Jump to content
Ménemszól.hu

Korg MS-20 mini teljes teszt


djtones

Recommended Posts

Hosszas egészségügyi megborulásom után amolyan kémbekk feeling jelleggel, megosztanék a címzetes közösséggel egy szerintem igencsak valamiféle igénykielégítésre alkalmas tesztet, angol tudás elkél, az élmény kárpótol:

 

VILÁGPREMIER

 

http://createdigitalmusic.com/2013/02/hands-on-with-korg-ms-20-mini-exclusive-review-qa-images-video/

 

Felhasználói teszt a KORG MS-20 MINI szintiről.

 

 

 

Tones

 

post-7-0-54352300-1361628531.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Figyelemmel kísérem a Korg fejlesztéseit. De nem tudom felfogni azt, hogy ha kihoznak egy ütőképes cuccot, amire a nép szerintem ugrana is, pl MS 20 újra stb., akkor miért nem képesek normál méretben és normál billentyűvel megáldani? Szerintem sokan fizetnének többet is, ha lenne ilyen verzió. Vagy nincs igény a billentyűzet használatára? Vagy én vagyok maradi, hogy nem egérrel csinálom a dalokat? Erre tud valaki választ?

Link to comment
Share on other sites

Microkorgot, és hasonló minibillentyűsöket is vettek anno sokan, ennek azoktól nagyobb billentyűi vannak, ha minden igaz. Az, hogy ez a konkrét méret mennyire használható élőben derül ki. Lehet ilyen kérdéseket felvetni, hogy mi fájt volna jobban: néhánnyal kevesebb, de eredeti méretű billentyű, vagy a teljesen eredeti méret (nem tudom mennyivel) magasabb árral, ... Az sem teljesen kizárt, hogy a későbbiekben, ha tényleg komoly piaci igénnyel szembesülnek, megcsinálják az eredeti méretben is.

Link to comment
Share on other sites

Nem tudom, számomra ami nem normál billentyűs eszköz, az csupán játékszer. A másik, ha kiadok valamiért nem kevés pénzt, legyen olyan mint egy profi hangszer. Persze ezt ugye mindenki másképp látja. Felhasználón is múlik mit szeret. Személy szerint ha a zenekar ment fellépni, akkor legalább 200-250 kg hangfalat, keverőt stb. vittünk. Nem tűnt fel pár kiló ide vagy oda.

Link to comment
Share on other sites

Érdekes, hogy pont ez a súlyprobléma merült fel. Azt gondolom, hogy talán az említett live act felhasználás lehet a legkevésbé jellemző erre a hangszerre. ( Nem zárom ki, de aki elég öreg ahhoz, hogy az első nem digitális, nem programozható szintiket színpadon látta, a különböző színes filctollal bejelölt beállítás-emlékeztetőkkel, az élő használatban nehézségeket lát inkább. ) 

Aki valódi analóg hangzást kíván magának, annak analóg hangszert kell venni, és ez a lehetőség most megjelent. Számolni kell a hátrányaival is, amit itt most nem sorolnék, de jelen vannak. Ellentételezésképpen megkaptuk a régi MS-20 hangot, a tényleg klasszikus Korg szűrőkkel. Lemondunk egy csomó kényelmi lehetőségről ennek fejében. A téma kicsit hasonlít a sokat emlegetett analóg/digitális felvételek körüli polémiához. Ma is lehet hangszalagra készíteni analóg felvételt és ollóval-ragasztóval editálni. Akinek az a hangzás a legfontosabb, meg is teheti. Sajnos a vásárlói - jobban mondva zenehallgatói igények alakulása ez ellen dolgozik, ma már az mp3 színvonal az igények 90%-át lefedi.

Visszatérve az eredeti témához, kicsit értetlenül állok én is a mérettel szemben ( bár a méret nem minden ) - volt egy MS-20 kontroller a Legacy softhoz, ami 2/3 arányú volt, most van egy 85%-os kicsinyítés - az irány jó, lehet eljutunk a 100%-hoz is.

Link to comment
Share on other sites

A Legacy kontroller 84%-os méretarányú volt, ez meg 86%. Csak a jegyzőkönyv miatt.

Szerintem egyszerűen "azonosíthatósági" oka lehet annak, hogy a méret nem 100%.

Ne lehessen "összetéveszteni" az eredetivel.

