Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

A Logic szoftver története


Shatva

Kérdés

http://tweakheadz.com/history-of-notator-and-logic/

 

Az alábbi linkel nyitottam ezt a témát. Akit esetleg érdekel. Érdemes itt ott szétnézni, elgondolkodni, a koncepciókon, már az első verziótól.

És hogyan alakult ki mostanáig, mi volt már az első verziótól ami a többi dawnak nincs.

 

Hogy működött. Mi is az a living groove. És miért mondják sokan hogy midi-k királya.

(szerintem az audió-k és built in effektek és hangszereké is.)

 

Modular midi rendszerében..

 

Nézzetek rá egy kicsit...megéri :)

post-481-0-39657100-1367423912_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

folyt. előző, kicsúsztam a szerkesztési időböl, bocs: a mondat még egyszer helyesebben :

ha nem para, hogy AL-ben az automatizáció nincs kikompenzálva(9.1-ben sem lesz), magyarán a kikompenzált(PDC) VST(i)-k által bevezetett csúszás(még akkor is ha azok ki vannak kapcsolva), és az esetleges automatizációk(akármilyenek) nem lesznek egymással szinkronban többé (addig amíg kompenzálásra szoruló VST(i) van a projektben)

Hát én a bitwiget nagyon várom, ha nem is adják ki pénzért, gpl licensz alatt várná sok ember a linuxos verziót :)

Másrészt ha megjelenne király lenne mert meglenne oldva a pc-s zenélés. Eddig is megvolt csak nekem nem jön be. Daw részét értem az AL-nek de azt már nem ha a keverőt nézzük akkor fölötte az a sok téglalap mire jó? Eddig live alatt mindenki azt használta, de sosem értettem tényleg mire jó?

Illusztrációként:http://a.images.blip.tv/Pointblankonline-ComplexDubstepBasslineInAbletonLiveArrangementPt1756-712.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ha már történet, és időközben megjelent a Logic Pro X...

Még mindig le van maradva a többi DAW-hoz képest?

Egyébként én a Logic előnyét zeneszerzés terén látom. Arra szerintem a legjobb szoftver!

már a 9-es se volt lemaradva : http://www.digitalmusicdoctor.com/shootout/ (kék cellákban lévő fehér szövegre kattintva lehet részletesebb info-t kérni) és a itt még 500 dollárra vetítve számolták az ár-érték arányt, remélhetőleg hamarosan frissül az X-el az oldal

Link to comment
Share on other sites

Pityu, miért ezzel a listával vagdalkozol? Miért nem a saját nevedben beszélsz? Miért nem tényekről? Ez így nagyon nem fair. Te ott voltál a stúdiókban az általad listázott zenészek ténykedésekor?  Szerinted a Thievery Corporation is azért használ(t) Logicot mert látta hogy Josh Wink is azt használ? 

 

Csak azért, mert ez a lista 2004-2005 környékén még igaz is volt. De most 2013. van. És hogy ha figyelmesen olvasol, akkor láthatod, hogy én arról írtam, hogy a Logic szoftvert NEM fejlesztik és hogy a mai sztenderdek szerint már "kissé" lemaradt. De igazad van, az Apple rászorul hogy megvédjék, nyilván semmiféle kritikát nem érdemelnek, hiszen minden úgy jó, ahogy csinálják.

 

Azt persze csesztél kiguglizni hogy hány olyan profi van, aki velem egy véleményem van. Jó nyilván hülye vagyok, hiszen nem vagyok óriás sztár hogy megítélhessem, egy szoftver mennyire hatékony (Logic oktatóként :))) Fel se merüljön benned a kétely hogy esetleg lehet abban valami amit írok. Sok szerencsét pajtás, de én nem asszisztálok olyan oknak, akik azért járnak fórumra, hogy mások megerősítsék a véleményükben. Én nem akarok veled összeveszni, inkább távolságtartó leszek.  

 

De továbbra is megköszönném, ha a fórumon a saját tapasztalatodat osztod meg, és nem marketing gyűjteményeket kopipésztelnél, mert nem azért járunk fórumra, hogy a máshol marketingelt dolgokat szajkózzuk. Szóval saját kútfőből, ha lehet plíz. Tenkjú.

 

ui: ha valaki nem tudná, egy külfödi nagyobb produkció nem a házibütykölők szintjén működik. a hangszerelés történhet az egyik DAW-ban, amit nagy stúdióban szinte biztosan pro toolson kevernek. tehát: lehet, hogy valaki videón azt látja, hogy a nemtoménkicsoda épp Logicban csinál lábdobot otthon, de már nem veszik fel, hogy két hónappal később újraéneklik a dalt (már tök más mikrofonba mint a videón) és pro toolson keveri egy tök más arc. Pédául a Prodigy Fat of the Land sem Reasonben készült , igaz, Reason promónak használták, de végül stúdióba mindent cseréltek vasra, és nagypulton tolták össze :)

 

A fat of the land cubase-en készült akai sampleren, meg még ezer külső cuccokon...Te a 7 év szünet utáni Outnumbered albumra gondolsz.... Hallatszódik  is rajta mennyivel butább a régebbiehez képest. Az újról meg ne is beszéljünk. Persze nem az eszközön múlik, de technonál és soundesign-nál azért mégis..

Link to comment
Share on other sites

A fat of the land cubase-en készült akai sampleren, meg még ezer külső cuccokon...Te a 7 év szünet utáni Outnumbered albumra gondolsz.... Hallatszódik  is rajta mennyivel butább a régebbiehez képest. Az újról meg ne is beszéljünk. Persze nem az eszközön múlik, de technonál és soundesign-nál azért mégis..

Tetszenek ezek, hogy xy szoftveren készült. Nekem a FL studio jött be eddig a legjobban, Abletonal akárhogy meg akarok barátkozni, nem engedi meg.

Renoise fura hangzású de pont jó lenne a felépítése, de ez már semmi kép sem DAW.

