Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Amikor felkapcsolják a lámpát.


Gamda

Kérdés

Gondoltam itt meg lehetne osztani olyan dolgokat, amik idővel estek le számunkra, és a fejlődésünk útján egy újabb lépcsőfoknak tartunk.

Alapelvek, összefüggések, stb...

Fórumon felvenni, keverni... megtanulni nyilván nem lehet, de ha van néhány értékes, vagy gondolatébresztő mondat, azzal megspórolhatunk egymásnak néhány felesleges kört egy-egy részterületen.

 

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Én például már nagyon-nagyon sokszor mondtam, hogy nem kell túlmisztifikálni a masteringet és a mixet kell jól megcsinálni.

A kivétel erősíti a szabályt! Tényleg ezen a fórumon is írtad!

Ha valamit sokan mondanak, annak ellentettjét pedig kevesen, akkor jócskán el kell telnie időnek míg az ember meggyőződik a "kevés" igazáról.

Link to comment
Share on other sites

Amúgy ez a topik nem igazán erről akarna szólni szerintem.

Sőt, valójában pont a csóróknak jön jól, ha mások időben lámpát gyújtanak,

mert nagyon sok pénzt el lehet bukni a rosszul összevásárolt cuccokon, rosszul elkészített felvételeken, stb.

Hogy ez mennyire igaz!!!

Link to comment
Share on other sites

Nekem is jogom van jetski-zni, meg vitorlázni, de sajnos kurvára nem tudom megvenni. :)

Amúgy ez a topik nem igazán erről akarna szólni szerintem.

Sőt, valójában pont a csóróknak jön jól, ha mások időben lámpát gyújtanak,

mert nagyon sok pénzt el lehet bukni a rosszul összevásárolt cuccokon, rosszul elkészített felvételeken, stb.

A gazdag család elkényeztetett kölykének kutya mindegy, de a legtöbb embernek nem.

Én már túl vagyok jó sok elbukott pénzen, de szerencsére időről időre belebotlottam olyan emberekbe,

akik tudtak hasznos tanácsokat adni. Rossz felvételeket pedig naponta kapunk keverésre,

így aztán arról is bőven tudnék mesélni. Azokon szerencsére már nem én bukok legalább. :)

Link to comment
Share on other sites

Azért azt nem kell elfelejteni,hogy senki sem úgy születik,hogy mindenhez ért.Az anyatejjel sem szivja magába a tudást.

Nem születik mindenki gazdag család elkényeztetett kölykének,akinek az első kis "játékszere" egy E-mu sp 12,vagy Jupiter 6,8......

Valaki csak 20-30 éves korára tud magának beszerezni kacatokat.

Zenélni és úgy általában mindenhez,mindenkinek van joga.Megint más kérdés,hogy ha szart csinál,ne ossza meg másokkal,

hacsak nem a fejlődése érdekében.És ne gondolja azt,hogy csinál egy demot és már hatalmas zenész.

Mindenki kezdőként indul,ezt nem kell elfelejteni.Nyilván valaki tehetségesebb,van érzéke a zenéhez.

Van aki rájön,hogy nem megy és saját magának zenélget hobbi szinten,és van akinek sok pofon kell,hogy rájöjjön nem megy.

Focizni sem tud mindenki profi szinten,mégis mindenki olyan okos benne....

Ja és nekem nem savanyú a szőlő,mert én tudom magamról,hogy botfülű vagyok :)

Link to comment
Share on other sites

Ha profi lennék én is biztos igyekezném, minél jobban túlmisztifikálni a maszteringet, hisz ez messze a legjobb ár/befektetett energia, idő arányú folyamat egy album, vagy szám elkészítése folyamán. Biztos van az a szint, ahol ez nagyon fontos, de home szinten szerintem a felvétel-keverés sokkal sokkal számottevőbb a jó végeredmény szempontjából.

Link to comment
Share on other sites

Kezdem is:

A keveréseim akkor kezdik elnyerni végleges formájukat, amikor mind hangerőben, mind a frekvenciamenetben nagyon közel járok a legvégső kívánt eredményhez. Azaz a maszterelés nem egy feljavítás lesz, hanem nagyon finom csiszolása a keverésnek. Ez pl. számomra sokaig nem volt világos. Azt hittem a maszterelés majd mindent megold. De ha durva maszter kell, hogy valami elfogadható szinten megszólaljon, akkor minden borul.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...