Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

A Logic szoftver története


Shatva

Kérdés

http://tweakheadz.com/history-of-notator-and-logic/

 

Az alábbi linkel nyitottam ezt a témát. Akit esetleg érdekel. Érdemes itt ott szétnézni, elgondolkodni, a koncepciókon, már az első verziótól.

És hogyan alakult ki mostanáig, mi volt már az első verziótól ami a többi dawnak nincs.

 

Hogy működött. Mi is az a living groove. És miért mondják sokan hogy midi-k királya.

(szerintem az audió-k és built in effektek és hangszereké is.)

 

Modular midi rendszerében..

 

Nézzetek rá egy kicsit...megéri :)

post-481-0-39657100-1367423912_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

Mindig tiszteltem a Logicot, anélkül hogy használtam volna, de most már ideje lenne komolyan venniük és legalább évente újítani.

Nem kell évente újtani, jó az most is, vannak hibái,  ez tény, de szerintem az "elérhető" árú szoft-ok között még mindig ez az egyik legjobb, persze az érdekes esemény lenne. ha most hirtelen kijönne egy új. Ami a nagy hallgatást látva szerintem nem is lehetetlen:)

Link to comment
Share on other sites

Nem kell évente újtani, jó az most is, vannak hibái,  ez tény, de szerintem az "elérhető" árú szoft-ok között még mindig ez az egyik legjobb, persze az érdekes esemény lenne. ha most hirtelen kijönne egy új. Ami a nagy hallgatást látva szerintem nem is lehetetlen:)

 

Te milyen csatornát nézel? 2009-ben jött ki a Logic 9. A legutóbbi update is alig tartalmazott értelmes frissítést. Amit én ismertem hibát abból semmit nem javított. A fő feature az airplay támogatás volt. Az Apple-nél mit gondolnak mégis? A Teletexthez írunk zenéket vagy mi?

 

 

1: Nagyon nem jó ami van, rettenetes borzasztó hibák vannak, amitől a profik agyfaszt kapnak és nem látom a törődést. kicsit sem.

 

2: A többi szoftver már rég behozta a Logicot. Az egyik legjobb? Hm. Na ja. Az első hatban benne van :)

 

A Logicban az a jó hogy fizetés nélkül is megszerezhető. De ettől még nem jó. Én hivatalos, Apple által hitelesített Logic oktatóként mondom, hogy ha ma kellene szekvenszert választanom, akkor a Logic az utolsók között lenne. Pro Tools, Digital Performer és Live között gondolkoznék. Valószínűleg a Live-t próbálnám megszokni.

 

A Logic amatőr. Sokat tud, a legtöbb mindent megbízhatatlanul (comping, hiccup a lejátszáskor,), vagy rosszul (pl. track delay, environmentek objektumainak layerek közti megjelenítése stb), vagy gyenge minőségben (strip silence, sound replace stb) a többihez képest. Mindig imádkozom, hogy csak audiót ne kelljen pontosan editálnom vele, mert ha csak ránézek arra a hullámforma megjelenítésre sírógörcsöt kapok. Ez pl. mást tényleg nem zavar? Kompjúterrel dolgozunk, nem szalaggal, heh.....

 

Egy ProTools, Live vagy DP mellett nagyon szedett-vedettnek tűnik az egész. A learning curve tetemes.  Előről kéne megírni a programot, mint a PT 10-et, nem toldozni foldozni.

 

Jó Logicozást!

 

:growl:

 

Remélem, hogy tévedek, és lesz értelmes update a jövőben. Ugyanakkor szerintem a Logicért manapság senki nem fizet egy petákot se. Kizártnak tartom, hogy értékelhető bevételük lenne. Azon se lepődnék meg, ha a fejlesztő csapatot szélnek eresztenék az Apple részvényesei, vagy elvinnék iTunest fejleszteni. Láttunk már ilyet ugye? (EMU->Creative megvan?)

 

+1 a mi számainkat figyelve a Cubase és Pro Tools az abszolút number one ha azt nézzük, melyik szoftverért hajlandóak fizetni. Hozzáállás....

Link to comment
Share on other sites

Hát, nem tudom...