Gitártanárom mondta, mérnem próbálom meg cubase-t. Reasonnal nem játszottam még, Logical sem, de OSX-em meg nincs.

Ardour meg a linuxos teret szeretné betölteni, de addig még nem találok róla normális leírást vst telepítésekhez, addig nem látom értelmét. Jó jó, szép DAW, bejönne de egyszerre 2 zeneírót miért használjak? Apropó Ableton-t valaki eltudná magyarázni hogy működik?

Link to comment
Share on other sites

 Apropó Ableton-t valaki eltudná magyarázni hogy működik?

magad mellé rakod a söröcskét meg a sósmogyit és 

 

 

ui: ha megvan, jöhet http://www.macprovideo.com/tutorial/live8101 ha ez megvan szép sorban http://www.macprovideo.com/tutorials/ableton+live-suite

(25$ per hó a streaming account, simán megéri https://www.macprovideo.com/plans/new/pro )

Link to comment
Share on other sites

Ha már részben ilyen DAW összeméregetős topikká vált ez a thread, akkor leírom én miért szeretem a Logicot... :)

Az az igazság, hogy nem hangmérnök, hanem zeneíró ember vagyok. Emiatt nekem elsősorban az a workflow kell, hogy gyorsan menjen. Ráadásul szeretem, ha könnyen lehet az elmentett presetjeimhez hozzáférni (channel strip presetre gondolok). Erre jobbat, gyorsabbat vagy kényelmesebbet még nem találtam. Elég sokféle jellegű zenét csinálok, ezért nincsenek belőtt sémák, de nekem például protools nem egy alternatíva, ahol percekig tart 1 teljes channelstrip összerakása. Én ezt 1 kattintással oldom meg. Van mondjuk kb. 40-50 rhodes presetem különböző mintákból, különböző effektláncokkal. 

Szóval szerintem aki zenét akar írni, és nem elektronikus műfaj az egyetlen (ahol kvázi standard lett a Live), annak a Logic remek választás. Én kb. 1500-2000 saját basic presettel pillanatok alatt tudok hangszerelni. El sem tudom képzelni, ilyen workflow nélkül, konkrétan ezt hogy lehet megvalósítani. Nekem kb. ez presetbank (amit 10 év alatt összepakoltam) az, ami miatt kb. soha nem fogok váltani.

Tehát aki zenész és a zeneszerzési szempontok alapján választ, annak ez nagyon reális alternatíva. Sőt. A Cubase talán még ilyen, de én nagyon régen nem hasznátam valahol 2003-ban elvesztettem a fonalat. Ha van valakinek zeneszerzői aspektusból róla friss élménye, szívesen olvasnám... köszi

Link to comment
Share on other sites

Apropó Ableton-t valaki eltudná magyarázni hogy működik?

apropó, még egy megjegyzés: csak akkor kezdj bele ha nem para, hogy AL-ben az automatizáció nincs kikompenzálva(9.1-ben sem lesz), magyarán a kikompenzált(PDC) VST(i)-k, és azok esetleges automatizációja nem lesz egymással szinkronban 

Bitwig-ben hivatalosan megoldották ezt, az persze továbbra sem eldöntött, hogy megjelenik-e valaha is :) 

Link to comment
Share on other sites

folyt. előző, kicsúsztam a szerkesztési időböl, bocs: a mondat még egyszer helyesebben :

ha nem para, hogy AL-ben az automatizáció nincs kikompenzálva(9.1-ben sem lesz), magyarán a kikompenzált(PDC) VST(i)-k által bevezetett csúszás(még akkor is ha azok ki vannak kapcsolva), és az esetleges automatizációk(akármilyenek) nem lesznek egymással szinkronban többé (addig amíg kompenzálásra szoruló VST(i) van a projektben)

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a Logic annyiban más minden más zeneszerkesztő szoftverhez képest, amennyire az Apple termékei egyéb területeken.

Ez pedig a Steve Jobs koncepció. Legyen egyszerű. Amihez vastag kezelési utasításokat kell tanulni heteken át, az nem embernek készült, hanem fanatikusoknak.

Használok Pro Tools-t és Logicot is. Időnkét Cubase is kell, mert a helyzet azt kívánja. A három rendszer közül a Pro Tools-t tartom a leginkább fejlettnek, de elmebetegek készítik. Az egyszerűséget és a logikát - úgy tűnik - örökre mellőzték az agyukból. Az egszerűbb dolgok megoldásához is órákig kell nyomozni és yourube-os videókat végignézni. Az Avid kezelési utasítása pedig van, de rendkívül hiányos és felszínes. Ha valaki sokat használja a Pro Tools-t és szépen megtanul együtt élni nem normális megoldásaikkal, akkor ez a legprofibb szoftver. Volt itt egy kolléga (sajnos már nem tevékenykedik a zeneiparban, amennyire én látom), aki magyar nyelven több napra elegendő megfejtéseket készített a PT korábbi verzióihoz. Kérdem én, jó az a szoftver, amivel ennyit kell okoskodni és okosodni? 

A logic ennek a koncepciónak pont az ellenkezője. Szinte soha nem kell kezelési utasítás és minden kéznél van. Mivel nem tömegtermék és a profik sem veszik annyira valószínű, hogy nem fejlesztik olyan erőbedobással, mint az egyetlen a PT-t. Ez inkább egy legyen ilyen is termékünk marad az Apple-nél, ha marad egyáltalán, hosszú távon.

Mindezzel azt akarom mondani, hogy amatőr célokra és home stúdióba nem tudok a logivnál jobb rendszert elképzelni. A profik sajnos nem kerülhetik meg a versenytársait.

