Jump to content
Ménemszól.hu

WNAMM2013: KORG MS-20 MINI


A/D

Recommended Posts

A KORG 50. születésnapját ünnepli ezévben, nem is lehetne szebb ajándék részükről, minthogy visszahozzák az egyik legendájukat, az MS-20-at, mely túlmutat azon, hogy valami "izgalmas".

post-1-0-79757500-1359046234_thumb.jpg

Mindenesetre én most nem lennék a helyében más szintetizátorgyártónak, akik most akarnak bejelenteni terméket :)

Az MS-20 bizonyos értelemben üres pályán focizik, ő ugyanis félmoduláris szintetizátor annak minden előnyével. (oké, a pályán ott van az elérhetetlen Oberheim SEM illetve az Analogue Solutions butik csodái, de ennyi, és azokért az MS-20 árának többszörösét kell leszurkolni, amint azt hamarosan látni fogjátok).

Tehát az üzenet egyértelmű: berángatjuk a fiatalokat a valódi szintetizátorok világába és egyben a nosztalgiázó öregek is azt kapják, amire mindig is vágytak.

Az MS-20 MINI fejlesztőcsapatát az eredeti tervezőmérnökök vezették, és azt ígérik, úgy fog szólni mint a régi, kicsit kevesebb zajjal. Én elhiszem nekik, hogy komolyan gondolták, mivel ez is a bődületesen semmivel nem kompatibilis Hertz/oktáv vezérlést alkalmazza. Fütyülnek magasról arra is, hogy a hangszer semmilyen midi üzenetet kontrollert nem küld és nem fogad, vagy hogy a billentyűzete nem érzékel leütés erősséget. És igazuk van. Az MS-20 anno is azért lett népszerű, mert nem próbáltak univerzális hangszert gyártani (az eleve lehetetlen), hanem saját elképzelésük mentén készítettek egy olyan hangszert, ami nagyon sokrétű, és ami teljesen másképp szólt mint a többiek.

Az új MINI-n most van USB, kisjackes, 87% méretben az eredetinek, viszont ugyanúgy szól, és jócskán 200ezer forint alatt van. Erről már csak specifikáció szinten lenne érdemes diskurálni, de szerencsére azt megírtam itt, mégpedig olyan olvasmányos formában amennyire csak lehetséges :)

A KORG MS-20 MINI 2013. FEBRUÁR KÖZEPÉTŐL KIPRÓBÁLHATÓ A HIT SPACE HANGSZERÜZLETBEN!

post-1-0-08040700-1359046372_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

"a hangszer semmilyen midi üzenetet nem küld vagy fogad"

Azért a MIDI IN aljzat csak nem dísz a hátlapon, ha már fotón is illusztráltad? :) Meg hát USB is van és azon vajon mit csinálhat?

Bocs, kontrollert akartam írni (a kapkodás). A termékleírásból tisztán kiderül a pontos specifikáció. Most javítottam.
Link to comment
Share on other sites

Üdv

Végre lehullt a lepel. Őszintén szólva nehezemre esett ennyi ideig titkolni a dolgot. Most rohanok haza és az eredeti verziót próbálom összehasonlítani a videókon hallható hangokkal.Hamarost lesz demó darab és nyugott körülmények között elkezdődnek a tesztek. Remélem más cégek is vérszemet kapnak és elkezdenek point to point replikákat készíteni. TR-TB-SH kombót szivesen vennék.

A fejleményekől igyekszem tájékoztatást adni.

Jó zenélést

Link to comment
Share on other sites

Üdv

Végre lehullt a lepel. Őszintén szólva nehezemre esett ennyi ideig titkolni a dolgot. Most rohanok haza és az eredeti verziót próbálom összehasonlítani a videókon hallható hangokkal.Hamarost lesz demó darab és nyugott körülmények között elkezdődnek a tesztek. Remélem más cégek is vérszemet kapnak és elkezdenek point to point replikákat készíteni. TR-TB-SH kombót szivesen vennék.

A fejleményekől igyekszem tájékoztatást adni.

