Jump to content
Ménemszól.hu

nord stage 4


bazookabill

Recommended Posts

6 órája írta igatos:

a szinti 3 layeres, tehát 6 osci egy hangra

Nem arra gondolsz 3 layerként, hogy piano, organ, va synth A+B sloton, mert az eddig is volt? :) 
Amúgy electro 3-tól ua. a hangkészlet szinte, tehát erre értem főként, hogy nagy előrelépés nincs, legfeljebb egy Nordosnak picit kedvezőbb lehetőségeket adnak 1,6-1,8 misi közt, de hát ez nem mindenkinek pálya ám.

Őszintén amúgy, ilyen árkategóriában, meg egyáltalán is, ha ma fognék zenélésbe, én pl. nem tudnék mit venni manapság ami ad is valamit az értékéjért és jól is szól (és nem pc, mac vagy ipad).

Link to comment
Share on other sites

51 perccel ezelőtt írta djuice:

Nem arra gondolsz 3 layerként, hogy piano, organ, va synth A+B sloton, mert az eddig is volt? :) 
Amúgy electro 3-tól ua. a hangkészlet szinte, tehát erre értem főként, hogy nagy előrelépés nincs, legfeljebb egy Nordosnak picit kedvezőbb lehetőségeket adnak 1,6-1,8 misi közt, de hát ez nem mindenkinek pálya ám.

Őszintén amúgy, ilyen árkategóriában, meg egyáltalán is, ha ma fognék zenélésbe, én pl. nem tudnék mit venni manapság ami ad is valamit az értékéjért és jól is szól (és nem pc, mac vagy ipad).

Nem, nem arra gondolok, viszont a válaszodból egyértelmű, hogy nagyon felületesen nézted meg az új specifikációkat. Nincs AB slot, layerek vannak, és a szintiben ABC. Tehát ott három van. De mindegy, csak annyit akartam mondani, hogy szerintem meg van előrelépés, ráadásul jelentős. Amúgy meg mindennel lehet jó zenét csinálni majdnem. A Nord meg sosem volt olcsó. Én biztosan váltok.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta igatos:

nagyon felületesen nézted meg az új specifikációkat. Nincs AB slot, layerek vannak

Őszintén szólva a Korg 8 part combi presetjei után (M1: 1988!!!), ill. hogy sok más cucc is min. 4 layert vagy partot tud sok-sok éve már, engem 3 layer vagy slot vagy akárminek is hívják most a Stage 4-ben, már édeskevés hogy lázba hozzon. Szóval nekem nem ad annyival többet, hogy ha Stage 2-m vagy Stage 3-am is lenne, rögtön leváltanám jóval drágábban. Az Electro 3-at se váltottam le. Volt kezem alatt az 5 és 6 is, de még gyengébbek is dinamikában. A nagyobb memória, meg hogy van már ott is layer vagy split mód, szintén nem vált ki egy második fullosabb szintit. Volt próbaként mellé több cucc is már itt nekem, s igaz hogy az Electro hangja leszólta a Rolandot, Korgot, Yamahát is, de a többi cucc emellé meg pont azt a komplexebb szinti hangzást hozta, amit a Nordok valószínűleg egyhamar sokáig nem fognak még megadni. Sok mindent kipróbáltam, de most semmit nem tudnék választani megint csak ezt tudom mondani. Az E3 nekem az áráért így még a legtöbbet adja, és igen, ezzel is lehet muzsikálni. Afelett minden felesleges költekezés az olvasatomban, mert semmi nem váltja meg manapság a világot billentyűkben és most itt el is vonatkoztattam akkor a vörös márkától.

Link to comment
Share on other sites

34 perccel ezelőtt írta djuice:

Őszintén szólva a Korg 8 part combi presetjei után (M1: 1988!!!), ill. hogy sok más cucc is min. 4 layert vagy partot tud sok-sok éve már, engem 3 layer vagy slot vagy akárminek is hívják most a Stage 4-ben, már édeskevés hogy lázba hozzon. Szóval nekem nem ad annyival többet, hogy ha Stage 2-m vagy Stage 3-am is lenne, rögtön leváltanám jóval drágábban. Az Electro 3-at se váltottam le. Volt kezem alatt az 5 és 6 is, de még gyengébbek is dinamikában. A nagyobb memória, meg hogy van már ott is layer vagy split mód, szintén nem vált ki egy második fullosabb szintit. Volt próbaként mellé több cucc is már itt nekem, s igaz hogy az Electro hangja leszólta a Rolandot, Korgot, Yamahát is, de a többi cucc emellé meg pont azt a komplexebb szinti hangzást hozta, amit a Nordok valószínűleg egyhamar sokáig nem fognak még megadni. Sok mindent kipróbáltam, de most semmit nem tudnék választani megint csak ezt tudom mondani. Az E3 nekem az áráért így még a legtöbbet adja, és igen, ezzel is lehet muzsikálni. Afelett minden felesleges költekezés az olvasatomban, mert semmi nem váltja meg manapság a világot billentyűkben és most itt el is vonatkoztattam akkor a vörös márkától.

ok

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ekkor: 2023. 02. 17. at 20:59 írta djuice:

Az Electro 3-at se váltottam le. Volt kezem alatt az 5 és 6 is, de még gyengébbek is dinamikában. 

