Jump to content
  • 0

EMU ESI-32


Szécsi Norbert

Kérdés

SZiasztok

Segítsen valaki. A történet úgy hangzik, hogy vásároltam egy ESI- 32 samplert, amibe van egy vinyó is. Tökéletesen működik, eddig minden oké. Aztán jött hozzá egy SCSI CD- ROM. És itt jött a gubanc. Néha látja a dolgot, de leginkább nem. Néha dolgozik a benne lévő lemezzel, de inkább nem látja.

Tud valaki, valami érdemlegeset?

KÖSZÖNÖM ELŐRE IS

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Ha épp olyanja van hogy elveszti a kapcsolatot, akkor a menüből lehet manuálisan MOUNT-olni a csatlakoztatott drive-okat.

Vagy ezen túl vagy már?

Nekem is volt olyan, hogy nem ment, olyankor azt kellett csinálnom, hogy kivettem a CD-t és visszatettem és míg a meghajtó beolvasta, meg pörgettyűzte a lemezt, addig indítottam el a MOUNT-ot... akkor elcsípte és utána ment is.

Ha a meghajtót látja, vagyis él a kapcsolat, csak a lemezzel nem boldogul, akkor a CD lemez bibis. Meg kéne próbálni a CD-ről egy másolatot készíteni lassú írási sebességgel.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm. A lemezeket 4X- esen írtam, úgyhogy az lassú. Átraktam az ID- t így most tovább működik, de egy bank beolvasása után, mindíg ki kell venni a lemezt és újra betenni. Ez bank-ok betölténésél jó, de ha pl. egy izmosabb akai bank- ot akarok konvertálni, az már több idő és 30-40 mp után megint leáll. Létezik, hogy szar a CD lemez? Mert már más nem jut az eszembe!

Link to comment
Share on other sites

Csak hogy frissüljünk :D

Nekem szintén a birtokomban van a fent nevezett zajkeltő eszköz. Vlaca-nak köszönhetően már sikerült zörögni vele, egy-két okosságot már tudok.

Viszont amire nagyon használnám: dob. A történet annyi, hogy adott egy ableton live, amit sequencernek használnék. A sampler hamarosan fog kapni egy háttértárat, amin lesznek grooveok, és dobkészletek is. Na de hogy ne legyen ilyen egyszerű:

Addig eljutok, hogy analóg bemeneten felveszem a mintákat szépen egyesével pl egy dobkészletnél. 1., Sample management 2., "7" ARM sampling (hangra indul) majd truncate, esetleg loop, aztán váltok, majd az új mintát ugyanígy rögzítem. Na ugye ha Multi Mode-ra állítom a motyót, akkor a joggal tudok lapozgatni a minták közt. Ez félig-meddig jó is, csak nem erre van szükségem. A dolog lényege az volna, hogy egy midi csatornán hajtva más-más billentyű más-más hangot szólaltasson meg (bank?), így betöltve egy ilyen dobkészlet cuccot a C4 pl lábdob D4 pergő E4 hi-hat, stb stb... Hogyan is kezdjek neki? Van egy gépkönyvem angolul, de annyi tudományom nincs a nyelvhez, hogy érdemi választ kapjak, a google fordítós ötleteket meg ne erőltessük, kb annyit tudok, illetve olyan minőségben. Olvastam, hogy van egy Zone nevű megoldás, szerintem ez kéne nekem, csak valamit nem jól csinálok. Kövezzetek meg, de segítséééééég! :)

Link to comment
Share on other sites

Csak hogy frissüljünk :D

Nekem szintén a birtokomban van a fent nevezett zajkeltő eszköz. Vlaca-nak köszönhetően már sikerült zörögni vele, egy-két okosságot már tudok.

