Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen hangkártyát érdemes vennem


Toni Piano

Kérdés

Sziasztok!

Hangkártya vásárlás előtt állok és van pár kiszemeltem, de egyenlőre nem tudok dönteni.

Elektronikus zeneszerzéshez és énekfelvételre használnám egyenlőre csak home studiós környezetben, Mac géphez.
Jelenleg egy Steinberg UR22-es audiointerfészem van, de ez énekfelvételre alkalmatlan és hát szintet lépnék. :) 

Amiket kiszemeltem:

- Arturia AudioFuse
- Focusrite Clarett 2Pre
- MOTU M4
- Audient iD22
- Steinberg UR 44 (UR 44C)

Jó lenne, ha tudnátok pár szempontot felsorakoztatni pro és kontra.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0

Focusrite Clarett 2Pre: Ezek közül én ezt venném. Jó ár/érték, remek konverterek. De nincs mix gomb...

MOTU M4: Passz, erről majd más...

Audient iD22: Jó cucc, bőséges ki/bemenet, jó konverterek, ha elég a 96kHz... halk preamp, csutkára csavarni nem szerencsés.

Steinberg UR 44C: Most szintet lépünk vagy sem?

Arturia AudioFuse: Drága. Ennyiért már kapok egy RME Babyface Pro FS-t... na az már szintlépés.

Énekfelvétel: ha van egy Focusrite ISA One, bármelyikbe bedugod, jobb lesz...

Csak vélemény volt, ne hallgass rám.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ezek közül én is a Focusrite-ot venném. Első sorban a mögötte lévő infrastruktúra és a szoftverei miatt. Jelentős különbség ebben a kategóriában a hangminőségben nem hiszem, hogy van.

Én azért a helyedben megfontolnám, hogy gyűjtök még és egy Apollo X-et, vagy RME Babyface-t vegyek. Ha a kis kategóriás Steinberget kinőtted, ezt a középkategóriát is hamar ki fogod.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 05. 16. at 20:37 írta wolf:

Focusrite Clarett 2Pre: Ezek közül én ezt venném. Jó ár/érték, remek konverterek. De nincs mix gomb...

MOTU M4: Passz, erről majd más...

Audient iD22: Jó cucc, bőséges ki/bemenet, jó konverterek, ha elég a 96kHz... halk preamp, csutkára csavarni nem szerencsés.

Steinberg UR 44C: Most szintet lépünk vagy sem?

Arturia AudioFuse: Drága. Ennyiért már kapok egy RME Babyface Pro FS-t... na az már szintlépés.

Énekfelvétel: ha van egy Focusrite ISA One, bármelyikbe bedugod, jobb lesz...

Csak vélemény volt, ne hallgass rám.

Hát nem könnyítetted meg a helyzetemet... :D

A Focusrite esetén mit jelent az, hogy nincs mix gomb? Nem tudom mondjuk a DAW effektjeit rákeverni hangfelvételnél a monitorra? Mert ez pedig jó lenne!
Az a problémám, hogy ha Focusrite + ISA One kombóban gondolkodom, akkor árban már majdnem ott vagyok, hogy vehetnék egy Apollot vagy RME-t. Viszont ennyi pénzt nem tudok most áldozni rá.
Az Audient 96Khz-e, halk preampja valóban aggályos.
Az AudioFuse újonnan tényleg elég drága. Láttam használtan 160 körül, talán az megérné.

Szóval fel van adva a lecke! :) 

Mindenesetre köszönöm az infókat!

Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta The Typist:

Ezek közül én is a Focusrite-ot venném. Első sorban a mögötte lévő infrastruktúra és a szoftverei miatt. Jelentős különbség ebben a kategóriában a hangminőségben nem hiszem, hogy van.

Én azért a helyedben megfontolnám, hogy gyűjtök még és egy Apollo X-et, vagy RME Babyface-t vegyek. Ha a kis kategóriás Steinberget kinőtted, ezt a középkategóriát is hamar ki fogod.

Nyilván szívesen vennék egy Apollót, mindenki szétdicséri, de szerintem otthoni zenélésre túl drága, főleg ha belekalkuláljuk, hogy csak a saját pluginjeivel megy, amik szintén elég borsosak. 

Jól láttam, hogy a Babyface tud effektet keverni az énekfelvételre?

Amúgy a Babyface eddig nem volt látómezőben, de úgy látom, elég sokan dicsérik itt a fórumon. Megnézem tüzetesebben.
A Tascam kártyákat (mondjuk Tascam Series 208i) a Babyface-hez képest hová lehet elhelyezni?

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta Toni Piano:

...

Az AudioFuse, a Babyface meg az Apollo Solo kvazi ugyanabban az arban van, en az Apollot valasztanam, de az en vagyok. Viszont, ha 160-ert nem draga a hasznalt AudioFuse, akkor:

1. vadaszgathatnal hasznalt UAD-re vagy RME-re is.

2. ha nem vagy romma eladosodva, akkor a kulonbozetet at lehet hidalni egy 1-2(-3?) eves kis hitelkevel, mert ugy latszik 160 van KP-ban is.

Sok jot olvastam az audiofuse-rol, de senkit nem ismerek akinek konkretan lenne vagy lett volna. RME meg UAD birtokos ismeroseim meg vannak/voltak. En azert valasztanam az UAD-t. Az mar csak hab a tortan, hogy azt utolag is tudod "fejlesztgetni" ujabb pluginek vasarlasaval, amik mellett a nativ pluginek ugyanugy mennek.

