Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Milyen hangkártyát érdemes vennem


Toni Piano

Kérdés

Sziasztok!

Hangkártya vásárlás előtt állok és van pár kiszemeltem, de egyenlőre nem tudok dönteni.

Elektronikus zeneszerzéshez és énekfelvételre használnám egyenlőre csak home studiós környezetben, Mac géphez.
Jelenleg egy Steinberg UR22-es audiointerfészem van, de ez énekfelvételre alkalmatlan és hát szintet lépnék. :) 

Amiket kiszemeltem:

- Arturia AudioFuse
- Focusrite Clarett 2Pre
- MOTU M4
- Audient iD22
- Steinberg UR 44 (UR 44C)

Jó lenne, ha tudnátok pár szempontot felsorakoztatni pro és kontra.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Link to comment
Share on other sites

Recommended Posts

  • 0
Ekkor: 2022. 03. 12. at 14:52 írta djuice:

Már árulják is... :)

Az nem jelent semmit. Miutan kijott a moog grandmother egy par honapon belul tele volt vele ebay is meg marktplaats is, 500 erkaert. Mindet elkapkodtak mielott hozza juthattam volna egyhez, ugyhogy kenytelen voltam teljes aron venni egyet. Aztan azota meg szinte lehetetlen hasznaltan talalni. Szoval az, hogy hirtelen vasarlok hirtelen adogatjak el nem jelent semmit. Valoszinuleg olyan figura arulja, aki azt hitte, hogy fillerekert kap egy nunpluszultra highend cuccot.

Ekkor: 2021. 11. 18. at 23:02 írta djuice:

Na, kisültek az UAD Volt 2 eredményei. Ha jobban megnézzük az elemzést, a MOTU M2 még mindig állja a sarat a mezőnyben...

Meresi eredmenyeket alapul veve az M2 Motu raver a vilag osszes nagynevu elofokara, A/D konverterere es fules erositojere. Oszt megis a nagynevu cuccok a nagynevuek, es dragak, a Motu meg csak egy a zsollyeben. Ezzel nem akarom azt sugallni, hogy a Motu rossz, hanem hogy kb ugyanolyan. (tudod, hiaba tud merhetoen 126dB-t (exhas) az A/D konverter, semmivel nem tudod etetni, amivel ki tudnad hasznalni ezt a dinamikatartomanyt, oszt akkor meg mar mindegy, ha egy masik kartyanak "csak" 114dB a merheto dinamikaja)

Ekkor: 2022. 03. 12. at 17:23 írta Hobkins:

Kb, akkor ez egy Focusrite Scarlett szintje lehet

De, kb annyi, plusz opcionalis szaturator/fix EQ a bemeneten. Ja, nomeg MIDI I/O, ami nemtom miert nincs a scarlet 2i2-n pl.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2021. 05. 16. at 18:34 írta Toni Piano:

Sziasztok!

Hangkártya vásárlás előtt állok és van pár kiszemeltem, de egyenlőre nem tudok dönteni.

Elektronikus zeneszerzéshez és énekfelvételre használnám egyenlőre csak home studiós környezetben, Mac géphez.
Jelenleg egy Steinberg UR22-es audiointerfészem van, de ez énekfelvételre alkalmatlan és hát szintet lépnék. :) 

Amiket kiszemeltem:

- Arturia AudioFuse
- Focusrite Clarett 2Pre
- MOTU M4
- Audient iD22
- Steinberg UR 44 (UR 44C)

Jó lenne, ha tudnátok pár szempontot felsorakoztatni pro és kontra.

Előre is köszönöm a válaszokat!

Lehet, hogy egyesek vitatni fogják, de szerintem a Steinberg kiesik. A másik 4 másik ligában játszik. A "maradék" 4 közül szerintem egyéni igények döntenek. Nagyjából fej-fej mellett vannak.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Egy szürke Apollo Twin Solo-m volt, amit eladtam. Voltak apró jelek, ami miatt meg akartam szabadulni tőle: kikapcsolva zúgott a tápja és a "monitor" felirat háttérvilágítása sem volt jó, az egyik led nem égett.

Ezt szeretném most pótolni: két opcióra gondoltam, vagy veszek egy fekete Twin Solo-t használtan, vagy egy SSL2-t újonnan. Nagyon keveset dolgozom DAW-ban, UAD plugint nem vettem egyet sem sosem, felvenni is elég ritkán veszek fel, tehát elsődleges a DAC illetve a hangerőszabályzás minősége. Úgy hallottam, hogy az SSL2 nagyon jó ebből a szempontból, de igazából csalódni sem akarok, mert az Apollo nagyon jó szolgáltatásban.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
4 órája írta xfader:

Sziasztok!

Egy szürke Apollo Twin Solo-m volt, amit eladtam. Voltak apró jelek, ami miatt meg akartam szabadulni tőle: kikapcsolva zúgott a tápja és a "monitor" felirat háttérvilágítása sem volt jó, az egyik led nem égett.

