Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen preamp ot vegyek !!!


kovek1988

Kérdés

Hali ! 

Vettem egy Rode NT1 hangkártya kondenzátor mikrofon kombót és szeretném kérdezni mit ajánlatok preampnak hozzá?

https://www.gear4music.de/de/Recording-and-Computer/Rode-AI-1-Complete-Studio-Kit-Bundle-With-Rode-NT1/2837?origin=product-ads&gclid=Cj0KCQjwu6fzBRC6ARIsAJUwa2TtbGoCI6mKubaBo4ofxNvyyPt00VV3-LYZ9ssCpnOHdqJpaerx1awaAszmEALw_wcB

Kezdö vagyok,csak a napokban szembesültem azzal a ténnyel,hogy anélkül gyengén szól,ha felerösitem hogy rendesen halljam magam éneklés közben ,akkor már torzitani kezd az egész pirosba megy a jel és sehogy nem elég jó,viszont olvastam hogy ez az elöfok pont erre a problémára van többek között és fogalmam sincs mi alapján induljak el. Otthoni felvételezést szeretnék persze...Ha már kérdezek még azt se tudom,hol tudok letölteni, mp3 nál jobb minöségben karaoke dalokat??  

Köxi :)

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

  • 0
2 órája írta kovek1988:

Hali ! 

Vettem egy Rode NT1 hangkártya kondenzátor mikrofon kombót és szeretném kérdezni mit ajánlatok preampnak hozzá?

https://www.gear4music.de/de/Recording-and-Computer/Rode-AI-1-Complete-Studio-Kit-Bundle-With-Rode-NT1/2837?origin=product-ads&gclid=Cj0KCQjwu6fzBRC6ARIsAJUwa2TtbGoCI6mKubaBo4ofxNvyyPt00VV3-LYZ9ssCpnOHdqJpaerx1awaAszmEALw_wcB

Kezdö vagyok,csak a napokban szembesültem azzal a ténnyel,hogy anélkül gyengén szól,ha felerösitem hogy rendesen halljam magam éneklés közben ,akkor már torzitani kezd az egész pirosba megy a jel és sehogy nem elég jó,viszont olvastam hogy ez az elöfok pont erre a problémára van többek között és fogalmam sincs mi alapján induljak el. Otthoni felvételezést szeretnék persze...Ha már kérdezek még azt se tudom,hol tudok letölteni, mp3 nál jobb minöségben karaoke dalokat??  

Köxi :)

Szia!

Kezdő standard előfok, (ami egyébként örök darab, és nem nem is igazán kezdő) Focusrite ISA ONE! Ár/érték arányban legjobb. Nincs vetélytársa.  

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hobkins válasza helyes, mármint arra, hogy "Milyen preampot vegyek?"

Véleményem szerint a kérdezőnél viszont egyszerű technikai/beállítási malőrről lehet szó. (Hangerő/torzítás/pirosba megy/nem elég jó stb.) Nem ismerjük a körülményeket, milyen program, milyen fejhallgató (esetleg nagy impedanciás?) van használatban, így csak torpedózni tudunk a megoldáson.

A megvásárolt kombóval egyébként semmi baj, teljesen jó a mikrofon is, hangkártya is.

Felvételnél a mikrofonnal soha ne menj csúcsban -6, -3 db fölé, mert úgy jársz, hogy "Bocs Adele, lehetne a refrént még egyszer, mert elcsesztem?    :-)

Én nem rohannék az ISA-ért a boltba (később persze igen), amíg ez a probléma nélküle meg nem oldódik.

