Jump to content
Ménemszól.hu

Arturia Astrolab - Hybrid Stage Keyboard


rpeter

Recommended Posts

12 perccel ezelőtt írta g0001:

Nem teljesen értem a koncepciót. Ez mennyivel több, mint egy Keylab + notebook az Arturia VST-kkel?

Semmivel. Marketing bullshit. Egy termék, amire semmi szükség nem volt. Egy nem is olyan érdekes billentyűzet, és még a demóban is csak a már régen létező szoftverüket mutogatják, merugye egy nyomi master keyboardon mit lehet bemutatni.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Én nem leszek vevő rá, de még értem.  Pigments es A láb két remek vst és sok mindenkiben él  a vagy hogy megszabaduljon a laptopról, azért is van olyan sok digit szinti, meg groovebox, aztán ar kerdesben  nehéz nyilatkozni, foleg hogy a fo kompeticio a nord electro lenne, és az technikailag csak egy buta rompler, és jóval drágább... ki kell próbálni hogy hogy szol szerintem.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Számomra ez egy "se nem hús se nem hal" hangszer. 

Értem a szándékot, hogy - gyakorlatilag - egybe pakoltak egy nagyon jó (?) mester billentyűzetet egy számítógéppel, amiben benne van gyakorlatilag a V-Collection, plusz audio interface, és ezzel tényleg elérik azt, hogy otthon a DAW-ban pontosan ugyanazokat a hangszíneket tudod használni, mint majd élőben. Csak hát pont itt van számomra a "no way" pont. Ugyanis - ha jól értem - gyakorlatilag 2 timbre használható egyidejűleg (splitelve vagy plusz külső midi billentyűvel), tehát nem tudod azt megtenni a színpadon, élőben, hogy - külső midi sequencerrel, mert hogy saját beépített sequencere nincs - 16 különböző hangszert használsz egyidejűleg.  (Az utóbbi időben a hangszergyártók letettek a 16 multitimbrális hangszerekről, pedig pont most, a "végtelen nagy processzor teljesítmény" időszakában ez nem lehetne gond.)

Pedig pont itt lehetne olyat alkotni, hogy mondjuk két önálló 16 multitimbrális midi eszközt reprezentálna egyben ez az egy billentyű (láttunk mát példát ilyenre, nem kellene feltalálni a meleg vizet újra - Roland XV-5080, EMU Proteus 2500), és akkor TÉNYLEG azt lehetne mondani - akár egy külső, akár egy jó belső midi sequencerrel -, hogy elhagyható a DAW. Na persze a belső sequencer kapcsán ott a kis gúnyos kacaj, hogy "igen ám, de a "belső" sequencer valószínűleg egy app lenne!" a hangszernek ebben a formájában. (Ha ha ha, nesze neked számítógép elhagyás.) 

Az otthoni / stúdió használat jelen formájában pont az előző miatt problémás, mert gyakorlatilag minden egyes tracket külön-külön kell felvenni... Így aztán - szerintem - a legtöbben visszatérnek a VSTi + DAW használatra.

A fentiek miatt gondolom azt, hogy az ár nagyon erősen túlzó. Ja, és persze kérdés: akiknek van teljes V-Collection (9 vagy X) meg Pigments licenszük, azok kapnak valamilyen engedményt? (A kérdés költői, nem kapnak.)

Ha egy jó sequencerrel és mondjuk 2x16 timbrevel felruházott hangszer lenne, akkor azt mondom, még ennél határozottan többet is megérne. 

És plusz egy piszkálódó kérdésfeltevés, csak mert eszembe jutott ezen eszköz kapcsán: Mi szól jobban? A vas, vagy a szoft? :D :D :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
1 órája írta Koródi Csaba:

Nekem kifejezetten tetszik... egyedül az árával nem vagyok kompatibilis :)

Pedig pont az, ami olyan ligaba emeli, amiben azert minden nagy gyartonak megvan a szamitogep-mentes zenelesi megoldasa.

