Jump to content
Ménemszól.hu

Mi a különbség a többmagos UAD kártyák között?


xinu

Recommended Posts

Kedves uad tulajdonos gitárosok. Az érdekelne, hogy melyik gitár erősítő szimulációt tartjátok a legjobbnak.

Reampoláshoz kellene. Adott egy apollo interface, és ezzel realtime tudnék csupasz jelet rögzíteni, későbbi reamp céljából, bárhol.

Tudom stílusfüggő stb, de melyik az amelyik a legflexibilisebben használható, és a legjobb érzetet nyújtja feljátszásnál, (csak monitorozás céljából).

 

Elég kacifántosan írtad le. Reampolni akarod a gitárt és kell valami ami a feljátszásnál megszólal.

Ott van a Softtube Amp Room Half-Stack, ugye ezt megkaptad. Próbálgasd meg hogy mit lehet belőle kitekerni, ha nem jó még mindig ott van a demo verziója a többinek.

Úgy érzem kicsit sokat akarsz, nem lesz olyan ami tudja a metált is meg mondjuk alkalmas reggae gitározásra.

Ja, a ZBH 8. epizódot ne hagyd ki.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 128
  • Created
  • Last Reply

ha mindenképpen reampolod, akkor szerintem tökmindegy milyen plugint használsz a felvételnél. az egyetlen feltétel az, hogy közel 0 latency legyen a késés, legalábbis én ebből indulnék ki.

 

nincs uadom, így nem tudok róla nyilatkozni. reampolni sincs lehetőségem, így pluginezek. 

 

- amplitube, ez nem rossz, viszonylag fájdalommentesen lehet kitekerni belőle kellemes hangzásokat

- guitar rig, szerintem alulmarad az előzővel szemben, előnye, hogy bazijó a kezelőfelülete

- revalver se, érezhetően a metálra mentek rá, könnyű zúzást előállítani vele

- boogex, amennyire ingyenes, annyira jó plugin

- recabinet, szerintem mindent visz, erősen ajánlott kipróbálni

Link to comment
Share on other sites

"ha mindenképpen reampolod, akkor szerintem tökmindegy milyen plugint használsz a felvételnél."

 

Hogy lenne már mindegy?

Az a legfontosabb, hogy mit hall az ember feljátszásnál.

Ha nem jót, akkor rosszul fog játszani.

Két kvintet persze akármin fel lehet tolni, de komolyabb riffeket nem igazán,

vagy legalábbis nagyon komoly gyakorlat kell hozzá, hogy ne legyen rossz..

Nyilván nem véletlen, hogy otthonról általában szörnyű rosszul felvett gitárokat kapunk, reampolásra,

hiszen legtöbbször valami rettenet gagyi szimulátort használtak monitorozni, ami nem csak egy nagy maszat, hanem még késik is.

Link to comment
Share on other sites

nyilván nem mindegy, mit kell feljátszani. viszont nekem, aki nem gitáros, ez az egész reamp:

1.1 felesleges, ha jó cuccon játszod fel

1.2 okés, ha utólag alakítani akarsz a hangzáson

2. de ha reampolsz, akkor szinte majdnem mindegy min megy keresztül, csak halld amit játszol

 

a plugineknek meg van késésük, de nem mindegyiknek ugyanannyi, de ha már egyszer feljásztottál valamit, akkor azt meg is lehet editálni. aki olyan sávokat küld keverésre amik késnek, az igénytelenség. felveszem, kiigazítom ha csúszás van, vagy feljátszom újra. 

Link to comment
Share on other sites

Nem egészen így működik a dolog.

Ha rossz minőségű, meg még késik is a monitorozás, akkor még pontatlanabb lesz a gyakran amúgy sem túl pontos gitáros.

Aztán lehet 1/16-onként összerakni az egész lemezt. Cserélni a tompított hangok nagy részét, mert a szar monitor miatt

nem tudta rendesen megfogni úgy ahogy kell, stb.

Ha nem csak tök egyszerű dolgok vannak, hanem komolyabb témák, meg gitárcentrikus a zene,

akkor klucskérdés, hogy mit hall.

 

Egyébként eleve sok a baj az olyan gitárosokkal, akik otthon kizárólag szimulátorokkal gyakorolnak.

Gyakorlatilag nincs hangképzésük és így soha nem is fogják megtanulni, hogy hogyan kell

megszólaltatni egy igazi cuccot. Amikor bejön ide és kap egy tisztességes hangú, komoly cuccot, akkor

alig tudja megszólaltatni és meg van lepődve, hogy mi van.

Kb. a digitális zongora vs. akusztikus zongora különbségről van szó.

Link to comment
Share on other sites

str kollégának:

 

Nem véletlen az Apollo meg az uad plugin. A héten vettem fel éneket: Gefell UMT 70S - Unison 610B - LA-2A Legacy volt a lánc, így is vettem fel. 1.1msec-et késik, ez semmi, így lehet jól dolgozni.

