Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Régi alma nem vén alma? (azaz megéri-e az árát még ma is?)


LP-filter

Kérdés

99296-old-apple.jpg

 

Apróban van 35ért Power Book G4 hirdetve. Fogalmam nincs mikori évjárat ez és egyáltalán power-PC vagy már Intel platformos. De nem is ez a lényeg. Hozzáértők szerint lehet a vénebb Macikkel ma még valamit kezdeni az iPad korában? Mivel se bővíthetőség, se OS frissítés nem játszhat tudtommal ilyeneken már.

Érdekelnének érvek - ellen érvek, mert a Hackintosh úgy néz ki nem fog menni nálunk. :)

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

No valamiért a fórum széthalt mikor ezt a kérdést be akartam küldeni.

Jelenleg egy 2007-es MBP-m van, 2,2C2D, 2GB RAM-al.

Kaptam egy elég jó ajánlatot egy 1.1-es Mac Pro-ra, amiben van 2 darab 4 magos 3Ghz-s Xeon (nem gyári, hanem upgradelt), meg 32GB ram...

Egyértelmű, hogy erősebb lenne mint a mostani, de az a bajom, hogy a régebbi EFI miatt csak 10.7.5-ig supportált az OS.

 

Érdemes vele foglalkozni, vagy várjak még...az a baj, hogy laposban nem tudom érdemes-e gondolkodni, nem hordoztam ezt sem, viszont azok használtan még drágábbak :S

Link to comment
Share on other sites

Ha mindenre jó a 10.7.5, amire szeretnéd használni, és tényleg jó az ajánlat, vedd meg.
Ha viszont bármi is van, ami miatt kell a 10.8 vagy későbbi verzió, akkor - sajnos - le kell róla mondanod.

Olyan ez, mint egy régi hangszer. Amit tud, azt tudja. Lehet, hogy még ezer évig :) De ennyi. 

Link to comment
Share on other sites

2 órája írta snaper:

No valamiért a fórum széthalt mikor ezt a kérdést be akartam küldeni.

Jelenleg egy 2007-es MBP-m van, 2,2C2D, 2GB RAM-al.

Kaptam egy elég jó ajánlatot egy 1.1-es Mac Pro-ra, amiben van 2 darab 4 magos 3Ghz-s Xeon (nem gyári, hanem upgradelt), meg 32GB ram...

Egyértelmű, hogy erősebb lenne mint a mostani, de az a bajom, hogy a régebbi EFI miatt csak 10.7.5-ig supportált az OS.

 

Érdemes vele foglalkozni, vagy várjak még...az a baj, hogy laposban nem tudom érdemes-e gondolkodni, nem hordoztam ezt sem, viszont azok használtan még drágábbak :S

Az 1.1-ek elpusztithatatlanok, nalam is egy ilyen megy, immaron 9.-ik eve 7/24-ben, tehat nagyon megbizhato darab.

erdemes benne boot lemezkent egy SSD-t rakni, mert egeszen "mai" sebesseguve valik ugy, de tenyleg eros korlat a max Lion oprendszer, ami cca olyan mintha olyan win-es geped lenne amin maximum XP futhat.

de ez sajnos gyari korlat, a videokartya 32 bitessege miatt nem lehet felhuzni az Efi-jet, annak a cserejevel egyutt meg mar gazdasagtalan a buli. Egy 1.1 egyebkent 80-130 korul realis manapsag, amennyit boven meger hasznalati szempontbol, mivel minden elmegy rajta amivel lehet zenet csinalni. Csak egyutt kell elni azzal, hogy mar vagy ket eve nem supportalt OSX szempontbol, tehat elobb utobb vegleg"no way". Megha szerkezetileg tokeletesen is mukodik.

sajnos pont emiatt kellett most belelepnem egy ujabba, de az is "csak" 3.1.-es 2008-as, ami viszont OSX szempontbol meg mindig "mai" a full 64 bitessege miatt. De eszemben sincs megvalni az 1.1-tol....:) jo lesz az meg valamire.