Mivel tolem eleg tavol all az olyasmi, ezert azt nem tudom megitelni, hogy a zongora-orgona modellezese mennyivel van magasabb polcon, mint a tobbiek, de pl szintik teren nem jobb nem rosszab, mint akarki mas. Sot, elmereszkedek odaig, hogy aki tenyleg szintizni akar, annak jol jonne hasznalhato programozo felulet, hogy ne csak presetekkel jatszadozzon, az meg itt aztan nincsen. Meg annyi se, mint a konkurencia workstation felhozatalaban (timre-rol nem is beszelve). Ertem, hogy van benne kvadrillio preset, de minden workstation-ben van. Ez munkamodszer kerdese, de en az elmult 6 evben egyszer sem estem neki vegignezni a motif-om presetjeit, pedig abban meg kevesebb volt mint a maiakban. De ez nyilvan szemelyes.

Szerintem, ami tisztan elonye:

- tenyleg szep, letisztult dizajn

- valoszinuleg nagyon jo minosegu billentyuzet. Az arturia az egyetlen, aki meg minibillentyubol is kepes jot csinalni, a nagyobb billentyuit meg agyon dicseri mindenki, es siman elhiszem nekik.

- zongora, orgona ? (mittomen - en az egy ujjal jatszas hive vagyok, sot gyakran azt is kivaltom szigszalaggal ;)  )

Masoknak meg mas elonyeik vannak. Fizikai kezelofelulet, nagymeretu kepernyo, valodi multitimbralitas, akarmi.

Szerkesztette faceeasyg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 perccel ezelőtt írta Bendi:

A fentiek miatt gondolom azt, hogy az ár nagyon erősen túlzó. Ja, és persze kérdés: akiknek van teljes V-Collection (9 vagy X) meg Pigments licenszük, azok kapnak valamilyen engedményt? (A kérdés költői, nem kapnak.)

Ebben az iranyban nyilvan nem, mert a vasnak mindig erteke van, plane, ha jo minosegu.

Forditva viszont nagyon is, hiszen kifizeted a hardvert es gyakorlatilag ingyen kapod a rengeteg VSTi-t, ami lehet, hogy mar megvan, de az a te egyeni problemad, jol mondom? ;)

Link to comment
Share on other sites

33 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

a zongora-orgona modellezese mennyivel van magasabb polcon

Hát, elég jól szól szerintem :) Speciel a zenekaraimban kifejezetten zongora, Wurlitzer, Rhodes, Clavinova és Hammond van használva, csak jelenleg statikus PCM szintikből. Ide nagyon el tudnám képzelni ezt az Astro Lab-et.

 

35 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

aki tenyleg szintizni akar, annak jol jonne hasznalhato programozo felulet, hogy ne csak presetekkel jatszadozzon, az meg itt aztan nincsen. Meg annyi se, mint a konkurencia workstation felhozatalaban

Ez igaz, ebben egyetértek. Én e tekintetben elég különös öszvér vagyok, mert egyik felhasználásomban egy nagyon jó, átfogó "bread and butter" szintire van szükségem, egy másik felhasználásban meg pont full én magam akarom a hangszínt kicsavarni, ne is fárasszon a hangszer kismillió preset átnyálazásával. És még csak e-fölött lenne a zenekari felületem.

Szóval igen... az árazás ott sántít nálam is, hogy "bread and butter" szintinek drága, meg úgy is, hogy semmit nem tudok szerkeszteni rajta. Ha viszont rendesen keresnék a zenéléssel, akkor színpadi hangszer + "bread and butter" az úgy már egész rendben lenne :)

 

45 perccel ezelőtt írta Bendi:

Az otthoni / stúdió használat jelen formájában pont az előző miatt problémás, mert gyakorlatilag minden egyes tracket külön-külön kell felvenni... Így aztán - szerintem - a legtöbben visszatérnek a VSTi + DAW használatra.

