Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

Hasznos App -ok IOS re?


nyse

Kérdés

Recommended Posts

  • 0

Csak megvettem, nem bírtam kihagyni ezt az ajánlatot! :D

(meg megvettem a kiegészítő hangokat is egyből :D)

Vannak kiegészítő hangok is? Na azt meg én nézem meg :) Egyébként arra szerintem tényleg kíváló hogy kis zajos, effektes lüktető alapokat csináljunk akusztikus játék, vagy hobbi-jamelgetés mellé.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Egyetlen egy kiegészítő hang van hozzá. Kicsit sajnálom, hogy megvettem, mert annyira azok nem jönnek be, de ez nyilván személyes megítélés :)

Egyébként tud audio copy-t, pl DRM1 modulból a dobot kiexportáltam és beillesztettem az iKossilator-ba. Az animoog-ba már nem tudtam, pedig elvileg arra is képes...

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Nagyon jó ez az Auria, de én (eléggé) haragszom rájuk, mert amikor az 1-es megjelent kb 3 éve (?), akkor "introductory special price"-szal hirdették 49.99-ért, és aztán simán maradt ez az ár, sőt egy vagy másfél év múlva lazán betoltak egy 50%-os "sale"-t. Többen kérdezték a megjelenés után pár hónapig a fórumukon, hogy "wtf", mi is van azzal a "special price"-szal, de nagy csend volt. 

Lehet, hogy most ezt az upgrade-et megugrom, de az biztos, hogy ehhez a cucchoz már kevés lesz az iPad2. :) Lassan le kellene cserélni. Valószínűleg egy iPad mini 3-as lesz a befutó. Csak az a baj, hogy annyi cuccra ruháztam be, amikor megvettem, hogy azokat nincs szívem "kukázni", de eladni nem lehet őket, csak fillérekért. (ioDock, camera connection kit, HDMI). Addig hajtom, amíg "mozog". (Remélem, még 3-4 évig működni fog ;))

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2015. december 4. at 7:19 írta Bendi:

Csak az a baj, hogy annyi cuccra ruháztam be, amikor megvettem, hogy azokat nincs szívem "kukázni", de eladni nem lehet őket, csak fillérekért. (ioDock, camera connection kit, HDMI). Addig hajtom, amíg "mozog". (Remélem, még 3-4 évig működni fog ;))

Ez nekem is "fájó" pont volt az iPad 2-ről iPad Mini Retinára váltáskor, de vettem egy Lightning to 32PIN adaptert és azóta az iPad Mini-t ugyanúgy tudom használni a iODock-ban. Egy kis távtartót kellett csak alulra tenni ami a helyéig emeli a Mini-t.

large.lightning.jpg.cb14f7705cb351cc9ae3

 

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0

Új szerzemények az appstore-ból:

Fugue Machine - amolyan poliritmikus szekvenszer, iOS szintiket és (interfészen keresztül) hardver szintiket is meghajthatunk vele. Jófélének tűnik, még nem mélyedtem nagyon bele, de majd... 

FieldScaper - drónozni, kísérletezni tuti .. ez is egy orosz srác (Igor Vasiliev) munkája, valahogy ők csupa jó cuccot készítenek (lásd Alexander Zolotov munkásságát, különös tekintettel a SunVox és Virtual ANS appokra)

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
Ekkor: 2018. 09. 01. at 21:25 írta Koródi Csaba:

Hosszú ideje kitartok az iOS10 mellett a nem túl combos 16GB-os tár miatt. Ez miatt vajon érdemes frissítenem 11-re?

Nos, a válasz: A Reason Compact egy rakás semmit nem ér, azért kár OS-t frissíteni.

Más szempontból érdemes volt, így frissítettem. A Reason Compactot meg tíz perc után töröltem.

Link to comment
Share on other sites

  • 0
11 órája írta +Vader:

Ez nem a fullos Europa szinti?

Vagy az volt unalmas?

Annyira nem fullos, mert az alap verzióban 5 paraméter módosítható. Ha meg szeretnénk nyitni további funkciókat, akkor alkalmazáson belül vásárolni kell. Szerencsére meg lehet nézni, hogy milyen funkciókkal bővülünk ha fizetünk érte, de az nagyon harmatos, még egy Magellánhoz képest is. MOD mátrix-nak nem nevezném ami van benne, és úgy egyébként nagyon kevés a belenyúlási lehetőség.

