Jump to content
Ménemszól.hu
  • 1

Monitor hangfal kis hangerőhöz


axon.dust

Kérdés

  • Válaszok 115
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

6 órája írta A/D:

Szerintem ez épp fordítva működik.  egy hangfal műfajfüggetlen kellene legyen. ha azt mondjuk, hogy egy hangfal valaminek nem áll jól, de valaminek meg igen, akkor arról van szó, hogy szétfeszítjük a monitorhangfalakkal szemben támasztott homogenitás-linearitásbeli követelményeink határait: valójában rossz a hangfal, de a szerencsétlen jellegzetessége bizonyos dolgokra alkalmassá teszi.  

Szerintem ez csak elviekben igaz, hiszen a lehallgató-láncban a hangsugárzó van legmesszebb az ideálistól, ráadásul ebben az árkategóriában különösen kompromisszumot kell kötni a vásárlónak. 

6 órája írta A/D:

Dehogy, épp ellenpéldának használtam, hogy a woofer mérete önmagában nem determinálja a basszus pontosságát.

Köszi. Így már világos. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Na, a focal-okkal eddig nagyon joban vagyok :)

Viszont, mint az sejtheto volt a laptop-TV-sok biszbasz horror fodlhurkat eredmenyez. Egyelore bekotottem egy compoundert levalasztonak, de nyilvan ez igy nem maradhat... :)

Valaki ajanlana egy jo kis ketcsatornas DI-boxot vagy hasonlo galvanikus levalasztast szimmetrikusan, ha lehet TRS-TRS, hogy kisebb helyet foglaljon, es kevesebbet kelljen forrasztgatnom. A lenyeg, hogy nagyon semlegesen menjen keresztul rajta a szar. Mondjuk most pl epp Natalie Cole-t hallgatok, es imadom, hogy kihallom a felveteli/vagasi hibakat egy olyan lemezen, amivel demozni szoktak a hifistak nem veletlenul mellesleg... Nade mindegy, valami tuti szimmetrikus levalasztas erdekelne joaron... Ha lehet passziv... 

Elore is koszi!

Link to comment
Share on other sites

20 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Na, a focal-okkal eddig nagyon joban vagyok :)

Viszont, mint az sejtheto volt a laptop-TV-sok biszbasz horror fodlhurkat eredmenyez. Egyelore bekotottem egy compoundert levalasztonak, de nyilvan ez igy nem maradhat... :)

Valaki ajanlana egy jo kis ketcsatornas DI-boxot vagy hasonlo galvanikus levalasztast szimmetrikusan, ha lehet TRS-TRS, hogy kisebb helyet foglaljon, es kevesebbet kelljen forrasztgatnom. A lenyeg, hogy nagyon semlegesen menjen keresztul rajta a szar. Mondjuk most pl epp Natalie Cole-t hallgatok, es imadom, hogy kihallom a felveteli/vagasi hibakat egy olyan lemezen, amivel demozni szoktak a hifistak nem veletlenul mellesleg... Nade mindegy, valami tuti szimmetrikus levalasztas erdekelne joaron... Ha lehet passziv... 

Elore is koszi!

Nna. Congrat, akkor minden jó ha a vége jó (lesz?) ;)

Link to comment
Share on other sites

35 perccel ezelőtt írta draco draconis:

Nna. Congrat, akkor minden jó ha a vége jó (lesz?) ;)

Hallgasd meg egyszer, a legviccesebb eddig altalam felfedezett erenye, hogy kimondottan elvezheto hangot ad ugy, hogy tenyleg preciz(nek tunik eddig). Na pont most megy a calypso blues... ha vege, folytatom...

Haaa... Hallgasd meg egyszer, nagyon szofisztikalt!

szerk.: regen vigyorogtam ennyit egyhuzamban ... :D

Link to comment
Share on other sites

Ma megérkezett az új Mackie MR széria. A régi EOL, ezek meg az újak.  Én nem hallottam még őket, de a kollegám azt mondta, hogy szerinte lényeges javulás van a korábbi szériához képest. A megítéléshez a recept ugyanaz, ki kell próbálni.  

https://hitspace.hu/mackie-mr524.html

Ekkor: 9/27/2017 at 0:50 írta Tetsuo:

Szerintem ez csak elviekben igaz, hiszen a lehallgató-láncban a hangsugárzó van legmesszebb az ideálistól, ráadásul ebben az árkategóriában különösen kompromisszumot kell kötni a vásárlónak. 

A véleménykülönbséget az okozza, hogy az eredeti idézet azt mondja, hogy "mi áll jól" egy adott monitorhangfalnak, te pedig itt arról írsz, hogy egy hangfal megítélése ízlés dolga.

A kettő hasonló, de nem ugyanaz. A különbség lényeges az elviek szempontjából, és igen, elvekről beszélünk.

 

20170929_161256.jpg

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta DutchFlowers:

plusz tanulni is lehet a hangjat a cuccnak. Meg kell is.

Nade akkor illesztesre ajanlana valaki valamit? Ne kelljen mar otthagynom egy compoundert....

Konyorgom! :)

Ne tegyel semit oda leginkabb. Ha mindenkepp szukseges, akkor minimum egy radial engineering di box, ami viszont nem olcso. Minden massal ez alatt csak rontasz.

Link to comment
Share on other sites

5 órája írta hp0:

Ne tegyel semit oda leginkabb. Ha mindenkepp szukseges, akkor minimum egy radial engineering di box, ami viszont nem olcso. Minden massal ez alatt csak rontasz.