Ezt szeretném most pótolni: két opcióra gondoltam, vagy veszek egy fekete Twin Solo-t használtan, vagy egy SSL2-t újonnan. Nagyon keveset dolgozom DAW-ban, UAD plugint nem vettem egyet sem sosem, felvenni is elég ritkán veszek fel, tehát elsődleges a DAC illetve a hangerőszabályzás minősége. Úgy hallottam, hogy az SSL2 nagyon jó ebből a szempontból, de igazából csalódni sem akarok, mert az Apollo nagyon jó szolgáltatásban.

A véleményem az alábbi:
Az SSL2 és az Apollo teljesen más "liga". 
Volt SSL2 a kezem alatt. Nem éreztem bombasztikus különbséget a Focusrite 3d gen és a között. A kivitelezése - szerintem - "gyenge kínai". 
Ha ilyen árfekvésben gondolkozol, akkor szerintem vedd számításba az Audient kártyáit. Én most adtam el egy 14mk2-t, szerintem jobb volt, mint a Focusrite, és csak azért váltam meg tőle, mert UAD vonalra "tévedtem", és beszippantott. Igaz, hogy nincs DIN MIDI csatlakozása, ami sokaknál kizáró ok. Ha nálad nem, akkor fontold meg.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
55 perccel ezelőtt írta Bendi:

A véleményem az alábbi:
Az SSL2 és az Apollo teljesen más "liga". 
Volt SSL2 a kezem alatt. Nem éreztem bombasztikus különbséget a Focusrite 3d gen és a között. A kivitelezése - szerintem - "gyenge kínai". 
Ha ilyen árfekvésben gondolkozol, akkor szerintem vedd számításba az Audient kártyáit. Én most adtam el egy 14mk2-t, szerintem jobb volt, mint a Focusrite, és csak azért váltam meg tőle, mert UAD vonalra "tévedtem", és beszippantott. Igaz, hogy nincs DIN MIDI csatlakozása, ami sokaknál kizáró ok. Ha nálad nem, akkor fontold meg.

Van egy barátom, aki szerintem az egyik legjobb stúdió hangmérnök az országban, és ő egy barátjával tesztelte az SSL2-t összehasonlítva a rackes első generációs Apollo 8-al, ő számolt be a meglepő eredményről, idézem:

"A kis ssl-nek tisztább a d/a-ja, magasabbra megy, kontúrosabb, részletesebb, alja is lejjebb megy kicsit szerintem, szélesebb spektrumot fog át, vagy ilyesmi. A monitor amp is lehet kicsit jobb az ssl-ben. a silver apollo szériának alacsonyabb hangerőkön - ez nem saját tapasztalat, de több helyen is így csinálják - nem teljesen olyan a hangja, mint fullra kitekerve és utána egy monitor controllerrel lehalkítva (itt most nem szaturációról meg ilyenekrõl beszélek) szóval közvetlenül a d/a különbségekre lehet, h ez még rátesz egy lapáttal. Nagyon látványos volt a különbség, nem ilyen kis alig érzékelhető odaképzelt valami - főleg úgy, h pont az ellenkező eredményre számítottunk, persze van a két d/a között 10 év, azt is figyelembe kell venni."

Főleg emiatt a vélemény miatt vettem számításba az SSL-t. A preamp nem igazán érdekel, mert van egy 1073-am, így leginkább az AD-DA a fontos, fejhallgatót is szökőnap dugok bele. A MIDI teljesen hidegen hagy, ezért nem is gondolkodom 2+-ban.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Van itt egy teardown, amiből az látszik, hogy minőségi cuccokból van összerakva a hangkártya. Csupa japán chip, Nichicon meg Panasonic elkók, ALPS potik, Neutrik csatlakozók

 

https://www.ifixit.com/Teardown/Solid+State+Logic+SSL+2+Teardown/135354

 

Szerkesztette xfader
rosszul jelent meg a link...
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

A véleményeteket kérem macOS in-the-box használatra, néha esetleg gitár felvételre (a kimeneti oldalon 90%-ban DT 990 pro 250 van).

A jelenlegi Scarlett 6i6 gen1 helyett az alábbiak közül mi érné meg leginkább, és miért, melyik lennea nagyobb előrelépés?

MiniFuse 4, Scarlett 8i6 gen3, Clarett+ 2Pre, Audient EVO 8, iD 14

Inkább a tapasztalat érdekelne, mintsem a gyári spec, szempont a minimális zaj mindkét irányban, és a fejhallgató rendes meghajtása.

Előre is köszi.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

 

Mit gondoltok, egy ssl2 meg tud rendesen hajtani egy dt 770 pro 250ohm fülest? Azért gondoltam az ssl2re, mert elsősorban in the box zenélésre szeretném használni, késöbbiekben pedig max alsó kategóriás analog szintit vennék fel vele.

Monitort nem kötnék rá, panelban vagyok meg elég hely sincs hozzá :) szóval a füles meghajtása és minősége kb a legfontosabb szempont. 

 

Sajna a gépem is régi és csak usb2 van rajta. Így az audient id4 mkii kilőve, mert ha jól értesültem, akkor annak kell a 900mw, amit csak az usb3.0 tud, különben gyenge a füles erősítője. Ezért is gondoltam a ssl2re, esetleg még a minifuse 2re. 

 

Vagy ha nem is tudja rendesen meghajtani, akkor a 80ohmos 770es megoldás lehet erre? 

 

Köszi előre is

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...