Jump to content
Ménemszól.hu

Arturia Astrolab - Hybrid Stage Keyboard


rpeter

Recommended Posts

Azért egyben saját kérdésemre is válaszolva meg csak úgy oldal észrevételem, hogy

a több száz szintigyártóból (vas+szoft) csak igen kevés lett nagy név. Tehát világcég. Úgy mint NI, Arturia, WAves vagy Moog, Sequential, Roland stb.

A gyártóknak úgy lehet 95%-a garázscég! Vagyis ebből csak az a lényeg, hogy túlkínálat van - kapitalista módon - de mégsincs igény ilyen sokra! Legalábbis nagy igény! Csak azért van ennyi mert lehet. Meg van engedve + nem akarnak a cégtulajok "elmenni kapálni".

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Igaz kommunista vagy.

Szerintem állj le a szerről, mert hülyeségeket beszélsz! Nekem generciókon át senki se volt komcsi a családban, de nem tudom rólad ez elnondhatóe vajon ilyen elánnal amivel nyomulsz? A követ mint ha velük együtt fujnád nekem úgy tűnik!

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
4 perccel ezelőtt írta djuice:

Szerintem állj le a szerről, mert hülyeségeket beszélsz! Nekem generciókon át senki se volt komcsi a családban, de nem tudom rólad ez elnondhatóe vajon ilyen elánnal amivel nyomulsz? A követ mint ha velük együtt fujnád nekem úgy tűnik!

Te jossz a kommunista ervelessel, en meg a nyilt verseny es piacgazdasag mellet ervelek, hogy jott ki neked ez a megfejtes?

Nemhogy nem allok le a szerrol, hanem kerek a tiedbol, mert az valami tuti cucc lehet! :D 

Szerkesztette faceeasyg
Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
4 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

mert az valami tuti cucc lehet!

Hát egyenlőre nem én élek (szerencsére!) a legalizált füvezés országában a hollandusoknál, ahol a prostikat is kirakatból nézegetheted…

Erről ennyit! (Meg az igényeidről, amiért ott laksz!) :D 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
8 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

Te jossz a kommunista ervelesse

Jobban nem is igazolhattad volna magad, hogy hozzájuk tartozol, mert azzal vádolod a másikat, ami ők szoktak elkövetni. Mint ha leninkédet is te kaptad volna elő a cilinderből itt elsőre, de majd úgy is kimagyarázod. Van az a spangli mennyiség ami után menni fog ez is neked! :) 

Szerkesztette djuice
Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta djuice:

Jobban nem is igazolhattad volna magad, hogy hozzájuk tartozol, mert azzal vádolod a másikat, ami ők szoktak elkövetni. Mint ha leninkédet is te kaptad volna elő a cilinderből itt elsőre, de majd úgy is kimagyarázod. Van az a spangli mennyiség ami után menni fog ez is neked! :) 

Nem kell kimagyaraznom semmit, aki tud olvasni, az siman lekoveti mi milyen sorrendben, es hogyan tortent.

Link to comment
Share on other sites

Lehet, hogy az AstroLab is arra a sorsra jut - elsősorban az ár/érték arány miatt?? * - mint már több más termék is: mire kiderül, hogy alapvetően egy jó cucc, addigra rég leállnak a gyártásával a kereslet hiánya miatt, és marad pár darab (ezt már kifejtette valaki korábban), emiatt aki tényleg tudná használni, mert "az idő bebizonyította", hogy van értelme a hangszernek, már nem fogja tudni beszerezni akár az eredeti áron sem. 

* - Manapság tömegével a "boutique" jellegű cuccokat lehet értékesíteni, mert a "tömegeknek", nincs 2-3-4-10 ezer dollárjuk / eurójuk egy-egy hangszerre, de van 2-3-4 százuk. (Szerintem.) Márpedig nyereséget elsősorban olcsó tömegcikkek értékesítésével lehet termelni. (Ez nem jelenti azt, hogy ezek rosszak, vagy használhatatlanok lennének - sőt -, csak ezek elérhetőek, és nem egzotikusak.)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Szerintem előre mutató hogy van egy, részemről  jól kinezo és egyszerű hardware, ami meghajtja a sok és bonyolultabb szintezist, par alap beallitassal. Majd a komolyabb beállításokat, ami pigmentsben végtelen, a gépen lehet csinalni. Aztán kikell probalni hogy szol, milyen a billentyűzet, felépítese... Ha arról beszélünk, sajnos az a tapasztalatom hogy a szinti világban a drágább általában jobb, tartósabb, s nem direkt gyártanak dragat...  csodaszer nem létezik...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
4 órája írta Bendi:

nincs 2-3-4-10 ezer dollárjuk / eurójuk egy-egy hangszerre, de van 2-3-4 százuk.