Link to comment
Share on other sites

Hát én a bitwiget nagyon várom, ha nem is adják ki pénzért, gpl licensz alatt várná sok ember a linuxos verziót :)

Másrészt ha megjelenne király lenne mert meglenne oldva a pc-s zenélés. Eddig is megvolt csak nekem nem jön be. Daw részét értem az AL-nek de azt már nem ha a keverőt nézzük akkor fölötte az a sok téglalap mire jó? Eddig live alatt mindenki azt használta, de sosem értettem tényleg mire jó?

Illusztrációként:http://a.images.blip.tv/Pointblankonline-ComplexDubstepBasslineInAbletonLiveArrangementPt1756-712.jpg

volt egy kicsit feljebb egy tecsős link, abban ott van válasz :P

Link to comment
Share on other sites

azokat, csak egymáshoz képest nem fixen indulnak el a klipek - vagy akár loop-ok - (az egyes sávokon belül) mint a hagyományos DAW-okban, hanem tetszőleges sorrendben és időzítéssel (ergo kilehet próbálni mindenféle variációkat), de tudnak még sok egyebet mindent pl. a "dummy clips" technikával egy forráson (midi, sample) ki tudsz próbálni(ill. rögzíteni, váltatni köztük akár élőben is) mindenféle effektezést stb. stb. 

átkéne nevezni a topik-ot :D bocs mindenkitől

Link to comment
Share on other sites

azokat, csak egymáshoz képest nem fixen indulnak el a klipek - vagy akár loop-ok - (az egyes sávokon belül) mint a hagyományos DAW-okban, hanem tetszőleges sorrendben és időzítéssel (ergo kilehet próbálni mindenféle variációkat), de tudnak még sok egyebet mindent pl. a "dummy clips" technikával egy forráson (midi, sample) ki tudsz próbálni(ill. rögzíteni, váltatni köztük akár élőben is) mindenféle effektezést stb. stb. 

átkéne nevezni a topik-ot :D bocs mindenkitől

tehát mintha lenne egy kvázi samplered?

Link to comment
Share on other sites

ami a Live-ról még eszembe jutott, egy fyi, hogy AFAIK, LFO rack cumó

Screen-Shot-2013-03-05-at-5.57.43-PM.pnghttp://www.uniquesquared.com/blog/22271/pro-audio/my-five-favorite-features-in-ableton-live-9/

tehát nem automatizmuson keresztüli ciklikus automata paraméterállítási lehetőség(és ez negyed 12-kor jött ki belőlem :))) ), Live Standard-ban nem, csak MAX-ban van, magyarán : https://www.ableton.com/en/shop/ - ban kell venni egy Live Standard-ot és hozzá a Max-ot upgrade-ként (nem kell a Suite) , egyébként most van egy leértékelés épp

és most vissza a Logic-hoz :)

Link to comment
Share on other sites

kedves ADMIN, kaphatnók DAW-ok topik-ba egy általános témát : szóval : amúgy ha már nem írja senki, megjegyezem, hogy AL-ben az Arrangement View-ban a klipek között - habár loop-olhatóak - semmilyen kapcsolat nem hozható létre(és nem kapcsolódnak a Session View-beli eredeti kliphez sem), ha valamilyen változtatás kell eszközölni - a munka egy későbbi pontján - egy olyan  klip-en belül ami a projektben többször is előfordul, a klip összes előfordulásán is eszközölni ugyanazt a módosítást (adtam is +1-et az ez irányú fícsőr kérésnek Clip shortcuts (aka. references, clones, symbolic links) ) 

 

IMO windóz a Sonar tud ilyet egyedül, loop-olható, egymással szinkront tartó(link-elt) klip fícsőr csak ebben van
sonar_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

valamint -habár kezdetleges szintű - AL szerű nem lineáris számépítés is csak Sonar-ban lehetséges egyedül (tudtommal) 

további bajom Ableton Live-al, hogy a Spire-ből ( ) patch-től függően 1-8 példány kifekteti (FL Studio-t és Studio One-t is), míg Sonar és Reaper alatt meg vígan  működik (mintha a többszálúságot (hyperthreading-et) ezekben jobban megoldották volna)

Symptom High CPU load on one core only when using multi-core machines.

Reason: Live cannot use multiple CPU cores to process a single track or signal path. Additional Information A single track that has multiple plug-ins can only be processed by one CPU core. Sending audio signals from one core to another would cause unwanted delay - the result would be a dropout or another artifact. This means that a set with only one track can cause a quite high CPU load if the track contains CPU-hungry plug-ins.

 


https://www.ableton.com/en/articles/why-does-lives-cpu-meter-show-different-load-activity-monitor/

úghogy perpill az a tudomány jelenlegi állása, hogy Spire rajongóként AL kiesik, Reaper-ben nincs Session View, ergo marad a Sonar (ami meg a Virus-t utálja), háát nem könnyű a törpök élete :D

Link to comment
Share on other sites

Mint egy Loop sampler, igen, bár itt a loop-ok lehetnek MIDI klippek is, amik meghajthatnak VSTi-t, vagy külső vasat is. Ilyen szempontból inkább a grooveboxokra hasonlít a Live Session nézete, bár azoknál lényegesen flexibilisebb.

Innen kiindulva fl studió-t is be lehet állítani hogy live legyen, szimplán csak a patherneket kell használni.

ott is csak behúzom a samplet/előre faragott loopot és kiküldöm tetszőlegesen mixerre, ezt esetleg midi kontrollerrel megfejelem és utánna esetleg kiküldöm sima keverőre hogy 2 csatornám legyen mint egy dj mixernél. (sokan csinálják így és szerintem praktikus is)

Ennyi erővel tényleg mindegy, hogy mit használok. Nem kell át állnom más dawra.