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hali
Elöször is köxi a válaszokat...Nos mint kezdö lennék a témában,szerintem ez a video fentebb tökéletes példája hogyan kell eladni valamit laikusoknak,mint én...Akárki akármit mond,ahogy utána olvastam a dolgoknak,igen is szükség van az elöfokra,mert egyszerüen akárhogy álligatom a mikrofont,egyszerüen nem elég hangos,ha pedig picivel is több boostot adok nékije,torzitani kezd,ergo nem lehet megoldani,nem hallom magam vissza,jobban visszahallom magam egy scekélyen viszhangos szobában ,mint sem igy....
https://www.amazon.de/beyerdynamic-Over-Ear-Studiokopfhörer-Geschlossene-kabelgebunden-professionelles/dp/B0016MNAAI
A belinkelt fülest használom,szerintem egész jó minöséget ad,de a mikrofonnál akkor is érzödik h sokkal többre lenne képes,de egyszerüen 2 hete álligatom igy úgy,pluginokkal akárhogy youtube videókat nézve,az eredmény lényegében ugyanaz,FL Studio 20 at használok producer edition. Mégegyszer köxi a válaszokat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
6 perccel ezelőtt írta kovek1988:

Hali
Elöször is köxi a válaszokat...Nos mint kezdö lennék a témában,szerintem ez a video fentebb tökéletes példája hogyan kell eladni valamit laikusoknak,mint én...Akárki akármit mond,ahogy utána olvastam a dolgoknak,igen is szükség van az elöfokra,mert egyszerüen akárhogy álligatom a mikrofont,egyszerüen nem elég hangos,ha pedig picivel is több boostot adok nékije,torzitani kezd,ergo nem lehet megoldani,nem hallom magam vissza,jobban visszahallom magam egy scekélyen viszhangos szobában ,mint sem igy....
https://www.amazon.de/beyerdynamic-Over-Ear-Studiokopfhörer-Geschlossene-kabelgebunden-professionelles/dp/B0016MNAAI
A belinkelt fülest használom,szerintem egész jó minöséget ad,de a mikrofonnál akkor is érzödik h sokkal többre lenne képes,de egyszerüen 2 hete álligatom igy úgy,pluginokkal akárhogy youtube videókat nézve,az eredmény lényegében ugyanaz,FL Studio 20 at használok producer edition. Mégegyszer köxi a válaszokat :)

Szóval maga a felvétel amikor visszahallgatom nagyon jó minöségben adja vissza,de miközben énekelek,mert arra kell,akkor szarul hallom,sehogy nem hallom jól...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

A fejhallgató azért volt kérdés, mert ebben a kategóriában nem mindegyik hangkártya képes meghajtani a nagy impedanciás (250-600 ohm) füleseket. Nagy a szórás a hangkártyák között ebből a szempontból.

Az "igen is szükség van az előfokra" dilemmát tisztázzuk: van előfokod, hiszen abba dugod a mikrofont. Még az SMB7-et is meghajtja, pedig az egy igen nagy gain igényű miki. Mielőtt ISA-t veszel, gondold át: a kártyádban lévő előfokot cseréled jobbra (drágábbra), de a funkciójuk egyébként ugyanaz. Rosszul persze nem jársz, de mivel a felvételi lánc egyik elemét fejleszted (cseréled), ezzel még a nem hallom magam problémát egyáltalán nem oldottad meg.

Felénekléskor mennyire hallod a zenét? Vagy csak a DAW-ot használva pl. amikor keversz, elég ereje van a fülesnek? Ha igen, nem kell fejes erősítő.

Énekese válogatja, van akinek jó a mix gomb 50%-on, van aki többet akar hallani magából... mindenki más.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hi kedves Wolf