Hát igen, ez sem elhanyagolható.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Még valami eszembe jutott: az Akai gyakorlatilag ugyanezt csinálta meg az MPC keyjel. Ők az Air plug-ineket használják, és egy saját sequencert, ami számítógépen is fut, és az MPC-ben is benne van. 
Érdekes lenne a két hangszer összevetése…

Úgy tűnik, hogy ehhez lőtték be az Arturia árát de - a feature list alapján - az MPC key sokoldalúbb.

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Bendi:

 MPC key sokoldalúbb.

Eg es fold. Arrol nem beszelve, hogy a 37 billnetyus MPC Key feleannyiba faj, mint ez.

Es abban azert "csak" CPU limitalt a timbre, +sampler, +legendas MIDI SEQ, stb. Az egy komplett studio. Mondhatni: egy DAW nelkuli DAW.

Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Eg es fold. Arrol nem beszelve, hogy a 37 billnetyus MPC Key feleannyiba faj, mint ez.

Első körben a 61 billentyűsre gondoltam. 

Másrészt pont arra utaltam én is, hogy sokkal több mindent tud. Sampling, “beépített” minták, VSTi-k, sequencer (DAW), multitimbre, “stemelés”

Link to comment
Share on other sites

1 órája írta Bendi:

Még valami eszembe jutott: az Akai gyakorlatilag ugyanezt csinálta meg az MPC keyjel. Ők az Air plug-ineket használják, és egy saját sequencert, ami számítógépen is fut, és az MPC-ben is benne van. 
Érdekes lenne a két hangszer összevetése…

Úgy tűnik, hogy ehhez lőtték be az Arturia árát de - a feature list alapján - az MPC key sokoldalúbb.

Az MPCknel sokkal gyengébbek a szintik, nem beszélve a billentyűs plug injeikrol, stage piano és EP, míg egyszerűen hasznalhatatlanok.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 órája írta Bendi:

Ugyanis - ha jól értem - gyakorlatilag 2 timbre használható egyidejűleg (splitelve vagy plusz külső midi billentyűvel), tehát nem tudod azt megtenni a színpadon, élőben, hogy - külső midi sequencerrel, mert hogy saját beépített sequencere nincs - 16 különböző hangszert használsz egyidejűleg.  (Az utóbbi időben a hangszergyártók letettek a 16 multitimbrális hangszerekről, pedig pont most, a "végtelen nagy processzor teljesítmény" időszakában ez nem lehetne gond.)

Amugy elmeletileg beleferhetne, de az Arturia pluginjei a vilag minden CPU-jat megeszik, ugyhogy szamomra a bi-timbrality is eleg meglepo. A Buchla Easel V, SEM V es Pigments siman megeszi egy modern proci egy magjanak a harmadat, ebben meg valoszinuleg valami embedded cucc ketyeg. 

14 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Es abban azert "csak" CPU limitalt a timbre, +sampler, +legendas MIDI SEQ, stb. Az egy komplett studio. Mondhatni: egy DAW nelkuli DAW.

Csak 8 plugint tamogat az MPC egyszerre, raadasul AIR pluginekrol beszelunk, amik nem igazan emlithetok egy lapon az Arturia hardver emulacioival. Viszont felesleges osszehasonlitani a tobbit, ez egy stage keyboard, nem egy groovebox/workstation. Ha valaki klasszikus hardverek emulaciojat akarja szinpadra vinni, akkor nem lesz beljebb az alternativakkal.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

Amugy elmeletileg beleferhetne, de az Arturia pluginjei a vilag minden CPU-jat megeszik, ugyhogy szamomra a bi-timbrality is eleg meglepo. A Buchla Easel V, SEM V es Pigments siman megeszi egy modern proci egy magjanak a harmadat, ebben meg valoszinuleg valami embedded cucc ketyeg. 