Link to comment
Share on other sites

Ezt a sok hülyét, mind Logicot (is) használ.. :D

 

Celebrity and V.I.P. Logic users:
  • Depeche Mode
  • Nine Inch Nails
  • Herbie Hancock
  • Gwen Stefani
  • Coldplay
  • Chemical Brothers
  • BT (Brian Transeau) Artist, Composer, Producer 'N Sync
  • Peter Gabriel
  • The Roots
  • Christina Aguilera
  • Guns N Roses Artist "Use Your Illusion"
  • Blumpy Producer/Engineer/Programmer Madonna, Eric Clapton, Marilyn Manson, Sheryl Crow, Depeche Mode, Kid Rock...
  • Charlie Clouser Composer, Producer, Programmer Nine Inch Nails, "Saw", "Saw II", "Deepwater"...
  • Marilyn Manson Artist
  • Teddy Riley Producer/Artist Whitney Houston, Blackstreet, Michael Jackson, Janet Jackson
  • Chick Corea Producer/Composer Miles Davis, Donald Byrd, Wayne Shorter
  • Rick Rubin Producer Beastie Boys, Red Hot Chili Peppers, Melanie C
  • Reggie Griffin Writer Boyz II Men, Babyface, Isley Brothers
  • Tony Shepard Engineer Barbara Streisand, Stephen Bray, Randy Waldman
  • David Newman Film Composer 102 Dalmatians, Bedazzled, Nutty Professor I & II
  • 'N SYNC Artist
  • Stanley Clarke Producer/Composer George Duke, Chick Corea, Herbie Hancock
  • Barenaked Ladies Artist
  • Kay Gee Producer Next, One In a Million, Queen Latifah
  • Danny Lux TV Composer Ally McBeal, Boston Public
  • Mary J. Blige Artist
  • Mark Isham Film composer Rules of Engagement, Men of Honor, Save the Last Dance
  • Skinny Puppy Platinum Artist "The Process"
  • Chris Ting Producer/TV Composer Futurama, The Job
  • Dave Pensado Mixer Brian McKnight, Black Eyed Peas, Jermaine Dupri
  • David Frank Platinum Producer 98°, Dream, Christina Aguilera
  • Hiram Bullock Guitarist David Sanborn, Roberta Flack, Idris Muhammad
  • Gen Rubin Platinum Producer Baby Face, Mary J. Blige, Toni Braxton
  • DJ Spinbad DJ Moby
  • Big bad Voodoo Daddy Platinum Artist The Beautiful Life
  • Michael Wagner Platinum Producer Janet Jackson, Motley Crue, Ozzy Osborne
  • Curt Bisquera Drummer Mick Jagger, Seal, Elton John, Nelly Furtado, Tom Petty
  • Bill Gould Bassist Faith No More
  • Ndugu ChanclerNdugu Chancler Drummer Weather Report, George Duke, Joe Cocker
  • Peter McCabe Platinum Producer/Engineer Ricky Martin, Krayzie Bone, Tracie Spencer, Jennifer Lopez
  • MDFMK Platinum Group "MDFMK"
  • Randy Waldman Platinum Writer/Composer Kenny G,, Madonna, K-Ci- and Jo-Jo
  • Mark Bell Platinum Producer/Remixer Bjork, LFO, BBD
  • Organized Noize Platinum Producers Outkast, Goodie Mob, Kurupt
  • Dave Weckl Artist, Drummer "Transition", Paul Simon, Madonna, George Benson, Michel Camilo
  • Del Atkins Bassist Dr. Dre, DJ Quick, Warren G
  • Justin Meldal Johnson Remixer/Bassist Beck, Tori Amos, Amnesia
  • Ian Boxill Platinum Producer Jon B., Aaron Neville, 2 Pac
  • Michael Shrieve Drummer Santana, Mick Jagger, David Torn
  • Ramone Huggins Programmer Whitney Houston, Eminem, Dr. Dre
  • Bassy Bob Brockman Mixer Babyface, Faith Evans, Toni Braxton
  • Mark Rivera Saxophone Player Billy Joel, Foreigner, Peter Gabriel
  • Jonathan Sola Sound Designer The Simpson’s, Futurama
  • James 'Mad Ball' Canade Remixer/On Air Personality 103.1 New York
  • Mark Plati Platinum Producer David Bowie, Deee-lite, Will Downing
  • Tony Maserati Mixer Black Rob, Puff Daddy, Ruff Ryders
  • Darren Lighty Platinum Producer Next, LL Cool J, TLC
  • Jermaine Dupri Platinum Producer/Artist Mariah Carey, Da Brat, Jagged Edge, Destiny’s Child, Dru Hill
  • Mirwais Platinum Producer Madonna
  • Jamiroquai Platinum Artist "Return of the Space Cowboy"
  • Josh Abraham Platinum Producer Limp Bizkit, Orgy, Korn
  • James Poyser Platinum Producer D’Angelo, Erykah Badu, Lauryn Hill
  • Mutt Lang Platinum Producer Backstreet Boys, Shania Twain, Foreigner
  • Danny Saber Platinum Producer Marilyn Manson, Seal, Garbage
  • Keith Thomas Platinum Producer Amy Grant, 98°, Vanessa Williams
  • Ben Grosse Platinum Producer B52’s, Filter, Rollins Band
  • Eddie F. Platinum Producer Mary J. Blige, Donell Jones, 98°
  • Raymond Jones Platinum Producer Whitney Houston, Chic, , Lisa Fischer
  • Sylvia Bennett Smith Platinum Producer Destiny’s Child, Wild Orchid
  • Kenny Luck Bassist Boyz II Men
  • Brian Kierulf Platinum Producer Britney Spears
  • G. Thomas Furgerson Video Producer Sisqo, Dru Hill, Daz Dillinger
  • Roger Sanchez Platinum Producer Michael Jackson, Jamiroquai, Kathy Sledge
  • George Duke Producer/Composer Miles Davis, Stanley Clarke, Billy Cobham
  • Donell Jones Platinum Artist "Where I Wanna Be"
  • Big Chucky Thompson Platinum Producer Mary J. Blige, Puff Daddy, Faith Evans
  • Patrick Leonard Platinum Producer Madonna, Enrique Inglesias, Jewel
  • Bob Power Platinum Producer D’Angelo, The ROOTS, Erykah Badu
  • Jazzy Jeff Platinum Producer Will smith, Jill Scott, James Poyser
  • Chris Maxwell Producer/TV Composer Malcom In the Middle
  • Russ Landau TV Composer Survivor
  • The Crystal Method Platinum Artist "Comin Back"
  • Frank Serafine Sound Designer Star Trek III: the Search for Spock
  • Aimee Mann Platinum Artist "Whatever"
  • Eric Williams Platinum Artist/Producer Blackstreet
  • Marcus Miller Bassist/Film Composer "The Ladies Man"
  • Steve Kipner Platinum Producer 98°, Christina Aguilera, LFO
  • Jean Marie Horvat Mixer Destiny’s Child, Dave Hollister, Michael Jackson
  • Jed Lieber Platinum Producer/Composer Ozzy Osborne, Darryl Hall, Keith Richards
  • Rhett Lawrence Platinum Producer David Foster, Michael Jackson, Quincy Jones
  • Omar Hakim Drummer David Bowie, Mariah Carey, Miles Davis