Ja. Az ISA One kombo is jo megoldas, de ahhoz en alapbol vennem a sajat A/D kartyajat is, es akkor mar kezd elszaladni a lo. Szoval a fentebbiek a 700 erka koruli megoldasok, amik alkalmasak sztereo forras / 2 szimultan csatorna rogzitesere, meg van rajtuk kimenet is, az ISA One meg egy mono lanc csak bemenet, es maris 900 erkat karistolunk, amihez azert kell egy digi inputos interfesz meg nyilvan sztereo kimenet lehallgatashoz... Az mar egy masik jatszoter. Otthonra hobbizni talan tulzas. Viszont az enekfelvetel letudva egy eletre, amennyiben van(nak) megfelelo mikrofon(od/jaid), felvevo helyed, stb.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én kettéválasztanám a problémát, mert hát ugye csak az egyikre lenne keret: vagy szintlépés a hangkártya terén, vagy az énekfelvétel korrekt megoldása. Kérdés, melyik a fontosabb, és később ki lehet egészíteni a másikkal. Itt talán első lépésben a hangkártya a nyerő, mert a másik ligában azért a preamp is jobb, és ha lesz rá keret, azt még utólag javíthatja az ISA.

Szerkesztette wolf
Link to comment
Share on other sites

  • 0
5 órája írta djuice:

...

2. video: "the SSL's useless second output".... pfff... ket kulonutas fejhallgato erosito...  Mennyire hasztalan...

A Motuk, amiket hallottam (Traveller meg 8Pre) semmivel nem voltak jobbak enekfelvetelre, mint pl a Scarlet szintu Focusrite-ok, persze ez az uj kutyu lehet teljesen mas allatfaj.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 05. 16. at 18:34 írta Toni Piano:

Sziasztok!

Hangkártya vásárlás előtt állok és van pár kiszemeltem, de egyenlőre nem tudok dönteni.

Elektronikus zeneszerzéshez és énekfelvételre használnám egyenlőre csak home studiós környezetben, Mac géphez.
Jelenleg egy Steinberg UR22-es audiointerfészem van, de ez énekfelvételre alkalmatlan és hát szintet lépnék. :) 

Amiket kiszemeltem:

- Arturia AudioFuse
- Focusrite Clarett 2Pre
- MOTU M4
- Audient iD22
- Steinberg UR 44 (UR 44C)

Jó lenne, ha tudnátok pár szempontot felsorakoztatni pro és kontra.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Szia!

Sikerült már hangkártyát vásárolnod?
Ha esetleg még nem vettél semmit,ha érdekel van nálam egy eladó Motu M4.

Üdv:Gábor
 

Szerkesztette gabika19911102
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Tudja valaki, hogy a Presonus AudioBox USB 96 - 25th Anniversary kiadás az miben más vagy különb a hagyományos verzióktól (ami kék pl.)?

Próbáltam utánaérdeklődni, de kb. széttárt kezek... Szoftver csomag esetleg?

https://www.alza.hu/presonus-audiobox-usb-96-25th-anniversary-d6388127.htm

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Ahol "széttárt kezek" vannak (forgalmazó?), ott baj van...

A válasz ott van a termék honlapján:

"Egy klasszikus, amely megérdemli az ünneplést.
Az AudioBox USB96 számtalan album, podcast, élő közvetítés és Zoom hívás nagyszerű hangzásáért felelős. Itt a PreSonusnál ezt egy különleges, 25. évfordulós kiadással szerettük volna megtisztelni, amely elegáns, fekete házzal rendelkezik. Most választhatsz színt: klasszikus PreSonus kéket vagy 25th Anniversary mattfekete színt."

Link to comment
Share on other sites

  • 0
51 perccel ezelőtt írta wolf:

A válasz ott van a termék honlapján

Kösz, csak nem gondoltam volna, hogy pont a szín az egyedüli. 33000-ért most akciósan, belépőként szerintem már inkább megéri jobban mint egy Behringer, nem? Olybá, nem egy high end audiozás lenne a cél rajta, csak hogy vmi legyen, ha nincs audio interfaces szintim, mint most is...

Felhívtam egy másik boltot is, ahol nem csaj eladó próbált műszakilag segíteni és ott meg azt mondták rá, hogy ez még nem ios kompatibilis, mint a drágább termékei a gyártónak (pl. iTwo), holott a honlapjukon ez is világosan szerepel, hogy a 25 éves kiadás is ios kompatibilis. Szóval szerintem sok helyen azt se tudják mit árulnak igazán. :(

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Én anno vettem egy UMC204HD-t kalandvágyból. Valaki itt írta, hogy a színpadon mekkora soundja van. (Laptop mellé egyébként jó az eszköz.) Ebben az árban tök mindegy mit vesz az ember, max a ficsőrök (vagy a kinézet) alapján választ valamit. A Behringer egy picit többet tud (insert, asszimmetrikus kimenet), viszont az van ráírva, hogy Behringer... de azért lássuk be: aki kijön a gépből, az nem ebben az árkategóriában teszi.   :-)   Semmi baj a Presonussal, ha elég a 96 kHz. (Mint az Audient.) Belépőként korrekt. IOS-al meg pláne.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
42 perccel ezelőtt írta wolf:

aki kijön a gépből, az nem ebben az árkategóriában teszi

Ezt hogy érted? Outboard használat?

Nálam csak mezei home environment a lánc: szintik -> kari -> szgép -> amp/speaker.

Vmit itt brekegnek róla, de nem vok full angolból, a felirat fordító meg csak németül adja magát... :(

 

A Berire ők is állítólag jó tesztet csináltak, de a füles kimenete zajos azt írták, az meg nekem nem jó.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
14 perccel ezelőtt írta djuice:

Ezt hogy érted? Outboard használat?

Igen.

14 perccel ezelőtt írta djuice:

a felirat fordító meg csak németül adja magát...

Először. Aztán rákattansz mégegyszer: német (automatikusan létrehozott), alatta előjön az automatikus fordítás, és a nyelvek.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...