 

Ennyire azért tán nem kellene lehúzni szegény progit. Az tény, hogy jónéhány éve nem volt update, de miért is baj ez? Amikor a 9-es kijött, akkor nagyjából az volt a közvélekedés, hogy fényévekkel előzi az összes többi DAW-ot, komplexitásban az akkor még hardwerfüggő PT-t is beleértve. Lehet, hogy a "többiek" azóta behozták ezt, talán túl is lépték, de akkor sem "lemaradt" a szoft, hanem nagyjából kiegyenlítődtek az erőviszonyok. Pont ezen topic tanácsára tanulmányozgattam tegnap a PT10-et, és a Live legújabb fullos verzióját (csak leírások alapján), és nem váltanék egyikre sem, mivel mindegyikből hiányzik valami (vagy nem derült ki nekem, hogy hogyan van) olyan, amit én a Logicban évek óta, kézség szinten használok. A Live GUI-ja meg egészen egyszerűen olyan idegen volt, hogy hirtelen azt se tudtam hogyan állnék neki bárminek is.

 

Tény, és én is tudom, hogy vannak a Logicnak hibái, amik esetenként bosszantóak, de ezeket vagy kikerülöm, alternatív -néha fapadosnak tűnő, de működő- megoldássalvagy nem is kell igazából az a feature, ha valaki zenét készit, és ne adj isten, még tud is hangszeren játszani...:D

 

Jómagam cca 10 év Logicozás után nagyjából a progi tudásának a 60%-át ismerem, és ennek cca a felét használom napi szinten, a többi része egészen egyszerűen szükségtelen (nekem). Midi, automation? Ősidők óta benne van, a "többiek" mostanában kapisgálják a Logichoz hasonló megoldásokat. Audió edit? OK, elég fapados, de ha nem C-ben játszod fel, amit A-ban kellene, és valami fogalmad van tempóról, egyebekről, akkor amennyit tud az elég is. A Flex még többet is tud, mint amennyi az "etikus" zenéléshez kellene. Hangminőség? Nem érzek problémát, persze lehet, hogy bennem van a hiba. Eddig mindent meg tudtam oldani a 9-el, ami csak eszembe jutott, és szükséges lehet egy mű elkészítéséhez, pedig kacifántos feladatok is voltak.

 

Személy szerint én inkább örülök, hogy jónéhány éve upgrade nélkül van egy stabil környezetem, ami lehet, hogy olyan-amilyen, lehet, hogy "szakmai szemmel" már bizonyos részeiben túlhaladott, de amit már becsukott szemmel is kezelek. A 8-9 upgradekor hetekig keresgéltem a máshova, másik menűbe tett funkciókat és anyáztam.

 

De az is tény, hogy a 9-es Logic nem egy üzleti potenciál, mivel évek óta változatlan, évek óta működik, akinek ilyen kellett, annak már van. Még a pocskondiázás nélkül (ha ez lenne a szakmai fórumokon a No1.) se hiszem, hogy túl sok lenne belőle eladható.

Link to comment
Share on other sites

A/D : audiozas szemszogbol abszolut egyetertek veled. Nagyon kene mar egy slip/slide tool, per-item parameterek...stb. Arrol mondjuk nem beszelve hogy tegnap vegre sikerult (?) workaround-ot taralni, hogy tranziensre vagjak Logicban. Ettol fuggetlenul szeretem. Ha pro audio editalas kell valakinek akkor meg ott a PT vagy a Reaper. Igen, a Reaper is.

Link to comment
Share on other sites

Hmm, én is túlzónak érzem a fikagépet, főleg ha ennyi lenne már rég nem Logicoznál sztem.. Nekem is volt minden, Live, Cubase majdMac és Logic, egy kis PT9 amit tök szerettem, igaz csak audioeditálásra. Tehát utána megint visszatértem a Logichoz, az audióeditálástól tényleg agyfaszt lehet kapni, meg a waveform is ergya, meg hogy sztereó sáv megjelenítés stb. Viszont megvan mindenre a workflowm, már simán replacelek dobot zerocrossingal, igaz az automatikus replace után kell egy kis kézimunka némi tab-to transient meg némi korrekció. Strip silence-t is használom, de azon is végig megyek. 

A comp-olástól is idegzsábát kapok néha, a PT-s playlisteket imádtam, de azért a comp elég gyors, editálni, fadelni, tisztogatni †gyisúgyis kell.

A midi szerkesztőjét speciel szeretem, cubase-hez képest, nekem jobban kézreállt, hyperdraw-t néha használom is, aztán az automatizáláson lenne mit csiszolni, meg már EXS24 is ráncfelvarrást igényelne.

