Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

USB zaj problémák - hátha


bgrassfield

Kérdés

Sziasztok!

Nem igazán tudtam hova tenni ezt a topicot, azért került ide. A téma egyértelmű: amikor csatlakoztatsz valamit, egyszercsak hallható "búgózaj" kerül a kimenetre, ami sajnos jól hallható. Ez többnyire USB-MIDI kábeleknél fordul elő, de nálam például a KP3 USB csatlakozója is ezt produkálja.

Mi lehet a baj? Még egy nyamvadt Behringer UCA202 is elnyeli az USB groundloop-ot (bekapcsolás után 1-2 mp-ig hallható, aztán az automatika kiiktatja). Ezzel szemben a KP3 olyat művel, hogy csak nézek. Elég, ha csak hozzáérintem az USB cstlakozót az aljzathoz, és azonnal hallható a búgózaj, akár be van kapcsolva a KP3 akár nincs.

A gépem egy Dell Inspiron 6400, 4 db USB aljzattal. Régebben egyébként, másik géppel az USB-MIDI csatlakoztatása okozta ezt a zajt. Végigpróbálgattam már az összes kombinációt, hogy melyik aljaztra dugom a különböző eszközöket, de a KP3 mindegyik aljzaton elkezd énekelni, míg rajta kívül semmi más nem.

Elektro-zsenik, mi lehet a megoldás? Létezik olyan eszköz, ami kiszűri ezt a zajt? Vagy valami más megoldás?

Üdv:

Grassfield

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Nekem volt hasonló problémám, és egyszerűen megforgattam a földelt hálózati kábelek csatlakozását.

Vagyis: A notidnak is és a többi kütyüdnek is vsz földelt hallózati csatlakozása van, amiket illik fázishelyesen is bedugni.

Nem csak annyi, hogy bedugom a konnektorba oszt kész! De a részletekbe nem akarok belemenni. Én 4 évig tanultam.

Ja! És elsősorban azt nézd meg, hogy van e rendes földelésed a konnektortól egészen a gépekig. (elosztók, hosszabbítok, stb... végig mindet!)

Lesz egy pár kombináció mire végigzongorázod, de ha a készülékek belsejében nincs leesve a földelés akkor a végén vigyorogni fogsz.

Ha több konnektort használsz, nézd meg, hogy a földjük közös e! A végén alkoholos filctollal jelöld meg a kivértízzadt helyes irányokat.

Továbbá nem használunk audiótechnikában "glimm" / "grim" -lámás világító kapcsolós elosztókat. Azok komoly zavarforrások lehetnek.

stb...stb... sok szerencsét!

VIGYÁZZ! A 220V váltakozó feszültség mérését csak szigetelt, jó minőségű műszerekkel végezd, vagy hívj szakembert!

Link to comment
Share on other sites

GyuriKakas!

Nagyon nagy butaságokat írsz. Nem tudom, hol tanultad négy évig, de felejtsd is el, de nagyon gyorsan!

1. A dugvillával ellátott készülékeknek mindegy, hogy megyik sarkára kerül a fázis. Az ilyen mobil kászóülékeket úgy kell tervezni, hogy ne kelljen ilyennel foglalkozni. Képzeld el, valahányszor új konnektorba kívánja csatlakoztatni a polgár, hívjon villanyreszelőt?

2. Egyáltalán nem biztos, hogy földelt csatlakozás kell egy mobil készüléknek. Ez a készülék érintésvédelmi osztályán múlik, szintén tervezéskor dől el. Ha kettős szigetelésű, akkor kifejezetten tilos összekötni a védővezetővel.

3. De annyi, hogy csak bedugod a konnektorba....erre találták ki.

Innen kezdve pedig csak őrültésgeket olvasok a postotban.

A védővezető kérdést valami villanyszerelő fórumban kellene kitárgyalni, egyébként is.

A lényeg, hogy a védővezetőnek folytononak kell lennie és mérésekkel lehet ellenőrizni, nem filctollal. Magyarországon pedig 230V volt a hálózati feszültség (vonali feszültség).

Link to comment
Share on other sites

Nekem is van/volt egy hasonló próblémám.

Kaptam kölcsön egy Nord Lead 3-t kb egy éve.

Úgye a "Midi To USB"-vel hajtottam meg a Nord-t, majd az analóg kimenetét a hangkártyám (Duet v1) bemenetével összekötöttem.

Aztán, amikor így csengett le a hangszer, akkor lehetett hallani valami bugás félét.

 

Most egy Virus Ti Snow-m van.

Többnyire USB-vel használom a TI miatt.

De, olvastam, hogy analóg módon ha felveszünk vele, szebb lesz az eredmény. Háát jó.

Tényleg szebb, de viszont megint előjött ez a zavaró bugás féle... bár nem hangos, de akkor is ott van.

 

Végén, már a Macbook Pro-m akksiról ment, a Virust kihúztam a konnektorból, s akkor is megvolt a zaj:D

Egészen addig, amig az USB-ből kinem húztam a kábelt:D 

Tehát USB-n összevolt kötve a Virus a Mac-mel, na meg az analóg átvileg miatt jack dugos kábellel összevolt kötve a Virus kimenete a Duet-m bemenetével. SZóval hallatlan.

Jó Virusal elvagyok, mert digitálisan felveszem USB-n át... Na, de ha veszek egy másik szintit még, pl. egy JP8000-t?

Nyilván azt csak úgy tudom meghajtani ahoyg a Nord-t, Midi-n kapja a "kottát", majd az analóg kimenetét összekötöm a Duet bemenetével...Akkor, mégis hogy fogom használni, ha ott a zaj?!:)

Link to comment
Share on other sites

Üdv...