Hangkészleteket szintén vásárolni kell az alkalmazáson belül, de azt nem írja, hogy ha megvásárol az ember egy szettet, akkor valójában hány darabot kapunk 1-et, vagy 128-at?

Egy alkalmazásnak a nevében ha szerepel a Reason, akkor valamiféle jó kis zenekészítő alapra számít az ember, valami jó fordulattal, amit eddig nem láttunk, erre ami ebben van, az egy 1 sávos szekvenszer, ami olyan, mintha kivettek volna az AUXY-ból egy darabkát. SŐT az egész Reason Compact úgy néz ki, mint egy AUXY... most hogy jobban belegondolok, még a szinti motor 5 paramétere is ugyanaz. Szóval lehet, hogy ez a Reason Compact egy AUXY, amibe kicsit belekutyultak az Europa-nak nevezett Engine-el?

Ráadásul ha be van kapcsolva az iPad-en a net, akkor el sem indul, csak ha regisztrálsz és bejelentkezel.

Egyetlen elemében sem használható, ennél még az AUXY is hasznosabb, mert ott bármennyi szekvenszer sávot létrehozhatunk.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 0
3 órája írta +Vader:

Kellemetlen hírek ezek... egyébként mennyibe fájhat, ha valaki fullosra akarja fejleszteni?

Alapvetően nem sok, mert az Europa megnyitása 3500 Ft. A Pack-ek meg 350 Ft körül vannak.

De a Magellánt annó kb. 300 Ft-ért vettem, és most sem több 2000-nél és kicsit összetettebb. Vagy a Waldorf NAVE-hez is félárazva jutottam hozzá, kb. 3000 Ft-ért és milliónyi preset van hozzá, akár ingyen is. De még nagyon sok szintit említhetnék töredék áron, ami hasonló, vagy összetettebb... példának okáért a SYNTH ONE, ami full ingyenes.

Tehát mint szinti, nem egy nagy eresztés. Nézzük akkor szekvenszer oldalról, hát onnan meg olyan, mint az AUXY egyetlen sávja. Szóval szekvenszerként sem hasít.

Link to comment
Share on other sites

  • 0

Sziasztok!

Tippre lenne szükségem. Az elmúlt 5 évben szénné vásároltam magam iOS VA szintikkel. Hely szűkében sokat már fent sem tartok az iPad-en, felesleges pénzkidobás volt. Persze így 5 év távlatában már nem fáj (annyira) :)

Viszont most kitaláltam magamnak egy módszert és szeretném minimalizálni, ésszerűsíteni az app használatot. Kiszűrtem hogy mely szintikre van szükségem a megvásároltak közül és találtam egy hézagot. Asztali gépen létezik az ARTURIA PIGMENTS... ez baromira tetszik... majdnem meg is vettem a karácsonyi akcióban PC-re, de az útálatos PC használat miatt inkább lebeszéltem magam. Maradok iOS platformon.

Szóval ami hiányzik nekem az iPad-ről, az egy Pigments-hez hasonló VA/FM/Fizikai modell/Wavetable szerű valamilyen hibrid szinti, amiben kicsit élőlényeknek tűnnek a hangszínek. Ha beírom az iTunes-be, vagy a Google-be, hogy "iOS Synthesizer" azzal már nem segítek magamon :) Egy kis infó: a Waldorf NAVE már megvan és majdnem jó is lehetne, de abban a VA blokk baromi harmatos.

Erre van-e valakinek valami tippje?

Szerkesztette Koródi Csaba
Link to comment
Share on other sites

  • 0
1 órája írta +Vader:

Én az ő cuccaikkal szemezgettem anno (de továbbra sincs ipadem...)

https://apps.apple.com/us/developer/iceworks-inc/id347507439

Köszi! Igen, ebből a csomagból a Laplace van meg, ami rezonánsnak már jó, csak ennek is egy darab Sinus az összvissz VA vonatkozása.
A Lagrange van kinézve egyébként, csak kíváncsi voltam, hogy valaki szerzett-e már jó tapasztalatokat más szintiből.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Válaszolok a kérdésre...

×   Formázott tartalmat illesztettél be.   Kattints a formázás megszűntetéséhez.

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...