Jump to content
Ménemszól.hu

Mi a különbség a többmagos UAD kártyák között?


xinu

Recommended Posts

Én is pont ezért nem látom értelmét dolgoknak. Pl ott a Maag EQ4, egyszer ha úgy lesz kipróbálom hogy van-e differencia a demohoz képest. Egyébként a bounce időkön vettem észre hogy valószínű nem nagyon van a gép leterhelve, mert baromi gyors a bounce, sok UAD pluginnel meg ugye lassú.

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok száma 128
  • Created
  • Last Reply

Prógálgatjuk az erősítő szimulációkat. Amit alapból adnak Amp Room Half-stack, az nagyon szar, a Logic bármelyik gyári erősítője elveri. Az ENGL 646 is elég gönc nekem, ráadásul bonyolult az a sok poti meg az effekt része is nekem, túlvariálták és kicsik a képernyőn a dolgok. Viszont a Marshall Plexi jónak tűnik, abból ki lehet hozni épkézláb gitárhangot. Egyenlőre ennyi, majd megyünk tovább ha lejár a demo.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Használja valaki rendszeresen maszteringhez az Uad - Manley Varimut, vagy a Shadow hillst?

Egy projekt végén vagyok, és az eddig használt kompresszorokkal nem vagyok megelégedve. Kipróbáltam a Manleyt (demo), és rendkívül tetszik. Azon gondolkodom lehet rajta marad, van rá 14 napom. Azonban egyszer kétszer előfordult már velem, hogy egy újdonság nagyon megtetszett, de idővel rájöttem, hogy a gyakorlatban mégsem jó, vagy olyan amilyennek először hallottam. Ezért is kérném, ha valaki megkevert már valamelyikkel egy-két albumot nyilatkozzék. 

Link to comment
Share on other sites

Prógálgatjuk az erősítő szimulációkat. Amit alapból adnak Amp Room Half-stack, az nagyon szar, a Logic bármelyik gyári erősítője elveri. Az ENGL 646 is elég gönc nekem, ráadásul bonyolult az a sok poti meg az effekt része is nekem, túlvariálták és kicsik a képernyőn a dolgok. Viszont a Marshall Plexi jónak tűnik, abból ki lehet hozni épkézláb gitárhangot. Egyenlőre ennyi, majd megyünk tovább ha lejár a demo.

Az Amp Room Half stack elsőre nekem is tragikusnak tűnt, aztán lp standarddel egész jókat ki tudtam belőle tekerni. A titok a mikrofon helyezgetése és a drive, meg a treble lecsavarása körül van. Az ENGL presetjei általában nem túl jók, azzal is foglalkozni kell. nem tudom, mi a bonyolult benne, elsőre nem tűnnek jónak a presetek, ott is kell keresgélni a mikrofonozások között, szerintem ki lehet belőle jót tekerni.

Link to comment
Share on other sites

A Half-stackkal kapcsolatban nekem is más érzéseim vannak jelenleg, de van benne egy olyan íz mint amikor fáj a torkom és felköhögöm a lerakódást..

Meg persze zenei és játék stílus kérdése, hogy mihez jók. Úgy általában nem helyettesítenek egy-egy legendás vasat. Ha viszont megtalálod azt a funkciót a gitárszólamban, amit az emlegetett pluginek támogatnak, akkor egy jó dal jó mixében soha nem fogja senki számonkérni, hogy ez milyen plugin, vagy erősítő került bevetésre.

Link to comment
Share on other sites

Picit más, de én már nagyon várom az idei karácsonyi vásárt. Minden képen tervben van egy Channel Strip (valószínűleg a 88RS), és kellene venni egy jó reverbet is, bár megmondom őszintén abból egyik sem igazán nyert meg...Van egy Scarlet Red Reverb Pluginem azt én nagyon szeretem. Mondjuk használom hangszereken és éneken is.

Link to comment
Share on other sites

Na jó, de vonalból az is elég szar. Persze sokkal jobb az összes többinél,
de messze van a mikrofonozott hangtól. Végfokra és ládára kötve, lemikrofonozva, viszont disznó jól szól, ez tény.
Élőben, nagy hangerőn úgy tűnik, hogy vonalból is áll a lábán, mert sok nagy zenekar átállt rá,
de gyakran nem a saját hangfalszimulátorát szokták használni, hanem másikat.

Link to comment
Share on other sites

Nekem nagyon tetszett vonalból is (igaz nem vagyok gitáros, és nem pro szinten mozgok). A gitáros srác írta, hogy a gyári presetek nem igazán jók szerinte, de hogy ki lehet csavarni belőle jó dolgokat. Meg gondolom az is számít, hogy PRS 513 at szúrt rá. 

Link to comment
Share on other sites

Amikor meglett az Apollom tökre odavoltam hogy uuuu unison 610B, aztán mostanában kezdek leszokni róla, meg a felvételnél pluginezésről is. Múltkor vettem fel unison pre nélkül éneket, és tökre tetszik, EQ nélkül csücsül a mixben. Szóval most azt gondolom hogy nem akkora dolog mint amekkorának mondják, ez is csak egy preamp plugin ha unison ha nem. persze eldönteni nem tudom mit csinál a gyakorlatban.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ekkor: 13 Nov 2015 09:20:23 írta rootkiller:

Amikor meglett az Apollom tökre odavoltam hogy uuuu unison 610B, aztán mostanában kezdek leszokni róla, meg a felvételnél pluginezésről is. Múltkor vettem fel unison pre nélkül éneket, és tökre tetszik, EQ nélkül csücsül a mixben. Szóval most azt gondolom hogy nem akkora dolog mint amekkorának mondják, ez is csak egy preamp plugin ha unison ha nem. persze eldönteni nem tudom mit csinál a gyakorlatban.

az unisont felvett anyagon nem tudod alkalmazni, csak felvételKOR. hogy mekkora dolog, mindenki döntse el maga. technológiailag az. hogy ki mire tudja használni, az másik sztori. 

vagyis:

Ekkor: 13 Nov 2015 09:20:23 írta rootkiller:

ez is csak egy preamp plugin

ez tehát helytelen megállapítás.

9 órája írta yackall:

Trident EQ pluginnel van valakinek tapasztalata? 

csípem, bár ritkán használom.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Rávettem magam és elindítottam a 1073 Legacy demoját. Ugye van nekem a Sonimus Burnley 73 plugin, ahhoz hasonlítom, a test driveos sorozat kismembrános mikrofontesztjének anyagaival. Azt kell mondjam hogy minőségbeli különbséget nem érzékelek a két plugin között. mind a kettő nagyon jó. Ami viszont előnye a Burnleynak az a szaturáció, illetve a nagyobb, átláthatóbb kezelőfelület. Számomra az új verzió nem perspektíva mixben (egy mag), esetleg mint unison preamp hasznos lehet. A 299€ vs 59$ durva különbség viszont, ellenben ha a legacy-t külön odaadták volna 99€-ért akkor valószínűleg azt veszem meg.

568ff442a3d56_Kepernyofoto2016-01-08-18.

Link to comment
Share on other sites

  • A/D changed the title to Mi a különbség a többmagos UAD kártyák között?
  • A/D locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...