Én is ez a kategória vagyok. Sok kicsi sokra megy alapon, no meg akkor több ízt meg lehet kóstolni. Ezzel együtt időnként elkap a gépszíj, hogy felhagyjak önmagam és a cuccok felaprózásával, volt rá példa, hogy eladtam mindenemet, egy darab hangszer érdekében, hogy megállapodjak, fixáljak egy munkastílust és kihúzzam a GAS méregfogát.

Hát eddig nem jött össze... általában nem győztem újra szétaprózni hasznos eszközökre az összegyúrt tőkét :)

Hasonló a szitu ezzel az AstroLab-al is. Gyakorlatilag bármelyik zenémet meg tudnám vele csinálni és mindkét zenekaromban ki tudnám állítani a színpadra... és még akár az árát sem ördögtől való összehozni ha újra mindenemet eladom... már ha akarom ezt egyáltalán :) Amúgy értelme volna ha a szívemre teszem a kezem.

Amit még nem sikerült megfejtenem, hogy ugyan több mint 1300 preset van benne gyárilag (garantálom, hogy mindenre elég lenne nekem is, de az ember nem olyan :) ), no de ha megvan PC-n is mondjuk a Pigments és abban saját preseteket készítek, az vajon használható az AstroLab-re feltöltve?

A Zenology - Zen-Core ökoszisztéma nekem ezért volt nyerő, mert a Zenology VST-ben készített zenekari wurlitzer-rhodes-hammond hangbankomat is és az analóg (bocsi VA) hangbankomat is fel tudtam tölteni az MC101-re... tök ugyanúgy szólt, azzal az apró, de nem elhanyagolható különbséggel, hogy a PC-n elég könnyen szaggatásba lehetett vinni a Zenology VST-t, míg az MC101 kíválóan, recsegés- és latency mentesen használható munka közben. Itt jöhet be érdekességként a kérdés, hogy minek vason megszólaltatni azt, amit a VST is tud?... hát, nálam pont ezért, mert gyenge a számítógépem és vassal erősítem :) Az pedig már csak személyes preferencia, hogy előbb költenék egy AstroLab-ra 600 ezer Ft-ot, mint egy erősebb számítógépre... ez bennem nem fog változni sosem.

Viszont bármennyit hype-olhatom a Zen-Core hangmotort, azt magamnak is és másnak is beismerem, hogy azért akár PCM, akár VA vonalon vannak nála jobban szóló hangszerek, történetesen az AstroLab is ilyen.

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

15 órája írta Koródi Csaba:

Esetleg valaki valamit az AstroLab-ról egymás b@szogatása közben vagy helyett?

Mire vagy még kíváncsi? Minden is le lett írva. Azon felül meg nyilván ki kell próbálni és ha meg tudod egyszer fizetni, akkor majd hajrá. Addig írhatunk itt bármiről bármit is. :)

Link to comment
Share on other sites

Épp most írta djuice:

Addig írhatunk itt bármiről bármit is. :)

Öööö, bocsánat, lehet hogy félreolvastam a topik címét... én azt olvastam, hogy "Arturia Astrolab - Hybrid Stage Keyboard" és nem azt, hogy "Komcsizás_libernyákozás_kapitalistázás_leninezés_és_egymássértegetése topik".

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
1 órával ezelőtt írta Koródi Csaba:

 no de ha megvan PC-n is mondjuk a Pigments és abban saját preseteket készítek, az vajon használható az AstroLab-re feltöltve?

A review-k alapjan ugy ertem, hogy ha van VSTi licenszed, akkor tudod szerkeszteni a hangszineket az Astro-n... Vagyis nem az Astro-n, hanem a (gondolom) szinkronizalt VSTi-n.

Szoval elvileg igen, ha maga a VSTi is megvan kulon.

1 órával ezelőtt írta Koródi Csaba:

Komcsizás_libernyákozás_kapitalistázás_leninezés_és_egymássértegetése topik.

Sajnalom, hogy oda fajult, kezdetben probaltam higgadt es informativ lenni.

Szerkesztette faceeasyg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 perccel ezelőtt írta faceeasyg:

A review-k alapjan ugy ertem, hogy ha van VSTi licenszed, akkor tudod szerkeszteni a hangszineket az Astro-n... Vagyis nem az Astro-n, hanem a (gondolom) szinkronizalt VSTi-n.