Amúgy sztem minde ismeretlen DAW-nál úgy van az ember hogy marha idegen neki először, aztán pár nap alatt vagy megszokja, vagy nem veszi a fáradtságot és hagyja. Igy voltam Reaperrel, nem volt rá időm hogy kézreesőnek konfiuráljam, pedig van abban is potenciál.

Link to comment
Share on other sites

Nagyszerű, akkor amiben nem értünk egyet az a dolgok súlyozása. Lehet engem fikagépnek nevezni, de a hozzászólásokból sajnos úgy fest, hogy végülis valahol igazam van, akkor viszont nem engem kell kritizálni. Alap dolgokat nem csinál korrektül a Logic amit a többi szoftver igen. Én azt karcolgatom, hogy a Logicot nem update-elik. És egy szoftver esetében ez halálos méreg. Igen, én nem fogok egyelőre válatani, de ez csak azért van, mert én amúgy se update-elek, meg én megvettem a Pro Tools-ot, a DP-t és a Live-ot is, de megnézem hogy hányan csinálják ezt még rajtam kívül. Meg én ugye nem update-elek, de akinek nincs külön gépe erre, az kénytelen lesz. Eközben az összes többi szoftver húz előre és el. Én azokhoz szóltam, akik most akarnak választani platformot, nem pedig azok lelkébe belegázolni, akik évek óta Logicoznak. 

 

Sajnos profi dolgokra A L K A L M A T L A N. Legyetek kedvesek mutassatok bérstúdiót, ahol ez a fő applikáció. Ahol órabérre megy a meló, na ott milyen ciki lenne. Hogy hobby kategóriában mi megy, aminek nincs tétje, és nem égsz be más előtt, az egy más tészta. Én is csak azért nem töröltem le a gépről, mert nem bérben dolgozom, és ez "elmegy kenyérrel". Viszont amiatt mert ezt használom, még nem vagyok elájulva. Ma a Logic sajnos kissé avitt, és semmi okát nem látom, hogy aki mondjuk ma kezdené, miért ezt választaná. Teljesen bizonytalan a jövője. Beszéljünk arról, hogy ki érzi úgy, hogy az Apple-nek szívügye ez a program mint mondjuk a többi cégnél. Na erről találjatok ki sztorikat!

Link to comment
Share on other sites

Ok ebben is igazad van, amúgy csomó külföldi producer Logicozik, igaz rough mixekhez, meg komponáláshoz, az Urban-zenei körökben, meg kb kizárólagosan Logicoznak. Ok felvételre PT ez nem kétség, de az azért annyira nem komponista-barát sw mint a Logic, vagy Cubase vagy Live sztem. Amúgy sem elég egy DAW manapság minden munkafolyamatra másik a jobb.

Amúgy nem akartam személyeskedni, csak úgy irtad, mintha évek óta nem ezt használnád. A Logic jövőjéért meg természetesen én is aggódok, már kb. le is mondtam róla, keresem az alternatívákat, de nincs idő másik sw-be beletanulni mostanában, és ha befut valami task, akkor a mivel tudom a leggyorsabban megvalósítani az elsődleges szempont, és ez nagymértékben függ a megszokástól, meg a használati időtől.

Link to comment
Share on other sites

'Science Fiction' szerzők ezek? Mindenféle jobban szólásnak - semmiféle értelme a DAW-ok esetében. :)

 

Ez bizonyára nem így van. Gondoljuk végig: a konverzió után ( ez külön megér egy misét a driverek miatt is ) a programok a digitalizált hangot mindenféle módon manipulálják. A különböző szoftverek különböző algoritmusokat alkalmaznak ( erre büszkék is általában ), ezért még egy egyszerű művelet is különböző eredményre vezet. Ez pedig sajnos másképpen szól. Hogy az eltérések mekkorák, azt én nem tudom - de vannak. 

Link to comment
Share on other sites

Butaság volt ennyi nevet felsorolni. A többségüket nem is ismerem. Műveletlen vagyok?

Azt meg kötve hiszem, hogy az általam ismertek közül bármelyiket is a mix közelébe engednék a producerek:-)

Esetleg megkérdezik, hogy tetszik-e, de a válaszra már nem biztos, hogy kíváncsiak.

