Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Logic 10


boka

Kérdés

Mikor olvastam a 9to5mac-en a Final Cut Pro hirt akkor elgondolkodtam, hogy szerintem nem sokara kell, hogy jojjon most mar uj Logic. Sok rumour/wishlist forum van a kovetkezo Logic-rol, par napja beleakadtam ebbe a topikba,ezen belul pontosan az 51-es hozzaszolasba. Egy kis reszlet belole :

".. Infact its just me an my mate Dave who are currently working on Logic 10. We are not rushing to release 10 (or project X as we like to call it), as we realise there are still a few bugs to be ironed out with Logic 9. "

Ha valoban ez a srac az egyik dev akkor lesz uj verzio.

Ti milyen ujitast es/vagy javitast szeretnetek latni a 10-esben? Szerintetek mikor jon ki?

Link to comment
Share on other sites

  • Válaszok 51
  • Created
  • Last Reply

Recommended Posts

Pont azt értem hátszőrállítónak, hogy amit dragontamás tvájszezömézing meg tvájszez1clickömézing.. szóval az olyan feateruekt amik helyetted zenélnek, helyetted dobolnak, gitároznak, helyetted pontosítanak...kiveszik a döntést a kezedből.

így már jobban értem, de én például a Cubase 6-os új dolgokban nem látok ilyen veszélyt, azok inkább a munkamenet meggyorsítására és könnyebbé tételére szolgálnak, amihez hasonló dolgok bármilyen DAW-ban jól jöhetnek (az más kérdés, hogy az Expression Map 2 jó eséllyel eltűnik majd a süllyesztőben, hiszen maga a VST3 támogatás sem terjedt el és nincs olyan átütő erő a 3.5-ben, amitől úgy érezné az ember, hogy sikerül áttörni az érdektelenséget).

Link to comment
Share on other sites

Én az utóbbi időben rengeteg hibát fedeztem fel a Logicban:

például tempó váltásnál a markereket az előző tempóhoz igazítva jelenik meg, azaz ha megadom a második tempónál, hogy 4 ütemen át legyen ez a marker, akkor nem úgy jelenik meg...

akkor a hangsávok kirajzolása is hagy némi kívánnivalót maga után, vagy csak az én NVidia kártyámmal szarakodik?

a flexnél is vannak gondok...

Link to comment
Share on other sites

Én az utóbbi időben rengeteg hibát fedeztem fel a Logicban:

például tempó váltásnál a markereket az előző tempóhoz igazítva jelenik meg, azaz ha megadom a második tempónál, hogy 4 ütemen át legyen ez a marker, akkor nem úgy jelenik meg...

akkor a hangsávok kirajzolása is hagy némi kívánnivalót maga után, vagy csak az én NVidia kártyámmal szarakodik?

a flexnél is vannak gondok...

Grafikai hibat en a keveronel veszek eszre neha. Osszecsusznak a savok, de ez megszunik ha bezarom es ujra megnyitom az ablakot. Nekem egy X1900-es videokartya van a gepemben.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem is bufgixben kéne utazni. Őszintén szólva nem tudok olyan funkció hiányáról, ami nélkül élni se lehetne.

A fejlődést irányát minőségben tudom elképzelni. Ha én lennék az Apple, megvenném az egész Universal Audiot úgy ahogy van, és a DSP pluginekből natív beépített Logic plugint készítenék. Továbbá lehetővé tenném, hogy a lakásokba be lehessen kötni a vezetékes kólát és a sört.

Ha a lehetőségeket kellene kutatni, Cubase 6-os júzereket kéne kérdezni, de én úgy látom, hogy a Cubase 6 főleg már a Logicban bevezetett dolgokat próbálja hozni mind tudás, mind plugin szinten.

Én nem látok groundbreaking dolgokat sehol, tehát még csak másolni sem lehet nagyon mit.

Remélem, nem hülyül el az egész, és megy el mégjobban abba az irányba, hogy az emberek tudás és gyakorlás nélkül is "remek dolgokat" alkothatnak.

Link to comment
Share on other sites

Na nekem is a szőr áll fel a hátamon, például a Cubase 6 új featureitől, és abban reménykedek hogy egyáltalán az Apple még törődik a Logic-kal, és nem csak a Garage Band létezik számára, meg az iOS féle verzió.

Szerintem is inkább a stabilitásra kellene gyúrni, és a workflown csiszolni, pl. editing, automation stb. ill. a meglévő featurek, fejlesztésén, nem új lehetőségekre gondolok hanem pontosításon, pl. drum replacer, flex stb.

