Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Audio szerkesztés


Gamda

Kérdés

Sziasztok!

 

Eddigi felvételeink, egy presonus hangkártyán keresztül történtek, és ha például az énekben intonációs hibák maradtak, hát kijavítottuk szoftveresen. Igényeink stb. előrehaladtával beruháztunk egy uad 4-710 be, és egy summit tla 50-be. Így viszont az elmúlt napokban azzal kellett szembesülnöm, hogy nagyon nem éri meg az intonácós korrekció oltárán feláldozni a hangzást. Eddig ez nem volt probléma, mert nem volt nagy különbség a felvett és a javított hangkép között, most viszont az eredeti él, lélegzik stb, a javított meg be van fulladva, hol az air? stb. A nagyok, hogy csinálják, csináljátok? Akkor azért van, hogy pl Adele számokban, vagy Diana Krall-nál sem makulátlanul tiszta az ének? 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Profi énekesek nem nagyon használnak intonátort, hanem feléneklik rendesen. 

Nem csak azért mert hazavágja a hangzást, hanem elvből sem.

Profi alatt nem feltétlenül híres énekest értek, hanem olyat aki nem csak szeret énekelni,

hanem valóban tud is. :)

Amúgy minden attól függ, hogy mivel intonálod.

A Cubase-ben lévő teljesen használhatatlan.

A C7-ben ugyan javítottak rajta, de továbbra is szar.

Az Autoune sem egy nagy durranás.

A legkevésbé a  Melodyne standlone verziója teszi tönkre,

de nehéz munka jól megcsinálni azzal is.

És igen, minél jobb a felvett a sáv, annál jobban hallatszik, ahogy tönkreteszi az intonálás.

Link to comment
Share on other sites

Amit, s ahogy a Diana Krall énekel, azon nem lehet, nem szabad javítani csak azért, hogy "tiszta" legyen. Pont a lényegét veszítené el ez a senkiével nem összetéveszthető énekhang, feeling...

 

A Melodyne valóban a legjobb a javítgatásra. Magam is ezt használom tinenhuszon éve; van egy-két szabály, aminek betartásával nem szedi szét az éneket:

- Nem szabad "egy gombnyomásos" automata üzemben használni, végig kell menni szavanként az anyagon, s kézzel korrigálni.

- A zöngétlen, frekvencia-ügyileg meghatározhatatlan betűket ( s, sz, c, cs, stb..)le kell vágni, s nem piszkálni, tologatni.

- Az editálásnál a " Selected Note Offset" ablakot, ill. a " Selected Note Pitch Alignment" funkciót kell használni ( az editor ablak tetején van mindkettő), mert korántsem biztos, hogy a "szemre" 100 % -ra helyén lévő hang a jó. Sőt! Van úgy, hogy csak az utóbbi funkciót használom.

- Ha nagyon mellé van énekelve, és muszáj helyrehúzni a hangot, használni kell a formáns editálást.

- Van úgy, hogy nincs "belső kunkor" a hangon; azt a hangot sem szabad piszkálni.

 

Röviden ennyi jutott eszembe.

 

Cső!

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a válaszokat!

 

A samplitude 11 pro Elastic audio-t használom. Egyik mottónk: Mindent jogtisztán. Ezért is választottam a Sampot, mert amolyan minden egybe daw. (egyébként nagyon szeretem)

Szerintem sokkal jobbak a belső dolgai a C.-nél. De ez az intonációs eszköz... A C.-nél azért jobb.  

Jelenleg uad plug-ok következnek a listán, úgyhogy a Melodyne egyenlőre nem elérhető.

Nincs más megoldás, ezentúl csak Diana-val dolgozom! :D

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Eddigi felvételeink, egy presonus hangkártyán keresztül történtek, és ha például az énekben intonációs hibák maradtak, hát kijavítottuk szoftveresen. Igényeink stb. előrehaladtával beruháztunk egy uad 4-710 be, és egy summit tla 50-be. Így viszont az elmúlt napokban azzal kellett szembesülnöm, hogy nagyon nem éri meg az intonácós korrekció oltárán feláldozni a hangzást. Eddig ez nem volt probléma, mert nem volt nagy különbség a felvett és a javított hangkép között, most viszont az eredeti él, lélegzik stb, a javított meg be van fulladva, hol az air? stb. A nagyok, hogy csinálják, csináljátok? Akkor azért van, hogy pl Adele számokban, vagy Diana Krall-nál sem makulátlanul tiszta az ének? 

Ennyire hallható a különbség Nálad? Én még eddig csak a Melodyn-t próbáltam de ott nem hallottam igazán nagy különbséget az eredeti és a szoft-ból kijövő hang között. (talán tényleg, picit a magasok elmentek) de szinte észrevehetettlenül, csak ha figyelsz rájuk tűnik fel. Az is lehet persze az A/D converterem gyengusabb eleve.. pass.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...