Jó zenélést

Esetleg a King Korgról is mondhatnál majd valami bensőségesebb infót, ha idő futja rá! :)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a Roland egyszeruen nem tudja megcsinalni. Nem gyartanak mar minden alkatreszt vagy nemtom, de uzletileg mar regen meg kellett volna csinalni, megis kihagytak.

A X0xb0x elvileg nyilt forraskodu projekt a TB-303 pontos masara, es elvileg megvan minden "fontosabb" eredeti alkatresz, megsem szol ugy...

A Roland nem tervezte ezt a hangzast es nem is nagyon valogatta a minosegi alkatreszeket (nem egy premiumtermek na), csak a szerencse hozta, hogy az utanozhatatan acid-es hangzas etalonja lett.

Az analog pedig mindig mashogy szol, mint a digit, szoval nem is ertem, miert nincs modern felmodularis cuccok garmadajaval tele minden szintibolt.

Link to comment
Share on other sites

Üdv

MS20 am van, arról tudok nyilatkozni a KingKORG amint a kezembe lesz hasonló sorsra jut.Addig én is csak a demót nézegetem(bár már most hallom hogy a cucc többet tud). A MS20 ról annyit hogy nagyon hasonlít a hangja (de a videó hangminősége nem 100-as).

Jó zenélést!

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Egy érdekes kérdés fogalmazódott meg bennem ami valószínűleg több hozzászólást is megér majd. A varázsszó a feszültségvezérlés.

Az elmúlt 10-15 évben felcseperedett generáció még nem futott bele ebbe a problémába,névszerint hogy az elektromos áram amilyen segítőkész annyira kártékony is lehet. Ha elindul a "dugdosás" akkor meg kell tanulni hogy mit mivel lehet és mi az amit nem. Külső eszközök esetében ez a probléma hatványozódik(pl egy 12v-os cv kinyírhat egy 3vpp inputot)Ellentétben a szoftverekkel nem elég a Save?/yes/no. Én évek óta használok régi analóg cuccokat és az első amit megtanultam az a feszültségek összepasszentása.A másik az extrém hangerő és a dinamika.(az első valódi stúdióhangfalam bánta mert egy MS10 bass kb 2 méterre kilőtte a sugárzót). Bizonyos szűrés és moduláció esetén vegyük le a hangerő potit a felére vagy még kevesebbre mert így sok későbbi rinya megspórolható.

Minden jót

Link to comment
Share on other sites

...A másik az extrém hangerő és a dinamika.(az első valódi stúdióhangfalam bánta mert egy MS10 bass kb 2 méterre kilőtte a sugárzót). Bizonyos szűrés és moduláció esetén vegyük le a hangerő potit a felére vagy még kevesebbre mert így sok későbbi rinya megspórolható.

De az is jo, ha beallitod a limitert. :)

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

Én még elég tudatlan vagyok CV témában. Ha esetleg tudna ebben valaki értehető segítséget adni.... :-)

Szóval az MS-20 mini hertz/oktáv-val működik és nehéz összehozni a volt/oktávval. Hogy is van ez? Szóval csak úgy nem dughatnám össze egy 5 voltos CV-s géppel?

A segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Share on other sites

Üdv!

Én különféle konverterekkel oldom meg. Van 2 db krg ms 02 átalakítóm ami erre lett kitalálva.Szerintem ezek után építhetők vagy valamelyik monulár szinti manufaktúra biztos kínál ilyen terméket .http://p.matrixsynth.com/2011/12/korg-ms-02-interface-cv-trigger.html .

Az is az igazsághoz tartozik hogy alapesetben ritkán kell ilyen konverzió mert egy több csatornás midi cv gate átalakító (a jobbak KENTON,ENCORE stb)

megoldja. A másik dolog amit tegnap kihagytam az a HANGOLÁS. Meg kell szokni hogy az ilyen szintik nem mindig állnak 440 -en tehát semmilyen kromatikus skálába nem illeszthetők bele.(hamis!!) Ez az idő előrehaladtával(alkatrészek elöregedése) még fajsúlyosabb probléma lehet. Tehát mindenki szerezzen be egy kromatikus hangolót!!

minden jót

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...