  • Gary Carolla Platinum Producer 'N SYNC, 98°, Aaron Carter
  • Paul Foley Programmer/Editor Dr. Dre, Daz Dillinger, Nate Dogg
  • Bryce Wilson Platinum Producer Groove Theory, Mary J. Blige, Toni Braxton
  • Freddie Washington Platinum Writer/Bassist Will Smith, George Duke, Aaron Hall
  • Christian B. Remixer/On Air Personality KIIS FM Los Angeles
  • Tony Hoffer Programmer Beck
  • Underworld Platinum Artist
  • X-ecutioners Producers/DJ’s World Champion DJ’s
  • Jeff Bernstein Programmer Jennifer Lopez, Brian Mcnight, Cher
  • Jack Kugell Platinum Writer/Producer Martina Mcbride, Victoria Beckham (Posh Spice), O-Town, All 4 One
  • Gary Grant Trumpet David Foster, Fourplay, Julio Inglesias
  • Dave Wilder Bass Player Macy Gray’s band
  • Simon Franglen Producer/Programmer Titanic, Michael Jackson, En Vogue
  • Brian Middleton Remixer/On Air Personality B96 Chicago
  • Joey Waronker Drummer Smashing Pumpkins, Suburbia, Beck
  • Tom Salta Producer/Programmer Junior Vasquez, Cher, Primer 55
  • Julian Beeston Remixer Santana, Anita Ward, Die Krupps
  • Darrel Diaz Producer/Keyboardist Maxwell, Cherokee, Herbie Hancock
  • Lee Ritenour Producer/Guitarist George Benson, Stanley Clarke, The Brothers Johnson
  • Mickey Petralia Producer/Engineer Jude, Beck, Luscious Jackson
  • Guliano Franco Platinum Writer Babyface, Mary J Blige, Toni Braxton
  • Steve Vai Guitarist Frank Zappa, P.I.L., David Lee Roth, Whitesnake, Al Di Meola
  • Ashley Ingram Platinum Producer Des’ree, Josie, Jesse Powell
  • Keith Shocklee Platinum Producer Sinead O’Connor, Public Enemy, Ice Cube
  • QDIII Platinum Producer 2 Pac, Ice Cube, West Side Connection
  • Duncan Sheik Platinum Artist "Humming"
  • Amber Platinum Artist "Amber"
  • Cameron Frankly Music Supervisor Paramount pictures
  • Alan Pasqua Producer/Composer Santana, Sammy Hagar, Film: "The Water Boy"
  • Peter Erskine Drummer Christina Aguilera, John Patitucci, Carlos Santana
  • David Torn Guitarist GTR OBLQ
  • DJ Hidao Remixer/DJ KKBT 100.3 Los Angeles
  • Sasha Producer/Remixer Pet Shop Boys, M-People, BT, Junkie XL
  • Marley Marl Platinum Producer Capone and Noriega, Rahzel, Funk Master Flex
  • Chico Freeman Artist/Saxophonist McCoy Tyner, Arthur Blythe, Norman Hedman
  • Benjamin Wright Platinum Writer/composer Lucy Pearl, DJ Quick, Toni Braxton
  • Tom Fritze Engineer/Mixer Melanie C., Keith Sweat, Laura Branigan
  • DJ Revolution Producer/Remixer/DJ Wake Up Show
  • John Wicks Producer/Label Owner Sylk 130, Ovum Records
  • q-burns abstract message Artist
  • Thievery Corporation Artist
  • Stabbing Westward Platinum Artist "Darkest Days"
  • Wah Wah Watson Platinum Producer/Guitarist Maxwell, Barry White, Michael Jackson
  • Will Lee Bassist Vanessa Williams, D’Angelo, Peter Erskine
  • DC Talk Platinum Artist "Supernatural Experience"
  • Bruce Willis Actor Sixth Sense, The Siege, Pulp Fiction
  • The Whispers Platinum Artist And the Beat Goes On
  • Dexter Simmons Mixer Mary J. Blige, Whitney Houston, Brandy
  • Franky Beverly Platinum Artist "Inspiration /Joy and Pain"
  • Michael Sembello Platinum Producer Brian McKnight, New Edition, Don Grusin
  • Sway and Tech Producer/On Air Personality Wake Up Show, MTV, The Anthem
  • Danny Sembello Platinum Producer Chaka Khan, Tatyana Ali, Julie Brown
  • Stephen Bray Platinum Producer Madonna, Brian McKnight, London Beat
  • Citizen King Platinum Artist "Mobile Estates"
  • Rick Hahn Platinum Producer Celine Dion, Tom Scott, Spies
  • Genard Parker Platinum Producer K-Ci &, Jo-Jo, SWV, Intro
  • Josh Wink Producer/Artist "Don’t Laugh"
  • Carl Wheeler Platinum Producer Tony Toni Tone, Edwin Hawkins, Tramaine Hawkins
  • Kip Winger Platinum Artist "Songs from the Ocean Floor"
  • Tony Mangurian Platinum Producer Luscious Jackson, Bob Dylan, Willie Nelson
  • Waylon Jennings Platinum Artist "The Restless Kid"
  • Michael Delorenzo Actor Resurrection Blvd, New York Undercover
  • Joe Satriani Guitarist Blue Oyster Cult, Greg Kihn, Alice Cooper
  • Bill Esses Platinum Writer Maxwell, Macy Gray. Foxy Brown
  • Nigel Pulsford Guitarist Bush
  • Tony Berg Platinum Producer Lisa Loeb, Bette Midler, The Neville Brothers
  • Michael Lattanzi Platinum Producer Billie Meyer, Wyclef Jean, Bebe Winans
  • Richard Wolf Platinum Producer Madonna, Bell Biv Devoe Ricky Bell
  • Bill Plummer TV Engineer BET
  • Jeff Lorber Platinum Artist/Producer "Midnight"
  • Mad Jeff Platinum Producer New Edition, Solo, Johnny Gill
  • Chris Henderson Platinum Producer KASE
  • Andy Cichon Bassist Shania Twain
  • Andy Snitzer Artist/Saxophonist Some Quiet Place
  • Lukasz Gottwald Guitarist Saturday Night Live Band
  • Morris O’Connor Keyboardist Montell Jordan, LV, Warren G.
  • Serban Ghenea Mixer Jill Scott, Jay Z, Usher
  • DJ Skribble Producer/ On Air Personality MTV, Cindy Margolis, Wyclef Jean
  • Poogie Bell Drummer Erykah Badu, Marcus Miller, Robin S.
  • Percy Bady Platinum Producer/Arranger Winans, R. Kelly, Youth Edition
  • Bosko Cante Platinum Producer E-40, Kurupt, Master P
  • David Rosenthal Keyboard Player Billy Joel
  • Tim Gorman Keyboardist Jefferson Starship, The Who, Rolling Stones
  • Carlos Warlick Mixer Jon B., E-40, Cypress Hill
  • Sammy Peralta Producer/Artist Alicia Keys, Ashanti, Craig David, Destiny's Child, Missy Elliot
  • Geddy Lee Vocalist, Bassist, Keyboardist Rush
  • Meat Beat Manifesto Artist
  • Growling Mad Scientists Artist
  • Kipper Grammy Award-winning Producer Mary J Blige, James Taylor, Stevie Wonder,Jason Rebello, Sting
  • John McLaughlin Guitarist Live

