Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen hangkártyát érdemes vennem


Toni Piano

Kérdés

Sziasztok!

Hangkártya vásárlás előtt állok és van pár kiszemeltem, de egyenlőre nem tudok dönteni.

Elektronikus zeneszerzéshez és énekfelvételre használnám egyenlőre csak home studiós környezetben, Mac géphez.
Jelenleg egy Steinberg UR22-es audiointerfészem van, de ez énekfelvételre alkalmatlan és hát szintet lépnék. :) 

Amiket kiszemeltem:

- Arturia AudioFuse
- Focusrite Clarett 2Pre
- MOTU M4
- Audient iD22
- Steinberg UR 44 (UR 44C)

Jó lenne, ha tudnátok pár szempontot felsorakoztatni pro és kontra.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
57 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

amúgy egy 4 éves DELL-ről beszélünk

újonnan vettem és null kilométeres kora óta ilyen

Ja! Mert hogy arról beszéltünk 1x hogy már az is csereérett.... na mindegy. A Dell gépek meg nem szarok általában! De végülis mivel olyan első perctől, milyen hardverekkel konkrétan és mikkel nem?

Azt próbáld ki akkor, hogy mondjuk csak a DS61 mit csinál audio interfaceként a laptoppal, mert nálam 2 HP laposon sem volt baja. Ha beiktatod mindenképp az ESI hangkarit, az viszont nem tudom hogy megy ipaddel. Bevallom őszintén, annyi kombinációd van, hogy már nem tudom követni :) mikor mi mivel zúg vagy nem, de az fix, hogy ez nem természetes zaj és a hibát minél előbb meg kell oldanod az eszközeid védelme és magad érdekében is. Érdemes volna a legegyszerűbb konfigokat egymás után végignézni, hogy mi mivel párban a ludas.
Azért minden cumóhoz egy olyan 10-20 ezres usb isolator sem megoldás belátom, meg ha nem kezeli le a szintik audio drivere rajta az adatfolyamot esetleg.

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta djuice:

Ja! Mert hogy arról beszéltünk 1x hogy már az is csereérett.... na mindegy.

Igen, nekem máig csudaszép, zsír új, karcmentes, de közben abszolút csereérett... Abban az aspektusban beszéltünk róla, hogy ez a laptop egy i3-as procis gép, amivel VST-ket, például a ROLAND Zenology-t kell (kéne) kiszolgálnia... miközben a ROLAND Zenology-hoz i5-ös a minimum gépigény. De érződik is, mert néha már a második megnyitott Zenology sávtól is lehal a gépem, de a harmadiktól biztosan. Lehet hogy nekem még mindig új, meg egy hibátlan DELL számítógép, de a mai processzorigényes VST-k világában olyan elavultnak tekinthető, hogy alig boldogulok vele. Mondjuk speciel ezért (IS) használok vasakat, azon túl, hogy egy hangszert simogatni számomra inspirálóbb, mint egy VST-n 20 pixeles poti ábrát forgatni, a gépem nem is szolgál ki annyi VST-t, hogy az zökkenőmentesen működjön... ellenben a vasaimból felvett AUDIO sávokkal töménytelen mennyiségben elbír.

1 órája írta djuice:

Azt próbáld ki akkor, hogy mondjuk csak a DS61 mit csinál audio interfaceként a laptoppal

Ezt már kifejtettem, hogy így nem búg, ezért amikor az audio felvételeket készítem szálanként a hangszerekkel, akkor így járok el. De azt Te is tudod, hogy a Juno DS AUX IN bemenete közvetlenül a kimenetre megy, vagyis amit arra küldök, nem kerül az AUDIO interface-be... tehát a Wavestate-hez mindenképp szükséges a hangkártya.

De elismerem, hogy külső szemlélő nem láthatja át másnak a rendszerét még ha sokszor is elolvassa a részletes leírást. Szóval tényleg nem akarom tovább offolni a topikot.

1 órája írta djuice:

az fix, hogy ez nem természetes zaj és a hibát minél előbb meg kell oldanod

Ez az USB zaj nem az én találmányom, hemzsegnek a topikok a problémával. Ezen a videón pedig konkrétan ugyanaz a zaj hallható, ami nálam is, 0:15-nél megcsodálható:

 

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
2 órája írta Koródi Csaba:

Úgyhogy lehet hogy végre már a hangkártyát kell kicserélni...

...illetve nem akarom tovább offolni a topikot... bár azt rendkívül fontosnak tartom, hogy ha veszünk egy 40-80 ezer Ft-közti hangkártyát, akkor bekapcsoláskor ne pont ugyanazzal a zajjal szembesüljünk, mint ami miatt az egész beruházásba belefogtunk :)

Ja, sanszos, de azert probald ki a 'mast' mielott megveszed. :)

Es nem is vagyunk annyira OFF-ok, mint ahogy be is bizonyitottad.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 perccel ezelőtt írta Koródi Csaba:

Igen, nekem máig csudaszép, zsír új, karcmentes, de közben abszolút csereérett... Abban az aspektusban beszéltünk róla, hogy ez a laptop egy i3-as procis gép,

Hat, ja, az 4 eve sem volt erogep egy pillanatig sem. Rekordernek jo, persze, de nem sok process-t lehet rabizni.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Hat, ja, az 4 eve sem volt erogep egy pillanatig sem. Rekordernek jo, persze, de nem sok process-t lehet rabizni.