Link to comment
Share on other sites

Azért az tetszene, ha megvenné az Universal Audio-t, akkor lenne nagy meglepetés!

Na az biztos. Lehetne fizetni az upgrade csomagert es az uad2-m se erne utana semmit ha minden plugin benne lenne az uj logic-ba. Morcos lennek.

Link to comment
Share on other sites

Stabilitás gondok nekem is vannak pl Egy feljátszott midi jelnek hangot akarok adni valamikor összeomlik és bezárja magát az egész .....

Ez a Felx dolog is iszonyat jó csak a legelső hangot nehéz igazitani a többit gyerekjáték de ami a loop elején van azt valami borzalom rendbetenni. (Itt lehet én vagyok a béna..)

Én még egy olyan pletykát is hallotam hogy lesz Logic VAS. Most valaki szerint ez hangkártya valaki szerint meg valami komoly midi controller.

Link to comment
Share on other sites

Szerintem a az UAD2-nél nem csak a pluginok fontosak, hanem, hogy külső vason futtatod őket, így nem terheli a számítógépet. Szóval a létjogosultsága így is úgy is megmarad. Meg egy ilyen jól bevált terméket az Apple sem tenne olcsóbbá, ha már egyszer fizetősek voltak a pluginok, akkor ezután is az lenne. Harmadszorra pedig ez csak egy felvetett ötlet, szinte biztos, hogy ilyen nem fog megtörténni!

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy nagyot tévedek, de én abszolút úgy érzem, hogy a Logic nagyon nem prioritás az applenél. Ilyen téren a final cut és logic csak egy pro mellékvonal, de inkább a hardver eladások miatt léteznek. Éppen ezért nyilván nem is fogják megvenni az uad-ot. :) Na jó, nem csak ezért.

Én arra szavazok, hogy komoly bugfix parádé legyen. Tvájezömézing helyett mondjuk tvájszezsztéblő! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Stabilitás gondok nekem is vannak pl Egy feljátszott midi jelnek hangot akarok adni valamikor összeomlik és bezárja magát az egész .....

mit értesz azalatt hogy hangot akarsz adni?

mert speciel összeomlani általában pluginek miatt szokott.

Én még egy olyan pletykát is hallotam hogy lesz Logic VAS. Most valaki szerint ez hangkártya valaki szerint meg valami komoly midi controller.

Én ezt nagyjából kizártnak gondolom. Ami hardver van most, azt az Apogee csinálja nekik.

Link to comment
Share on other sites

csak úgy kíváncsiságból: egész pontosan mit találsz oly riasztónak például egy audio fájlhoz való tempo lock-ban vagy egy VST 3.5-ben, hogy feláll a szőr a hátadon? :)

Pont azt értem hátszőrállítónak, hogy amit dragontamás tvájszezömézing meg tvájszez1clickömézing.. szóval az olyan feateruekt amik helyetted zenélnek, helyetted dobolnak, gitároznak, helyetted pontosítanak...kiveszik a döntést a kezedből.

Link to comment
Share on other sites

Fixed Velocity-ba hogyha adok hangot egy midi vagy egy instruments csatornának csinált már olyat hogy összeomlott a logic.

Akár az se lenne rossz ha az Appogge VAS lenne az apple vasa és applne néven futna lehet ez a hir nem is annyira kamu..

Az hogy a UAD nak vason fut a pluginje szerintem hülyeség egy olyan korszakba ahol eddig még nem volt firewire változat csak MacPro ba lehetet betenni a kártyát. Egy MacPro-t meg nagyon nehéz megakasztani zenélésbe.

Azt hiszem itt olvastam még a régi ménemszólon hogy a DSP pluginek és a sima pluginek között nem az a külömbség hogy külső vason müködnek hanem azért jobbak mert jobban odafigyeltek a megírására.

És azt is hallottam már hogy TDM Waves és nativ waves közöt sincs hangzásbeli külömbség. Szerintem ez a DSP dolog hülyeség a TC is okkal szüntette meg.

Link to comment
Share on other sites

Fecka: Én úgy tudom, hogy a TC az eladási adatok alapján döntött úgy, hogy nem forgalmazza többet a terméket. A másik meg, hogy minden számítógépet meg lehet akasztani, még a legújabb Mac Prokat is! Továbbá nincs mindenkinek meg a legújabb mac proja, és inkább fektet be egy ilyen eszközbe, mint egy új macbe, valamint ott vannak a zenészek, akik koncertekre nem fognak magukkal vinni egy mac pro-t, hanem csak macbook prot mondjuk, és oda kellhet a még több erőforrás. Azért, hogy te nem látod értelmét, attól más még láthat benne fantáziát, sőt úgy tudom, hogy a mobil gépekbe való UAD-ok kifejezetten kelendőek!

