát. Még az is szerepel a speckóban, hogy 2 GB belső tárhely áll készen minták tárolására, ami szerintem egy ssd lehet, vagy mint a Korg M3-ban egy mezei SD kártya belül. :) A munkamemória terület viszont szerintem az osztott 256 MB, szóval a hangszer valójában erről tud dolgozni.

A kérdés itt csak annyi, hogy mivel tele van a hangszer hangszínekkel és a gyári bővítő csomagok is tucatjával letölthetők, igazából mi az ami még hiányozhat saját samplingként?

Link to comment
Share on other sites

44 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

128MB nagyon sok tud lenni helyesen hasznalva*

Régen, oktávonként 1-2 mintával ezek valóban működtek. A memória drága volt, a sprórolás meg az egyedüli megoldás. Ma viszont 4-8 layeres hangok vannak, sok esetben még külön zörejek, zajok is pluszban és szinte félhangonként mintavéve. A Nordomban megnéztem, 8 külön dinamikaszinttel vannak felvéve zongorák, e pianok, stb. Ami félhangos sűrűségű mintavétel, az 120-150 MB / hangszín. Amit kistercenként mintáztak, az elfér 20-30 MB-on. Persze a Nord is saját tömörítést használ, kb. 25-30%-ra zsugorítja össze az eredeti WAV anyagokat.

De olvastam már olyat is, hogy 1990-ben, mikor a Korg M1 volt a nagy divat 16 hang polifóniával és tán 4 MB ROM memóriával, hogy 400 megányi hangmintát összesen 2 MB-ra toltak össze pl. az első Wersi digitális zongorában (magyar matematikusok fejlesztették az algoritmust)! ;) Viszont ma már ez nem jellemző eljárás.

Link to comment
Share on other sites

Én spec arra gondoltam, hogy kihoznak egy új hangszert, aminek az egyik hívószava a bővíthetőség, ami teljesül is, de ha a valóságban max 2 bővítőpakk fér be (ezek a wave bővítők), és ezzel az egyéb sampling lehetőséget le is nulláztuk, akkor az elég olcsójánosság Roland részéről.

MODX-ben ugye van 1gb flash rom (fér bele bőven expansion) nem is beszélve a Korg Wavestate-ről, ahol a 2.0 frissítés után azt mondták a jobbágyoknak, hogy nesztek, itt van ezentúl 4gb tárhely saját mintáknak :D

Szóval pont ezen kell spórolni? Nem meki ez, ahol ha egy húspogácsa tómegét darabonként 2 grammal csökkentik, azzal világviszonylatban csilliárd dollár plusz profitot realizálnak ;)

Mindenesetre én bízok a cuccban, azt mondták a bótban hogy jövő hét péntekre meglesz :)

 

Link to comment
Share on other sites

9 perccel ezelőtt írta drez7:

256 MB shared? Az igen...

Model Expansion méretek:
Juno-106: 136.35 MB
Jupiter-8: 133.79 MB
JX-8P: 134.64 MB
SH-101: 126.98 MB
SuperNATURAL Acoustic Piano 1 for FANTOM-0: 208.17 MB

Na kérem ott a pont :)

remélem az a 256mb valami elírás vagy más tárterületre kerülnek a bővítmények

Link to comment
Share on other sites

53 perccel ezelőtt írta drez7:

256 MB shared? Az igen...

Model Expansion méretek:
Juno-106: 136.35 MB
Jupiter-8: 133.79 MB
JX-8P: 134.64 MB
SH-101: 126.98 MB
SuperNATURAL Acoustic Piano 1 for FANTOM-0: 208.17 MB

Mindnek bent kell lennie egyszerre? Amugy jogos, es ertem a kritikat.