Viszont amire nagyon használnám: dob. A történet annyi, hogy adott egy ableton live, amit sequencernek használnék. A sampler hamarosan fog kapni egy háttértárat, amin lesznek grooveok, és dobkészletek is. Na de hogy ne legyen ilyen egyszerű:

Addig eljutok, hogy analóg bemeneten felveszem a mintákat szépen egyesével pl egy dobkészletnél. 1., Sample management 2., "7" ARM sampling (hangra indul) majd truncate, esetleg loop, aztán váltok, majd az új mintát ugyanígy rögzítem. Na ugye ha Multi Mode-ra állítom a motyót, akkor a joggal tudok lapozgatni a minták közt. Ez félig-meddig jó is, csak nem erre van szükségem. A dolog lényege az volna, hogy egy midi csatornán hajtva más-más billentyű más-más hangot szólaltasson meg (bank?), így betöltve egy ilyen dobkészlet cuccot a C4 pl lábdob D4 pergő E4 hi-hat, stb stb... Hogyan is kezdjek neki? Van egy gépkönyvem angolul, de annyi tudományom nincs a nyelvhez, hogy érdemi választ kapjak, a google fordítós ötleteket meg ne erőltessük, kb annyit tudok, illetve olyan minőségben. Olvastam, hogy van egy Zone nevű megoldás, szerintem ez kéne nekem, csak valamit nem jól csinálok. Kövezzetek meg, de segítséééééég! :)

Ha jól értem, billentyűnként más groovokat, single shoot hangszíneket szeretnél, tehát dobkészlet jellegű cuccot? Igen a sample management részében lehet ezeket szerkeszteni. Eléggé jól illusztrált az az angol nyelvű és szinte pár szóban lépésenként le vannak írva az Emu kézikönyvekben nagyon jól a működtetési dolgok. Én sem vagyok ász angolból, de az alapján elenyésző szótárazás mellett, szépen meg lehet érteni mindent. (persze ilyen groove kollekciókat én nem csináltam sosem a nagy tesóival sem, tehát a részleteit nem ismerem!) Az viszont szokott segíteni, hogy gyári lemezről betölt az ember valami kész dolgot és kianalizálja hogy ott mit hogy állítottak be pl. egy dobszet esetén stb. Azt szerintem a masina nem fogja tudni, hogy leütésre elkezdi játszani a grooveot és új leütésre megállítja, mint az Xboardok latch funkciója esetén, de nyilván sequencerrel vezérelve működtethető így is.

Ha arra gondolsz, hogy 1 preseten belül szeretnél más hangszíneket zónánként megszólaltatni, azt a preset managementben asszem link funkcióval és az egyes zónák billentyűtartományait beállítva lehet megoldani, de az nem működik hogy az adott zónára tudod váltogatni a dolgokat, hisz ez 1 preset lesz és mindent vált ha váltasz. Szerintem multi módban egyszerűbb lenne külön midi csatornán ezt megoldani. Ráadásul a zónák számának is van valami korlátja, telán 32, nem tudom, de billentyűnként más zóna, az elég szűkös is lehet ha úgy tervezed...

Jut eszembe, nekem volt Proteus 2000-esem és ahhoz magyar nyelvű is tartozott! Előző tulaja a Hitspaceben vásárolta, tehát nem kizárt hogy ESI samplerhez is valahol akad még nekik a sufniban ilyen használati. Én felhívnám őket, de leginkább AD tudhatja ezeket.

Link to comment
Share on other sites

Soha a büdös életben nem voltam még olyan fórumon, ahol ilyen lelkiismeretesen segítenek az emberek. Maksziriszpekt, nagyon szépen köszönöm. Amúgy a leírás szerint próbáltam eljárni, valahol biztos elbaltázok valamit, mert már úgy körüljártam a dolgot, hogy már mindent csináltam, csak pont azt nem :D Amúgy pont az volt az ötlet, hogy egy cd-n megnézem a motyót, csak most sajna nem vagyok otthon, viszont roppant mód haladnék, és hát ismerheted az érzést :)

Még egyszer köszönöm szépen!