Csak 8 plugint tamogat az MPC egyszerre, raadasul AIR pluginekrol beszelunk, amik nem igazan emlithetok egy lapon az Arturia hardver emulacioival. Viszont felesleges osszehasonlitani a tobbit, ez egy stage keyboard, nem egy groovebox/workstation. Ha valaki klasszikus hardverek emulaciojat akarja szinpadra vinni, akkor nem lesz beljebb az alternativakkal.

Az teljesen igaz, arturia pluginek szuperek, pont pigmentezek most, és a CPUm 35% eszi, de olyan jól szól, és Sound designban varázslatos.

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
1 órája írta Bendi:

Első körben a 61 billentyűsre gondoltam. 

Másrészt pont arra utaltam én is, hogy sokkal több mindent tud. Sampling, “beépített” minták, VSTi-k, sequencer (DAW), multitimbre, “stemelés”

Nem vitatkoztam, inkabb csak megerositeni akartam az altalad irottakat. Lehet nem sikerult jol kifejeznem magam.

1 órája írta mcharmet:

Az MPCknel sokkal gyengébbek a szintik, nem beszélve a billentyűs plug injeikrol, stage piano és EP, míg egyszerűen hasznalhatatlanok.

A stage piano meg egyebekbe, ugyanugy mint Csaba eseteben, nem akarok beleugatni, mert arrol mit sem tudok, azt viszont tudom, hogy klasszik MPC statikus sample alapu (elektro-)akusztikus hangokkal eleg sok slager szuletett mar. A szintikrol lentebb.

58 perccel ezelőtt írta cursortoxyz:

Csak 8 plugint tamogat az MPC egyszerre, raadasul AIR pluginekrol beszelunk, amik nem igazan emlithetok egy lapon az Arturia hardver emulacioival. Viszont felesleges osszehasonlitani a tobbit, ez egy stage keyboard, nem egy groovebox/workstation. Ha valaki klasszikus hardverek emulaciojat akarja szinpadra vinni, akkor nem lesz beljebb az alternativakkal.

Valaki tolthetne fel valami "hude" hardver emulacios dolgot, mert nemtom mit varialt az utobbi idoben az Arturia a softszintjieivel, de nekem meg egyszer sem jutott eszembe megvenni egyik klasszik vas emulator szintijuket sem, mert szerintem ergyak. Vannak szinti pluginjeim, de a Pigments-en kivul eddig egyik Arturian sem gondolkodtam el meg nagyon megakciozva sem. Nyilvan youtube videokon nem igazan jon at az ilyesmi, ugyhogy lehet emiatt ilyen "rossz" a velemenyem.

Szerk.: Igazabol nem kel feltolteni semmit, en is le tudom tolteni az analog labs-et, de csukott szemmel biztos vagyok benne, hogy annyira lesz analog hangja, mint amennyire elethuek a CGI ember-arcok, akarcsak mint minden mas emulacio, amit eddig hallottam. Disclaimer: nem baj ez, mert zenelni akarmivel lehet, nem azon mulik a vegeredmeny, de ha mar az a neve hogy analog, akkor hagy kotozkodjek.

A 8 plugin limit az MPC-n (ami azert 4x) fel se tunt, igaz, nem is akartam eddig 2-3-nal tobbet futtatni egyszerre. :D 

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

1 órával ezelőtt írta faceeasyg:

Nem vitatkoztam, inkabb csak megerositeni akartam az altalad irottakat. Lehet nem sikerult jol kifejeznem magam.

A stage piano meg egyebekbe, ugyanugy mint Csaba eseteben, nem akarok beleugatni, mert arrol mit sem tudok, azt viszont tudom, hogy klasszik MPC statikus sample alapu (elektro-)akusztikus hangokkal eleg sok slager szuletett mar. A szintikrol lentebb.