1 órája írta djuice:

Régen, oktávonként 1-2 mintával ezek valóban működtek. A memória drága volt, a sprórolás meg az egyedüli megoldás. Ma viszont 4-8 layeres hangok vannak, sok esetben még külön zörejek, zajok is pluszban és szinte félhangonként mintavéve. A Nordomban megnéztem, 8 külön dinamikaszinttel vannak felvéve zongorák, e pianok, stb. Ami félhangos sűrűségű mintavétel, az 120-150 MB / hangszín. Amit kistercenként mintáztak, az elfér 20-30 MB-on. Persze a Nord is saját tömörítést használ, kb. 25-30%-ra zsugorítja össze az eredeti WAV anyagokat.

De olvastam már olyat is, hogy 1990-ben, mikor a Korg M1 volt a nagy divat 16 hang polifóniával és tán 4 MB ROM memóriával, hogy 400 megányi hangmintát összesen 2 MB-ra toltak össze pl. az első Wersi digitális zongorában (magyar matematikusok fejlesztették az algoritmust)! ;) Viszont ma már ez nem jellemző eljárás.

Ertem, de ha pl megnezel egy integra/fantom de akar JV-1080 peccset, akkor lathatod hogyan epul fel a semekkora, eleg tavoli mintakbol, ha egyaltalan indokolt a tobbes szam, es hogyan van a maradek resz leprogramozva. Namost, en feltetel nelkul elhiszem, hogy a 208 megas SN Acoustic Piano lehoz olyan minoseget, ami szolo zongorakent is megallja a helyet. Persze arra az esetre inkabb javasolnek egy kiba*.* zongorat, mert ugy egyebkent egy surubb mixben a sima alap beepitett (kvazi A-01 peccs) is boven megteszi amit kell. Az SH-101 model expansion-t meg megsporolnam egy behringer sh klonnal. Olcso, es nem digitalis, csakugy mint az eredeti.

De a lenyeg, amit mondani akarok, hogy ez meg mindig szinti, ha nem tolsz bele semmit, akkor is hozza a klasszikus roland digiszintiket szintet lepve. Es az M1 4MB-ja (nemtom annyi volt-e vagy kevesebb) is baromi sokmindenre eleg volt. A JV-1080 mai szemmel nevetseges keves memoriaja is klasszikus. Az integra is, meg a fantomok is, baromi brutal szintik. Ha valaha sikerul szereznem egy ASR-10-est, akkor 2MB-tal szarba gyalazok mindenkit. :) Vegtelenul elethu zongora kell? Ajanlom a zongorat. 

Disclaimer: ha van jobbara mukodo ASR-10-ed akkor alkudozhatunk. Keves benne a RAM, de occsoert azert megszamitom. ;)

Szerkesztette DutchFlowers
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 órája írta DutchFlowers:

ASR-10

Ezekről egyszer én is ábrándoztam, meg TS10-ről is. Ott még művészi szinten foglalkoztak a minták kidolgozásával. Bár azért én ezt úgy kezelem, hogy a 90-es évek divatja volt, az akkor volt "szintetizátorként", szóval az sem egy élethű Bösendorfer mintával borította fel a színpadokat, hanem a marha ötletes szintetikus költeményekkel, talán ahogy egy K2000 is...

Én gyűjtögettem be anno Ensoniq (meg Roland, Emu, Akai) sampling disceket. Na igen, azokon azért megszólaltak dolgok, mikor a full 16 MB sample RAM csak egyetlen ilyenre elment belőlük. :) De ennek is megvolt a külön helye: bika drága amcsi stúdiókban, ahol hegyekbe voltak pakolva az S3000, meg ASR samplerek, oszt készült akárkinek a lemeze és 2 hónapig ráértek mintákat betölteni, meg felvenni a dolgokat. A TS10 meg pl. azért volt tuti akkor, mert hozta a jellegzetes nyugati parti dinamikus hangzást a színpadon is konyhakészen, noha nem szólhatott úgy, mint egy ASR felteszem. Egy ilyet beszerezni jó móka lehet, de a hangkönyvtárak hozzá az sem egyszerű menet. Minden esetre kihívás. :) 

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 órája írta Szodike:

MODX-ben ugye van 1gb flash rom (fér bele bőven expansion)

Azért azt hozzátenném, hogy MODX-be is ha betöltöd a Bösendorfer expansiont, akkor mát csak max 1 expansion fér el rajta, annyi helyet foglal. És hiába jó az alap beépített zongorája, az csak háttér zongorának való egy zenekarban, arra tökéletes. De önmagában nem szólal meg jól, ahhoz már kell a Bösendorfer.