:)

Link to comment
Share on other sites

Nos, sikerült! :)

A metódus:

Először Place sampling, itt megadom neki a billentyűt, aztán arm samplinggel ráveszem a mintát, és szól. valamiért fordítva nem működik, de ha rájövök a miértjére, leírom. fordítva amúgy próbáltam anno, és nem gondoltam volna, hogy más orrend a titok nyitja... érdekes, de a fő, hogy működik.

Link to comment
Share on other sites

Nos, az imént összeszedtem az erőm, és a floppy helyére beapplikáltam egy scsi hdd-t. Rohadt hangos, de működik szépen.

Az áramellátást a sampler belső tápjáról oldottam meg. Bírni fogja így a technika, vagy kinyírom a tápot? Eddig (kopp-kopp) melegedést sem észlelek jobban mint eddig, és stabilnak tűnik. A zajjal nyilván kell majd valamit csinálni, mert iszonyat...

Amúgy nem volt bonyolult a dolog, egy molex fejet kábellel ráforrasztottam a belső kábelre, aztán kész.

Link to comment
Share on other sites

Helló!

Van nekem is egy ilyen samplerem.A kijelzővel akadt gond.Az lcd-t és a nyákot egy zebra gumi nevű szilikonos érintkező köti össze.Az egyik kis gumicsík deformálódott valahogyan.

Valakinek esetleg van ötlete,hogyan pótolhatnám a zebragumit?

A gyártót már megtaláltam,de nem látok forgalmazót az oldalon.

http://fujipoly.com/

Nincs valakinek véletlenül egy hibás esi kijelzője?

Másik dolog:

Esetleg kérhetném azt a magyar manuált feltölteni újra?Sajnos lemaradtam róla.És, ha megvan esetleg a proteus manual, azt is?

Előre is köszönöm!

Link to comment
Share on other sites

Sziasztok!

 

Évek óta használom az Esi-32 -met. Winyók, cd, iomega drive van hozzá és tökéletesen működik minden. Feltölteni is tudok scsi-kártyával. Régóta érlelődik bennem, hogy turbo kártyát vegyek bele. Nem olcsó és nagyjábol teljesen elavult technológia de én nagyon szeretem használni. Főleg mint dobgép üzemel. Valakinek van tapasztalata a turbo kittel kapcsolatban? Sokat dob rajta?

Link to comment
Share on other sites

Vmi lájtos effekt procit ad bele (nem nagy cucc), meg tán filter bővítést, dig. be-/kimeneteket? ilyesmit. Emu sosem volt effektben túl power. Meg aztán a turbo kit az ESI4000-hez volt inkább nyerőbb (128 poly stb.). Tudtak ám ott is kompatibilitási gondok adódni ha csak a hangmoduljaik sound ROM bővítéseit nézzük, de biztos tudja a konkrétumot is vki ha erre jár.

Amúgy: http://www.vintagesynth.com/emu/esi32.php

"The Turbo Expansion kit offers the greatest bang for the buck. You get two on-board effect processors with reverb, delay, chorus and distortion. Up to 8 outputs are made available. The VCF (filter) section has several awesome filter algorithms for filter sweeping or tweaking loops and sounds. The professional purists can add the Digital I/O card for digital sample input and main output."

1x volt nálam ESI32, de azt mondom soha többet azt a menürendszert! :)

Ellenben az E-Ultrák több szempontból is jobbak voltak, hangban meg pláne! Manapság egy Triton Studioban, Motif XS-ben én jobban hiszek több ok miatt: all in one, nagyobb kapacitás, húzós fx proci, sequencer/arpeggiator, kontrollerek, jó billentyűzet... Régi samplert már ezért se vennék vagy tartanék (kivéve Ensoniq ASR-ek, TS10, na az kellően vintage és jó!)

Persze nem lebeszélni akartalak csak a objektivitásnak adtam hangot. Ha csipázod a 32-t sztem nem kell azt macerálni bővítésileg. Esetleg jobban járhatsz ha keresel egy fullos turbós ESI4000-et és anyagilag sem vág jobban hanyat + 2 samplered lesz! :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...