Valaki tolthetne fel valami "hude" hardver emulacios dolgot, mert nemtom mit varialt az utobbi idoben az Arturia a softszintjieivel, de nekem meg egyszer sem jutott eszembe megvenni egyik klasszik vas emulator szintijuket sem, mert szerintem ergyak. Vannak szinti pluginjeim, de a Pigments-en kivul eddig egyik Arturian sem gondolkodtam el meg nagyon megakciozva sem. Nyilvan youtube videokon nem igazan jon at az ilyesmi, ugyhogy lehet emiatt ilyen "rossz" a velemenyem.

Szerk.: Igazabol nem kel feltolteni semmit, en is le tudom tolteni az analog labs-et, de csukott szemmel biztos vagyok benne, hogy annyira lesz analog hangja, mint amennyire elethuek a CGI ember-arcok, akarcsak mint minden mas emulacio, amit eddig hallottam. Disclaimer: nem baj ez, mert zenelni akarmivel lehet, nem azon mulik a vegeredmeny, de ha mar az a neve hogy analog, akkor hagy kotozkodjek.

A 8 plugin limit az MPC-n (ami azert 4x) fel se tunt, igaz, nem is akartam eddig 2-3-nal tobbet futtatni egyszerre. :D 

Ebben teljesen igazad van, nekem sem sikerült egy emulaciot annyira szeretni mint a valódi analogot. De sajnos nincs sem annyi helyem,sem annyi pénzem hogy birtokolják egy jupit egy junot vagy egy valódi ob 6ast. Örülök már hogy a prophetig jutottam valodikent. Ez ugyan úgy van egy valódi nagy zongora és a vstje között...

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
34 perccel ezelőtt írta mcharmet:

Ebben teljesen igazad van, nekem sem sikerült egy emulaciot annyira szeretni mint a valódi analogot. De sajnos nincs sem annyi helyem,sem annyi pénzem hogy birtokolják egy jupit egy junot vagy egy valódi ob 6ast. Örülök már hogy a prophetig jutottam valodikent. Ez ugyan úgy van egy valódi nagy zongora és a vstje között...

Ezt ertem, es megertem, es mint irtam, ezzel nem hogy baj nincsen, de egy zene "josaga" es sikeressege nem azon fog mulni, hogy most az analoggal keszult vagy sem. Az tokmindegy.

Csak annyit akartam kikerekiteni a dologbol, hogy az Arturia pluginjei nekem ugyanugy pluginul szolnak, mint szinte barmilyen mas plugin, annak minden hatranyaval es elonyevel, mert az is van: kiszamithatosag, pontossag, zajtalansag, szellosebb, konnyebben kezelheto hang, megfelelo felveteli lanc szuksegtelensege, stb.

Dolgoztam sokat pluginekkel, meg vasakkal is, vannak pluginjeim meg vasaim, ugyhogy azert nem akartam (akarom) erteni ezt a "hu, az Arturia pluginek" megkozelitest. Lehet, hogy pont a zongora, wurli, stb jatek kozben tenyleg elobben viselkedik, mint a statikus mintak, arrol mit sem tudok, a youtube demok alapjan szolni nem szolnak jobban mint barmi workstation vagy hasonlo, de lehet, hogy jatszani rajta termeszetesebbnek hat, es az vegulis fontos szempont. Bar arra is voltak mar probalkozasok a Roland/Korg/Yamaha vonalon mar majd 40 evvel ezelott is (kesobb csatlakozott a Clavia is), szoval az sem nagy truvaj 2024-ben. De a szintik, plane az analog szinti emulaciok, ugyanolyan pluginek, mint a tobbi. A Pigments nagyon jo kis motyo, de az sem kulonleges, viszont legalabb modern, es nem lehet osszehasonlitani az eredetivel, mert az az eredeti. Meg senki nem hiszi rola, hogy most akkor analogot hall. Es ezt a kvazi oszinteseget en dijazom. Az mas kerdes, hogy en inkabb a Serum/Vital-ra tettem le a voksomat, de az nem vesz el a Pigments ertekebol.

