Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Analóg cuccok házilag


wendelmar

Kérdés

  • Válaszok 87
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Én senkit nem akarok lebeszélni a dologról,sőt ha valaki valami nagyon jót épít az érdekel is,de idáig amiket összenéztem pl egy uad pluginnel egyik se volt jobb mint az uad. Szóval hozhattok ssl-t,vagy harrisont,vagy akármit, ha jó akkor érdekel:)

UAD-nál eddig nagyobb paraszt vakítást még nem láttam. Egyébként kipróbálnám, ha netán ubuntustudio 12.04-gnu/linux alatt wine segítségével a fl studióval, usb porton. Egyébként nem klónozni kell, hanem replikát csinálni, és utána kísérletezni, hogy mivel lesz jobb.

Vca-t érdemes megszkópolni egy pc hangkártyával. Erre tömérdek leírás van a neten. VCA rajz kell? küldjek?

Link to comment
Share on other sites

Én SSL klónnal találkoztam amit nem igazán tudtunk megfogni pluginnel. Azt nem mondom, hogy az eredetinek is odaver, de a plugineknél szebben kezelte a tranzienseket és valahogy szebben vált kontroláltá az egész anyag. És a glue faktor is mintha faszább lett volna.

Melyik VCA volt benne? Vagy ezt nem tudod? Én is megépítettem.

Link to comment
Share on other sites

Én senkit nem akarok lebeszélni a dologról,sőt ha valaki valami nagyon jót épít az érdekel is,de idáig amiket összenéztem pl egy uad pluginnel egyik se volt jobb mint az uad. Szóval hozhattok ssl-t,vagy harrisont,vagy akármit, ha jó akkor érdekel:)

Link to comment
Share on other sites

Szóval attól még hogy letöltöd a kapcsolási rajzokat nem biztos hogy Rupert Neve leszel egyből:)

Igen, ezzel tisztában vagyok, épp ezért kérdeztem egy másik topikban, hogy mitől annyira jók azok a cuccok :)

Építeni valószínűleg nem fogok, csak a kíváncsiság hajt.

De akkor végülis nem rosszak azok a kapcsolási rajzok, csak nem pont ugyanazok, mint az eredetik?

Link to comment
Share on other sites

Outboardok vagy inkább a szintik felé orientálódsz jobban? Moog voyager vagy little phatty szervízdoksi nem akad véletlen a gyűjteményedben? :)

Effekt terén van 3 compressorom 2 limiterem, harison eq-m van meg általam tervezett 10 csatornás csöves eq,pár gitártorzítóm, szintetizátor terén hardcore vagyok, modulárisat gyártanák. Dobgépből meg tr707,808,909 van. Sajáton is agyalok már egyébként de az csak hard technohoz lesz jó. TB303 rajzom is van. Egyébként itt írták, hogy szándékosan rossz rajz van kint, nem tudom hogy hol, amiket én csinálgatok azok már! ránézésre is működnek, szimulátorban meg még eddig egy sem vérzett el. FPGA-s clavia féle megoldásokon is agyaltam de az már nem az én szintem, tudom hogy van fpga, programozni már nem tudok fpga-t... Egyébként nagyon "más" szintetizátorral nem is érdemes szerintem foglalkozni ami nem moduláris. Ja de igen, ha eladásra kell valami parasztvakítás.

Egyébként inkább effekt párti vagyok itthoni stúdiózás terén, fellépésre meg ha invitálnak akkor full hardware lenne.

Annyira ezen nem is gondolkoztam, hogy most melyik a jobb "Téma", én a leggyengébb láncszemtől elkezdtem visszafelé építeni a hardware-t, ez az erősítő hangdoboz páros, ezután masterolást kell ellátni, átunna meg jöhetnek a mütyürök. Pár kapcsolási rajzot küldjek nektek utó-karácsonyra?

Link to comment
Share on other sites

Nem akarlak elkeseríteni, de ha csak kapcsolási rajz szinten vannak meg a dolgok, akkor még nagyon messze jársz....

Egyrészt kell eredeti azokból amiket kopizni akarsz, mert pl la2a-t soha nem fogsz tudni építeni kapcsolási rajz alapján, másrészt néhány cuccot le kell gyártani, átépíteni, kidobni stb mire jó lesz :D

Ennek ellenére kitartást és sok sikert kívánok!

Ja és kellemes ünnepeket!!

Nekem a Quad 405 "hifi" i gazából az adatok által már studió is lazán kategóriás erősítő még jobban sikerült mint a gyári papíron szereplő eredmények.

Link to comment
Share on other sites

Mindenkinek megvan a saját receptje, mint a szakácsoknak, de van sok apró dolog amin a kész hangzás múlik,nemcsak a kondik,meg az ellenállások értékétől. Volt egy miskolci ember, ő is árulta ezeket a klónokat, az ssl-e pl totál rossz volt. Szóval attól még hogy letöltöd a kapcsolási rajzokat nem biztos hogy Rupert Neve leszel egyből:) Én is dolgozok egy AKG C12 remake-en, de egy év alatt mégcsak a megfelelő alkatrészek kiválogatásánál járok(igaz nem sietek:) A kapcsolási rajz nekem is megvan:)

Ez most komoly? Mindegyiket szándékosan elrontják?

És a többi hasonló oldal?