Gitár felvételnél kb ugyanez a helyzet. Ehhez kell a kollégának egy rendes plugin ami megszólal, hogy faszán fel lehessen játszani. Neked is ajánlom a ZBH 8-at Madival.

Link to comment
Share on other sites

Igen, ilyen 1ms körüli történet még bele tud férni.

Az UAD simulátorokat még nem volt alkalmam real time kipróbálni, hogy milyen érzés játszani rajtuk.

A Softube mondjuk tök ugyanaz, mint a natív verzió, de a többi az komolyabbnak tűnik.

Bár továbbra is azt mondom, hogy ahol a gitáré a fő szerep, ott nem állnak meg a lábukon.

Még a Fractal Audio sem, pedig az egy iszonyat drága vas.

Az is csak lemikrofonozva szól jól stúdióban.

Élőben nagy hangerőn jó vonalból is.

Link to comment
Share on other sites

"1.1msec-et késik"

 

És ennyi idő alatt az upsampliget is megcsinálja?

Ha igen, az elég komoly!

És minden pluginnel ennyi késik, vagy eltérő idők vannak?

 

A Midas XL8 illetve Pro szériás live pultoknak van egy olyan jellemzője hogy bizonyos processzeket képesek órajel-szinkronban végezni. Négy féle beállítás van, kettő FOH és kettő MON használatra, emlékeim szerint 14-10-6-4 msec késésekkel. A 6 msec jellemzően monitorládás, a 4 msec jellemzően fülmonitoros megoldásokhoz ajánlott. Azt gondolom hogy ennyit képes körülbelül az ember észrevétlenül tolerálni. Az Apollo Twinem 32 mintánál 8.7 msec körbeérési késéssel operál. Egy átlag 40 ezres hangkártya körbe biztos késik 30 ms-t, ez rengeteg.

Amúgy ez az 1.1 msec érték úgy van meghatározva hogy egyrészt a különböző csatornák minta szinkronban vannak tartva mert ugye az egyikre lehet hogy raksz egy unison-t meg még 4 másik plugint, a másikra semmit. Szerintem ha minden bemenetre jut egy egész mag és ez teljesen ki van használva akkor a maximális elméleti késés ennyi, ezért fixen ennyit fog késni ha kihasználod ha nem.

 

Egyébként miért nincs még Apollotok? Nem igényelné a workflow azt hogy realtime vegyetek fel vonalgitárt/basszust amihez realtime használnátok egy jól megszólaló realtime erősítőszimulációt?

Link to comment
Share on other sites

Eddig nem éreztük szükségét az Apollónak.

A szimulátoroknál nagyságrendekkel jobb erősítőkön dolgozunk mikrofonozva.

Mellette persze veszünk natúr vonaljelet is, ha más soundra lenne szükség, mint amit az elején gondoltunk.

Egyedül az LA2A kellene nagyon felvételkor, de akkor már inkább vasra gyúrok.

Meg hát egy komoly előfok+Apogge párost sem pótol az Apollo.

Link to comment
Share on other sites

Egyébként Apolloval felvett anyagot még nem kaptam keverésre, így személyes tapasztalat nincs vele.

Csak olvastam több helyen is, hogy bármilyen jó kis cucc, az Apogge-t még nem éri el hangilag.

 

Ha gondolod otthonról küldök neked anyagot amit a héten vettem fel. Gefell UMT 70S mikrofonba történt ami szerintem egy jó darab, majd unison 610B és LA-2A Legacy.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm mindenkinek aki időt szánt a válaszra!!! Valóban, ahogy Töfi írtad: Nagyon nem mindegy mit hall az ember feljátszásnál, ezért is volt a kérdés.

A softube-okat én is gyengének hallom. Nekem eddig a Chandler tűnik a legszimpatikusabbnak. De akkor majd leteszteltetem egy gitárossal, mert csak az érzet a lényeg.

 

Ha jól tudom azért az a 1.1 ms Latency 2.1 ms valójában. Játszottam már fel az apollóval, én nem érzékeltem késést. 7-10 ms roundtrip latencyt már szoktam érzékelni. 7 alatti kártyával meg még nem volt dolgom.

Az Apollo preampját az uad 4-710-hez tudom hasonlítani, mert az van :). 710-et egyértelműen jobbnak hallom.

Link to comment
Share on other sites

Töfi: Sikerült esetleg meghallgatni a sávot? Kíváncsi vagyok a véleményedre.

 

SamFisher: Nem, egyszerűen nem vagyok hajlandó saját magamat ezzel bolondítani amíg nincs rá elég meló. Ha mondjuk rendszeresen vennék fel éneket akkor egy 1073 lehet hogy befigyelne. Egyenlőre egyébként tetszik a 610 sound, odabaszós :D

Gamda: világos, hogy a 4-710 jobb, ez nem volt kérdés. Az Apolloé egy korrekt preamp aminek tudsz csinálni soundot, az Unison technológiával kicsit jobbat mint a hasonló megoldások.

