Jump to content
Ménemszól.hu

Budapest Music Expo


VTR

Recommended Posts

Sziasztok!

 

Végleg bezárt és megszűnt a Budapest Music Expo? Annyira várom minden évben, hogy hátha most biztosan megrendezésre kerül, de sorra csak a korrábban megtartottakról van fent anyag.

Nem éri meg a szervezés? A Zene nem ér fel a focival, hogy valaki ezt is szívügyének tartsa?

Szerkesztette VTR
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Részemről meg szép lassan leszoktam róla. Egyre színvonaltalanabbá vált az évek során és talán 4-5 éve voltam utoljára, akkor is 30 perc körbesétálás után kijöttünk.
Konkrétan nem volt miért kimenni, mert ha vmi érdekel, akkor a neten minden fent van róla, boltban meg bármikor megnézhető, számomra teljesen irreleváns lett emiatt.

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

51 perccel ezelőtt írta V László:

Amikor jeleztük, hogy nem a legjobb ötlet a megközelíthetetlen Hungexpóra kivinni, le lettünk negatív trollozva, le lettünk tiltva, majd érdeklődés hiányában megszűnt.

Én bárhová elmennék miatta. Kötetlen, jó hangulatú, csak zenészeknek szóló összejövetel. Aki negatívkodik, az üljön otthon.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 órája írta VTR:

Sok mindent ki lehetett próbálni, érdekes emrekkel és sok ismerőssel lehetett találkozni. A semmitől jobb volt.

A semmitől jobb volt, csak nem sok semmit ért. Ha vmit ki akartál próbálni, egy órát állhattál sorban azért az 5 percért, miközben 20-an lihegtek a nyakadba, ők mikor férhetnek már hozzá és közben a konstans hangzavarban pl. fülesben se hallhattál sok mindent, egy hangszerből.

Inkább ide menjetek el!

https://intertongroup.com/interton-egyetem/

MIAMI-03_01.jpg

Szerkesztette djuice
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Én is szerettem nagyon, még akkor is, ha már nem volt szinte semmi újdonság sem. Néhány dolgot mindig szívesen kipróbáltam. Szerettem a hangulatot is. Pontosabban ezt mindet még akkor, amikor a Syma vagy Bok csarnokban volt, a Hungexpo már túl nagy volt ennek a rendezvénynek, sokkal jobb volt a Bok.

Mindenesetre én minden évben vártam. Remélem előbb-utóbb lesz folytatása.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2023. 09. 21. at 10:56 írta Koródi Csaba:

Én szerettem. Mindig volt amit ki lehetett próbálni. Persze a sláger hangszereknél többen álltak, megesett, hogy nem volt kedvem harcolni a hozzájutásért, de száz mást is meg lehetett nézni, kipróbálni, olyan dolgokat megismerni, amiket amúgy magamtól nem néztem volna meg, de mivel szabad volt... :)

Sok emberrel sehol máshol nem találkozok, mert az ország távoli részein lakunk. Lehetett jókat enni... de még valahogy az odautat is élveztem, a vonatozást, villamosozást... az a nap erről szólt, evés, ivás, hangszerek, találkozások. Valaki ennyi időt és energiát fektet csak abba, hogy egy szombat este jól beb@sszon és másnap egész nap szarul érezze magát, nem? Akkor ennyit megér hogy a saját közegünkben legyünk egy kicsit... szerintem.

A Hungexpon már nagyon nem kellett sorba állni, kb senki se volt, de amikor kipróbáltam egy basszusgitárt vágták a pofákat, mert "urstn ez felnőtt létére nem pro és még férfi is" 
Szóval megérdemelten ment a süllyesztőbe, megérdemelten van tiltólistán nagyon sok embernél minden magyar üzlet és forgalmazó. 

Szerkesztette V László
Link to comment
Share on other sites

10 órája írta V László:

A Hungexpon már nagyon nem kellett sorba állni, kb senki se volt, de amikor kipróbáltam egy basszusgitárt vágták a pofákat

Á, ez lesz a különbség. Én nem a gitáros, hanem a billentyűs szekciót látogatom. Ott kábé senkit nem érdekel, hogy mit csinálunk a fülesben... meg persze az sem érdekelt senkit, ha épp szét volt esve/tépve a füles és nem lehetett valamit kipróbálni, és akkor átraktam én egy másik fülest. Az egy darab MODX6-hoz például elég sokáig vártam, igaz csak egy darab ember miatt, aki kibérelte vagy fél órára, aztán nem volt kedvem felvenni utána a totál beizzadt, befülledt fülest. A zongoráknál meg 6-7 éves kisgyerekek csapkodták tenyérrel a billentyűket unalmukban, fülessel a fejükön. Amúgy nem baj, egy 7 éves gyereket is érdekelheti, meg egyenjogúság van, csak rohadtul nem azért csapkodta, mert érdekli, hanem mert marhára unatkozott, rá meg nem szólt sem az eladó, sem a szülő, mert annak meg addig legalább nyugta volt, és tudta doszt fél órát izzasztani mondjuk a MODX-et :)