Így van. Amikor vettem, akkor már i5-ösök mentek. A munkahelyem IT-sától tudtam meg annyit, hogy az egyetlen ok, ami miatt még használható az i3-as gépem, hogy 6-dik generációs i3-as proci van benne, ami még mindig erősebb, mint néhány első generációs i5-ös.

Jelenleg még Cubase-ben dolgozgatok a vasaimból felvett AUDIO sávokkal, amit azért még tökéletesen kiszolgál. De a jövőben szeretnék ránézni az ABLETON LIVE-ra és egy csomó ügyes megoldást megtanulni benne, amit már nem lehet dadogó géppel és zümmögő/búgó tíz éves hangkártyával.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta Koródi Csaba:

Így van. Amikor vettem, akkor már i5-ösök mentek.

Mentek akkor mar i7-esek is... az enyem 8 eves i7-es, de legujabb i3-ra sem cserelnem (masra viszont lassan idoszeru lenne :D ). Bocs, hogy igy beszolok a procidra, de volt nekem is i3-as gepem es... hat... megtanultam a lecket. :)

Nyilvan a zajt nem az okozza.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Hölgyeim és Uraim! Csoda történt!

Van ez a 2900 Forintos kínai vacak USB szűrőm, ami alkalmatlan volt a Juno DS adatátvitelére, de még a Wavestate sima ethernet adatátvitelére is az Editorhoz, ezért aztán meg se próbáltam a komolyabbnak vélt hangkártyára rádugni.

Na most, nincs mit vesztenem alapon rádugtam a hangkártyára. ÉS... megszüntette a zajt! 20 év óta először nem búgok! Fél órát tudtam tesztelni CUBASE-el, audio felvételekkel és USB-vel MIDI-zett hangszerekkel, méghozzá úgy hogy mindhárom hangszerem AUDIO-ban keveredik egy analóg keverőben és a keverőből kerülnek a hangkártyába együtt... és nem került elő a zaj, pedig ennél jobban nem tudom összeugrasztani őket. A hangkártya is normálisan működik. Hihetetlen, azt hittem, hogy ettől a kis kínai vacaktól le fog halni az egész.

Ezek szerint egy ilyen jobb minőségű USB szűrő segíthet. Illetve valószínűleg egy komolyabb hangkártya is.

Hát, akkor vissza az elejére: Milyen hangkártyát érdemes vennem? :)

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
53 perccel ezelőtt írta DutchFlowers:

Most, hogy vegre jo a jelenlegi setup, kellene valami ujabb problema?  Igy mar most tul unalmas az eleted? :)

Na igen, ez egy jogos felvetés :)

Maradjunk annyiban, hogy az csak 50%-ban megnyugvás, hogy egy 2900 Ft-os noname, Kínából rendelt bigyón fekszik az egész rendszer :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
10 perccel ezelőtt írta Mangonel:

Egy termek aminek PRO van a neveben es RCA csatlakozot hasznal?

Részben jogos, de ott a mic/inst kombó aljzat is! :)

Sztem, mivel hogy a streamen van a hangsúly, még így akár egy cd-játszó is beköthető (ha már retro) és nem csak pl. gitár aláfestéssel lehet fellőni a napi podcastot a netre "vele". Nekem inkább a midi interface hiányzik belőle még. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0
8 perccel ezelőtt írta djuice:

Részben jogos, de ott a mic/inst kombó aljzat is! :)

Sztem, mivel hogy a streamen van a hangsúly, még így akár egy cd-játszó is beköthető (ha már retro) és nem csak pl. gitár aláfestéssel lehet fellőni a napi podcastot a netre "vele". Nekem inkább a midi interface hiányzik belőle még. :)

A fo problema nem kimondottan a csatlakozo tipusa, hanem hogy az RCA-bol kifolyolag asszimetrikusak a vonalszintu bemenetek es ezt sajnos a mic/instrument sem oldja meg. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Elég sok zenei cucc nincs felvértezve szimmetrikus csatikkal pl. csak a szintik esetében sem mindenütt vagy ott volt a Steinberg UR22 kari is (mondjuk az sem egy pro termék). Amúgy hifisek is tudják, hogy ez 1-2 m-en még nem nagy vasziszdasz jelátvitelileg, így sztem ennél a csak nevében Pro, amúgy teljesen consumer és olyan árkategóriába is szánt iRignél sem egy égbekiáltó bűn feltétlen. (Van egy kisebb nem Pro verziója is, gondolom csak ezt kellett megkülönböztetni így.) Egy Apogeenél már jobban lehetne e téren pislogni.

De ha már itt tartunk, a TS/TRS dugók meg rögtön testre küldik a hot pointot bedugáskor. :)

 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...