Jogos felvetés! Amikor Electro 3-ról váltottam 5-re, megdöbbentem, hogy a (ugyanazon) minták (akusztikus és elektromos zongora) mennyire döglötten, dinamikátlanul szólnak ahhoz képest, amit az electro 3 zsebből tud. Aztán eltelt pár hét, és rájöttem, hogy az architektúrában van valami egészen más dimenzió (nem értek a technikai részhez, csak a fülemre tudok hagyatkozni). Míg az electro 3-at csak elb×szni lehetett az eq-val (alapból rendben szólt), addig az electro 5-öt csak az eq-val lehetett életre kelteni. Lehet, hogy eggyel kényelmetlenebb, viszont az utóbbi koncepciója olyan mozgásteret ad a próbaterem/színpad/vágyott hangszín spektrumában, amit az electro 3 nem tud. Az electro 5-ön olyan dinamikát tudok kihozni megfelelő eq beállítással, amire az electro 3 nem képes. Hozzáteszem, hogy imádtam az electro 3-amat.

Szerkesztette bazookabill
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 órája írta bazookabill:

Aztán eltelt pár hét, és rájöttem, hogy az architektúrában van valami egészen más dimenzió (nem értek a technikai részhez, csak a fülemre tudok hagyatkozni).

Való igaz hogy az 5-6. szériákban át lett dolgozva az EQ, máshol vannak a fix frek. vágási pontok (a közép frek. nyilván előtte is parametrikus volt).
Én még a Yamaha Motif idején kezdtem használni hangszín alakításra az EQ-t és tényleg eredményes volt. Előtte a Trinityben nem igazán találtam fogást a csak menüben tapicskolható dolgokon és ebben nagyon jók a Nordok is, hogy minden ki van téve ami fontos potikra, gombokra. (Kicsit a Stage 4 már sündisznó is lesz átlátni az erdőn a sok fától sztem...)

Azt nem tudom pl. a DAC-ok vagy a komplett áramköri tervezés mennyire lett más a későbbi Electrokban a 3-hoz képest (semmi service manual nem kering a vörösökről a neten) :(, de míg az E3-nak alapjáraton kövér, kerek hangja van, addig a többin muszáj bűvészkedni. Na most adott esetben szerintem az előbbi az előnyösebb, bár ki hogy látja.
Én azért az E3-on is elég szépen tudom alakítani szinte lényegesen mássá a hangzást. Kedvencem pl. a Hammondot kicsit "klikkesebbre", kattogósabbra szabni adott esetben a mattabb alapjárat ellenében. Szóval ár/érték arányban számomra verhetetlen az E3. Egy kivételt tudok felhozni ellene, hogy az E4D már kellemesebb a fizikai drawbarokkal és a dupla sample memóriával. Így hát az egyetlen váltási hajlandóságom ma az E4 irányában lenne esetlegesen.

Ekkor: 2023. 02. 18. at 10:40 írta power32:

itt bemutatják

Kerestem az orgona szekciót érintő változásokat (lehet átugrottam vhogy), de azt meg nem is találtam. :( 

Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta djuice:

Hát igen, gyönyörű ez a hangszer, csak hát a magamfajta hobby ,,zenészeknek" nyilván irreális az ára.

Összeszámoltam kb. ennyit ér az egész hangszerparkom (6 szinti, meg pár egyéb kütyü), de azért ne feledjük, hogy ezen a

vöröskén is ott van az a fránya ÁFA, ami ebben az esetben már bizony 540 000 Ft(!), aminek már semmi köze a termékhez, csak állambácsi szépen

bezsebeli (tökmindegy milyen színű a zászlaja), de persze ez már nagyon OFF.

Viszont csak kíváncsiságból, aki hivatásszerűen ezzel foglalkozik, (értsd: zenész) az munkaeszközként visszatudja az ÁFÁt igényelni..? 

 

Link to comment
Share on other sites

4 órája írta poiuyt:

a magamfajta hobby ,,zenészeknek" nyilván irreális az ára

Ezzel itt mindannyian így vagyunk @igatos kollégát kivéve, hisz ő profi zenész. Nemzetközi vizeken meg pláne, hogy kb. 1-2 buliból 3 ilyet is kimuzsikálnak. Sajnos erre mifelénk se ársapka, se csok támogatás nem jár erre. :) De acélos ám az Electro 6 ára is mostanság! 

Egy ismerősöm jut eszembe, aki a 90-es években egy itthon megfizethetetlen Kurzweil K2000-ről álmodozott hasonlóan (cirka 800 ezer körül volt vámköteles import cikként). Kb. 2 éves keresete lett volna elég rá (hangszerboltban volt eladó). Kb. kezdünk arra haladni az ilyen hangszerárakkal megintcsak…

Szerkesztette djuice
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta Kilobeat:

Ki vásárol itthon?

Miért ki?
Csak az lett belinkelve hogy mennyibe kerülne, az nem hogy meg is kell venni. :D  Baj? 
De ez is külföldi ár tessék (2m): https://www.thomann.de/hu/clavia_nord_stage_4_88.htm
Mindazonáltal a hitsp. is biztos fog eladni belőle, mint mindig…

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
×
×
  • Create New...