Link to comment
Share on other sites

A Cyanide Audiós Lacáék is a gyraf oldalon kezdték,de nem jók a rajzok,mindegyikbe van egy kis trükk,amit ha nem veszel észre nem lesz jó a cucc. Az övék végül jó lett, de ahhoz a rajznak már nem sok köze van:)

Ez most komoly? Mindegyiket szándékosan elrontják?

És a többi hasonló oldal?

Link to comment
Share on other sites

Üdvözletem. Körülbelül mindenem megvan, egyenlőre még csak kapcsolási rajz szinten. Akit érdekel valami írjon, szívesen segítek.

Outboardok vagy inkább a szintik felé orientálódsz jobban? Moog voyager vagy little phatty szervízdoksi nem akad véletlen a gyűjteményedben? :)

Link to comment
Share on other sites

Nem akarlak elkeseríteni, de ha csak kapcsolási rajz szinten vannak meg a dolgok, akkor még nagyon messze jársz....

Egyrészt kell eredeti azokból amiket kopizni akarsz, mert pl la2a-t soha nem fogsz tudni építeni kapcsolási rajz alapján, másrészt néhány cuccot le kell gyártani, átépíteni, kidobni stb mire jó lesz :D

Ennek ellenére kitartást és sok sikert kívánok!

Ja és kellemes ünnepeket!!

Link to comment
Share on other sites

[...] Hogy eddig én trafós utánnépítésekről egy szót sem említettem, nemtom mért kevered a szezont a f*szomal?

wendelmar:

Azt valóban nem mondtad, hogy te akarsz konkrétan olyan berendezést építeni amiben vannak trafók is viszont reagáltál a pultec eq-s témára amiben már akad, majd felvetetted a beszerzésére a lomexes lehetőséget - én erre reagáltam és világítottam rá egy lényeges dologra.

egy tipp: használd a "Válasz" gombot, hogy egyértelmű legyen kinek válaszolsz.

Link to comment
Share on other sites

Kimenő trafókat miből csinálják szerinted? Mert mint vasmag nem meghatározó valamire, mire akarjuk használni a vasat?

Nem mindegy hogy erősáramú(táptrafó) vasmagot állítunk elő vagy gyengeáramú célú, hangfrekvenciás trafót állítunk elő. Innentől lehet játszani a cos fi vel, a G vel és egyéb vasvezteségi tényezőkkel. Hogy eddig én trafós utánnépítésekről egy szót sem említettem, nemtom mért kevered a szezont a f*szomal?

Link to comment
Share on other sites

És ezt a trafó dolgot legtöbbször a hivatalosan klónokat gyártó cégek sem képesek megoldani. Egy hasonló, de más gyártmányú trafó kerül bele

és máris hallható különbség lesz az eredeti és a klónok között (pl api 312). Annyit azonban sztem meg kell jegyezni, hogy ennek ellenére még sikerülhet úgy egy

"klón" vagy házilag legyártott berendezés, hogy bár hallható a difi az eredetivel szemben, de mégis valami fasza dolgot csinál a hangal, és teszi ezt úgy, ahogy mondjuk egyik pluginnel sem vagy képes. Viszont ilyet meg nem tud akárki otthon összepakolni. Én pl el se gondolkodom a dolgon, mert tudom, hogy soha nem érdekeltek a kondik, a forrasztás, egyértelmű, hogy a pultekem nem lenne az igazi:DDD

Szvsz, ha valaki ért az ilyesmihez(lehetőleg nagyon), megfelelő információi , eszközei, mérőberendezései vannak és megfelelő körültekintéssel készíti el a cuccot, születhet valami jó és költséghatékony dolog. Csak kérdés hányan járkáltok ilyenek az utcán? :)

Link to comment
Share on other sites

Ha lenne kapcsolási rajz ahogy nézem mindennel együtt max 30ezer lenne sztereóban u2es rackbe. Tafót meg lehet kapni Lomexban.

Nem igazán értem mi pontosan a célod. Az hogy létrehozd egy adott készülék 100%-ban megegyező működésű mását vagy, hogy csak megépítsd a kapcsolás alapján és aztán "majd szól valahogy". Mert van néhány stúdióberendezés ami "elcseszi" a hangot de kimondottan jó irányba és aztán ezekkel lehet mindenféle sounddesign-t összehozni. Ezeket pont azért szeretik amilyenek. Pl ilyen a 1176LN. Szerintem egy ilyneről nem lehet olyan másolatot készíteni ami "majdnem úgy szól mint az eredeti" hanem pont olyat kell! Az meg tényleg nem fog menni anélkül, hogy ne lenne egy eredeti példányod belőle, amiből aztán megfejtheted az okosságokat.

Az olyan berendezéseket amiben illesztőtrafók vannak a legmacerásabb utánépíteni. Pl. honnan tudhatnád, hogy milyen ötvözetből készült az eredeti vasmagja? Mekkora mágneses térerőnél telítődik? Hány menet huzal van ratja? stb. Ezeken a trafókon múlhat az egész berendezés "soundja". Te meg egy kézlegyintéssel elintézed, mondván, hogy jó lesz a lomexos is... Aztán ne lepődj meg azon a sok cinikus hozzászóláson amit ilyen kijelentések után kapsz.

Ha pedig a "majd szól valahogy" a célod akkor nincs különösebb gond, de ez esetben nem úgy kell beállítani a dolgot, hogy mindenki képes otthon összerakni 30k-ból az eredetivel autentikus milliós cuccokat.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...