 

Egyébként tegnap szórakozásból vettem fel dobot egy XY kismembrános párral. van felvétel 610-el meg a sima Apollo előfokkal is, ha gondoljátok közreadom, persze csak ha megígéritek hogy a csapkodásom nem véleményezitek :D

Link to comment
Share on other sites

Nagyon jó olvasni az itteni véleményeket,hozzászólásokat!

Sok esetben befolyásolja az elképzelésemet! - mert könnyen befolyásolható vagyok.

Én mindent beszedek kanyar nélkül!

Sajnos nagyon sok esetben nem hiszek a fülemnek,de amikor itt olvasok az általam kipróbált pluginnel kapcsolatban,de nem mertem használni mert......

Szóval innen merítek erőt,sok mindenhez.

Mert én egy "szoftverbuzi" vagyok.Mindent gyüjtök.Ami ingyen van,meg ami nem is.

De!Kezdek szelektálni!

Szóval írjatok!Írjatok!Írjatok!Nagyon jó olvasni!

Link to comment
Share on other sites

Nagyon jó olvasni az itteni véleményeket,hozzászólásokat!

Sok esetben befolyásolja az elképzelésemet! - mert könnyen befolyásolható vagyok.

Én mindent beszedek kanyar nélkül!

Sajnos nagyon sok esetben nem hiszek a fülemnek,de amikor itt olvasok az általam kipróbált pluginnel kapcsolatban,de nem mertem használni mert......

Szóval innen merítek erőt,sok mindenhez.

Mert én egy "szoftverbuzi" vagyok.Mindent gyüjtök.Ami ingyen van,meg ami nem is.

De!Kezdek szelektálni!

Szóval írjatok!Írjatok!Írjatok!Nagyon jó olvasni!

Kiegészítésként!Tudom,hogy most mindenki hülyének néz!Meg biztos jót röhög rajtam!De én vállalom! :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Kiegészítésként!Tudom,hogy most mindenki hülyének néz!Meg biztos jót röhög rajtam!De én vállalom! :thumbsu:

Bocsí!Még egy kiegészítés!Régi gyerek vagyok!

Az iskolákba annak idején egy Lenini idézet volt kirakva:" Tanulni!Tanulni!Tanulni!"

Szerintem ezt nyugodtan lehetne ma is kirakni!

Mert nem tanulás,hanem butítás folyik!Minden téren!

Link to comment
Share on other sites

Bocsí!Még egy kiegészítés!Régi gyerek vagyok!

Az iskolákba annak idején egy Lenini idézet volt kirakva:" Tanulni!Tanulni!Tanulni!"

Szerintem ezt nyugodtan lehetne ma is kirakni!

Mert nem tanulás,hanem butítás folyik!Minden téren!

 

Folytatva az "offot":

A butítás pont a Lenin-idézet nevében ment már Lenin idejében is. (Lásd: filozófusok hajója.) ;-) 

Link to comment
Share on other sites

Most jutott eszembe a következő felvetés. Van az Apollo Twin-en ugyebár pad, link meg fázis gomb. Ezt le lehetne programozni hogy az alábbi gombok a monitor/headphone állásban a dim, mono illetve mid/side check legyenek? A/D-nak szól főleg a felvetés, ő tudná érdemben jelezni a fejlesztők irányába. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Gyerekek azt magyarázza el valaki hogy miért jó az hogy ott a Pultec, erre kinyomják a másolat Tube-Tech EQ emulációját is Softtube kiadásban?? Ráadásul ebből létezik ugyebár natív plugin is.

Szerintem itt csak a piacról van szó. Egyszerűen valahogy alternatívát, konkurenst kell teremteni az UAD-nak. De azért pl én nagyon élvezem a native pluginekkel szemben, hogy az UAD pluginek az UAD kártyát terhelik, így lent tudom tartani a buffer size-t és ezzel a latencyt, ami nem hátrány.

Link to comment
Share on other sites

Sok értelmét én sem látom, de ugye nyitott platform lett az UAD pár éve, így aztán mindenki azt ír rá amit akar.
A külsősök által csinált UAD pluginek többnyire tök ugyanazok, mint a natív verziók,
így valóban leginkább csak a gép tehermentesítése miatt érdekesek.
A Tube-Tech meg főleg fura dolog, mert már az eredeti vas is a Pultec másolata, de ettől még persze lehet jó.
Sok stúdióban látom a Tube-Tech-et is, de még nem volt alkalmam kipróbálni.

Link to comment
Share on other sites

  • A/D changed the title to Mi a különbség a többmagos UAD kártyák között?
  • A/D locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...