Meg az emulaciokkal sincsen semmi gond, amig nem latunk bele tobbet a kelletenel: emulacio.

Szerkesztette faceeasyg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
Ekkor: 2024. 04. 12. at 9:07 írta Koródi Csaba:

ha az ember képes leállítani magát a VST-k halmozásáról

Ez egy nagyon jó téma még és nem is tudom hogy lehet legalább csak ebben tudatosnak lenni! Mára mindenből is annyi a választék mint a rosta lika, még áttekinteni sem lehet, nem hogy végigpróbálni, kiválasztani és rászokni. Ott egy haverom is az NI Komplete bundle csomagjával. Tobzódik a terányi hangokban, de max vagy 15 hangszert használ stabilan, viszont 2-3 éve hogy megvette, minden hónapban kipróbál vmi újat belőle, amit még nem nézett és így sem ért még a végére. S eddig csak 1 termékről beszéltünk a piacról.
Szóval ez az egész felhajtás a szintiseknek egy bőven öntökönszúró gépezet a bőség zavarában. Kezdek irigykedni azokra, akik nyakukba akasztanak egy szaxit vagy kezükbe fognak 2 dobverőt és a hangszerükkel tudnak foglalkozni mindvégig, nem hangszerek, pluginek millióival, amik mögül már rég kis sem látni.
Nekem itt az Arturián is a legfájóbb pont ez a tekerős, nyugtázós dizájn képernyő. Mobilon is utálom a véget nem érő gördülő menüs kiválasztási metódust. Hát nem tudom élőben ez is itt hogy vizsgázna? Egyáltalán szabadon szervezhetőek-e a presetei, mert mára máshol a live set megoldások vannak ilyesmikre?

23 órája írta Bendi:

gyakorlatilag 2 timbre használható egyidejűleg

Nekem akkor már itt értelmét veszti az Arturiaban ez az egész. A Nordomban is pont ezt sajnálom leginkább, hogy nem multitimbrális. Csak kiegészítő hangszer szerepe lehet egy ilyennek, már aki nem tud ellenni egy szál zongorával meg stb. általuk.

Szerkesztette djuice
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Az biztos hogy dübörög a hangszer gyártó ipar, és nagyon vagyik a mi pénzünkre... Minden nap egy újabb osmose, arturia, asm, plug in, elektron... Egyre többet lehet fizetni hangszerekert, és egyre kevesebbet fizetnek a zenéért, valahol félre ment a világ... Ha volt egyáltalán olyan korszak ami nem arról szólt hogy a zenészeket atverjék...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 órája írta djuice:

Ez egy nagyon jó téma még és nem is tudom hogy lehet legalább csak ebben tudatosnak lenni! Mára mindenből is annyi a választék mint a rosta lika, még áttekinteni sem lehet, nem hogy végigpróbálni, kiválasztani és rászokni. Ott egy haverom is az NI Komplete bundle csomagjával. Tobzódik a terányi hangokban, de max vagy 15 hangszert használ stabilan, viszont 2-3 éve hogy megvette, minden hónapban kipróbál vmi újat belőle, amit még nem nézett és így sem ért még a végére. S eddig csak 1 termékről beszéltünk a piacról.
Szóval ez az egész felhajtás a szintiseknek egy bőven öntökönszúró gépezet a bőség zavarában. Kezdek irigykedni azokra, akik nyakukba akasztanak egy szaxit vagy kezükbe fognak 2 dobverőt és a hangszerükkel tudnak foglalkozni mindvégig, nem hangszerek, pluginek millióival, amik mögül már rég kis sem látni.
Nekem itt az Arturián is a legfájóbb pont ez a tekerős, nyugtázós dizájn képernyő. Mobilon is utálom a véget nem érő gördülő menüs kiválasztási metódust. Hát nem tudom élőben ez is itt hogy vizsgázna? Egyáltalán szabadon szervezhetőek-e a presetei, mert mára máshol a live set megoldások vannak ilyesmikre?