A 86%-ra zsugorodás rögtön feltűnik, a Legacy Kontrollernél meg az a nyilvánvaló, hogy nincs benne hangkeltő eszköz, tehát nem lehet összetéveszteni az új MINIvel.

De az is lehet, hogy teljesen más oka van a "kicsinyítésnek".

Link to comment
Share on other sites

De örültem volna ha ha nem így van, de úgy tűnik így van. Belenéznék én mivan a belselyébe miben más mint az eredeti. Nyilván tip top a belseje. Meg nyilván a jel zaj miatt kicsi ellenállású az áramköre. Mert hallom hogy tiszta a hangja, és amikor szélsőséges hangzásokat rak rá, akkor meg bután lineárba torzít. ennyit már egy vst is tud egy drive paraméterrel. Egy nagy ellenállású áramkörben a torzítás nem hírtelen jön, inkább rekedté válik és sokkal forgiving (megengedő). Kb mint a digitál analóg közötti különbség. Az hogy miért gyártanak kicsi ellenállású áramköröket nem tudni...Legalábbis én ezt gyanítom. Lehet azért mert eleve nem diszkrét az oszcija meg a filtere, hanem tömeggyártásban használatos chip van benne. És ezért olyan a hangja hogy bármi lehetne, és nem mondhatod meg a hangjáról hogy no ez a korg ms 20...

Lehet amúgy hülyeséget beszélek...lehet igazából papíron ez egy fejlettebb áramkör de lehet hogy nem. De ha replikáról beszélünk akkor ilyen kérdésről nem is szabadna beszélni, mert nem a fejlesztésről szólt hanem a koppintásról.

Azért gondolok itt nagy ellenállású áramkörökre, mert én régi szintikbe 1megaohmos potikat szereltem, meg egy másikba 600kohmost. A mostaniakba más a helyzet, de aki pontosabbat tudna mondani érdekelne.

De az is lehet hogy az ember nem tud szintivel bánni...ez csak akkor derül ki ha kipróbálok egyet

Link to comment
Share on other sites

Az alábbi "fülrevételezés" jelentősen javít az összképen.

Mivel más nem áll rendelkezésünkre, csak néhány (csapnivalóan rossz hangú) youtube video és ez a "teszt", úgy gondolom, inkább a tesztelőknek hiszek, de mindenképpen el kell játszadozni a valódi hangszerrel is.

Tehát web boltból azért nem rendelném még meg... ;)

http://createdigitalmusic.com/2013/02/tested-ms-20-mini-versus-original-ms-20-in-the-studio-discussion-audio-photos/

Link to comment
Share on other sites

Az alábbi "fülrevételezés" jelentősen javít az összképen.

Mivel más nem áll rendelkezésünkre, csak néhány (csapnivalóan rossz hangú) youtube video és ez a "teszt", úgy gondolom, inkább a tesztelőknek hiszek, de mindenképpen el kell játszadozni a valódi hangszerrel is.

Tehát web boltból azért nem rendelném még meg... ;)

http://createdigitalmusic.com/2013/02/tested-ms-20-mini-versus-original-ms-20-in-the-studio-discussion-audio-photos/

 

El nem hiszem hogy mivan ezekkel hogy végigjópofizzák kit érdekel dumákkal az egész tesztet!! ÉS kiírják tesztnek...Semmit nem lehetett megtudni belőle akkor már inkább a youtube videó. De egyébként a gyanúm az hogy az öregsége miatt is másként szólnak a régiek. Meg kevésbé stabilak. A filtere ilyen csúnya szabálytalan hullámformákat is tud csinálni. :)

Egyébként mindenütt modják hogy más. De attól független bíztató hogy elkezdtek visszafordulni az analóg legendákra.

Link to comment
Share on other sites

Az alábbi "fülrevételezés" jelentősen javít az összképen.

Mivel más nem áll rendelkezésünkre, csak néhány (csapnivalóan rossz hangú) youtube video és ez a "teszt", úgy gondolom, inkább a tesztelőknek hiszek, de mindenképpen el kell játszadozni a valódi hangszerrel is.

Tehát web boltból azért nem rendelném még meg... ;)

http://createdigitalmusic.com/2013/02/tested-ms-20-mini-versus-original-ms-20-in-the-studio-discussion-audio-photos/

 

Itt a Decware demozza high-end keszuleket a youtubon:

 

 

:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...