Szóba került, hogy zongorázáshoz igazi zongorát használjunk az még OK, de azt próbáld meg utána felvenni úgy, ahogy élőben hallod. Garantált, hogy nem lesz sem egyszerű sem olcsó a bemikrofonozás.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jah és workstation tekintetében a MODX vs Fantom-O: A videó Fantom videó 1-2 perce után is nagyon jól látszik, hogy a Fantom egy Workstation. Már ránézésre is látszik: kezelő gombokat tekintve, sequencer, stb. A MODX az nem workstation! Hanem egy külön álló hangszer, ami viszont baromi jól használható sok téren, akár stúdióban is, élőben is, vagy hobbista célokra, ha külső dawot használunk.

Link to comment
Share on other sites

14 órája írta drez7:

256 MB shared? Az igen...

Model Expansion méretek:
Juno-106: 136.35 MB
Jupiter-8: 133.79 MB
JX-8P: 134.64 MB
SH-101: 126.98 MB
SuperNATURAL Acoustic Piano 1 for FANTOM-0: 208.17 MB

Találtam egy videót, ahol a demonstrátor valós időben váltogat a négy model expansion között - szóval úgy tűnik, hogy van lehetőség mind a négy bővítés párhuzamos használatára.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta idioty:

Jah és workstation tekintetében a MODX vs Fantom-O: A videó Fantom videó 1-2 perce után is nagyon jól látszik, hogy a Fantom egy Workstation. Már ránézésre is látszik: kezelő gombokat tekintve, sequencer, stb. A MODX az nem workstation! Hanem egy külön álló hangszer, ami viszont baromi jól használható sok téren, akár stúdióban is, élőben is, vagy hobbista célokra, ha külső dawot használunk.

Ja, biztosan, de most nem a hangszerek definíciója volt a téma, hanem a bővíthetőség :)

Erről amúgy egy Rick and Morty epizód jut eszembe... Pluto is a planet / Pluto is not a planet :D

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Szodike:

Találtam egy videót, ahol a demonstrátor valós időben váltogat a négy model expansion között - szóval úgy tűnik, hogy van lehetőség mind a négy bővítés párhuzamos használatára.

Én is találtam egyet és tényleg... Nem tudom hogy épül fel egy ilyen kiegészítő, azt tudom még elképzelni, hogy a 4 expansion-ban vannak átfedések, tehát ha letöltöd a Juno-t, ami 136 MB, akkor a Jupiter-nek nem kell újabb 133 MB, csak mondjuk 1, vagy annyi se... A Roland Cloud Managerben pl. a nagy Fantomhoz letölthető Juno-106 mérete mindössze 550 KB.

Link to comment
Share on other sites

Most döbbentem rá, és ebben csak megerősített Csabi, hogy a model expansion-ök fizetősek, külön-külön 150 USD, valamint a korábban említett "nagy" Fantom 2GB vs Fantom-0 256 MB egyesített sampling memória, ami azt jelenti, hogy jó esetben is egyszerre csak két wave expansion használható, ezzel pedig le is van nullázva. Marad persze a Pad sampler, az meg ugyanaz, mint az FA sorozatban. És innentől kezdve én is vakarom a fejemet, hogy az 570ezer bizony sok ezért...