Link to comment
Share on other sites

Szerintem meg a Neve-t vegye meg hogy analóg lehessen a summing ;)

Viccet félretéve azért a DSP-nek mindig meglesznek az előnyei a natívval szemben. Ha csak arra gondolunk hogy a DSP fejlesztők általában nem webkettes vérpistikék hanem alaposabban felkészült szakemberek kell hogy legyenek.

Link to comment
Share on other sites

Viccet félretéve azért a DSP-nek mindig meglesznek az előnyei a natívval szemben. Ha csak arra gondolunk hogy a DSP fejlesztők általában nem webkettes vérpistikék hanem alaposabban felkészült szakemberek kell hogy legyenek.

Hobbi DSP-fejlesztőként egyet kell, hogy értsek veled. Általánosságban aki DSP kártyára fejleszt, az egy-két kivétellel a profi felhasználókat célozza meg, az ő igényeiknek megfelelő hangminőséggel és iszonyat aprólékos feature-ökkel (lásd pl. McDSP Filterbank), míg a consumer piac kreativitás orientált, egyszerűbb feature-ökkel, sokkal szélesebb lehetőségekkel (pl: FabFilter cuccok) . Egyszerűen nem tudsz mind a két piac számára (egyszerre) megfelelő terméket gyártani, és innentől a business plan-en múlik, hogy a te kereslet-kínálati görbéidet hogy lövöd be...

Analógiaként felhoznám a Line 6 POD-ot. Utólag visszagondolva nem szólt annyira jól, de bárki (aki nem engedhette meg az original stack-eket) használta 2000 környékén, áradozott ról (így szól és csak ekkora? ennyi erősítő modellezve?), mert k**** jó volt játszani rajta. Egy consumer cuccnál a UI legalább annyira fontos, mint a hangminőség. Viszont ha napi 8-ban használod, akkor fontosabb, hogy hogy szól, és mennyire gyors (nem egyszerű!!!) használni.

Egy kis hardveres analógia: a két piac alapvetően más, ha hardvert nézünk pl. amennyire tudom, ha profi hardver, akkor van rajta world clock bemenet/kimenet. Ha consumer, akkor nincs (cáfoljanak meg a szakértők, mert még nem volt pénzem stúdióra, csak álmodozom :)

Link to comment
Share on other sites

A webkettes Vérpistike viszont viszi a pálmát, a hónap dumája dijat te kapnád ha lenne ilyen:)

Szerintem meg a Neve-t vegye meg hogy analóg lehessen a summing ;)

Viccet félretéve azért a DSP-nek mindig meglesznek az előnyei a natívval szemben. Ha csak arra gondolunk hogy a DSP fejlesztők általában nem webkettes vérpistikék hanem alaposabban felkészült szakemberek kell hogy legyenek.

Link to comment
Share on other sites

Egyébként én nem várom annyira már a Logic 10-et. Félek, hogy a Final Cut Pro sorsára jut :hot:

Annak idején mondták, hogy az új Lion-on nem fog futni a Final Cut Pro 3, ezért kellett teljesen előről újraírni alapjaitól. Így utólag kiderült, hogy mégis fut a Lionon....

Ezek miatt nem várom annyira. Félek... :growl:

Link to comment
Share on other sites

Tartok tőle, hogy az apple valami hasonló dologban utazik, mint a final cut pro x esetében. Pedig az egy nagyon rossz irány. Valahol persze pont nekem örülnöm kellene, de mint tudjuk, jó konkurencia nélkül sokkal lassabb a fejlődés, úgyhogy inkább annak szurkolok, hogy tényleg jobb legyen az új logic.

El kellene már felejteni ezeket az automatán működő cuccokat. Persze sok hobbistának és kezdőnek ez vonzó, de hamar visszaütnek ezek a dolgok. Bugfix, bugfix, bugfix!

Link to comment
Share on other sites

"Apple will not be incorporating a GarageBand-style user interface for the revamped application, likely sticking to a more complex interface more appropriate for the professional-level nature of the software."

Bízom ebben. Mellesleg szerintem 2012 tavasz és Logic Pro X néven.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.



×
×
  • Create New...