Link to comment
Share on other sites

Áh, még egy százas az most nem menne.

A mostani is jó, mármint elvagyok vele. Nincsenek óriási projektjeim amihez kellene a számolás, leginkább Maxban feljesztek Ableton alá, de már idegesítő, hogy órákat kell várni egy potméter gomb renderelésére :(

Link to comment
Share on other sites

Régi alma? Ha a 2008-as Macbookom régi, háááát... le kell szedjem róla a Live-ot, mert a 10.6.8 kevés az új Max4Live-nak, és nem is igazán terhelhető sok sávval. Ráadásul ez a modell csak 3 GB memcsit lát a 4-ből. De általános használatra szerintem jó lesz még pár évig (esetleg egy SSD-t kaphat)... Ha a mai almák is ilyen tartósak lesznek, akkor ki fog törni a világbéke! :):):)

Link to comment
Share on other sites

No igen.

Nálam is a G5 menne még, ha nem lett volna oda az unibin support.

Nem kell sok sáv, mert majdnem mindent "kint" csinálok, de azért gáz, amikor már minden fogja a gépet.

Általános haszálatra igen tökéletes bármelyik Inteles dög szerintem. 

Link to comment
Share on other sites

Egy kicsit elmentünk offtopik-ba, de akkor csak megkérdem már, hogy uad2-re optimalizált Lexicon reverb, vagy vas. Mondjuk Lexicon MX400? A kérdés azért érdekes, mert az MX400 eléggé kommersz kategóriába esik, viszont nem tudom hogy soundban veri-e a plugint. Most vagyok beszerzés előtt, mindkét lehetőség szóba jöhet, ezért kérdezem... 

Link to comment
Share on other sites

Az nem túl szakmai dolog, hogy egy 10 évvel ezelőtti 33609-et hasonlít valaki egy mai pluginhez.

10 éve minden plugint vert a 33609 és előbb-utóbb valószínűleg annak is kijön az újabb, UAD2-re írt verziója,

ami még jobb lesz. 1073-ból, is van már új, bár azt nem tudtam még összenézni az eredeti vassal, de az újraírt LA2A és 1176 már igen közel van a vasakhoz. Nyilván nem az még teljesen, de minden más meg elég használhatatlan ezen a vonalon.

Én amúgy a régi LA2A-t 1167-ot és 1073-at, csak elvétve használtam, mert szerintem sem voltak elég jók.

Sőt, a Neve 1081 kifejezetten rossz szerintem. Volt viszont helyettük egy csomó más jó dolog.

 

Aztán ott van pl. a Massenburg EQ, ami brutál jó lett és a Manley EQ is kiemelkedően jó.

Semmi hasonló szintű dologról nem tudok natívban.

Nebulán lehet hogy van, de kizártnak tartom, hogy Nebulát 100-as nagyságrendben lehetne használni egyszerre.

Márpedig egy rendes keveréshez sok cucc kell.

Kivéve ha nagyon jó vasakkal van minden felvéve és legalább 90%-ban végleges soundok.

Ilyen viszont csak a mesében van általában.

Ha meg mégis minden tuti, akkor viszont nem kell semmi varázslat, mert magától is jól szól minden

és a DAW belső cuccaival vígan összekeverhető. 

Szóval a gyakorlati felhasználása szerintem erősen korlátozott a natív cuccoknak, így a Nebulának is, hiába szól jól.

Pársávos dolgokra biztosan jó, de egy nagyobb projectre alkalmatlan.

 

Aztán ott van a Manley Vari Mu, ami szintén egy elég jó történet, a Culture Vulture meg baromi jó lett.

Jól sikerült a Lexicon zengető is, az AMS pedig főleg, annak ellenére, hogy azt nem ők csinálták.