Szoval elvileg igen, ha maga a VSTi is megvan kulon.

Még biztosan sokáig fogom nézegetni a hangszert. Remélhetőleg minél több ehhez hasonló információ igazolást nyer :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 órája írta Koródi Csaba:

Öööö, bocsánat, lehet hogy félreolvastam a topik címét... én azt olvastam, hogy "Arturia Astrolab - Hybrid Stage Keyboard" és nem azt, hogy "Komcsizás_libernyákozás_kapitalistázás_leninezés_és_egymássértegetése topik".

Azért mondom hogy minden IS le lett már írva (egy gyengébb egyed kedvéjért, aki Hollandiából osztja hazafelé az észt). Sztem ettől többet a hangszerről sincs mit írni egyenlőre, mert amíg nem kapható, addig csak csodálni lehet pl. milyen a színe meg stb. vagy épp máris utálni, hogy milyen drága stb. Szóval szélsőséges vonulatok közt is sztem körbe van már beszélve ez a hangszer, miközben senki még egy billentyűjét sem nyomta le. Azért is kérdeztem, mire vagy még róla kíváncsi, de azért te sem erre törekedtél a megfogalmazásodban hogy kifejtsd. :) 

Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
9 órája írta djuice:

(egy gyengébb egyed kedvéjért, aki Hollandiából osztja hazafelé az észt).

Elfogytak az érvek, az a baj? Soha nem is voltak, az a baj?

19 órája írta Koródi Csaba:

Öööö, bocsánat, lehet hogy félreolvastam a topik címét... én azt olvastam, hogy "Arturia Astrolab - Hybrid Stage Keyboard" és nem azt, hogy "Komcsizás_libernyákozás_kapitalistázás_leninezés_és_egymássértegetése topik".

Vétlenként (per viszonzóként) sajnálatomat fejeztem ki a kialakult szitu miatt... És újra én kérek elnézést.

Szerkesztette faceeasyg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Válaszolta (szerkesztve)
12 órája írta djuice:

Azért is kérdeztem, mire vagy még róla kíváncsi, de azért te sem erre törekedtél a megfogalmazásodban hogy kifejtsd.

De, pedig pont ezt tettem, azzal, hogy folytattam a hangszerrel kapcsolatos csevegést a topikban. Hogy nem személyesen neked tettem fel a további kérdéseimet, azt ne vedd sértésnek, de úgy gondolom, hogy nem lehetnek róla releváns válaszaid, ahogy fogalmaztál, már minden IS le lett írva róla .

Viszont vannak itt biztosan páran, akik többet tudnak magáról a VST-ről. Az AstroLab nem csupán az a vas, amiről itt tényleg nem tudunk többet, hanem egy ökoszisztéma része, aminek az alapját az AnalogLab-et biztosan többen kipróbálták, vagy használják aktívan a jelenlévők közül... szóval inkább ebből az irányból keresek benyomásokat... a "mindent IS leírtunk" helyett.

Szerkesztette Koródi Csaba
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

A hangszer szép és letisztult és tetszik benne a törekvés a laptopmentességre, de (és innen még az előzőeknél is szubjektív érzések jönnek) az AnalogLab "preset-gyűjtemény" nekem nem igazán jött be, talán még egyetlen hangját sem használtam fel, mert végül máshoz nyúltam, akár bass, akár pad, akár lead kellett. Nekem talán a V-Collection 8 van meg(?) Nem is tudom már. Kb 9000 hang van benne. Anno rászántam az időt és végigböngésztem (kényelmesen 1-2 hét alatt). Vmi 1100-at jelöltem meg első körben, de második körben ezekből is alig 200 maradt (nem hangszerenként, hanem összesen), amelyek valóban tetszenek, ha csak úgy szimplán játszogatom velük.
A cucc kijelzője blöffös, de kicsi . . . . mondjuk nekem minden az, mert szemüveg nélkül már semmit nem látok, ami közel van. Fele árért sem venném meg.
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Elkepzelheto, hogy erre a piacra akarnak loni, csak a "most mar felnottem, es illene valamit villantani is" kategoriaban?

Vegulis ez a Roland joszag is mar a harmadik generaciot eli meg, ami feltetelezi, hogy fogy. Nem teljesen ugyanaz a koncepcio, de nem is nagyon kulonbozo. A Roland ugy volt vele, hogy olcso legyen, muanyag muanyag hatan, elemrol is megy (mondjuk az pont nem olcso), es nyilvan a billentyuzet kozel sem olyan.

De megiscsak negyedannyiba van.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...