Szóval nekem is vannak ilyen-olyan rossz élményeim is, de természetesen jók is, és végülis a jó élményekért jártam oda. Az életben is van egy csomó szar és nem olyan sok jó élménye az embernek, de mégis jobb, ha a jó élményekre koncentrálunk csak :) A hétköznapi életben van sok olyan ismerősöm, aki nem hajlandó a jót észrevenni még a saját életében sem, és csak a rossznak él, hogy minden szar... és persze olyan is van, aki végiggyalogol az összes szar tetején, hogy lássa a jót. Nem akartam mély filozófiába belemenni, természetesen mindenkinél eljön az a pont, amikor már nem éri meg kimenni egy ilyen EXPO-ra például... valószínűleg nálam is :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta Koródi Csaba:

Az életben is van egy csomó szar és nem olyan sok jó élménye az embernek, de mégis jobb, ha a jó élményekre koncentrálunk csak :) A hétköznapi életben van sok olyan ismerősöm, aki nem hajlandó a jót észrevenni még a saját életében sem, és csak a rossznak él, hogy minden szar... és persze olyan is van, aki végiggyalogol az összes szar tetején, hogy lássa a jót. Nem akartam mély filozófiába belemenni, természetesen mindenkinél eljön az a pont, amikor már nem éri meg kimenni egy ilyen EXPO-ra például... valószínűleg nálam is :)

Mindenki a jót keresi, ezért csappant meg az érdeklődés. 
Annyi a különbség, hogy mások bölcsen nem csak a rendezvényt kerülik, hanem azt is, hogy savazzák őket ("Aki negatívkodik, az üljön otthon"), mert leírták a nyilvánvalót. Az ilyen folyamatok miatt vonnak le teljesen hibás következtetéseket a marketingesek, a vezetők és emiatt optimalizálnak mindent a teljesen retardáltakra.

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta V László:

Az ilyen folyamatok miatt vonnak le teljesen hibás következtetéseket a marketingesek, a vezetők és emiatt optimalizálnak mindent a teljesen retardáltakra.

Ööö, ok... bármit is jelentsen ez :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2023. 09. 20. at 9:42 írta syngular:

Részemről meg szép lassan leszoktam róla. Egyre színvonaltalanabbá vált az évek során és talán 4-5 éve voltam utoljára, akkor is 30 perc körbesétálás után kijöttünk.
Konkrétan nem volt miért kimenni, mert ha vmi érdekel, akkor a neten minden fent van róla, boltban meg bármikor megnézhető, számomra teljesen irreleváns lett emiatt.

Én nagyon szerettem, főleg még amikor volt Hit-Space stand is, új Nordokat, Voyager, akkori Roland Butikokat, DeepMind, Korg cuccok, Fejhallgatók stb. Nekem bejött, mennék ha lenne.

Link to comment
Share on other sites

Emlékeim szerint még a Lurdy házban is volt 1-2 ilyen "kiállítás" megtartva a 90's években, egyikre el is mentem, nem volt rossz. Olyanok voltak akkor kiállítva, mint az Oberheim OB-12 a Korg N és az X széria,  Roland JX-305, talán mintha még a Roland JP-8000 is. A fene sem emlékszik már mindre.. 

Aztán volt olyan is, amit pld. a Aquincum Hotel-ben tartottak meg szintén a 90's évek eleje-közepe körül. Bár ez inkább bemutató volt, mint kiállítás.

Olyanok voltak bemutatva, mint a Proteus Pop-Rock rack, Orchestra, Morpheus, World, stb. ill. az Emax II is prezentálva lett egy kicsit. Nagy élmény volt.

Benkő Laci is demonstrált egy Korg Trinity 88 szintit.

Arra még emlékszem, hogy Vangelis 1492 Conquest of paradise számát adta elő. Nem volt rossz.

Szép idők voltak. :)

 

Szerkesztette István0718
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ekkor: 2023. 09. 27. at 13:11 írta V László:

Mindenki a jót keresi, ezért csappant meg az érdeklődés. 
Annyi a különbség, hogy mások bölcsen nem csak a rendezvényt kerülik, hanem azt is, hogy savazzák őket ("Aki negatívkodik, az üljön otthon"), mert leírták a nyilvánvalót. Az ilyen folyamatok miatt vonnak le teljesen hibás következtetéseket a marketingesek, a vezetők és emiatt optimalizálnak mindent a teljesen retardáltakra.

Tényleg jobb, ha nem mozdulsz ki otthonról. Akkor nem kell másoknak sem beszólnod és bátran írogathatsz a monitorod mögül. Én azokkal értek egyet, akiknek hiányzik a zenész összejövetel és szívesen mennének újra. 

  • Like 1
  • Haha 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2023. 09. 30. at 11:13 írta István0718:

Olyanok voltak bemutatva, mint a Proteus Pop-Rock rack, Orchestra, Morpheus, World, stb. ill. az Emax II is prezentálva lett egy kicsit. Nagy élmény volt.

Benkő Laci is demonstrált egy Korg Trinity 88 szintit.

Vajon erről ki tudna ma vmi videót feltenni? Azt de megnézném! 😎

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ha a legnagyobb forgalmazókat meg tudnánk győzni, újra esélyes lenne egy ilyen kiállítás. Természetesen az előadók nélkül mit sem érne az egész, így rájuk is számítanánk. Kezdhetnénk az itt említett Hitspace-szel, akik nélkül elkezdeni sem érdemes. Összefogás és kitartás. A jövő zenészeinek is segítséget tudnánk ezzel adni.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...