  

Link to comment
Share on other sites

22 perccel ezelőtt írta Szodike:

Most döbbentem rá, és ebben csak megerősített Csabi, hogy a model expansion-ök fizetősek, külön-külön 150 USD, valamint a korábban említett "nagy" Fantom 2GB vs Fantom-0 256 MB egyesített sampling memória, ami azt jelenti, hogy jó esetben is egyszerre csak két wave expansion használható, ezzel pedig le is van nullázva. Marad persze a Pad sampler, az meg ugyanaz, mint az FA sorozatban. És innentől kezdve én is vakarom a fejemet, hogy az 570ezer bizony sok ezért...

  

Itt mind a 4 benne van: https://youtu.be/7LOauUFS1qg?t=994

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Koródi Csaba:

Szóval akkor mit is érdemes a Fantom 0-ban megvásárolni? A workflow-t.

2 órája írta Koródi Csaba:

Racionálisan helyén kezelve/használva ez egy nagyon jó gép, azonban a hangzás terén nem várnék tőle csodákat.

Hozzátenném, a "becsukott szemmel" is használható workflow jelenleg egy Yamahánál is csak kvázi a drága Montageban van meg, ahol még vannak fizikai gombok is élőzésnél elérni fontosabb dolgokat. A Korgok ilyen szempontból bár nagyobb touch displayt tartalmaznak ezt meg azt matatgatni a Rolandnál, Yamahánál is, de mint a Montage scene kapcsolói olyanok mégis hiányoznak. Valahogy ezt érzem az új kis Fantomnál is, bár a 16 kategóriaváltó / step seq. gomb lehet hogy ad vmi kibúvót mégis.
Ami azonban nagyon a Roland mellett szól, a baromi egyszerű multisampling felépítés, valamint a multipadok, melyek a Yamahákról és a Korgokról is folyamatosan hiányoznak. :blink: (Oké, utólag oda még lehet NanoPad kontrollert dugni pl...)
Egyedül a zsebkendőnyi kijelzőtől tartok most a Rolandnál.

 

Ami a hangzást érinti, hát ezt megszokhattuk, hogy egy MODX-ben is benne van a teljes régi Motif szólás, egy Kronosban is megvan a Tritonokig vissza minden és persze itt még kiváltképp aktuális a drága 3rd party hangkönyvtárak tömkelege, amivel még 2x kifizethetjük a Kronost. De mondhatnám ide még a Kurzweilt is, hány éve görgetett ua. hangkönyvtárakkal csomagolják újra a dolgaikat...
A Rolandnál is egyfajta divat a 90-es évek SoundCanvas hangjaiig vagy a D50 ikonikus soundjaiig visszanyúlni, de az érmének itt is mindig két oldala van: van aki a kompatibilitás, retrózás miatt ennek örül is, más meg fanyalog, hogy na ez is csak egy sokszor újracsomagolt JV1080 alapjaiban tulkép. Az biztos, hogy a Zencore / Supernatural dolgokkal már minimum tökösebb VST minőséget kellett volna a Rolandnak produkálni eddig is, de választhatunk, tényleg ahogy Csabi is mondja, most egy 6-7 kg-os, ráadásul jó billentyűzetű cuccal gond nélkül oda sétálunk ahova akarunk, vagy beállunk a masterkeyboard + kábelek + laptop, ipad, mini sz.gép + hangkártya, kiegészítők stb. sorába és a végén az sem lesz olcsóbb, de legalább 100 dolog elromolhat, elszakadhat, otthon felejtődhet és akkor paff.

Ezek után már csak arra lehet várni, mit lép a Yamaha, de nyilván elsőre nekik a Montaget kell leváltani, s onnan még 1-2 év, mire jöhet egy MODX utód. Szóval addig még mindig lehet örülni, hogy végre 2014 után 8 évre végül lett egy modernebb "FA" széria ezzel a Rolandnál. Én nem temetném máris a dolgot. ;) 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

7 perccel ezelőtt írta djuice:

Én nem temetném máris a dolgot. ;)

Ó félreértés ne essék, én sem temetném. Az eszmefuttatásomban csupán a saját szemszögemből arra próbáltam rávilágítani, hogy hogyan ne temessem a pénzemet sem :)

Bizonyára vannak olyan felhasználók, akik most vennének valamit, ami komplett és kiszolgál minden igényt. Azoknak a Fantom 0 remek alternatíva, főleg úgy hogy kábé a MODX az egyetlen konkurens választható termék, de abban nem kap szekvenszert, meg multi padokat, meg ennyi kontrollert, meg Tonewheel orgonát.