Egy ideje ugye nyílt platform lett az UAD és amit külsősök csinálnak rá, azok általában nem egy nagy durranások,

legalábbis pont ugyanaz, mint a natívok, így max csak a teljesítmény miatt van értelmük, nem a minőség miatt.

Link to comment
Share on other sites

33609

elmegy kenyérrel, az Én véleményem szerint, de azt tegyük hozzá,hogy szoftveresen nincs olyan kompresszor, ami jó lenne, abban eddig csak analogban hallottam jót. Legalábbis szerintem a compressorok csak rontanak, töbre mész egy transient designerrel, vagy jó ADSR kialakításával, akár bpm synced.....

TEHÁT.

Az ÉN véleményem szerint az UAD ONLY plug-in-ek 95%a átlagosak, nyilván hardcore marketingben úsztatva ezt nehéz feldolgozni főleg ha eltapsoltál 700 ezret a pluginekre és 300-at a vasra, de hidd el nekem az UAD DSP only emulációk  95 %-ban középszerűek. Pl az AMS-NEVE 1073 EQ volt számomra a legnagyobb csalódás,

olyan "soundot" csinál,mintha valami béna mp3 codec lenne. Visít, folytassam? Fuj. Semmire nem jó. Max akkor ha eleve nagyon jó a hangszíned, azthiszed jót csinál, de nem csak felemeli kicsit azt ami amugyis jó, erre akármelyik free EQ is képes. 

Sonnox EQ-ja, AVID D2/d3 kombója, Waves SSL EQ-ja, Voxengo Gliss EQ-ja, meg talán még a BrainWorx bx_digital (tér) EQja több mint elég.

Az UAD túl van hypeolva, köze nincs az eredeti vasakhoz, még akkoris ha ezen a kereskedőknek nagy hasznuk van.

Pro Tools TDM-ben is mindenkit etettek itt 10 éve , hogy *hype*, a DSP másképp szól, meg jobb.

Aztán az AVID (Digidesign) Maga vallotta be,hogy Native vs TDM THE SAME. Még akkoris, ha a DSP kevesebb lépcsőből számolja ki azt, amit a natív. De attól még ugyan az.

 

UAD only pluginben is van 3 jó :D mint említettem EMT reverb, Moog filter és a Space Echo. Ezek UAD onlyk. 

 

Az automatizációs parákról nem is beszélve :)

Bocs ha a lelkedbe gázoltam, fogadd el, nem mindenki irracionális, illetve vakon marketingacceptáló avagy önbecsapós :)

Nebula jobb, mint az UAD, ugy százszor, vagy százezerszer, olvasgass róla gearslutz-on, aztán próbáld ki kommresz vektorokkal.

Nincs jó 33609 emuláció, az igazit kell használni comp-ban. KEDVES BÉRKOMMENTELŐ Strázsamester

 

Nem szeretném szét trollkodni a topic-ot. Személy szerint UAD felhasználó vagyok, mégis elfogadom a véleményedet, ami a Te szemszögedből jól megindokolt, és érthető.

Viszont az utolsó mondatodért kár volt, mert átcsapott személyeskedésbe...

 

Maradjunk tisztán szakmai vonalon, és kész érvekkel, tényekkel győzzük meg egymást, ne személyeskedjünk.

 

Peace!

 

Up

Link to comment
Share on other sites

Ha az UAD kozepszeru emulacio akkor meselj, milyen a vas 33609 es melyik a jo emulacio ha az UAD a kozepszeru?

 

33609

elmegy kenyérrel, az Én véleményem szerint, de azt tegyük hozzá,hogy szoftveresen nincs olyan kompresszor, ami jó lenne, abban eddig csak analogban hallottam jót. Legalábbis szerintem a compressorok csak rontanak, töbre mész egy transient designerrel, vagy jó ADSR kialakításával, akár bpm synced.....

TEHÁT.