 

Furcsa problémába ütköztem...

Focusrite scarlett 8i6 - core i3 laptop(win7)...Otthoni környezetben tökéletes működés (eddig!).

Mobil felvétel egy kis paraszt házban...A felvételen sok apró pattogás jelentkezik. De csak a felvételen(!!!)

Kábelek kiszűrve (több szimetrikussal ugyanaz a jelenség) , ha kihúzom a laptop tápját nem változik semmi...Másik USB kábellel sem változik...3 USB a laptopon, mindegyiken ugyanaz a jelenség.

Már egy Mono sáv felvételénél (közvetlen csatl. a hangkártya Mic. bemenetére) és a felvételen rajta a pattogás...3 különböző felvevő szoftverrel ugyanaz a jelenség.

Talán a klasszikus kontaktos kábel pattogáshoz, recsegéshez hasonlítható.

Cucc hazahoz, szoftver frissítés netről...nincs pattogás. (de előtte sem volt!)

Illetve a pattogáshoz még egy jelenség, hogy többször ledobja a laptop a kapcsolatot a hangkártyával...

Létezhet hogy ez áram probléma??? Érzékeny a Scarlett tápegysége? Régebbi hálózat...vagy mi lehet ez?

Előre is kösz az ötleteket, segítséget.

Link to comment
Share on other sites

Üdv...

 

Furcsa problémába ütköztem...

Focusrite scarlett 8i6 - core i3 laptop(win7)...Otthoni környezetben tökéletes működés (eddig!).

Mobil felvétel egy kis paraszt házban...A felvételen sok apró pattogás jelentkezik. De csak a felvételen(!!!)

Kábelek kiszűrve (több szimetrikussal ugyanaz a jelenség) , ha kihúzom a laptop tápját nem változik semmi...Másik USB kábellel sem változik...3 USB a laptopon, mindegyiken ugyanaz a jelenség.

Már egy Mono sáv felvételénél (közvetlen csatl. a hangkártya Mic. bemenetére) és a felvételen rajta a pattogás...3 különböző felvevő szoftverrel ugyanaz a jelenség.

Talán a klasszikus kontaktos kábel pattogáshoz, recsegéshez hasonlítható.

Cucc hazahoz, szoftver frissítés netről...nincs pattogás. (de előtte sem volt!)

Illetve a pattogáshoz még egy jelenség, hogy többször ledobja a laptop a kapcsolatot a hangkártyával...

Létezhet hogy ez áram probléma??? Érzékeny a Scarlett tápegysége? Régebbi hálózat...vagy mi lehet ez?

Előre is kösz az ötleteket, segítséget.

 

Szerintem EPH nincs abban a házban. (EgyenPotenciálra Hozás), ami azt jelenti, hogy a védőföld és a nulla nincs összekötve, illetve vizes/gázos berendezések nincsenek ugyanebbe a rendszerbe bekötve. Ez okozhat kisebb-nagyobb kóboráramokat, amik nincsenek leföldelve. Talán ez lehet. Vagy nincs meg az 50HZ, ami Mo-n elég ritka, vagy nem stabil a 230V, ami szintén ritka, meg a korszerű tápegységek ezeken már nem is akadnak fenn, max egy csöves gitárerősítő. Az is lehet, hogy van valami zavarforrás a hálózatban, ami akár egy kontakthibás dugalj is lehet, vagy ha a ház elektromos rendszere régi, akkor akár a kismegszakítókban, biztosítékokban is lehet ilyen "zörgős" kh. Vagy valami motoros berendezés szénkeféje öreg már. Vagy egy ősrégi csengőreduktor. Igen ritkán rádiófrekvenciás zavar is lehet, én már láttam olyat, hogy egy zsír korszerű épületben halt le minden, ha a wifit sugárzó routert bekapcsolták.

Szóval pattogás sok mindentől lehet.

Link to comment
Share on other sites

Továbbá nem használunk audiótechnikában "glimm" / "grim" -lámás világító kapcsolós elosztókat. Azok komoly zavarforrások lehetnek.

Pedig pont az ilyen lampas elosztot aruljak ugy, hogy tulfeszvedelem a draga elektronikus eszkozokhoz. Ezert termeszetesen csak ilyet hasznalok mindenhova (Belkin). :o

Most akkor mi a helyzet?

Link to comment
Share on other sites

Nekem meg az van, :) bar ez felig PC topik is, hogy ha kikapcsolom a hangsugarzot, akkor gyakran lekapcsol a (szamitogep)-billnetyuzet vilagitasa is, amit siman vissza tudok kapcsolni, de akkor is... ez furcsa ill. nem igy kene! :)

A szamitogep billentyuzete USB-s, viszont a hangsugarzo az interface-re van kotve, ami meg PCI-E-s.

Termeszetesen a Belkin tulfeszvedon (ami nem volt olcso) keresztul megy minden eszkoz tapja, a PC-e is.

Ezt valaki?

Link to comment
Share on other sites

 

Pedig pont az ilyen lampas elosztot aruljak ugy, hogy tulfeszvedelem a draga elektronikus eszkozokhoz. Ezert termeszetesen csak ilyet hasznalok mindenhova (Belkin). :o

Most akkor mi a helyzet?

 

Nekem is egy ilyesmi Belkin van:

http://www.bitkicks.com/images001/thumbs/0002612.jpg

Abba pedig egy ilyen van dugva:

http://www.partymaterial.de/images/schuko-board-6fach-Schaltpanel.jpg

Ez utóbbi azért jó, mert külön tudom kapcsolgatni a hangfalakat/routert/gépet/nast/dj pultot

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...