Jump to content
Ménemszól.hu
  • 0

hangkártya/konverter fejlesztés


machinedrum

Kérdés

Tanácsot szeretnék kérni hangkártya/konverter ügyben...

Jelenlegi setup egy EMU 1820M + Focusrite Octopre MK2, ezzel veszek fel külső hangszereket 16 sávon. egy időben. Szeretnék jobb hangminőséget elérni, viszont az összes sávra szükségem van (ja és nincs egy millióm Apogee Symphony-ra :D).

Amire gondoltam, az egy: Apogee Duet és ehhez raknék hozzá egy A&H 16 sávos analóg keverőt. Ezzel nem tudnék egy időben 16 sávot rögzíteni, de ha sávonként vennék fel, talán jobb hangminőséget lehetne elérni.

Nézegettem még a Mackie Onyx szériáját, ami ugye keverő és hangkártya is egyben. Nagyon szimpatikus cucc, alkalmas 16 sáv egyidejű felvételére, viszont nem tudom milyen konverterek vannak benne. Van valakinek ezzel a szériával tapasztalata?

RME hangkártyát fontolgattam még egy időben, de nem biztos hogy sokkal jobb konverterei vannak, mint a 1820M-nek.

Vagy más ötlet is jöhet.

Link to comment
Share on other sites

válasz erre a kérdésre

Recommended Posts

Azért egy RME Fireface/Multiface vs EMU között meg lehet hallani a különbséget a denevérek nélkül is:) az igaz,hogy AD-ban nincs hatalmas változás, de DA-ban mindenképpen,az EMU DA-ja nagyon gyenge.

Egyetértek: felvételben nem fogod meghallani, lejátszásnál viszont igen. Mindezek mellett egy Apogeehez képest a Fireface és a Multiface kisficsúrok. Az RME-vel az a baj, hogy hangminőségben középút. Már elég sokat fizetsz érte, de még azért nem az igazi. Mondjuk elég jól ki van találva, kis latency és megbízható, ami igazolhatja az árcédulát.

Hadd javasoljam még az Apogee Quartetet. Ennek 4 analóg bemenete van. De a Duet2 is nagyon jó, és a Symphony árát is rendesen lenyomták egy 200k-val.

Link to comment
Share on other sites

A hangkártyáról hallgatom vissza, szóval nem ez a gond. A már említett gyenge DA konverzió lehet a ludas. Nem eget verő a különbség, de én hallom azért.

Ha a hangkártyán keresztül monitorozol, akkor nem a DA konverzió miatt hallod rosszabbnak a visszajátszott cuccot. Pont ugyan azt a DA-t hallgatod felvételkor és lejátszáskor is.

Link to comment
Share on other sites

Ha nem a hangkártyán keresztül hallgatod vissza felvétel közben, akkor ne csodálkozz, ha nem azt hallod vissza. Ha viszont azon keresztül megy a lehallgatás felvétel közben is, akkor nem ott lesz a baj...

A hangkártyáról hallgatom vissza, szóval nem ez a gond. A már említett gyenge DA konverzió lehet a ludas. Nem eget verő a különbség, de én hallom azért.

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a tanácsokat. Az EMU-nál az egyetlen bajom, hogy sokszor nem ugyanazt hallom vissza, mint amit felvétel közben hallottam (gondolom ez a gyengébb DA konverzió miatt van).

Ha nem a hangkártyán keresztül hallgatod vissza felvétel közben, akkor ne csodálkozz, ha nem azt hallod vissza. Ha viszont azon keresztül megy a lehallgatás felvétel közben is, akkor nem ott lesz a baj...

Link to comment
Share on other sites

Köszönöm a tanácsokat. Az EMU-nál az egyetlen bajom, hogy sokszor nem ugyanazt hallom vissza, mint amit felvétel közben hallottam (gondolom ez a gyengébb DA konverzió miatt van).

Az Uad apollón én is gondolkoztam, de kérdés hogy ez valóban előrelépés lenne az EMU AD/DA konvertereihez képest.

Vagy hallgassak Silk-re és gyűjtsek össze egy symphony-ra...

Link to comment
Share on other sites

Ha ténylegesen kihasználod az előfokokat (nem csak szimplán vonalbemenetbe dugdosol), akkor azon kéne fejleszteni inkább szerintem: vegyél csupán egyetlen db. kifogástalan minőségű diszkrét előfokot (pl. ISA One vagy UA 110/710 stb.), hisz te magad is írtad, hogy elég, ha csak egy-egy sávot rögzítenél egyszerre. Inkább legyen egy jó, mint sok közepes. A keverőt és többi vacakot meg dobd ki. :)

Link to comment
Share on other sites

Van az Apogee mellett még lehetőség....Prism Sound, Weiss, de ennyi sávnál tényleg az Apogee lehet a jó választás. Persze ezek közül egyik sem lesz egymillió alatt.

Az a véleményem, hogy egyáltalán nem biztos, hogy az A/D konverziót kell fejlesztened. Közép kategóriában az RME talán jobb egy kicsit, de aki meghallja a különbséget, az denevér. Arról nem is beszélve, hogy ez egyáltalán nem rossz minőség, ami neked van.

Még egyszer célzok rá: gondold végig, hogy mi szól gyengébben, ahogyan hallani szeretnéd. Próbáld meg átgondolni a témát! Ha erre a kérdésre tudod a választ, akkor egyből rengeteg választűsi lehetőséged is lesz a fejlesztésekre.

Link to comment
Share on other sites

A legjobb minőség, amit ki tudnál hozni, ha a felvételt csak az Apogeeval készítenéd, anélkül, hogy bármely fent említett eszközön átmenne. Bámilyen más megoldás visszalépést jelentene a mostani setupodhoz képest. Sajnos, vagy nem sajnos az EMu után nincs jobb lehetőség konverterek fejlesztésére, mint az Apogee. Az előfokokat tekintve, szerintem az octopre még jobb minőségű, mint a A&H keverő előfokai, sőt, szerintem az onyxnál is jobb.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...