Viszont olyan valakinek mint én is, akinek már van egy csomó bigyója, amik egyenként is sokkal alacsonyabb színvonalat képviselnek mint egy Fantom 0 és baromi vonzó lehet a gondolat lépcsőt ugrani, érdemes elgondolkozni, hogy mit nyer egy ilyen ugrással és befektetéssel? Nyilván jó lenne egy ilyen aktuális technológiát használatba venni, nem tagadom, de van olyan helyzet, amikor egyszerűen szükségtelen mondjuk akár egy Juno DS-nél komolyabb eszközre vágyni, mert az újon sem fog tudni az ember jobban játszani például egy Rhodes hangszínnel, ráadásul pont ugyanazt a Rhodes-t fogja megtalálni a Fantomban is, mint a DS-ben harmad áron már megvolt.

Természetesen ezek a saját szempontjaim és senkire nem fogom ráerőltetni itt a Fantom 0 topikban... De talán többen járnak az én cipőmhöz hasonlóban, mint ahányan most kezdenék szűzen egy Fantom-al :)

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta djuice:

Ezek után már csak arra lehet várni, mit lép a Yamaha, de nyilván elsőre nekik a Montaget kell leváltani, s onnan még 1-2 év, mire jöhet egy MODX utód.

Én még várom a MODX olcsósított verzióját, mint a MOXF-ből az MX :)

A Yamaháról eddig egy szót sem említettem. Én is azt vallom, hogy akusztikus hangzásban még mindig a Yamaha a legjobb. De a ROLAND nincs annyival mögötte, a különbség pedig lehet nagymértékben szubjektív, ízlésbeli kérdés, amit viszont számomra bőven kompenzál a ROLAND kezelhetősége. A MODX kezelése számomra rémálom volt, pedig igen komolyan hozzányúltak a szisztémához. Azt kell mondjam, hogy egy MOXF-MODX között nagyobb a különbség, mint egy Juno DS-ben található PCM hangszín editálás és a Zen-Core között. Sajnos nálam ez a nagy belenyúlás a Yamaha részéről nem a kívánt eredményt érte el. Szemben vele a Juno DS érintőkijelző nélküli felülete sokkal barátságosabb a számomra. Ahogy Djuice megjegyezte szinte "becsukott szemmel" is kezelhető. Nem tudom hogy ez kinek mennyire elvárás, de nálam sokat nyom a latban.

Így a fenti analógia alapján azért megnéznék még a MODX-ből egy MX-esített verziót :) Bár ez a Fantom 0 piaci helyzetén nem változtatna semmit szerintem :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

17 órája írta djuice:

...

Az AKAI mintak g*cijok, van egy par CD, imadom mindet, E-MU is van par, de azokat inkabb mar csak aranyosnak hallom, persze bizonyos feladatokra nagyon jok, klasszik hip-hop-hoz pl inkabb e-mu-t ajanlanek, kovezzetek meg erte. :) Viszont az ASR-en eszembe se jutna ilyesmi. Azzal par kilobajtos statikus hullam / tranziens mintakkal szintizgetnek, mert az (szerintem) arra van. A DP/4 meg hab a tortan...

Mindenkitol bocs az off-ert.

Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2022. 03. 17. at 10:51 írta drez7:

Én nagyon vártam ezt a hangszert. MODX-et nézegettem, aminek az akusztikus része a demók alapján nagyon tetszett, a többi kevésbé, ill. a Nautilus jött még képbe, a demók alapján elég meggyőző, de a Korgokat nem ismerem egyáltalán. A Fantom volt eddig a favorit, csak egyelőre nem találtam sehol 50%-os kedvezménnyel... :)

Amúgy Gattobus is csinált egy rövidke demót, remélem lesz hosszabb is és remélem loopop kivesézi a különbségeket a Fantomhoz képest. Amennyit eddig láttam, az az, hogy a Juno, Jupiter, SH és JX alapból nincs benne, a Roland Cloud Manager 149 dollárért engedné letölteni, ill. nem jelenik meg a n/zyme expansion sem. Azt esetleg tudja valaki, hogy ez mit jelent a specifikációban? -> VTW Organ (Only ZONE2)

Nekem van Roland Fantom, és nagyon jó szinti. Sajnos igaz a hír, a Fantom O nem tartalmazza a Jupiter 8, Juno 106, JX8p, és SH-101 Model Expansion bővítményeket, és a legújabb N-Zyme Model Epansion meg nincs is a Roland Cloud listán a Fantom O számára. Nekem mindegyik bővítmény rajta van a Fantom-on, és a legjobb részei pont ezek a Zen-Core VA motor részén kívül. 149 dollár minden Model Expansoin-ra elég húzós. A zászlóshajó Fantom-nak 2Gb belső memóriája van a mintákhoz, és az SRX bővítményekhez stb, a Fantom O viszont csak 256mb ez nagyon kevés a saját mintákhoz. A Model Expansion is arra kerül, bár ezek még nagyon kis helyet foglalnak mert 1mb sincs. Ha SRX bővítményeket feltöltöd akkor abból is szelektálni kell, mert nem fér fel mind a 15. Az kb 1,5Gb. Egyébként szuper szinti. Két dolgot még javítani kéne rajta, remélem frissítéssel megoldják. Nincs lehetőség saját arpeggio készítésére, ami nagy hiba. Még a Roland FA is képes volt rá, nem is értem hogy egy Fantom hogy lehet hogy ezt nem tudja. A másik dolog, jóval több SuperNatural hang kell, mert jelenleg csak hegedűk, csellók, pár basszus, hárfa, szaxofon, trombita, kórus, Erhu, és Skót duda van. Kellene az összes gitár, dobok, fúvósok, mert nem teljes a készlet. Ed Diaz úgy említette egy videóban hogy a jelenlegi az első kötet, így reményeink szerint lesz még több SuperNatural cucc. A VTW Organ csak a Zone 2-ben van, máshol nem működik. Pl a Fantom 7-ben nekem a V-Piano meg csak a Zone 1-ben van ,ezért került a frissítéssel a VTW Organ a Zone 2-re.

Szerkesztette zozolee76
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2022. 03. 17. at 16:45 írta Szodike:

Az sem derül ki egyértelműen, hogy hány darab expansion tölthető be egyszerre. A Wave expansion-ök darabja általában kb 128 mb, és a speckóknál írnak valami 256 mb-ot, a sampling-nél, odacsillagozva hogy megosztva az expansion-ökkel. Ha ez valóban így van, akkor az annyira nem fest rózsásan. Remélem hogy ez nem így van... 

De így van. Nem tudod feltölteni mind a 15 SRX cuccot, mert az 1,5Gb. Elég sok helyet foglalnak.

Link to comment
Share on other sites

22 órája írta drez7:

256 MB shared? Az igen...

Model Expansion méretek:
Juno-106: 136.35 MB
Jupiter-8: 133.79 MB
JX-8P: 134.64 MB
SH-101: 126.98 MB
SuperNATURAL Acoustic Piano 1 for FANTOM-0: 208.17 MB

Nem jól nézted. A Model Expansion mind 1mb alatt van. A Zenology PRO-ba tölthető Model Expansion-ok vannak ezekben a méretekben mert azok a VST verziók. A Fantom verziók még 1mb sincsenek fejenként. Egyébként pontosan ugyanaz mint a Zenology PRO változatok, mert nekem mind a két változat van. A SuperNatural  Piano 1 és 2 meg gyárilag bele van integrálva.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...