Meg még Ők is:

 

 

Radiohead - Artist

Justin Timberlake - Artist / Producer - 'N Sync

Nine Inch Nails - Artist

Herbie Hancock - Artist

Mike Oldfield - Artist

BT (Brian Transeau) - Artist, Composer, Producer - 'N Sync

Peter Gabriel - Artist, Producer - Genesis, Phil Collins, Sinéad O'Connor

Roger Waters - Artist/Composer/Producer/Bassist - Pink Floyd

Gwen Stefani - Artist

Christina Aguilera - Artist

Rick Rubin - Producer - Beastie Boys, Red Hot Chili Peppers, Melanie C

Jermaine Dupri - Platinum Producer/Artist - Mariah Carey, Da Brat, Jagged Edge, Destiny’s Child, Dru Hill

Blumpy - Producer/Engineer/Programmer - Madonna, Eric Clapton, Marilyn Manson, Sheryl Crow, Depeche Mode, Kid Rock...

Kipper - Grammy-winning Producer - Mary J Blige, James Taylor, Stevie Wonder,Jason Rebello, Sting

Sammy Peralta - Producer/Artist - Alicia Keys, Ashanti, Craig David, Destiny's Child, Missy Elliott

Michael Levine - Composer/Producer - "The Simpsons Movie", "Close To Home", "Cold Case"

Charlie Clouser - Film Composer, Producer - Nine Inch Nails, "Saw", "Saw II", "Deepwater"...

Chemical Brothers - Artist - "Surrender"

Josh Abraham - Platinum Producer - Limp Bizkit, Orgy, Korn

Marilyn Manson - Artist

Depeche Mode - Artist - Live

Teddy Riley - Producer/Artist - Whitney Houston, Blackstreet, Michael Jackson, Janet Jackson

Chick Corea - Producer/Composer - Miles Davis, Donald Byrd, Wayne Shorter

Reggie Griffin - Writer - Boyz II Men, Babyface, Isley Brothers

Tony Shepard - Engineer - Barbra Streisand, Stephen Bray, Randy Waldman

David Newman - Film Composer - 102 Dalmatians, Bedazzled, Nutty Professor I & II

Stanley Clarke - Producer/Composer - George Duke, Chick Corea, Herbie Hancock

Barenaked Ladies - Artist

Kay Gee - Producer - Next, One In a Million, Queen Latifah

Mary J. Blige - Artist

Mark Isham - Film composer - Rules of Engagement, Men of Honor, Save the Last Dance

Skinny Puppy - Platinum Artist - The Process

Chris Ting - Producer/TV Composer - Futurama, The Job

Dave Pensado - Mixer - Brian McKnight, Black Eyed Peas, Jermaine Dupri

David Frank - Platinum Producer - Christina Aguilera, 98°, Dream

Hiram Bullock - Guitarist - David Sanborn, Roberta Flack, Idris Muhammad

Gen Rubin - Platinum Producer - Baby Face, Mary J. Blige, Toni Braxton

DJ Spinbad - DJ - Moby

Big bad Voodoo Daddy - Platinum Artist - The Beautiful Life

Michael Wagner - Platinum Producer - Janet Jackson, Mötley Crüe, Ozzy Osborne

Curt Bisquera - Drummer - Mick Jagger, Seal, Elton John, Nelly Furtado, Tom Petty