 

Az eredeti témára reagálva: ős logic használó vagyok és van pro tools 10 is. A logicot jobban szeretem, mert nagyon sokat használtam és jobban ismerem. Ennek ellenére kell a PT-t szoknom, arra az időre, amikor már nem lesz logic.

Abban a kevés dologban, amit jól ismerek már a PT-ben, sokkal jobb a logicnál, már ha dolgozni kell.

Az utóbbi időben nem láttam logicot profi helyeken. Cubase és/vagy PT van mindenhol. Ez nem biztos, hogy a reklámon vagy az áron múlik.

Gyanítom, hogy nem is divat kérdése.

Link to comment
Share on other sites

Pityu, miért ezzel a listával vagdalkozol? Miért nem a saját nevedben beszélsz? Miért nem tényekről? Ez így nagyon nem fair. Te ott voltál a stúdiókban az általad listázott zenészek ténykedésekor?  Szerinted a Thievery Corporation is azért használ(t) Logicot mert látta hogy Josh Wink is azt használ? 

 

Csak azért, mert ez a lista 2004-2005 környékén még igaz is volt. De most 2013. van. És hogy ha figyelmesen olvasol, akkor láthatod, hogy én arról írtam, hogy a Logic szoftvert NEM fejlesztik és hogy a mai sztenderdek szerint már "kissé" lemaradt. De igazad van, az Apple rászorul hogy megvédjék, nyilván semmiféle kritikát nem érdemelnek, hiszen minden úgy jó, ahogy csinálják.

 

Azt persze csesztél kiguglizni hogy hány olyan profi van, aki velem egy véleményem van. Jó nyilván hülye vagyok, hiszen nem vagyok óriás sztár hogy megítélhessem, egy szoftver mennyire hatékony (Logic oktatóként :))) Fel se merüljön benned a kétely hogy esetleg lehet abban valami amit írok. Sok szerencsét pajtás, de én nem asszisztálok olyan oknak, akik azért járnak fórumra, hogy mások megerősítsék a véleményükben. Én nem akarok veled összeveszni, inkább távolságtartó leszek.  

 

De továbbra is megköszönném, ha a fórumon a saját tapasztalatodat osztod meg, és nem marketing gyűjteményeket kopipésztelnél, mert nem azért járunk fórumra, hogy a máshol marketingelt dolgokat szajkózzuk. Szóval saját kútfőből, ha lehet plíz. Tenkjú.

 

ui: ha valaki nem tudná, egy külfödi nagyobb produkció nem a házibütykölők szintjén működik. a hangszerelés történhet az egyik DAW-ban, amit nagy stúdióban szinte biztosan pro toolson kevernek. tehát: lehet, hogy valaki videón azt látja, hogy a nemtoménkicsoda épp Logicban csinál lábdobot otthon, de már nem veszik fel, hogy két hónappal később újraéneklik a dalt (már tök más mikrofonba mint a videón) és pro toolson keveri egy tök más arc. Pédául a Prodigy Fat of the Land sem Reasonben készült , igaz, Reason promónak használták, de végül stúdióba mindent cseréltek vasra, és nagypulton tolták össze :)

Link to comment
Share on other sites

No problem cimbi, lenyugodhatsz már nem kell félni :D

Érdekes, hogy amint más(ok) véleménye eltér a Tiédtől milyen "kirohanásokat" tudsz produkálni.. Nyugi van pajtás, nem hajt a török.

Pont mint, amikor valaki nem isteníti annyira a Kurzweilt vagy a Nord-ot, mint éppen Te érthetően üzleti okokból. (amúgy semmi bajom a Kurcival)

De az tény, hogy ha valakinek nem egyezik a véleménye veled, akkor annak aztán annyi. Jön mindenféle maszlag meg nagy duma a semmiről, ami mögött vélhetően inkább üzleti okok vannak de ez most lényegtelen.

Nincs olyan mérhetetlen nagy tapasztalatom és bölcsességem mint néked, sőt még isten komplexusban sem szenvedek de igen nagy valószínűséggel hosszabb a Logicot használók  és kedvelők listája, mint a nem kedvelőké a Te "most aztán megmondom a frankót" véleményeddel szemben.

Elhiszed, hogy teljesen hidegen hagy milyen egetverő problémákba futottál bele a Logic használatakor? Akkor már más se használja ugye? Hát annyira szar, hogy csak na de tényleg.