Nekem akkor már itt értelmét veszti az Arturiaban ez az egész. A Nordomban is pont ezt sajnálom leginkább, hogy nem multitimbrális. Csak kiegészítő hangszer szerepe lehet egy ilyennek, már aki nem tud ellenni egy szál zongorával meg stb. általuk.

Nagyon igazat beszélsz!

Én azon szoktam gondolkodni, hogy ebben az iszonyítos túlkínálatban

ez az összes szinti gyártó, tehát vas és szoftver gyártó:
Ez mind megél??

Ennyire sok lenne a vevő??

Vagy másiuk lehetőség, hogy csak pöfög mind. Hogy csak épphogy megélnek de nem keresnek sokat?

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 órája írta djuice:

A Nordomban is pont ezt sajnálom leginkább, hogy nem multitimbrális. Csak kiegészítő hangszer szerepe lehet egy ilyennek, már aki nem tud ellenni egy szál zongorával meg stb. általuk.

2 órája írta djuice:

Kezdek irigykedni azokra, akik nyakukba akasztanak egy szaxit vagy kezükbe fognak 2 dobverőt és a hangszerükkel tudnak foglalkozni mindvégig

Itt szerintem igazabol meg is valaszoltad onmagadat.

Gondolom Wave-ed van vagy Piano-d, de a Lead az 4 multi, a drum meg 6. A modular g2 meg eleg sok tud lenni (bizonyos megkotesekkel). De nem ez a lenyeg, hanem, hogy a monotimbralis hangszer pont az, amit pl a szaxofonban irigyelsz. Az egy darab hangszer, nem pedig egy egyuttes.

Anno ifjabb Danko Tamas szolt be a Kawai K4-esemre, hogy az mindent akar, de semmit sem tud. Igaza is volt meg nem is.

Ez igazabol kulonbozo mentalitas, vagy inkabb feladatkor. Egy 16 multi, 128 polis, mindent (is) tudo hangszer azoknak van, akik gyorsan meg akarjak komponalni, amit meg akarnak komponalni. Kell egy akusztikusabb basszus: patch filter: bass - acoustic: aztan fog egyet. Kompozicios celra eleg.

A sok mono- vagy keves timbralis hangszer meg azoknak, akik inkabb az egyedi hangzasban elik ki magukat, vagy az adott hangszerek jellegzetessegeit szeretik meglovagolni, kihasznalni.

Az egy mono-/bitimbralis hangszer meg azoknak, akik pl egyuttesben jatszanak.

Ha a szaxofon-ra keresunk analogiat, akkor annak mondjuk egy patch-memoria mentes analog szinti felel meg, amin egyszer kitekered A hangszinedet, azt jol megismered, begyakorlod, es azt hasznalod.

A lehetoseg adott.

1 órája írta xinu:

Ez mind megél??

Ennyire sok lenne a vevő??

Vagy másiuk lehetőség, hogy csak pöfög mind. Hogy csak épphogy megélnek de nem keresnek sokat?

Egy parrol el tudom kepzelni, hogy penzmosoda, vagy hobbi, de a tobbseguk biztos hogy (jol) megel. Manapsag rengeteg a bedroom producer, content creator, stb, eshat a fejlett(ebb) vilag kb 2 milliard emberebol, ha csak minden ezredik ember kolt mondjuk 100 eurot zenei hobbijara havonta, az is baromi sok penz. Es akkor meg a profikrol nem is beszelek, akiknek nem tetel az, hogy pl egy moog one-t tartsanak csak azert mert van benne egy(!) hangszin, amire "szukseguk" van. Ez utobbi nyilvan tulzo pelda, de nem teljesen legbol kapott. Sok lagzizenekar, meg egyeb szorakoztatoipar, ugyhogy ja. Sok a vevo.