Bill Gould - Bassist - Faith No More

Ndugu Chancle - Drummer - Weather Report, George Duke, Joe Cocker

Peter McCabe - Platinum Producer/Engineer - Ricky Martin, Krayzie Bone, Tracie Spencer, Jennifer Lopez

MDFMK - Platinum Group - "MDFMK"

Randy Waldman - Platinum Writer/Composer - Madonna, K-Ci- and Jo-Jo, Kenny G

Mark Bell - Platinum Producer/Remixer - Björk, LFO, BBD

Organized Noize - Platinum Producers - Outkast, Goodie Mob, Kurupt

Dave Weckl - Artist, Drummer - "Transition", Paul Simon, Madonna, George Benson, Michel Camilo

Del Atkins - Bassist - Dr. Dre, DJ Quick, Warren G

Justin Meldal Johnson - Remixer/Bassist - Beck, Tori Amos, Amnesia

Jan Pulsford - Producer/keyboardist/programmer - Cyndi Lauper, Thompson Twins, Steps, Melanie etc.

Ian Boxill - Platinum Producer - 2 Pac, Jon B., Aaron Neville

Michael Shrieve - Drummer - Santana, Mick Jagger, David Torn

Ramone Huggins - Programmer - Whitney Houston, Eminem, Dr. Dre

Guns N' Roses - Artist - "Use Your Illusion"

Bassy Bob Brockman - Mixer - Babyface, Faith Evans, Toni Braxton

Mark Rivera - Saxophone Player - Billy Joel, Foreigner, Peter Gabriel

Jonathan Sola - Sound Designer - The Simpsons, Futurama

Mark Plati - Platinum Producer - David Bowie, Deee-lite, Will Downing

Tony Maserati - Mixer - Puff Daddy, Ruff Ryders, Black Rob

Darren Lighty - Platinum Producer - Next, LL Cool J, TLC

Mirwais - Platinum Producer - Madonna

Danny Lux - TV Composer - Ally McBeal, Boston Public

Jamiroquai - Platinum Artist - "Return of the Space Cowboy"

Fred Durst - Artist - Limp Bizkit

James Poyser - Platinum Producer - D’Angelo, Erykah Badu, Lauryn Hill

Mutt Lang - Platinum Producer - Backstreet Boys, Shania Twain, Foreigner

Danny Saber - Platinum Producer - Marilyn Manson, Seal, Garbage

Keith Thomas - Platinum Producer - Amy Grant, 98°, Vanessa Williams

Ben Grosse - Platinum Producer - B52’s, Filter, Rollins Band

Eddie F. - Platinum Producer - Mary J. Blige, Donell Jones, 98°

Raymond Jones - Platinum Producer - Whitney Houston, Chic, Lisa Fischer

Sylvia Bennett Smith - Platinum Producer - Destiny’s Child, Wild Orchid

Kenny Luck - Bassist - Boyz II Men

Brian Kierulf - Platinum Producer - Britney Spears

G. Thomas Furgerson - Producer - Sisqo, Dru Hill, Daz Dillinger

Roger Sanchez - Platinum Producer - Michael Jackson, Jamiroquai, Kathy Sledge

George Duke - Producer/Composer - Miles Davis, Stanley Clarke, Billy Cobham

Donell Jones - Platinum Artist - "Where I Wanna Be"

Big Chucky Thompson - Platinum Producer - Mary J. Blige, Puff Daddy, Faith Evans

Patrick Leonard - Platinum Producer - Madonna, Enrique Inglesias, Jewel, Peter Cetera

Bob Power - Platinum Producer - D’Angelo, The ROOTS, Erykah Badu

Jazzy Jeff - Platinum Producer - Will smith, Jill Scott, James Poyser

Chris Maxwell - Producer/TV Composer - Malcom In the Middle

Russ Landau - TV Composer - Survivor

The Crystal Method - Platinum Artist - "Comin Back"

Frank Serafine - Sound Designer - Star Trek III: the Search for Spock

Aimee Mann - Platinum Artist - "Whatever"

Eric Williams - Platinum Artist/Producer - Blackstreet

Marcus Miller - Bassist/Film Composer - "The Ladies Man"

The Roots - Platinum Artist - "Things Fall Apart"

Steve Kipner - Platinum Producer - Christina Aguilera, LFO, 98°

Jean Marie Horvat - Mixer - Destiny’s Child, Dave Hollister, Michael Jackson

Jed Lieber - Producer/Composer - Ozzy Osborne, Darryl Hall, Keith Richards

Rhett Lawrence - Platinum Producer - David Foster, Michael Jackson, Quincy Jones

Omar Hakim - Drummer - David Bowie, Mariah Carey, Miles Davis

Gary Carolla - Platinum Producer - 'N SYNC, 98°, Aaron Carter

Paul Foley - Programmer/Editor - Dr. Dre, Daz Dillinger, Nate Dogg

Bryce Wilson - Platinum Producer - Groove Theory, Mary J. Blige, Toni Braxton

Freddie Washington - Platinum Writer/Bassist - Will Smith, George Duke, Aaron Hall

Christian B - Remixer/On Air Personality - KIIS FM Los Angeles

Tony Hoffer - Programmer - Beck

Underworld - Artist

X-ecutioners - Producers/DJ’s - World Champion DJ’s

Jeff Bernstein - Programmer - Jennifer Lopez, Brian Mcnight, Cher

Jack Kugell - Platinum Writer/Producer - Martina Mcbride, Victoria Beckham, O-Town, All 4 One

Gary Grant - Trumpet - David Foster, Fourplay, Julio Inglesias

Dave Wilder - Bass Player - Macy Gray’s band

Simon Franglen - Producer/Programmer - Titanic, Michael Jackson, En Vogue

Brian Middleton - Remixer/On Air Personality - B96 Chicago

Joey Waronker - Drummer - Smashing Pumpkins, Suburbia, Beck

Tom Salta - Producer/Programmer - Junior Vasquez, Cher, Primer 55

Julian Beeston - Remixer - Santana, Anita Ward, Die Krupps

Darrel Diaz - Producer/Keyboardist - Maxwell, Cherokee, Herbie Hancock

Lee Ritenour - Producer/Guitarist - George Benson, Stanley Clarke, The Brothers Johnson