A semmi sajnos nem opcio... Koszi az ajanlast, megneztem a Radial-okat, a JDI Duplex kb pont amire szuksegem van... 430 erka... tenyleg nem olcso. :) Es raadasul csunya, mint egy tomeges kozuti baleset. :D

A compounder vegulis jo munkat vegez, es abbol tudnek venni megegyet kb 150 erkaert... Igaz, hogy aktiv, meg nagy. `De legalabb szep. :)

Na, ezen merengek meg egy kicsit, meg hatha jon meg valami ajanlat mastol is.

(vazze hihetetlen, hogy mekkora kinalat van di-boxokbol... nincs pofam egyik bolttal sem eljatszani, hogy rendelgetek es kuldozgetem vissza... :) meg az is hihetetlen, hogy nincs valami egyszerubb megoldas... )

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta DutchFlowers:

A semmi sajnos nem opcio... Koszi az ajanlast, megneztem a Radial-okat, a JDI Duplex kb pont amire szuksegem van... 430 erka... tenyleg nem olcso. :) Es raadasul csunya, mint egy tomeges kozuti baleset. :D

A compounder vegulis jo munkat vegez, es abbol tudnek venni megegyet kb 150 erkaert... Igaz, hogy aktiv, meg nagy. `De legalabb szep. :)

Na, ezen merengek meg egy kicsit, meg hatha jon meg valami ajanlat mastol is.

(vazze hihetetlen, hogy mekkora kinalat van di-boxokbol... nincs pofam egyik bolttal sem eljatszani, hogy rendelgetek es kuldozgetem vissza... :) meg az is hihetetlen, hogy nincs valami egyszerubb megoldas... )

Probalj ki elsozor egy star quad bekotesu (4 eres, csavart erpar + Dupla arnyekolas, sommernek vannak ilyen kabelei) szimmetrikus kabelt, hatha megoldja. Az a legolcsobb megoldas, ha bejon.

Link to comment
Share on other sites

15 órája írta A/D:

Ma megérkezett az új Mackie MR széria. A régi EOL, ezek meg az újak.  Én nem hallottam még őket, de a kollegám azt mondta, hogy szerinte lényeges javulás van a korábbi szériához képest. A megítéléshez a recept ugyanaz, ki kell próbálni.  

https://hitspace.hu/mackie-mr524.html

A véleménykülönbséget az okozza, hogy az eredeti idézet azt mondja, hogy "mi áll jól" egy adott monitorhangfalnak, te pedig itt arról írsz, hogy egy hangfal megítélése ízlés dolga.

A kettő hasonló, de nem ugyanaz. A különbség lényeges az elviek szempontjából, és igen, elvekről beszélünk.

 

20170929_161256.jpg

Mondjuk a régi Mackie MR most már van olyan árban akciósan, ami a megéri ársávban van. Szerintem.

Link to comment
Share on other sites

47 perccel ezelőtt írta hp0:

Probalj ki elsozor egy star quad bekotesu (4 eres, csavart erpar + Dupla arnyekolas, sommernek vannak ilyen kabelei) szimmetrikus kabelt, hatha megoldja. Az a legolcsobb megoldas, ha bejon.

Nem latom be logikailag, hogy egy kabel hogyan segitene megszuntetni a foldhurkot, es a draga penzert vett Neotech-jeimet sem akarom lecserelni.

A DI-box jo otlet volt, valtozatlanul koszonom az ajanlatot.

Alternativakent olyasmire gondoltam, mint pl hifi-hez gyartanak rengeteg kulonbozo megoldast, de ugye azok asszimetrikusak. Remeltem hatha van a DI-Boxokon kivul szimmetrikus megoldas is, de lehet hogy tenyleg nem. Vagy mondjuk valami izolacios megoldas az USB-kabelen.

Amugy mar kiprobaltam, amit csak tudtam. Konkretan tudom, hogy melyik eszkoz-bol melyik resze jon a zajnak. A laptopbol egy kicsi brumm (50Hz + gazdag felharmonikus rend), meg mukodesi zaj (egermozgas, ssd/hdd muveletek), a HDMI-n rakotott TV-bol meg iszonyat brumm (50Hz + nemi felharmonikus), ami raadasul a laptop leallitasaval ugrik vagy egy +60dB-t, eletveszelyes. Kirpobaltam aksirol TV nelkul is, ugy csak a mukodesi zaj maradt benne (nyilvan). Alapbol a brumm sem zavaro, ha szol is valami (bar biztosan igen, hiszen hozzaadodik a hangzoanyaghoz), de amit leallitaskor muvel azt semmikeppen nem kivanom a zsiruj focaljaimnak. Mar probalgattam egyszeru hazi praktikakat, de vegso elkeseredesemben beraktam a compounder-t (20-200kHz eleg egyenesen, szinte nulla zaj hozzaadasaval) nyilvan minden bypass es meg is oldotta a problemat: ha kozel hajolok a magas-sugarzohoz akkor hallani egy keveske egeszseges sugast, ami nyilvan DA+kabel+erosito-zaj, szep feher.

Keresgeltem megoldast, hogy az USB kabelen kapjam el a dolgot (mondjuk a scarlet-hez jo ratyi kabelt adnak alapbol), de sajnos ami igeretesen hangzik az mind csak normal sebessegre (12Mbit) kepes, vagy sokszaz euros cucc (pl az Intona high speed USB isolator-a). A ferrite bead-nek (azt sem tudom mi az magyarul) adok majd egy probat, de nem varom, hogy megvaltja a vilagot.

Szoval jelen pillanatban marad a compounder, ha mas javallat nem erkezik, aztan a ket sokszaz euros megoldas kozul meg majd valasztok hasrautve... :) Vagy akar marad egy compounder veglegesre.... :) 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.




×
×
  • Create New...