A szoftver meg ugye csak fejlesztesi koltseg, onnantol minden cent tiszta profit, mert nincsen anyag-/szallitasi-/kiskereskedoi-/stb koltseg.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

45 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

A szoftver meg ugye csak fejlesztesi koltseg, onnantol minden cent tiszta profit, mert nincsen anyag-/szallitasi-/kiskereskedoi-/stb koltseg.

Azert nagyon nem. Ezt a CrispyTuner fejlesztoje osztotta meg meg iden az ADC-n. Itt meg hosting meg payment provider koltsegek, konyvelo, adok, stb. nincs emlitve, plusz aki tud fejleszteni az altalaban alkalmazottkent kevesebb munkaval es zero kockazattal ugyanennyit/tobbet siman megkeres. Aki ezt csinalja az szerelembol csinalja, nem azert mert annyira jo penz van benne.

No photo description available.

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
1 órája írta cursortoxyz:

...

Kezdem a legfontosabbal: "Egy parrol el tudom kepzelni, hogy penzmosoda, vagy hobbi, de a tobbseguk..." . Igaz, megemlekezhettem volna a frissen indulo startupokrol is, amit kihagytam, mea culpa.

Viszont, az altalad bemutatott bizonyitekok igazabol az en igazamat bizonyitjak.

6000 euro kezdobefektetes-re 4 (vagy 5) honap alatt 70ezer dollar bevetel. Probalt volna mondjuk pekseget nyitni. Megnezhette volna a befektetes / elso 4 honap bevetel aranyat. Mondjuk az erdekes, hogy a koltseg euro, a bevetel meg dollar, meg az is, hogy hol a feneben indithattak a (kis)vallalkozast, ahol 3000 erkara lehuztak oket a cegalapitassal. Feltetelezem a legal documents azt akarja takarni.

Az adok egyforman sulytanak mindenkit, ezert szokas vallalkozasrol beszelve szinte mindig nettoban beszelni. A hosting filleres dolog, itt azert nem 4k mozi streaming-rol van szo. Konyvelo, hehe. Ezen a szinten havi egyszer ranez 1-2 ora alatt, es konyvelore minden mas vallalkozasnak is szuksege van, szoval kit erdekel?

De ha mondjuk pekseg, akkor hosting helyett van eladoter + ipari terulet berles, nomeg legalabb egy alkalmazott, mert ugye ha o a pek, akkor o dagaszt es sut, de valakinek arulnia is kell a kenyeret. Indulonak a berendezes, uzlet-front, kemence, dagasztogep, engedelyek stb. A munka folyaman, minden egyes eladott kenyerhez alapanyag, nem keves befektetett energia, csomagoloanyag. Es azert ahhoz nagyon sok kenyeret kell eladni csak hogy a kezdo befektetes megteruljon.

Ertem, hogy alkalmazottkent "jobban jart volna", de azert vagott bele, mert hitt a dologban (es vegulis a branworx kivasarolta) es a maga ura akart lenni, mert volt egy jo otlete.

Nyilvan a vegzettsege mondjuk programozo, nem kozgazdasz, ezert naivan azt hitte, hogy majd indit egy vallalkozast es akkor majd pillanatok alatt folyik a mennyei manna (ami egyebkent folyt is: volt olyan napja, hogy tobb mint 3000 dollar bevetele volt), ami nagyon ritka esetben elofordul, de tobbsegeben nem. Mindenki szereti azt hinni, hogy csak azert mert van egy jo otlete, akkor hipp-hopp milliomossa valik. Vagy csak azert mert irt egy jo dalt. A vilag azonban nem igy mukodik. Amikor megtortenik, na az a kivetel.

De pl az, hogy a Brainworx egyszeruen kivasarolta, mutatja, hogy pl a Brainworx-nek van FELESLEGES penze, amit akvizicio(k)ra tud aldozni. Egy veszteseges vallalkozas nem vasarol fel mas vallalkozasokat, know-how-kat, IP-ket.

Rosszul latom?

Szerkesztette faceeasyg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...