Vegyetek inkább PT-t vagy DP-t mert Én most azt mondom és aki mást mond az hülye és úgy is kiosztom rendesen.

 

De rendben van, nem posztolok többet semmilyen a Te érdekeiddel, ja bocs, véleményeddel ellenkező cikket vagy listát ide, hogy lenyugodj végre! :goodjob:  Ja és nincs harag ugye? Ez is csak egy vélemény volt a sok közül ráadásul nem is intelligens és ékesszóló de hát ez van, ennyire telik. :geek:

Link to comment
Share on other sites

Érdekes, hogy amint más(ok) véleménye eltér a Tiédtől milyen "kirohanásokat" tudsz produkálni.. Nyugi van pajtás, nem hajt a török.

 

 

Nem ez az érdekes, hanem mások véleményt mint a sajátodat írod vitaként. A kirohanásom tárgya ez illetve a teljes szándékos félreértelmezése annak, amit írtam.

 

Elhiszed, hogy teljesen hidegen hagy milyen egetverő problémákba futottál bele a Logic használatakor?

 

 

El hát. Ezért sem értem miért vitatkozol.

 

Akkor már más se használja ugye?

 

Igen! Ezt szeretném, hogy senki se használjon Logicot! Csak én szeretném használni :)

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Akkor már más se használja ugye? Hát annyira szar, hogy csak na de tényleg.

Vegyetek inkább PT-t vagy DP-t mert Én most azt mondom és aki mást mond az hülye és úgy is kiosztom rendesen.

 

Arról van szó, hogy folyamatos a verseny a DAW-ok között és nincs tökéletes, sosem lesz. Akármit használsz, nem árt ha van egy "tartalékod" és / vagy nyitott szemmel jársz. Ehhez nem marketing kell, hanem józan ész. De persze használhatod a Logicot 9-est 5-10 év múlva is. Senki sem fog lebeszélni róla.

Link to comment
Share on other sites

Guest loszmenem

Mindig érdekelt, hogy vajon mit tud egyik DAW amit a másik nem, de szerintem erre soha nem kapok választ. Nincs ember aki mindet A-tól Z-ig ismerné. Nem bánom, ha egy új szoftvert kell megtanulnom. Igyekszem a lehető legerőteljesebbet választani szolgáltatásban és személyreszabhatóságban, hogy ne azért kelljen újat megtanulnom mert vagy nem lehet olyanra megcsinálni valamit amilyenre szeretnék  vagy köröket futva lehet csak olyanra mint mondjuk egy máshogy megírt szoftverrel. Csak felvételre és "in-the-box" keverésre használok DAW-ot. 5 évig Cubase-t használtam. Hogy mennyit értek hozzá nem tudom megmondani. Lehet, hogy csak pár százalékát használom ki annak amit valójában tud. Amikor a Reaper és a Samplitude felkerült a gépre, 2 nap múlva lekerült róla a Cubase. Ha a Reaper-t használom mindig mosoly van az arcomon annyira gyors és számomra kényelmes tetszetős. Ismételem Cubase után. Ha a Samplitude-ot használom ott kis gondolkodás után "aztakurvázok" sűrű ismétlésekkel, hogy az alkotók mikre nem gondoltak amikor megtervezték. Meg kell tanulni a rejtett billentyű-egér kombinációkat, de idővel meghozza gyümölcsét a tanulás. Hát ennyit szerettem volna megosztani veletek. Kérem kapcsolja ki.....

Link to comment
Share on other sites

Az, hogy professzionális helyeken talán egyre kevesebb a Logic fakadhat abból is, hogy a Logic amolyan "komponista-producer" beállítottságú DAW.

Tehát zenét szerezni még mindig talán abban lehet legjobban. Szoft és vas hangszerek kezelése, arrange szerkesztés, stb. Ilyesmikre gondolok.

 

Ilyet meg talán ritkán csinálnak egy profi stúdióban.

 

Aztán, ha le kell sávolni, ki kell audiózni, vagy valaki másnak a ciuccából kell elfogadhatót csinálni, akkor lehet, hogy vannak jobbak, ezt nem vitatom. A/D lehet, hogy ezt értette "professzionális" szintnek. De olyan "minden az egyben", és (még mindig) jó minőségű komponista Daw szoftverben én még nem láttam jobbat a loopjaival, hangszereivel, hardwired plujaival.