Köxi h segiteni próbálsz...Szóval,képzetlen és akaratos vagyok, annyit tudok, ha egy olyan helyiségben énekelek,ahol nagy a természetes viszhang,tökéletesen tudok vibrátózni pl, viszont ezzel az emlitett kombóval egyszerüen nem hallom azt a tónust és nem megy...Nekem erötlennek tünik,az alapot,vagy zenét ha hallgatok relativ hangosan tudom hallgatni, de nincs az a szép hangzás amibe bele tudok mélyedni,tudom mit szeretnék elérni,lehet gyenge mikrofon kombó ez,de tudom h többre kell képes legyen...Most azt csinálom,h belépek fl studioba beállitgatom kellemes hangzásra minden oké,beteszek egy alapot,elkezdek énekelni és minmdent nyomok felfele folyamatosan, mert egyszerüen nem hallom vissza a hangom megfelelöen, hogy tudjam irányitani, ha meg tologatom felfele,elöbb utóbb torzit,ami meg már tönkreteszi...Nem tudom h tudnám bemutatni...Szóval van fülem ehez,ennyim van,tudok különbséget tenni...Valami plusz hiányzik ezt érzem...Amikor vagy lejjebb veszem az alapot h tisztán halljam a hangom mikrofonban,akk a hangom elnyomja az alapot,viszont maga a saját hangom is erötlen,túl kevés ...Tudtam relativ jó felvételt csinálni,ami sokaknak tetszett,nem mulatós...És segitség kellene, hogy hozhatnék ebböl ki többet,mert h ezt leváltsam arra nincs pénzem hirtelen, idöm sincs h éveket várjak,mert kb 60-70 éves koráig él az ember,én még az idén szeretném megnyerni az x faktort :P XDDD Azt hiszed viccelek de nem XDD ha értö személy vagy és befektetni szeretnél és támogatni engem kérlek segits,nem marad hálátlan segitséged...Üdv

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Támogatást, befektetést most tegyük félre... Véleményem van, más valaki legfeljebb majd hozzátesz/korrigál.

Nem vennék most semmit. Elmennék egy stúdióba. Komolyan. Vannak itt páran. Az az egy két óra díja tesztfelvétellel, konzultációval sokkal kevesebbe kerül, mint értelmetlenül befektetni olyanba, ami lehet, hogy nem is kell, vagy felesleges. Viszont kapnál egy irányt, hogy pl. otthon dolgozva, gyakorolva hogyan jutnál előre. Vasakat kipróbálsz, mikrofonokat, ott derülne ki, mi állna jól neked. Lehet hogy egy UAD-ra lenne szükséged? Ki tudja? Ott sokkal több kérdésre kapnál választ, mint gondolnád, és lehet hogy gyorsabban is, mint esetleg itt elbeszélve egymás mellett. Nem olcsó hobbi ez. De a nem megfelelő eszköz megvétele sokkal drágábbá teszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Pontosan ugyanez fog történni az ISA-val, mert nem az a baj, hidd el. Ezeknek az olcsó hangkártyáknak néha annyira halk a fejhallgató kimenete, hogy képtelenség vele dolgozni. Nagy valószínűséggel itt is erről van szó. Vidd be pl. a Hitspacebe és nézd össze egy UAD Apolloval. Annak bőven elég a füles hangereje. Látatlanban lefogadom, hogy ennek negyedannyi lesz. Ha így van, akkor egy fejhallgató erősítővel megoldható a dolog. Ettől még vehetsz ISÁ-t, mert jobban fog tőle szólni a felvételed, de ezt a gondodat aligha fogja megoldani.

Szerkesztette deneverstudio
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Írhattad volna előbb is, ezért kérdeztem rá az elején...

Azt jelenti, hogy a 80 ohm-os változathoz képest (sokkal) több kakaó kell neki. Semmi baj vele, de tényleg hangkártya függő, melyik bír vele és melyik nem.

Nagy valószínűséggel egy fejes erősítővel megoldódik a problémád.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2020. 03. 14. at 21:13 írta kovek1988:

képzetlen és akaratos vagyok,

Kedves Kovek!

Kérlek, vedd jóindulatú tanácsnak amit írok.

Megkaptad a megfelelő válaszokat, a fejhallgató hangerején egy szimpla fejhallgató erősítő segít. Nem a bemenő jelet kell erősítgetni torzulásig. Mégis úgy olvasom nem érted hogy ez mit jelent és miért van.

Javasolnám hogy egy kis időre hagyj fel a vásárlással, és inkább tanulj. Keress ismerőst, barátot, vagy egy technikust, aki élő szóban elmagyarázza amit kell... ezek alap dolgok.

Hidd el ezt baráti és pénztárca barát tanácsnak szánom :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...