Az ÉN véleményem szerint az UAD ONLY plug-in-ek 95%a átlagosak, nyilván hardcore marketingben úsztatva ezt nehéz feldolgozni főleg ha eltapsoltál 700 ezret a pluginekre és 300-at a vasra, de hidd el nekem az UAD DSP only emulációk  95 %-ban középszerűek. Pl az AMS-NEVE 1073 EQ volt számomra a legnagyobb csalódás,

olyan "soundot" csinál,mintha valami béna mp3 codec lenne. Visít, folytassam? Fuj. Semmire nem jó. Max akkor ha eleve nagyon jó a hangszíned, azthiszed jót csinál, de nem csak felemeli kicsit azt ami amugyis jó, erre akármelyik free EQ is képes. 

Sonnox EQ-ja, AVID D2/d3 kombója, Waves SSL EQ-ja, Voxengo Gliss EQ-ja, meg talán még a BrainWorx bx_digital (tér) EQja több mint elég.

Az UAD túl van hypeolva, köze nincs az eredeti vasakhoz, még akkoris ha ezen a kereskedőknek nagy hasznuk van.

Pro Tools TDM-ben is mindenkit etettek itt 10 éve , hogy *hype*, a DSP másképp szól, meg jobb.

Aztán az AVID (Digidesign) Maga vallotta be,hogy Native vs TDM THE SAME. Még akkoris, ha a DSP kevesebb lépcsőből számolja ki azt, amit a natív. De attól még ugyan az.

 

UAD only pluginben is van 3 jó :D mint említettem EMT reverb, Moog filter és a Space Echo. Ezek UAD onlyk. 

 

Az automatizációs parákról nem is beszélve :)

Bocs ha a lelkedbe gázoltam, fogadd el, nem mindenki irracionális, illetve vakon marketingacceptáló avagy önbecsapós :)

Nebula jobb, mint az UAD, ugy százszor, vagy százezerszer, olvasgass róla gearslutz-on, aztán próbáld ki kommresz vektorokkal.

Nincs jó 33609 emuláció, az igazit kell használni comp-ban. KEDVES BÉRKOMMENTELŐ Strázsamester

Link to comment
Share on other sites

Ha az UAD kozepszeru emulacio akkor meselj, milyen a vas 33609 es melyik a jo emulacio ha az UAD a kozepszeru?

 

Szerintem ma már nem.
OS X-et használok, de szvsz rengeteget romlott a szoftver minősége a marketing miatt (gyakrabban cserélik az OS-et).
Nem akarom felsorolni mennyi új hiba bukkant fel, de aki azt gondolja kezdőként,hogy van bármi hátránya OS X-en vagy Windows 7-en, akkor téved, mindkettő lehetne sokkal jobb, sajnos  az ultrakommersz és a megbízhatatlan a találó mind2 Op systemre.
Mint programozo/studios azt mondom Linux , de annak konstans nulla a támogatottsága audio sw-ek terén.
Szóval az a legjobb, ha beszerzel egy akármilyen Windows 7-et vagy OS X-et, rárakod a legújabbnál min. 1 évvel régebbi oprendszert és audio szoftvert, soha többé nem frissítesz, felrakod az ahhoz létező legjobb plug-ineket, veszel egy jó konvertert ( 16 mono kibe), és vasakkal zenélsz (NL3, esetleg valami analog Prophet8 vagy Moog,egyéb Clavia, RÉGI Virus C, Emulator II :)))) ) és elfelejted azt,hogy bármilyen új gépet vagy oprendszert vegyél...
Szoftverek szarok manapság, sokszor van,hogy letöltöd a legújabbat és rosszabb mint a régi, MAC-en is.
Najó azért van 1-2 jó szoftver is persze, pl z3ta szinti, Nebula 3, Sonnox plug-in-ek,PODFarm,SIR reverb, ArtsAcoustic reverb,az összes Soundtoys plug-in Digidesign/Avid plug-inek, Crane Song Phoenix, Reaper, PT 11,