Link to comment
Share on other sites

Minden DAW-nak van előnye és hátránya is, azt is megértem, hogy valakinek használhatatlan pl. a Logic. Én személy szerint zeneszerzéshez (nem torrenten :D) nem használnék mást, mint Logic, mert semmi más nem adja számomra a "kezem alá" a dolgokat, persze nem is vagyok nagy bithuszár, főleg gitáros dolgokkal foglalkozom. Viszont utómunkára (VO  felvételeknél, ahol sok darabolás, műtés van ott kizárólag Reaper jöhet szóba), bár a quick compinghoz hasonlót még nem láttam, szóval felvételre még mindig Logic, mert a PT "playlist" megfejtése szerintem egy vicc (kb ugyanannyira flexibilis, mint a Logic regió kezelése :D)

Link to comment
Share on other sites

Minden DAW-nak van előnye és hátránya is, azt is megértem, hogy valakinek használhatatlan pl. a Logic. Én személy szerint zeneszerzéshez (nem torrenten :D) nem használnék mást, mint Logic, mert semmi más nem adja számomra a "kezem alá" a dolgokat, persze nem is vagyok nagy bithuszár, főleg gitáros dolgokkal foglalkozom. Viszont utómunkára (VO  felvételeknél, ahol sok darabolás, műtés van ott kizárólag Reaper jöhet szóba), bár a quick compinghoz hasonlót még nem láttam, szóval felvételre még mindig Logic, mert a PT "playlist" megfejtése szerintem egy vicc (kb ugyanannyira flexibilis, mint a Logic regió kezelése :D)

pici off, a Reaper MIDI editor részét kellemesen helyrepofozták a mostani 4.5x frissítéssel, érdemes futni vele egy kört annak aki nem biztos a DAW-jában (egyedül valami AL féle Session view megoldást hiányolok pc-sként  belőle, btw miért nincs Reaper fórum a DAW-ok között ?  ), http://www.reaper.fm/whatsnew.txt a MIDI editor: -okat nézzétek 4.5-től

ui: mondjuk a Reaper egyik elvitathatatlan nagy előnye, hogy nagyon inspiráló skin-ek készülnek hozzá (csakígytovább)

v1.8.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

pici off, a Reaper MIDI editor részét kellemesen helyrepofozták a mostani 4.5x frissítéssel, érdemes futni vele egy kört annak aki nem biztos a DAW-jában (egyedül valami AL féle Session view megoldást hiányolok pc-sként  belőle, btw miért nincs Reaper fórum a DAW-ok között ?  ), http://www.reaper.fm/whatsnew.txt a MIDI editor: -okat nézzétek 4.5-től

ui: mondjuk a Reaper egyik elvitathatatlan nagy előnye, hogy nagyon inspiráló skin-ek készülnek hozzá (csakígytovább)

v1.8.png

 

pici off, a Reaper MIDI editor részét kellemesen helyrepofozták a mostani 4.5x frissítéssel, érdemes futni vele egy kört annak aki nem biztos a DAW-jában (egyedül valami AL féle Session view megoldást hiányolok pc-sként  belőle, btw miért nincs Reaper fórum a DAW-ok között ?  ), http://www.reaper.fm/whatsnew.txt a MIDI editor: -okat nézzétek 4.5-től

ui: mondjuk a Reaper egyik elvitathatatlan nagy előnye, hogy nagyon inspiráló skin-ek készülnek hozzá (csakígytovább)

v1.8.png

Nekem az ardou 3 kezd bejönni bár használata már nehézkes

Link to comment
Share on other sites

imádom ezeket :

 

I moved to Reaper as i could keep all my Logic key commands and most importantly the way I zoom in and out using the marquee tool…it’s very straightforward and easy to learn and set up. I keep coming across new things i can do. It sounds great too, much cleaner and more open than Logic. In terms of sonics, I’d say Pro Tools, Cubase, Reaper and Studio One sound the best, then Logic, then Ableton Live at the bottom. Along with you and other people we did very boring blind tests to come up with this result.

http://darkartmasters.tumblr.com/post/57628826338/artist-spotlight-dom-roland

Logic-os népek, " It sounds great too, much cleaner and more open than Logic" tapasztaltok olyat, hogy a Logic kevesbé tiszta és zártabb hangzású mint a többi a DAW ? :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...