Mickey Petralia - Producer/Engineer - Jude, Beck, Luscious Jackson

Guliano Franco - Platinum Writer - Babyface, Mary J Blige, Toni Braxton

Steve Vai - Guitarist/Arranger - Frank Zappa, P.I.L., David Lee Roth, Whitesnake, Al Di Meola

Ashley Ingram - Platinum Producer - Des’ree, Josie, Jesse Powell

Keith Shocklee - Platinum Producer - Sinead O’Connor, Public Enemy, Ice Cube

QDIII - Platinum Producer - 2 Pac, Ice Cube, West Side Connection

Duncan Sheik - Platinum Artist - "Humming"

Amber - Platinum Artist - "Amber"

Cameron Frankly - Music Supervisor - Paramount pictures

Alan Pasqua - Producer/Composer - Santana, Sammy Hagar, Film: "The Water Boy"

Peter Erskine - Drummer - Christina Aguilera, John Patitucci, Carlos Santana

David Torn - Guitarist - GTR OBLQ

DJ Hidao - Remixer/DJ - KKBT 100.3 Los Angeles

Sasha - Producer/Remixer - Pet Shop Boys, M-People, BT, Junkie XL

Marley Marl - Platinum Producer - Capone and Noriega, Rahzel, Funk Master Flex

Chico Freeman - Artist/Saxophonist - McCoy Tyner, Arthur Blythe, Norman Hedman

Benjamin Wright - Platinum Writer/composer - Lucy Pearl, DJ Quick, Toni Braxton

Tom Fritze - Engineer/Mixer - Melanie C., Keith Sweat, Laura Branigan

DJ Revolution - Producer/Remixer/DJ - Wake Up Show

John Wicks - Producer/Label Owner - Sylk 130, Ovum Records

q-burns abstract message - Artist

Thievery Corporation - Artist

Stabbing Westward - Platinum Artist - "Darkest Days"

Wah Wah Watson - Platinum Producer/Guitarist - Maxwell, Barry White, Michael Jackson

Will Lee - Bassist - Vanessa Williams, D’Angelo, Peter Erskine

DC Talk - Platinum Artist - "Supernatural Experience"

Bruce Willis - Artist

The Whispers - Platinum Artist - "And the Beat Goes On"

Dexter Simmons - Mixer - Mary J. Blige, Whitney Houston, Brandy

Franky Beverly - Platinum Artist - "Inspiration /Joy and Pain"

Michael Sembello - Platinum Producer - Brian McKnight, New Edition, Don Grusin

Sway and Tech - Producer - Wake Up Show, MTV, The Anthem

Danny Sembello - Platinum Producer - Chaka Khan, Tatyana Ali, Julie Brown

Stephen Bray - Platinum Producer - Madonna, Brian McKnight, London Beat

Citizen King - Platinum Artist - "Mobile Estates"

Rick Hahn - Platinum Producer - Celine Dion, Tom Scott, Spies

Genard Parker - Platinum Producer - K-Ci &, Jo-Jo, SWV, Intro

Josh Wink - Producer/Artist - "Don’t Laugh"

Carl Wheeler - Platinum Producer - Tony Toni Tone, Edwin Hawkins, Tramaine Hawkins

Kip Winger - Platinum Artist - "Songs from the Ocean Floor"

Tony Mangurian - Platinum Producer - Luscious Jackson, Bob Dylan, Willie Nelson

Waylon Jennings - Platinum Artist - "The Restless Kid"

Michael Delorenzo - Artist - Resurrection Blvd, New York Undercover

Joe Satriani - Guitarist - Blue Oyster Cult, Greg Kihn, Alice Cooper

Bill Esses - Platinum Writer - Maxwell, Macy Gray. Foxy Brown

Nigel Pulsford - Guitarist - Bush

Tony Berg - Platinum Producer - Lisa Loeb, Bette Midler, The Neville Brothers

Michael Lattanzi - Platinum Producer - Billie Meyer, Wyclef Jean, Bebe Winans

Richard Wolf - Platinum Producer - Madonna, Bell Biv Devoe Ricky Bell

Bill Plummer - TV Engineer - BET

Jeff Lorber - Platinum Artist/Producer - "Midnight"

Mad Jeff - Platinum Producer - New Edition, Solo, Johnny Gill

Chris Henderson - Platinum Producer - KASE

Andy Cichon - Bassist - Shania Twain

Andy Snitzer - Artist/Saxophonist - "Some Quiet Place"

Lukasz Gottwald - Guitarist - Saturday Night Live Band

Morris O’Connor - Keyboardist - Montell Jordan, LV, Warren G.

Serban Ghenea - Mixer - Jill Scott, Jay Z, Usher

DJ Skribble - Producer - MTV, Cindy Margolis, Wyclef Jean

Poogie Bell - Drummer - Erykah Badu, Marcus Miller, Robin S.

Percy Bady - Platinum Producer/Arranger - Winans, R. Kelly, Youth Edition

Bosko Cante - Platinum Producer - E-40, Kurupt, Master P

David Rosenthal - Keyboardist - Billy Joel

Tim Gorman - Keyboardist - Jefferson Starship, The Who, Rolling Stones

Carlos Warlick - Mixer - Jon B., E-40, Cypress Hill

Geddy Lee - Vocalist, Bassist, Keyboardist - Rush

Meat Beat Manifesto - Artist

Growling Mad Scientists - Artist

John McLaughlin - Guitarist - Live

Lee-hom Wang - Artist / Songwriter / Producer

Utada Hikaru - Artist / Songwriter / Producer / Arranger

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...