TL Space... pár waves cucc pl SSL EQ, Flanger, meg pár Tape delay..... ja és valami amiért ki fognak nyírni: szerintem az UAD is egy jó nagy mokusvakítás, ugyanis 1-2 jó pluginje van csak, pl az EMT reverb és a Moog filter és a Roland Space Echo.. az összes többi KÖZÉPSZERŰ "emuláció". :-)
Johet a hóhér , hogy kivégezzen, és  jöhet az utolsó szál "cigi",éés az utolso kivánság: Moog Emerson szinti, de!!! miután azt megkaptam inkább légyszi mégse öljetek meg :)))))

 

Link to comment
Share on other sites

Nem semmi pár év után 50-60-ért egy anno 5-600ezres gép! Akkor az értékvesztés itt is érvényes ilyen mértékben, nem csak a pcknél vagy samplereknél. Egyenlőre csak tapogatózom a témában mert már az iPadekre is mondják hogy teljesítményben meglépik ezeket a 10 éves almákat. Viszont először azt hittem vmi sumákság van, mivelhogy a Mac biztos tartja az árát... Nahát! :)

 

Hát azért elég jól tartják magukat. Pl az a g4 35-ért ahogy írtad.

Ha megnézed a specifikációját, láthatod hogy ez már több éve kuka kategória. Értsd: még böngészésre se nagyon ajánlanám, nemhogy zenebonálásra.

Nyilván a korban hozzáillő cuccok elfutnak rajta, de annak meg mi értelme?

Link to comment
Share on other sites

Szerintem ma már nem.
OS X-et használok, de szvsz rengeteget romlott a szoftver minősége a marketing miatt (gyakrabban cserélik az OS-et).
Nem akarom felsorolni mennyi új hiba bukkant fel, de aki azt gondolja kezdőként,hogy van bármi hátránya OS X-en vagy Windows 7-en, akkor téved, mindkettő lehetne sokkal jobb, sajnos  az ultrakommersz és a megbízhatatlan a találó mind2 Op systemre.
Mint programozo/studios azt mondom Linux , de annak konstans nulla a támogatottsága audio sw-ek terén.
Szóval az a legjobb, ha beszerzel egy akármilyen Windows 7-et vagy OS X-et, rárakod a legújabbnál min. 1 évvel régebbi oprendszert és audio szoftvert, soha többé nem frissítesz, felrakod az ahhoz létező legjobb plug-ineket, veszel egy jó konvertert ( 16 mono kibe), és vasakkal zenélsz (NL3, esetleg valami analog Prophet8 vagy Moog,egyéb Clavia, RÉGI Virus C, Emulator II :)))) ) és elfelejted azt,hogy bármilyen új gépet vagy oprendszert vegyél...
Szoftverek szarok manapság, sokszor van,hogy letöltöd a legújabbat és rosszabb mint a régi, MAC-en is.
Najó azért van 1-2 jó szoftver is persze, pl z3ta szinti, Nebula 3, Sonnox plug-in-ek,PODFarm,SIR reverb, ArtsAcoustic reverb,az összes Soundtoys plug-in Digidesign/Avid plug-inek, Crane Song Phoenix, Reaper, PT 11,

TL Space... pár waves cucc pl SSL EQ, Flanger, meg pár Tape delay..... ja és valami amiért ki fognak nyírni: szerintem az UAD is egy jó nagy mokusvakítás, ugyanis 1-2 jó pluginje van csak, pl az EMT reverb és a Moog filter és a Roland Space Echo.. az összes többi KÖZÉPSZERŰ "emuláció". :-)
Johet a hóhér , hogy kivégezzen, és  jöhet az utolsó szál "cigi",éés az utolso kivánság: Moog Emerson szinti, de!!! miután azt megkaptam inkább légyszi mégse öljetek meg :)))))

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...